Lorenzo Villoresi, Alamut

Lorenzo Villoresi, Alamut

Alamut jest zapachem szlachetnym, ciepłym i zmysłowo otulającym. To oddech Orientu, barwna mozaika zapachów.
Zapach rzadkich i cennych drzew, zmysłowe piżmo,
głęboki i tajemniczy aromat ambry.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: osmanthus (słodka oliwka), róża, jaśmin, drewno krzewu róży, egzotyczne kwiaty
nuta serca: narcyz, tuberoza, ylang ylang, kwiaty pomarańczy, olejek labdanum, nuta ambry
nuta bazy: ambra, piżmo, amyris (zachodnioindyjskie drzewo sandałowe), sandałowiec, paczuli, żywica benzoesowa, skóra, nuty pudrowe

Cena: ok. 350zł / 100ml

Kadzidło i puder

Kompozycja Alamut jest strasznie złożona. Aż nie mogę uwierzyć, że zawiera on w sobie tyle składników, gdyż ja czuję tu tylko jedną nutę :eek: Jest nią kadzidło, nie jeden rodzaj, a całe mnóstwo przeróżnych kadzidełek. Zapach idealnie oddaje ducha sklepu indyjskiego z prawdziwego zdarzenia. Później zapach zmierza w kierunku bardziej pudrowym, ale w dalszym ciągu to nie moje klimaty. Trwałość przeokrutna.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:próbka 2 ml

kadzidlo i nic

Jednowymiarowy kadzidlowiec, genialny w swej prostocie. Patrzac na te wszystkie zapachowe nuty zastanawiam sie czy ja tu oszalalam czy moze ktos inny? To kadzidlo ewoluuje a jakze, tyle ze w strone innego kadzidla! Bardzo topornie sie rozwija i czy wogole sie rozwija? Bo jesli tak, to ja tego nie widze. Moze gdzies daleko odnajdziemy jakies kwiatuszki, ale wszystko to takie ociezale i tak strasznie sie wlecze... a w polowie drogi pada i juz nie wstaje. Jestem zbieraczka kadzidel. Zbieram cale zycie i mam wrazenie, ze wykrzesala bym z nich cos ciekawszego niz ta kompozycja. Generalnie zapach nie jest zly, jest ladny, ale czy to komplement? I czy ja jestem na etapie zachwytu tak banalnie pojmowanym orientem? Chyba nie. Ale z sentymentu dla tego typu aromatow nie ocenie go drastycznie.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: probka

Fanatyczny milosnik kadzidel

Czlowiek wypachniony Alamutem pachnie jak fanatyczny milosnik palenia kadzidelek. Pali je bez wytchnienia, nigdy nie przestaje - kadzidelkami ma juz przesiakniete meble, sciany, ubranie i... skore :-))).
Alamut na mojej skorze pachnie wlasnie taka mieszanka kadzidelek roznych odmian, gatunkow i rodzajow - i jeszcze wszystkim, w co ten zapach kadzidelek wsiaknal. Jest tu troche specyficznej wilgoci, jaka wyczuwam w przesiaknietym kadzidlami chlodnym powietrzu (cieple powietrze plus kadzidla pachnie zupelnie inaczej ;-)) ), jest zapach obitych miekka materia mebli, z ktorych kadzidla nie wywietrzy sie juz nigdy.
Calosciowo - bardzo dobry zapach. Wprawdzie nie oczarowanie i szalenstwo w oczach, ale... na mala odleweczke zawsze sie miejsce znajdzie ;-))).
Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Królestwo2

Alamut to perski zamek sekty asasynów niedaleko Teheranu. To tak z "kronikarskiego" obowiązku.
Zapach ten jako żywo przypomina mi słynne Kingdom Alexandra McQueen`a. Jest równie ciężki, duszny, z dziwną fizjologiczną nutą, która może się kojarzyć ze spoconym ciałem. Coś jak zapomniana, stara suknia, pokryta kurzem.
Skład ma rzeczywiście przebogaty, może nawet za bardzo, bo w tej powodzi ingrediencji brakuje jakiejś myśli przewodniej.
Alamut to przede wszystkim morderczy przepych. Przy czym "morderczy" to chyba jedyna rzecz jaka łączy go z asasynami, którzy byli w końcu sektą skrytobójczych zabójców...
Wszystko jest dokładnie zmiażdżone i zmiksowane tak, że niemożliwym (dla mnie przynajmniej) jest połapanie się w poszczególnych składnikach, a ponad całością dominują...indyjskie kadzidełka - aromat jaki towarzyszy odwiedzaniu India Shopu. Dziwi mnie ogromnie jak z takiej ilości szlachetnych składników można wyczarować coś co sprowadza się do zapachu kadzidełek...Do barokowego kadzidełka dodam jeszcze drugą dominującą tu nutę, a mianowicie mydło kwiatowe...
Ogólnie rzecz biorąc - zapach ewidentnie niedopracowany, puszący się i pozujący na coś, czym w rzeczywistości nie jest.
W dodatku zamęczający straszliwie.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: duża próbka