Via Camerelle EDT

Via Camerelle EDT

Zapach został poświęcony morzu i letnim kwiatom. Nazwa nawiązuje do najbardziej eleganckiej i malowniczej ulicy na wyspie Capri. Powstała ona w dziewiętnastym wieku wzdłuż pozostałości po starożytnych rzymskich łaźniach.
Ulica Via Camerelle cała jest otoczona kwiatami. Spacerowicze mogą obserwować piękno morza i zielonych pejzaży prześwitujących pomiędzy białymi budynkami. Prestiżu dodają jej renomowane sklepy i butiki, a jej ozdobę stanowią eleganckie kobiety, upajające się nadzwyczajnym zapachem caprijskich kwiatów.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, limonka, gorzka pomarańcza, majeranek
nuta serca: lilia wodna, fiołek alpejski, jaśmin
nuta bazy: drzewo cedrowe, morskie piżmo, ambra, morskie przyprawy.

Cytryna w rozmarynie

Czytając opis Via Camerelle miałam nadzieję na krótki urlop nad Morzem Śródziemnym w butelce, na mocno aromatyczno-przyprawową i słoną woń, dzięki której poczuję się na wakacjach. Zamiast czuję zapach dla amatorów kwasku cytrynowego z ziołami.

Niewątpliwym walorem Via Camerelle jest wybijający się w perfumach rozmaryn (o dziwo nie podany w nutach). Harmonijnie komponuje się on z dosyć świeżą, chociaż nieco syntetyczną cytryną i to w zasadzie tyle. Via Camerelle skandalicznie szybko umyka z nadgarstka, trwałość oceniam na niespełna ... godzinę.

Czy warto dla cytryny i rozmarynu nabyć tę kuszącą buteleczkę? Nie wiem, mnie w każdym razie chyba nie skusi.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

Nietrwały :(

Zaczyna się mieszanką gorzkich ziół i słonecznych cytrusów, cos podobnego jak w Esu dHadrien lub Shaal Nur. Po kilku minutach zioła i cytrusy łagodnieją, zapach staje się świeży, czysty i słony, faktycznie jak podmuch powietrza znad morza, czasem można też wyczuć silniejszą falę zapachu ziół. Wszystko to bardzo fajne, ale po czterech godzinach nie ma po nim śladu. Więc dziękuję.
Buteleczka przeciętna

Używam tego produktu od:?
Ilość zużytych opakowań:próbka od przemiłej Wizażanki :cmok:

Jak głeboki oddech...

Tak właśnie kojarzy mi się ten zapach..Wąchając te perfumy czuję się tak jakbym brała głęboki oddech stojąc gdzieś na zapomnianej plaży nad Morzem Śródziemnym.Jest ciepły ale z chłodnymi,słonymi nutami charakterystycznymi dla morskiej bryzy.Ma w sobie ciepło kwiatów ale i chłód ziół.Uwalnia się z mojej skóry powoli i leniwie unosi się w powietrzu muskajac od czasu do czasu moje nozdrza.Podoba mi się bardzo i nieco też kojarzy mi się z Un Jardin en Mediterranee Hermesa, z tym,że ten drugi jest bardziej wytrawny.
Ilość zużytych opakowań:próbka