Vollare Cosmetics, XXL Double Satin (Podwójny puder)

Vollare Cosmetics, XXL Double Satin (Podwójny puder)

Przypudrowanie twarzy niezbędne jest dla osiągnięcia efektu gładkiej, matowej i zdrowej cery. Szeroka gama kolorystyczna pudrów z serii Vollare ułatwia dobór odcienia odpowiedniego dla każdej karnacji. W każdym opakowaniu pudru znajdują się dwa odcienie. Występuje w sześciu wariantach kolorystycznych.

za tą cenę - moze byc

Kupiłam jako eksperyment. Pierwsza moja uwaga - odcienie są dziwne, mało naturalne i w większości ciemne. Najjaśniejszy odcień (1) jest, jak sama zauwazyłam i jak mi powiedziała sprzedawczyni, ciemny i pomarańczowy, reszta kolorów jest jeszcze ciemniejsza i tylko ostatni numer (6) wydał mi się w miarę jasny, więc go kupiłam. Kolor jest dziwnie różowy ale na szczescie nie widać tego na skórze. Podkłady i pudry są dla mnie w większości za ciemne i za pomarańczowe, a ten kolor, mimo że nie super jasny, wygląda całkiem dobrze choc jednak moglby byc jasniejszy. Zaznaczę tylko, że należy go nakładać pędzlem, nakładany gąbeczką lub puszkiem strasznie się kumuluje i kolor robi się naprawde czerwoniasty!! ;)Opakowanie jest takie zwykłe, nie ma w nim gąbeczki i dobrze bo i tak by się nią nie dało nakładać pudru... Pokrywka jest tylko nakładana, nie zakręcana, ale mocno się trzyma i raczej się nie otworzy sama.

Co do działania - tu zaskoczenie. Puder wygląda naturalnie, nie widać go na twarzy. Nie podkreśla suchych skórek. Myślę że to dlatego, że zawiera masło pigmentu, jest bardziej tranparentny. Dlatego na pewno nie będą zadowolone osoby chcące żeby puder lekko maskował niedoskonałości i ujednolicał kolor skóry. Mam mieszaną cerę, strefa T mi się umiarkowanie przetłuszcza i jak dla mnie efekt matujący jest w sam raz - twarz się tłusto nie świeci, ale nie jest też nienaturalnie "płasko" matowa. Mat nie wytrzymuje oczywiście całego dnia, ale kilka godzin na pewno. I po tych paru godzinach nie widać żeby powłaził w pory czy tym podobne, twarz cały czas wygląda naturalnie.

Nie podoba mi się to, że w opakowaniu są dwa kolory. Ciężko jest przez to nakładać puder pędzlem, o ile nie chcemy mieć nałożonego ciemnego odcienia. Być może docenię to rozwiązanie latem, kiedy ciemniejszy kolor będzie współgrał z opaloną skórą. Puder strasznie mocno pachnie - kolejny minus.

Podsumowując - jeżeli ktoś szuka naturalnego, delikatnie matującego, niewidocznego pudru, a przy tym ma niewiele pieniędzy to ten jest godny polecenia.