Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Auriga, Chiroxy, Krem z aktywnym tlenem

Auriga, Chiroxy, Krem z aktywnym tlenem

Krem z aktywnym tlenem, poprawiającym dotlenienie komórek skóry oraz jej elastyczność. Cząsteczki tlenu zamknięte są w specjalnych nośnikach – nanosomach. Taki "zapas" tlenu w komórkach sprawia, iż po zabiegach chirurgii estetycznej regeneracja skóry przebiega zdecydowanie szybciej. Preparat należy stosować w sytuacjach, kiedy dochodzi do uszkodzenia skóry, przed i po zabiegach chirurgii plastycznej, aby zapewnić szybszą regenerację skóry. Szczególną korzyść z zastosowania tego preparatu odniosą palacze i diabetycy, u których może dojść do komplikacji w czasie zabiegów z powodu spowolnienia procesów odnowy komórek.
Może być również stosowany przez osoby z zaburzonym krążeniem w kończynach dolnych, pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach, palących tytoń.
Wskazania: zmęczona, zszarzała skóra, wymagająca regeneracji, po zabiegach medycyny estetycznej.
Dotlenia skórę zmęczoną, przyspiesza regenerację skóry po zabiegach medycyny estetycznej.

Genialne odświeżenie i regeneracja, ale absolutnie nie jest to krem do stosowania na co dzień

Owszem, genialna regeneracja (w moim przypadku podczas stosowania Izoteku, który, stosowany w dużych dawkach, dosłownie zmiótł barierę skórną), rozświetlenie, rozjaśnienie i zastrzyk świeżości, ale trzeba być niespełna rozumu, żeby określać ten krem jako uniwersalny, idealny do codziennego stosowania. No chyba, że ktoś nie przejmuje się indukowanym przez Chiroxy stresem oksydacyjnym w komórkach skóry (opisanym dokładnie we wspomnianym już artykule) - z jednej strony ten preparat hamuje peroksydację lipidów skóry, z drugiej intensywnie podkręca oksydacyjne uszkodzenia białek (kolagenu, keratyn). Jakimś przedziwnym dysonansem byłoby aplikowanie go codziennie, skoro wszyscy tu wiedzą, po co stosowane są sera antyoksydacyjne (na czele z serum C + E). Doraźnie, stosowany w konkretnym celu, spełnia swoją misję cudownie: nawilża, stymuluje regenerację, z każdym dniem rozjaśnia przebarwienia pozapalne/potrądzikowe. I tylko takie stosowanie (pulsowe, doraźne) ma sens. Ktoś, kto poleca na co dzień, powinien się wstydzić swojej opinii.

Wypoczeta i zdrowa cera

Chiroxy zakupilam z mysla stosowania podczas kuracji Glyco-A, kiedy to skora wymaga wsparcia i regeneracji. Poczatkowo sie obawialam jak skora zareaguje na ten kosmetyk, gdyz mimo wszystko kosmetyk ma okreslone dzialanie i grupe docelowa.
Jestem zaskoczona bardzo szybkim dzialaniem oraz efektami!

+ skuteczny
+ uniwersalny i wszechstronny:
- jako kuracja na noc lub na dzien
- dla cery przesuszonej lub wymagajacej regeneracji
+ wyraznie wplywa na dotlenienie skory
+ przyspiesza gojenie i regeneracje skory
+ rozjasnia skóre
+ nawilza
+ szybko sie wchlania
+ skora i twarz zyskuja bardzo wypoczety wyglad
+ nie uczula
+ nie podraznia
+ cena jak na efekty bardzo przystępna
+ krem jest wydajny
+ idealny dla osob z poszarzala cera
+ idealny dla osob po wszelkich zabiegach medycyny estetycznej
+ idealny dla osob bedacych w trakcie kuracji kwasami i retinoidami
+ idealny dla osob majacych problemy metabolicze
+ idealny dla osob bedacych podczas kuracji odchudzajacej
+ idealny dla osob pracujacych w trudnych warunkach lub klimatyzowanych pomieszczeniach
+ zawiera antyoksydanty: wit E i C
+ przyspiesza gojenie oraz regenerację naskórka
+ nie przetłuszcza

+/- posiada alergen kontaktowy Sodium Dihydroxycetyl Phosphate, który moze wywoływac tkliwosc i podraznienie skory
+/- parabeny w skladzie
+/- moze zapychac z uwagi na Caprylic/Capric Triglyceride
+/- nie nadaje sie do stosowania długodystansowego z uwagi na ubogi sklad i przeznaczenie

Minusów brak.

Krem Chiroxy zamkniety jest ascetycznej tubie 50 ml. Sam krem jest bezzapachowy i posiada odpowiednią dla tego kosmetyku konsystencję. Aplikacja szybka, wchłania sie dobrze zostawiajac na twarzy niewielki film.Mojej mieszanej naczynkowej cery nie uczulil, nie podraznil ani nie zapchał. Natomiast pieknie rozjasnił i uspokoił i tak juz blade lico.

Chiroxy dziala niemalze odrazu. Efekty na cerze traktowanej kwasami byly widoczne juz po dwóch aplikacjach, krem aplikuję rano. Cera nabiera jednolitego kolorytu, jest rozjasniona, jakby rozswietlona, wyglada na naprawde wypoczeta bez wzgledu na jakosc dnia i ilosc snu. To ostatnie jest wynikiem zapewne tlenu. Cera jest miekka, dobrze nawilzona, rysy złagodzone.Koi i prztspiesza regeneracje naskorka, drobnych ranek. Moim zdaniem to duzy atut Chiroxy i głowne zadanie ktore spelnia bez zarzutu.

Sklad kremu jest dobry kilka emolientow (Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropylpalmitate,Cyclomethicone, Glyceryl Stearate), humektantów (Glycerin, Lecithin) i antyoksydantów(Tocopheryl Acetate,Ascorbic Palmitate, Ascorbic Acid). Niemniej zawiera parabeny oraz jeden alergen Sodium Dihydroxycetyl Phosphate.
A gdzie ten tlen? Wedle producenta zamkniety w nanosomach o wielkosci 180 nm dzieki czemu jest uwalniany stopniowo do skóry. Maksymalne rezultaty jesli chodzi o poziom dotlenienia skory mozna uzyskac po 4 tyg stosowania. Producent zaleca stosowania dwa razy w tyg. Dwa /cztery tyg przed zabiegiem medycyny estetycznej oraz po.
Poniewaz w skladzie tlenu sie nie doszukałam, przejrzałam siec i jak sie okazuje Chiroxy to nie marketing tylko produkt naukowy - dostepne jest badanie naukowe nad stresem oxydacyjnym w terapii PDT (terapia fotodynamiczna nowotworów skóry) przy uzyciu Chiroxy. Potwierdza sie dzialanie dotleniajace Chiroxy*. Nie mam zatem juz zadnych watpliwosci odnosnie skutecznosci i faktycznej zawartosci tlenu, tym bardziej ze efekty Chiroxy są po prostu widoczne.
Niemniej nie jest to krem do stosowania długodystansowego - dla mnie jest to zdecydowanie kuracja, po której siegnę po regularny krem o lepszym i bardziej urozmaiconym skladzie.

Chiroxy nalezy zuzyc w przeciagu 6 m po otwarciu. Krem jest dosć wydajny, choc stosowany dwa razy dziennie zostanie z pewnoscia zuzyty wczesniej.

Wskazania według producenta

Przygotowanie skóry do zabiegów:
Chirurgii plastycznej i zabiegi medycyny estetycznej (Botox, Collagen) - przyspiesza gojenie,
Skleroterapii skóra osób z upośledzonym krążeniem w kończynach dolnych,
Zapobieganie rozwojowi bakterii beztlenowych,
Słabe krążenie w konczynach dolnych.
Cukrzyca - problemy skórne bedace wynikiem slabej cyrkulacji krwi
Dermatologia -wpływa na elastycznosć naskórka, efekt widoczny po 2 tyg stosowania
Palacze- wplywa na zwiekszenie dotlenienia skory i tym samym na rozjasnienie cery
Przyspieszenie regeneracji skóry po w/w zabiegach.

Zarówno skutecznosc kremu, efekty oraz cena sprawiaja ze Chiroxy jest moim KWC.
Krem polecam wszystkim którzy borykają sie z cerą poszarzałą, palaczom, wymagajacej regeneracji lub skondycjonowania i kuracji dotleniajacej.
Chiroxy wspaniale współgrywa w duecie z kwasami i retinoidami.
Myśle ze sprawdzi sie doraźnie rownei z u osob borykajacych sie z cera zmeczona w wyniku pracy/trybu zycia, bedacych dietach odchudzajacych(ktore mimo wszystko moga powodowac pogorszenie cery).
Osoby ktore mają cere wrazliwą powinny spróbować zdobyc próbki Chiroxy z uwagi na alergen wysoko w skladzie.
Ja napewno wroce za rok podczas kolejnej sesji z kwasami/retinoidami.

Wazna uwaga - jako ze Chiroxy, podobnie jak terapie ozonowe/kosmetyki z ozonem (coraz popularniejsze w kosmetyce) zwiększają oksydację (stres oksydacyjny) i zmniejszają liczbe antyoksydantów w skórze wskazany jest umiar w dawkowaniu. Krotki czas stosowania moze dzialac na skore mobilizujaco(tak jak stres na czlowieka)i ma dzialanie wysoce terapeutyczne(uaktywnia sie uklad antyoksydacyjny tak aby jak najszybciej i najskuteczniej wyeliminować wolne rodniki - oksydanty), niemniej utrzymywanie skory w stanie stalego stresu oksydacyjnego moze miec skutki odwrotne od zamierzonych!

Aqua -woda, rozpuszczalnik
Caprylic/Capric Triglyceride - Mieszanina roślinnych kwasów tłuszczowych, zawierająca w sobie najlepsze własności oleju kokosowego i palmowego, emolient
Isopropylpalmitate - ciekły wosk, emolient tzw. suchy. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Cyclomethicone - emolient okluzyjny, wplywa na wlasnosci aplikacyjne preparatu
Polyglyceryl-3 Methyl Glucose Distearate - roslinny emulsyfikator
Glyceryl Stearate - emolient tłusty, okluzyjny
Glycerin - humektant, penetruje warstwę rogową naskórka
Sodium Dihydroxycetyl Phosphate - surfaktant, subst powierzchniowo czynna , alergen
Tocopheryl Acetate - antyoksydant
Lecithin - Lecytyna powstaje z mieszaniny diglicerydów kwasów tłuszczowych takich jak: kwas stearynowy, palmitynowy i olejowy, powiązanych z estrem cholinowym kwasu fosforowego. Obecna w tkance nerwowej organizmów żywych, wplywa na stopien nawilzenia skory
Tocopherol - antyoksydant
Citric Acid - regulator pH
Ascorbic Palmitate - Substancja wykorzystywana często jako zamiennik witaminy C, ale nie działa przeciwrodnikowo tak skutecznie. Środek używany jako składnik wspomagający i antyutleniacz do ochrony wrażliwych na tlen lipidów
Ascorbic Acid - antyoksydant
Sodium Carbomer - polimer kwasu akrylowego w formie soli, hydrofilowy składnik konsystencjotwórczy, reguluje lepkość kosmetyku, tworzy film na skórze
Disodium Phosphate - składnik zapachowy, regulator pH
Propylene Glycol - rozpuszczalnik, wspomagający przenikanie przez skórę substancji aktywnych.
Alcohol denat., - alkohol
Phenoxyethanol -konserwant
Xanthan Gum - zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu.
Methylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben - konserwanty
Disodium EDTA - Zwiększa trwałość kosmetyku, zapobiega zmianom barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Wspomaga działanie konserwantów poprzez destabilizację ścian komórek bakteryjnych, w których obecne są jony wapnia. Znajduje zastosowanie również jako środek zmiękczający wodę i dzięki temu pozwala na otrzymywanie klarownych roztworów.

*Mirela Cacuci, Adriana Filip, Adriana Muresan, Simona Fratilă,Teodora Mocanu, Nicoleta Decea, EXPERIMENTAL STUDY OF INCREASING OXIDATIVE STRESS IN PDT USING CHIROXY, TMJ 2009, Vol. 59, No. 3-4

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1x50ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

dobry krem

Krem poleciła mi kosmetyczka w związku z uczulemien jakiego nabawiłam się po pudrze ArtDeco. Zdecydownie przyspieszył okres regeneracji skóry. Szybko sie wchłania i jest bardzo lekki przy czym naprawde dobrze nawilża. Super wydajny.
Warto spróbować.

Starzenie się skóry - dieta

naprawdę dobry krem

dziewczyny od conajmniej 2 lat meczę się z moją tłustą i trądzikową cerą. Od 2 lat nie umiałam sobie poradzić z moimi licznymi zaskórnikami na czole oraz coraz to pojawiającymi sie bolacymi gulami na czole, brodzie bądź szyi. Jest to az do nieuwierzenia, ale krem podarowała mi do wypróbowania koleżanka i od 2 tygodni odkąd go używam nie pojawiła się ani jedna boląca gula. Moja buzia staje się z dnia na dzien coraz gładsza, miększa. Na czole pozostało jeszcze pare zaskórników, które idę oczyscić do kosmetyczki, ale to jest teraz inna buzia. Krem jest dziwny, nie powoduje całkowitego matu, ale bardzo ładnie się wchłania i nie przetłuszcza. Napewno jest wart przetestowania, a dla mnie póki co zostaje KWC.

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Nie dla mnie

Lubię firmę Auriga i jej kosmetyki, kupiłam krem dla dotlenienia cery. Niestety nie wiem jak to możliwe, ale krem zatyka moje pory. Używałam na noc, już po drugim użyciu pojawiły sie krostki na twarzy. Robiłam kolejne próby wykluczając po drodze inne potencjalne zapychacze (żel, tonik, krem na dzień...), ale to niestety on jest winowajcą. Żal, bo wiązałam z tym kremem spore nadzieje.
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

sprawdza się

Kupiłam owy produkt zgodnie z jego przeznaczeniem...tzn smarowałam sie nim przed operacją. Nie wiem czy to zasługa mojego organizmu, czy to własnie tego specyfiku albo zadziałania efektu placebo :) - ale nad wyraz dobrze zniosłam rekonwalescencje po.....zero siniaków (do czego mam dużą skłonność) mała opuchlizna.
Zel ten bardzo dobrze sie wchłania.... po aplikacji ma sie wrazenie dopieszczenia skóry.... Polecam wszystkim osobom z podrażnioną skórą.

Używam tego produktu od:miesiąc przed zabiegiem i miesciąc po

SZOK! rewelacja

ostatnio bylam w gabinecie zrobic zabieg DERMOBRAZJI...po zabiegu skora jest bardzo delikatna i dochodzi do siebie kilka dni..Pani doktor polecila mi ten krem ( kupuje sie go w aptece ). Powiedziala ze jest idelany na skore z problemami ( i wg niej jest duzo lepszy od kremow ktore kosztuja ponad 200zl - ) . Normalnie stosowany jest po zabiegach chirurgi plastycznej by przywricic szybko do dobrego stanu i wygoic skore.Idealny rowniez dla osob palacych papierosy. Uzywa sie go raz dzIennie,najlepiej na noc , ma dzialanie bardzo ladnie nawizajace i poprawiajace napiecie i wyglad skory ( mam alergiczna skore,dla mnie jest idealny ).... Ja mieszkam za granica i musialam zaplacic za krem: 40 USD...a w Polsce okazalo sie ze kosztuje tylko 40 zl.POLECAM....Używam tego produktu od:kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie