The Body Shop, Eye Gel Mask (Maska żelowa na oczy)

The Body Shop, Eye Gel Mask (Maska żelowa na oczy)

Pojemność 1 szt

Żelowa maska redukująca opuchliznę wokół oczu - okłady ciepłe lub zimne. Zapinana na rzep.

inne
do oczu

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Ogień i woda.

Maskę żelową poleciła mi kiedyś okulistka w celu złagodzenia bólu oczu i głowy.
Można z niej korzystać w dwojaki sposób. Na zimno i na ciepło. Ja miałam ją rozgrzewać w mikrofali, lub w garnku z ciepłą wodą i taką nakładać na oczy.
Ból mijał jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a ostrość wzroku unormowała się (miałam wówczas wadę -0,25).
Drugi sposób to chłodzenie maski. Pomagała wtedy ona na opuchliznę oczu i cienie. Budziła do życia.
Przydatny gadżet.

Bardzo dobra

To moja pierwsza maska żelowa jaką wypróbowałam.
Miałam dość zmęczona oczy i opuchniętą skórę wokół nich.
Ta maska była takim dobrym, łagodzącym kompresem.
Po nałożeniu i odczekaniu kilku minut od razu czuć ulgę.
Oczy wyglądają na bardziej wypoczęte.
Czuć przyjemne chłodzenie.
Dość długo trzyma chłód.
Niweluje oznaki zmęczenia/odświeża spojrzenie.

Mój niezbędnik!

Mam niestety skłonność do tego, że puchną mi oczy. Czasem wystarczy po prostu zbyt mała ilość snu czy alkohol, czasem to kwestia ugryzienia komara np. w łuk brwiowy albo nie daj boże w powiekę, a czasem przepłakanej nocy (też się zdarza...). Niezależnie od przyczyny maska żelowa zawsze choć trochę pomaga.

Trzymam ją na stałe w lodówce, żeby w razie potrzeby była już gotowa i schłodzona. Trzymam ją zwykle na twarzy od kilku do 15 minut, bo potem niestety nie trzyma już tak zimna, nagrzewa się od twarzy i przestaje działać. Efekt nie jest może spektakularny, ale zauważalny i odczuwalny - jeśli oczy pieką, przynosi ulgę.

Temperatura maski jest idealna - chłodzi się na tyle, by zmniejszyć opuchliznę, ale twarz nie boli z zimna. Bardzo orzeźwiające doznanie.

Maska z Body Shopu ma tę zaletę, że jest cała zabudowana, a więc zmusza nas do zamknięcia oczu i schłodzi także powieki. W swoim życiu wypróbowałam też innej marki maskę z otworami na oczy. Plus jest wtedy taki, że można założyć maskę i coś robić - np. szykować się do pracy, minus taki, że nie zakrywa powiek. Co kto woli.

Maska całkiem nieźle się trzyma dzięki zapięciu na rzep, jest higieniczna, bo można umyć ją wodą z mydłem i starcza na lata. Dla mnie to niezbędnik, choć myślę też, że można kupić tańszą niemarkową wersję i mieć równie dobry efekt.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

rewelacja

Miałąm juz kilka tego typu maseczek i przyznaje za ta jest po prostu najlepsza.Miła w dotyku ,dość duża mozna używac na zimno po umieszczenie w zamrażalce jak i na ciepło po kiloku minutach w gorącej wodze .dla mnie rewelacja

Używam tego produktu od kilku miesięcy