Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Carma Laboratories, Lip Balm SPF15 (Balsam do ust w sztyfcie (różne rodzaje))

Carma Laboratories, Lip Balm SPF15 (Balsam do ust w sztyfcie (różne rodzaje))

Pojemność 4,25 g

Carmex SPF 15 jako produkt w 2005 r. zdobył prestiżową nagrodę amerykańskich farmaceutów jako najlepsza pomadka ochronna.
Balsam sprawia ,że usta które do tej pory wyglądały źle odzyskują wspaniały wygląd. Daje natychmiastowy efekt ujędrnionych ust. Fantastycznie nawilża i odżywia. Daje delikatny satynowy połysk. Balsam Posiada filtr słoneczny SPF 15. Zalecany wszystkim osobom, których usta wystawione są na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych (silne promienie słoneczne,wiatr).
W wersji original, miętowej, truskawkowej lub wiśniowej.
Ze względu na obecność kwasu salicylowego nie powinien być używany przez osoby uczulone na salicylany.

balsam do ust

• Phenol,
  • Menthol,
  • Oxybenzone 5.4%,
  • Octocrylene 9.0%; Inne składniki: Petrolatum,
  • Salicylic Acid in a mixture of waxes and flavor. (05.08.2009)

Podręczny ratunek

Balsam idealnie sprawdza się w obecnych dniach. Przy takiej pogodzie jest obowiązkowy. Myślę że jest to już klasyk i każda pani dobrze go zna. Zapach może trochę drażnić (szczególnie limonka) Mimo to lubię go i tyle. Usta są po nim miękkie i nawilżone. A co najważniejsze chronione przed mrozem. Ale ale.... Nadaje się także na lato :) Dobrze i długo chroni usta przed wysuszeniem.

super jak każdy

Ogólnie jestem fanką carmexów, każdej wersji tych pomadek. Muszę zawsze mieć przy sobie, zużyłam już mnóstwo opakowań - sprawdzają się u mnie najlepiej. Dobrze chronią usta, nie mogę ocenić jak działają na popękane ponieważ używam cały czas - przez to nie mam nigdy przesuszonych ust.
Opakowanie w sztyfcie znacznie wygodniejsze niż w słoiczku. Wydajność też ciężko ocenić - zależy od tego jak często używamy, w moim przypadku na długo nie starcza. Ogólnie polecam bardzo.

Ciekawość nie zawiodła

Wszystkie koleżanki wokół gadają o tym balsamie do ust. Uznałam że z ciekawości kupię, może się sprawdzi-nie zawiodłam się. Usta po nim są bardzo miękkie, nawilżone. Zapach w zależności od wyboru zawsze jest ładny, ale nie za mocny. Balsam dość długo utrzymuje się na ustach, a kupić można go w każdym Rossmanie.

Gala KWC 2017

Nie wiem, co ludzie w nim widzą

Ponoć hit, kupiłam , nałożyłam i ... Dramat! Usta piekły okropnie! Po aplikacji usta były jak spiechrznięte. W moim przypadku ten kosmetyk to totalna pomyłka!

Nie wiem, co ludzie w nim widzą

Wybawienie na zimę

Kupiłam, bo byłam ciekawa, czy wszystkie pochwały w kierunku tej pomadki są słuszne. I się nie zawiodłam. Radzi sobie z popękanymi ustami bardzo szybko. Mam wrażenie, że będzie wydajna, bo pomimo wielokrotnego używania w ciągu dnia jakoś jej nie ubyło.

Megaregenerujący

Kiedyś wypróbowałam od koleżanki i strasznie mi się nie spodobał ten mentol, ale ona tak go zachwalała pięknie, a potem spotkałam go w promce po 2,50(!) w tesco- więc wzięłam. Teraz bardzo go lubię, ma fajny skład, mentol polubiłam :) jest zbawienny dla moich mega spierzchniętych ust (mam takie po zbyt długim spotkaniu z klimatyzacją), kiedy jestem w potrzebie stosuję go kilka razy dziennie + na noc. Posiadam również wersję Tropical- pachnie bardzo brzydko i przez to jej nie używam. Jak najbardziej polecam wersje Original :)

Jestem na tak

Sama forma sztyfty rewelacja.
Pomadka bardzo tłusta z mentolem, który powoduje delikatne mrowienie na ustach.
Nawilża na bardzo długo, łagodzi pęknie usta.
Ma wiele form i smaków każdy znajdzie coś dla siebie.
Naprawdę godna polecenia pomadka ochronna. Na zimę idealna.

w końcu się skusiłam

Bardzo długo się opierałam carmexom, bo słyszałam, że mają w sobie mentol i dają uczucie chłodzeniai mrowienia na ustach czego ja akurat nie lubię. W końcu na jakiejś promocji 50% kupiłam wersję mango w sztyfcie i nie żałuję :) To obecnie mój ulubiony produkt do ust, zdetronizował nawet rumiankową Alterrę. Ma przyjemny zapach, malutkie opakowanie a wysoko w składzie jest lanolina, która jest zbawienna dla ust :)
Jak skończę to na pewno się skuszę na inną wersję smakową :)

Oceniam wersje klasyczną

Nie wyobrażam sobie zimy bez Carmexu.Moje usta są suche,smaruje je grubo na noc i często w ciągu dnia.Terapia Izotekiem jeszcze pogorszyła ten problem.W zeszłym roku usta miałam w tak opłakanym stanie,że wszystko jedno mi było czy specyfik do ust będzie walił kamforą czy benzyną.Aby coś zadziałał.Strzał w 10! Przyniósł ulgę,zregenerował,odżywił oraz nawilżył.Mogłam wrócic do podkreslania ust matową kolorową pomadką nawet.Rewelacja.

Coś pięknego...

Oceniam pomadkę o zapachu truskawkowym. Kupiłam ją za około 10 zł w Rossmannie, a więc prawie dwa razy mniej niż popularne EOSy, które u mnie okazały się klapą. Kompletnie w ciemno kupiłam Carmexa, nawet nie wiedziałam, że to taki hit na wizażu.. :P

Opakowanie trochę przypomina klej w sztyfcie, ale przez swój odkręcany aplikator jest o wiele lepszy niż klasyczne opakowania takich balsamów - mamy pewność, że pomadka się nie otworzy. Dodatkowo zajmuje całkiem mało miejsca w torebce, nie tak jak np. pomadki Nivea etc.

ZAPACH - za to kocham pomadki Carmex! Obecnie jestem w posiadaniu pomarańczy, która pachnie, jak babeczki z dzieciństwa (nie przesadzam..!), a truskawkowy zapach poprzedniego egzemplarza również pachniał cudownie, ani grama chemicznej nuty.

Pomadka jest na bazie wazeliny - stąd jej tłusta konsystencja. Raczej nie nadaje się przez to jako baza pod pomadki kolorowe, ale idealnie radzi sobie solo - gdy miałam przesuszone usta, wystarczyło zaaplikować na noc grubszą warstwę Carmexa i rano budziłam się z miękkimi i zadbanymi ustami. Wiadomo, że w gorszych przypadkach nie będzie tak szybkiego efektu, ale myślę, że przy całodniowym stosowaniu + maska na noc i efekt będzie zaskakujący. Jeszcze żadna pomadka pielęgnacyjna tak dobrze się u mnie nie spisywała.

Przez tłustą konsystencję balsam idealnie sprawdzi się na mrozy i wiatr, jako izolator ciepła - pozostawia przyjemny film na ustach i sprawia, że czuć mrowienie - CUDO - uwielbiam ten efekt. Smak nie jest adekwatny do zapachu, jednak jest nieco słodki, ale tego się nie trzeba obawiać - naprawdę przyjemny, nienachalny. :)

Produkt idealny dla mnie, od dawna szukałam czegoś, co poradzi sobie z moimi przesuszonymi ustami nawet w zimie i jako kuracja po matowych pomadkach. 5/5 - coś pięknego.

Warty wypróbowania

Carmexa nie trzeba nikomu przedstawiać, każdy go dobrze zna. Jednak czy swoją popularność zawdzięcza świetnemu działaniu nie potrafię potwierdzić. Dla mnie nie wyróżnia się niczym ponadprzeciętnym, inne pomadki np. Oeparol, również są tak samo skuteczne.