Elizabeth Arden, 5th Avenue

Elizabeth Arden, 5th Avenue

Perfumy 5th Avenue Elizabeth Arden to zapach zainspirowany dynamiką najbardziej znanych ulic Nowego Jorku. Ten stylowy zapach oczaruje cię od początku nutami lipy i lilaku. W tej kruchej mgiełce wybiją się również radosne nuty mandarynki i bergamotki. Serce zapachu jest eleganckie i luksusowe. Róża bułgarska łączy się z czystą esencją indyjskiej tuberozy, a następnie ustępuje wdzięcznemu fiołkowi i słodkiej brzoskwini. Całość doprawiona jest goździkiem i gałką muszkatałową. Dynamikę kompozycji podkreśla cenne piżmo tybetańskie, drzewo sandałowe, irys, ciepły, słoneczny bursztyn i słodkie nuty wanilii. Te oryginalne perfumy idealne będą w każdej sytuacji.

Elizabeth Arden 5th Avenue to zapach reprezentujący nowoczesną, amerykańską klasykę. Perfumy te, będąc symbolem atmosfery wielkiego miasta, dodadzą ci energii i ochoty na nowe przeżycia.

Skład:

Głowa
lipa, bergamotka, magnolia, mandarynka, lilak

Serce
jaśmin, tuberoza, goździki, róża, ylang-ylang, fiołek, gałka muszkatołowa, brzoskwinia

Podstawa
irys, piżmo, wanilia, drzewo sandałowe, bursztyn

Cena: ok. 50zł / 30ml

67% jesień/zima 33% wiosna/lato

jeden z moich ulubieńców

Zawsze, gdy używałam tego zapachu, miałam pytania o te perfumy. Faktem jest, że trudno przejść obok nich obojętnie.
Zapach jest bardzo klasyczny, elegancki, kobiecy. Oczywiście należy pamiętać, że są to już zapachy nieco cięższe, jednak nie są duszące.
Zapach utrzymuje się bardzo długo, a same perfumy są bardzo wydajne.

Elegancja !!!

Bardzo wyrafinowany i elegancki zapach. Używam go właściwie od kilku lat. Intensywny ale nie duszący, właściwie uniwersalny, zamknięty w prostym oryginalnym opakowaniu.

Klasyka

Bardzo dlugo zbieralam sie aby napisac cos o tym zapachu... Wiem jedno 5th Avenue musi byc zawsze w mojej kolekcji, gdy koncze butelke za jakis czas kupuje nastepna. Pierwszy raz spotkalam sie z tym zapachem w 1999 roku po maturze od swojej sympatii dostalam ukochane 30ml i przepadlam to byl moj signature scent jeszcze sprzed reformulacji pachnial pieknie, od tamtego czasu do teraz zuzylam chyba kilkadziesiat butelek, byc moze zapach sie zmienil, ale pachnie pieknie, klasycznie kobieco, uwielbiam je nosic jesienia i zima, podoba sie otoczeniu i nie drazni nikogo i jest trwaly. Naprawde polecam do przetestowania!!!

TOP 10 męskich perfum

Piękny zapach

Perfumy Elizabeth Arden 5th Avenue, które kupiłam w Rossmanie na promocji 1+1. Mają bardzo przyjemny i delikatny zapach, dość długo się utrzymują. Są bardzo kwiatowe. Znajdują się w stylowej buteleczce o pojemności 100 ml. Może nie jest to mój ulubiony zapach ale podoba mi się

Nuty głowy
konwalia, lilak, bergamotka, magnolia, mandarynka, kwiat lipy
Nuty serca
ylang-ylang, jaśmin, tuberoza, róża bułgarska, fiołek, gałka muszkatołowa, Goździk ogrodowy, brzoskwinia
Nuty podstawy
irys, piżmo, wanilia, drzewo sandałowe, bursztyn, goździki

piękne mydełko

Zapach bardzo pasujący do pracy w takie upały jak teraz mamy w sierpniu. Pachnie mydełkiem ale bardzo ekskluzywnym, kwiatowo - brzoskwiniowym. jest bardzo lekki, świeży i subtelny. Wychodzę rano i mam pewność że pachnę ładnie, świeżo i odpowiednio do pracy. Polecam. Jest to trochę inna kategoria niż owocowo - słodkie kompoty którymi lubią się teraz zlewać nastolatki.

mój ulubiony

Tymi perfumami dla mnie pachnie lato . Kwiaty, letnia burza, zapach pól i miodu , rozgrzane powietrze....Nic dodać,nic ująć ...więcej nie trzeba .

Perfumy nie dla nastolatki , to klasyczny zapach dla kobiety

Taki sobie zapach

Perfumy Elizabeth Arden 5th Avenue dostałam w prezencie. W zapachu perfum z pewnością dominuje jaśmin, za którym raczej nie przepadam, aczkolwiek da sie go znieść. Jak dla mnie jest zbyt ciężki. Co do trwałości to na pewno zapach był wyczuwalny po trzech dniach od spsikania przypadkowej rzeczy w pokoju. Zapach nie najgorszy, aczkolwiek sama bym go nie wybrała. Być może jest to zapach bardziej nadający się na zimę. Na pewni nie pasuje do młodych, energicznych kobiet.

Papier toaletowy

W ogóle nie są w moim guście.
Dla mnie jest to zapach mydła bądź papieru toaletowego. Są trwałe, ale w tym przypadku nie ma to dla mnie znaczenia, bo ten zapach po prostu drażni.
Kojarzą mi się ze starszą panią, a tak nie chciałabym pachnieć :)

Lubię

Całkiem fajny klasyczny zapach,
jedno opakowanie mam z 2 lata,
używam raz na jakiś czas,
długo się utrzymuje na ubraniach- jak większość zapachów EA
kojarzy się z elegancją,
na pewno nie dla nastolatki,

OK

Jeśli jakieś perfumy drażnią mnie w nos, ale podobają mi się psikam się nimi na plecach, żeby nie czuć ich aż za bardzo, ale też żeby ładnie pachnieć :) Te perfumy należą do takiej mojej 'grupy'. Zapach ładny, ale mnie trochę drażni w nos, intensywne, dobrze trzymające się perfumy.

kiedyś szczyt luksusu

z rozrzewnieniem wspominam końcówkę lat dziewięćdziesiątych i początek obecnego stulecia ilekroć spojrzę na EA 5th Avenue; ile to trzeba było uzbierać kieszonkowego :), achhh....
zapach bardzo długo utrzymuje się na skórze - czuć bardzo wyraźne i przenikające się nuty magnolii i mandarynki, jaśminu i goździka, ledwo wyczuwalna jest wanilia
flakon prosty i klasyczny, 5th avenue to propozycja dla zdecydowanych i pewnych siebie kobiet, idealny na dzień, do pracy; idealny na każdą kieszeń

Nie mój styl ale polecam bowiem są trwałe

Perfumy te kupiłam zeszłą wiosną, ( skusiłam się bo wiele o nich czytałam) jakiś czas je używałam i przekazałam mamie bo bardzo jej się spodobały. Fakt jest taki, że perfumy te mają śliczny prosty elegancki flakonik i są bardzo trwałe. Osobiście byłam pod wrażeniem, że było je czuć na skórze bez problemu 4h. Mówię o nadgarstku gdzie zmywałam, robiłam w wodzie w tym czasie i nadal dłoń mi pachniała. ALE sam zapach to nie moja bajka. Owszem ładny delikatny trochę mydlano-pudrowy, trochę słodki. Nawet na upał idealny. Tylko, że zbyt dużo tam było kwiatów. Zdecydowanie czułam: konwalie, lilię, fiołek, jaśmin, trochę wanilii... . Ale składników, które zawierają te perfumy i je lubię, nie wyczułam. Mówię tu o: piżmie, ylang-ylang, drzewie sandałowym.
Mnie ten zapach nie urzekł, nie pasuje dla mnie, do mojego stylu, ale jest wart polecenie bo naprawdę jeśli ktoś lubi takie kwiatowe, delikatne zapachy to warto go kupić bowiem 5 th Avenue są bardzo trwałe i tanie.
Daję im 3 gwiazdki bo po prostu nie mój ale spokojnie zasługują na 4
Ps. Po miesiącu je wydałam więc nie wiem ile zużyłam ml.