Nivea, Głęboko oczyszczający szampon micelarny z ekstraktem z melisy cytrynowej

Nivea, Głęboko oczyszczający szampon micelarny z ekstraktem z melisy cytrynowej

Głęboko Oczyszczający Micelarny Szampon NIVEA® wzbogacony o ekstrakt z melisy cytrynowej:
skutecznie oczyszcza i dodaje lekkości włosom,
odświeża włosy i skórę głowy na długo,
chroni naturalne pH skóry głowy.
Micelarna technologia zastosowana w szamponie zawiera łagodnie i głęboko oczyszczające micele, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków, jednocześnie dbając o zdrowie włosów i skórę głowy.

Nivea szampon z melisą cytrynową

Aplikacja – na moje długie włosy naprawdę niewiele potrzeba tego szamponu, aby zaczął się dobrze pienić, więc za to duży plus. Nie szczypie w oczy.

Działanie – dokładnie oczyszcza, sprawia, że dłużej pozostają świeże, nie przyczynia się do powstawania łupieżu, nie wysusza, nie przeciąża włosów.

Konsystencja – przeźroczysta, nie jest za rzadka ani za gęsta.

Zapach – naprawdę przyjemny i orzeźwiający.

Opakowanie – przeźroczyste, dzięki temu możemy kontrolować ile pozostało nam produkty. Lubię takie opakowania. Dzięki stabilnej nakrętce typu „press”, w przypadku końcówki produktu, nie ma problemu, aby postawić go do góry nogami.

Orzeźwiający

Nowy szampon od Nivea to bardzo dobry produkt do włosów z tendencją do przetłuszczania się. Odkąd go stosuje moje włosy wydzielają mniej sebum i dłużej są świeższe. Ma bardzo przyjemny zapach i fajnie się pieni. Rozprowadza się w sam, a i wydaje się być wydajny. Jednak stosuję go na przemian z innym szamponem aby nie wysuszyć za bardzo swoich włosów. Ładne opakowanie.

Spełnia swoją rolę

Głęboko oczysczający szampon micelarny NIVEA przede wszystkim bardzo dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy. Posiada mocny detergent - SLS, więc używam go raz na trzy mycia i sprawdza się w tej roli znakomicie. W składzie szamponu znajduje się wyciąg z melisy, który działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Szampon zawiera też olej z orzechów makadamii, który ma silne i głębokie działanie nawilżające. Konsystencja szamponu nie jest za rzadka, dzięki czemu nie "ucieka" on przez palce i dobrze się go rozprowadza. Zapach jest delikatny i przyjemny. Włosy po umyciu są lekko uniesione u nasady i jakby zyskały trochę więcej objętości - bardzo podoba mi się ten efekt. Nie puszą się, są bardziej miękkie i wyglądają na zdrowsze. Skóra głowy jest nawilżona. Zauważyłam też, że moje włosy po użyciu tego szamponu mniej się przetłuszczają.

Podsumowując, to świetny szampon do dokładnego oczyszczania. Na wielki plus skład, konsystencja, zapach, opakowanie i przede wszystkim to, że nie podrażnił skóry mojej głowy. Spełnił moje oczekiwania i chętnie po niego sięgnę w przyszłości :)

Zapach to coś cudownego

Chyba największy atut tego szamponu to zapach. Zakochałam się w nim. Dodatkowo szampon dobrze oczyszcza (lecz z twierdzeniem, że na długi czas to bym polemizowała), nie podrażnia skóry głowy, nie wywołuje łupieżu. Włosy stają się lekkie i przyjemne. Opakowanie też fajnie przemyślane.

BARDZO LUBIĘ

PLUSY:
+ świetnie oczyszcza
+ nadaje się idealnie do zmywania olejów z włosów (zawsze miałam problem z tłustymi włosami po olejowaniu mimo kilkukrotnego ich umycia, a ten szampon w zupełności ten problem rozwiązuje)

MINUSY:
- zapach (typowo łazienkowo-cytrusowy zapach)
- opakowanie jest niewygodne ze względu na kształt (powinien być bardziej przylegający do ręki ponieważ w mokrych warunkach butelka bardzo łatwo się wyślizguje z dłoni)
- niestety nie przedłuża świeżości moich włosów, na co bardzo liczyłam (mam włosy bardzo przetłuszczające się i szukam szamponu, który by mi w tym pomógł)

super

To mój drugi szampon micelarny. Moje włosy bardzo lubią szampony w formie żelu, przezroczyste, nie obciążają ich. Szampon zamknięty w przyjemnej, dobrze leżącej w dłoni tubie.

Świeżość i oczyszczenie.

Przede wszystkim piękny zapach - bardzo świeży i cytrusowy. Jest to przeźroczysty, gęsty szampon, który umieszczony został w dużej butelce. Wydaje się być bardzo wydajny. Ma poręczny aplikator. Świetnie oczyszcza skórę glowy i włosy. Nie obciąża i nie podrażnia. Zapach utrzymuje się bardzo długo.

Zbyt mocny

Trochę zdążyłam poznać swoje włosy i wydawało mi się, że nie straszne im tzw. szampony-zdzieraki. Ten przez swoją nazwę "micelarny" skojarzył mi się z czymś łagodniejszym, jednak ewidentnie należy do grupy tych mocno oczyszczających (tu pasuje z kolei opis producenta "głęboko oczyszczający"). Niestety, ale był zbyt silny w działaniu jak na mnie.

Ciekawy

Spodziewałam się jakiego efektu WOW, jak w przypadku miceli do twarzy, a efekt był przeciętny. Nic szczególnego nie mogę mu zarzucić, ale też mnie nie powalił i raczej kupię Pantine Aqua Light następnym razem.

Jak dla mnie super

Jak dla mnie ten szampon nie jest zły faktycznie włosy wolniej się przetłuszczają lecz gdy nie nałożymy odżywki to włosy stają się suche i szorstkie. Co do opakowania nie ma najmniejszego "ale" jest łatwe w otwieraniu lecz nie przecieka nawet w podróży. Różowa wersja natomiast pozostawia piękne nawilżone włosy lecz podczas stosowania różowej wersji włosy znacznie szybciej się przetłuszczają . osobom z przetłuszczającymi się włosami polecam turkusową wersię( lecz trzeba na końcówki nakładać odżywkę) a osobom które chcą dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy polecam różowy
Pozdrawiam

OK

Szamponów z sls-ami nie używam na codzień, ze względu na to, że przesuszają moje włosy i skórę głowy, powodują także łupież.
Stosuję je raz na tydzień/ dwa w zależności od potrzeby w celu domycia resztek silikonów i innych pozostałości produktów do stylizacji.

Ten szampon ani mnie nie zachwycił, ani nie rozczarował.
Jest stosunkowo delikatny dla skóry pomimo dobrego oczyszczenia (choć nie wiem czy nie podrażnił by jej przy codziennym użytkowaniu).
Najbardziej cieszy mnie, że nie przesuszył moich cienkich, delikatnych włosów. Delikatnie i jednocześnie skutecznie je oczyszczał.

Ładnie pachnie, jest bardzo wydajny, opakowanie jest sporych rozmiarów i wygodne w użytkowaniu.
Konsystencja w sam raz gęsta, dzięki czemu bezproblemowo się go dozuje.
Ładnie się pieni i rozprowadza. Na plus także dostępność i cena.
Szampon jest godzien wypróbowania.

WOW ale oczyszcza

Produkty marki Nivea znam i lubie . Przedewszystkim produkty do nawilzania ciala i kompieli. Jak miło się zaskoczyła kiedy marka Nivea wyszła z nowosciam Szamponami micelarnymi . Nie mogłam się oprzeć i przy okazji zakupów w Rossman postanowiłam kupić i przetestować szampon

+ mocno oczyszcza ( produkt jest na tyle mocny ze stosuje go 1 - 3 razy w miesiącu , uważam że takie mocne oczyszczenie nie jest wskazane codziennie , alę raz na jakiś czas jak najbardziej )
+zapach ( cytrusowy i świeży )
+wygodne w użyciu opakowanie i duża pojemność
+konsystencja ( przyjemnie zelowa )

-mało wydajny ( produkt słabo się pieni dlatego trzeba nałożyć go dość sporo )