Conter, Tesori d'Oriente Muschio Bianco, Profumo Aromatico EDP

Conter, Tesori d'Oriente Muschio Bianco, Profumo Aromatico EDP

Aromatyczna woda stworzona została na bazie najwyższej jakości, wyselekcjonowanych esencji. Posiada intensywnie piżmowy, ambrowy i harmonijny zapach. Odświeża, dodaje energii, długo utrzymuje się wokół ciała. Zapach: subtelny i długotrwały, a zarazem kuszący, bardzo ładnie rozwija się na skórze. Zwraca męską uwagę - działa jak afrodyzjak.

67% jesień/zima 33% wiosna/lato

zapach starszej pani

Te perfumy kojarzą mi się ze starszą, schludną panią albo z zapachem dobrego mydła sama nie wiem ale to nie jest zapach dla mnie - oddałam go mojej mamie bo szalenie jej się spodobał ten zapach.
Na pewno nie można im odmówić trwałości i projekcji utrzymują się od rana do wieczora. Ponadto są bardzo tanie i mają prosty, lekki flakon.

Pociągający, ale nie wyzywający

Zapach ten odkryłam dzięki mamie. Pamiętam, że wiele lat temu się nim pryskała. Bardzo mi się podobał, ale dopiero w zeszłym roku go kupiłam. Zużyłam dwa opakowania, ale od tamtego czasu nie mogę go nigdzie namierzyć. :(
Zapach jest pociągający, taki czysty, świeży, niczym świeżo wyprana pościel. Ma w sobie coś seksownego, a zarazem nie jest wyzywający. Kojarzy się z seksowną, pewną siebie kobietą w szpilkach. Taką wyrafinowaną, tajemniczą, której tajemniczość przyciąga niczym magnes. Broń boże z kobietą w miniówce do połowy pupy i dekoltem do pępka, co to, to nie.
Mój TŻ sam stwierdził, że seksownie pachnę, gdy użyłam tego perfumu po raz pierwszy.
Polecam.

OK, ale bez przesady z tym szałem

Kupiłam sobie kilka różnych zapachów z Tesori, niektórych używam od lat. Białe piżmo to jeden z moich ostatnich nabytków. Tyle się naczytałam o mocy (przyciągania mężczyzn) i dziwności (niby białe mydło, niby babcina szafa) tego zapachu, że zawsze chciałam go wypróbować, ale jednocześnie bałam się go kupić. Niby to tylko 20 zł, ale ja nawet 20 zł nie lubię wyrzucać na darmo.

I wreszcie kupiłam.
Nie, tabun mężczyzn nie otoczył mnie zalotnie z dnia na dzień. Wręcz boję się używać tego zapachu przy mężczyznach (na uczelni, do pracy, na randkę - jest zbyt... nieatrakcyjny). Lubię go używać w dni jasne, słoneczne, wiosenne. W poranki, kiedy siadam za biurkiem w domu i czeka mnie dzień pełen zacisznej, spokojnej pracy. To zapach idealny na krótki spacer, na relaksacyjną przejażdżkę rowerem, ale też właśnie na cichą, codzienną, domową pracę i wylegiwanie się w pościeli.

Przy czym zaznaczam: tak, ten zapach potrafi być babciny. Niby pachnie jak czyste, białe mydło (to dokładnie ten aromat, nie ma tu żadnej innej wyczuwalnej nuty, żadnych wanilii, owoców, kwiatów). Niby można się nim dosłownie zlać z góry na dół (lub dla odmiany: spryskać tylko kark lub przeguby dłoni) bez żadnych męczących efektów ubocznych. Jest jedno "ale": trzeba umieć go używać.

Zauważyłam bowiem prawidłowość:
1) kiedy spryskam się nim tuż po kąpieli, np. po porannym prysznicu lub po kąpieli w ciągu dnia -> wtedy pachnie czystym, białym mydełkiem. Słodko. Czysto. Biało. Wiosennie-świeżo, jak piękny, jasny dzień.
2) kiedy jednak używam go w ciągu dnia lub wieczorem, gdy nie jestem świeżo po kąpieli, tylko wcześniej byłam na uczelni albo spociłam się na spacerze -> wtedy potrafi zamienić się w zapach starszej pani. Nie babci, nie lawendowej szafy z kulami na mole, ale właśnie zapach starszej pani.

Innymi słowy: to zapach czystości, którym musimy spryskać czyste, świeże ciało i ubrania. Nie można próbować się nim odświeżyć po długim, męczącym dniu, lepiej go na siebie nie dokładać, nic nim nie próbować tuszować.

Wtedy jest szlachetny, czysty i piękny.

PS Jest trwały, zwłaszcza jak na Tesori. Inne zapachy z tej serii znikają na mnie po godzinie, czasem nawet po chwili. Ten wyczuwam nawet po kilku dniach (na pościeli), po całym dniu (na ubraniach), najkrócej na samym ciele.
Inna sprawa, że ja perfumy kocham i potrafię się nimi spryskać dosłownie od stóp do głów (please, don't blame me).

Mexx Look up now

Wyjątkowy

Kupiłam ten zapach przez internet, w ciemno, po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji w internecie. Szukałam niepowtarzalnego, wyjątkowego zapachu i ten po opisach wydawał mi się idealny. Gdy psiknęłam nim pierwszy raz na nadgarstek nie byłam przekonana do niego zupełnie. Wydawał mi się bardzo mocny, przytłaczający i jakby trochę męski. Jednak po czasie zapach na skórze zrobił się dużo bardziej delikatny i świeży. Po dwóch miesiącach używania nie wyobrażam sobie innego zapachu na zimę :) (na lato mam inne ukochane perfumy) zapach jest naprawdę niespotykany i cudowny. Ponadto bardzo trwały no i ta cena! Ok 20 zł za 100 ml :) dokupiłam jeszcze żel pod prysznic o tym samym zapachu i jestem baaaaardzo zadowolona. Polecam!

2+2=4

Czy można się udusić nadmiarem powietrza? Czy świeżość może być tak przytłaczająca, że aż odbierająca dech? Ile powietrza jest w powietrzu? Jak białe może być piżmo?
Muschio Bianco to zapach bardzo matematyczny, jakby stworzył go ścisłowiec. Nie ma w nim miejsca na romantyczność. Jest białe i jest piżmo.
Czym to pachnie? Świeżo wypranym i wyprasowanym praniem. Białą koszulą zapiętą na ostatni guzik. Wieje chłodem i dystansem.
Gdybym mogła jednym słowem okreslić emocje jakie nasuwają mi się na myśl o tym zapachu to powiedziałabym : metal.
I wszystko jasne. :)

Jest trwały i intensywny a przy tym wydajny. Określiłabym go jako zapach dzienny. Chłodny, odświeżający, ale nie orzeźwiający.

Czyste piękno

Nie wiem kto, ale ktoś musiał używać tego zapachu w mojej rodzinie, kiedy byłam dzieckiem... Bo tak mi się kojarzy... Z czymś czystym, ale eleganckim zarazem. Nie drażni, nie powoduje migreny. Zgadzam się z opiniami, że pachnie jak skóra po wyjściu spod prysznica. Nie jest jakiś bardzo złożonym zapachem, nad którym trzeba się długo zastanawiać... Ale za taką cenę... ;-)

Na lato

Przy pierwszym zderzeniu z perfumami, poczułam, że chyba jestem do nich za młoda, zapach kojarzył mi się z perfumami dla starszych kobiet. Jednak po jakimś czasie perfumy rozwinęły się na mojej skórze, przy czym biła od nich niesamowita świeżość, spodobało mi się to, jednak długo przyzwyczajałam się do ich oryginalnego zapachu. Nie jest to zapach, który możemy spotkać w drogeriach za takie pieniądze. Zapach dobrze będzie się spisywał w letnie, upalne dni, przyniesie uczucie świeżości. Niestety minusem jest to, że nie utrzymuje się na mojej skórze wyjątkowo długo w przeciwieństwie do Hammamu.

Przyjemny zapach

Zapach jest bardzo świeży i czysty, przypomina mi wywieszone w lato pranie. Lubię ten zapach jednak u mnie nie trzyma się za dobrze. Jednak za tę cenę uważam, że to dobry produkt i warty przetestowania.

muschio bianco od lat numer jeden

Przygoda z muschio bianco zaczęła się na wczasach kilka lat temu i od tego momentu nie potrafię się bez niego obejść.Mydlany ,mocny , piżmowy zapach na ciele utrzymuje się długo bez konieczności ponownego stosowania.Podkreślam to zdanie ,bo gdy przesadzicie będzie Was dusił i osoby przebywające z Wami również.Gdy cierpisz na migrenę dozuj rozsądnie.Aplikacja z jednej i drugiej strony szyi w zupełności wystarczy.Wychodzę z założenia,że każdy perfum przed kupnem należy wypróbować na sobie , ponieważ każdy ma swoje ulubione nuty zapachowe, .Pozytywne opinie to jedno a preferencje to drugie.

Ilość zużytych opakowań: 5 perfumów

idealny

Daję temu zapachowi pełne pięć gwiazdek - uwzględniając jego kategorię - czyli zapach tani, wprost skandalicznie tani! niezobowiązujący, świeży, mydlany, soliflore.

Cena za 100 ml jest naprawdę śmiesznie niska. Niestety w Rossmannach bywają żele pod prysznic z tej serii oraz niektóre zapachy, ale tego nie widziałam (i to w kilku polskich miastach). Polecam jednak przetestować na sobie żel pod prysznic - EDP ma identyczny aromat - jeśli żel się spodoba, tak jak mi, warto zamówić EDP online (kilka sklepów ma go na stanie, można wybierać).

No więc - zapach identyczny jak żelu o tej samej nazwie.

Niesamowicie mocny! po prostu tona cegieł albo mała betoniarka na łeb :)

Niesamowicie mydlany! białe piżmo z dodatkami, na mnie wypada słodko i czysto, z nutką kremową, okrągłą, ale i z posmaczkiem Białego Jelenia... JEŚLI ktoś lubi te klimaty - będzie zachwycony (tak jak ja!) a jeśli nie... cóż.

Bardzo trwały, trzyma jak wspomniany wyżej beton. I co ważne - pomimo niskiej ceny nie ewoluuje w nic nieprzyjemnego, zdradliwego, zbyt oldschoolowego, tylko pięknie i czysto sobie trwa.

Ostatnie upały (recenzja z lipca) skłoniły mnie do przeglądu moich zapasów... wiele pięknych zapachów po prostu ginie w temperaturze ok. 38 stopni... ten zapach działa... ale trzeba uważać, żeby nie przeholować, wprost NIE WYOBRAŻAM sobie np. pięciu czy więcej aplikacji na skórę... jedna... no, góra dwie i musi wystarczyć.

Mam z tej serii Orientalny Fiołek, który rozwija się w jakimś niefajnym kierunku na mojej skórze i chyba raczej pójdzie w świat... a tu - pełna zgodna z pozytywnymi recenzjami.

Zapachu nie oceniam tak jak innych, złożonych, droższych perfum, ale w jego kategorii (o czy wspomniałam na początku). Zamiast żenujących podróbek pachnących jak woda z wazonu polecam ten świeży, jasny, energetyzujący aromat - oraz ewentualnie przetestowanie innych z tej serii.

Zdecydowanie mój hit na lato.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: 100 ml

Zmysłowa czystość ...

Bardzo ostatnio polubiłam zapachy piżmowe. Są bardzo zmysłowe i uwodzicielskie. ..
O tym zapachu naczytalam się co nie miara ,a zwłaszcza sprzecznych opinii, a takie lubię najbardziej :D
Zapach zamówiłam na Internecie za 20zł (100ml)
Bałam się "babcinych" nut, ale nic bardziej mylnego !
Fakt, zapachy piżmowe z lat \'90 trochę trącą myszką, ale nie te. O ile te starsze przypominają szare mydło, tak te kremowe Dove. Zapachy z nutą przewodnią piżma są mydlane i z tym trzeba się liczyć. Jak ktoś nie lubi, niechaj zapomni.
Perfumy mieszczą się w blaszanym flakonie. Jest bardzo lekki, w sam raz do torebki. Składają się z piżma i ambry, która je ociepla i odpowiada za późniejszą kremowość zapachu.
Mnie nie duszą absolutnie. Osoby wrażliwe mogą wejść w chmurę zapachu. Jaki jest? Piękny, zmysłowy, czysty, wręcz anielski... To zapach czystej, wypielęgnowanej skóry. Wielokrotnie czułam na kobietach taki zapach, zazdroszcząc tej aury, jaką tworzy wokół niej... Zapach uniwersalny. Uwielbiam po domu, do poduszki, na upał- daje uczucie świeżości, może być do pracy, intymny wieczór.
Jest bardzo trwały .Ostatnio po nocy czułam go rano siedząc przy lufciku ,gdy zawiał wiatr .
Nie wyobrażam sobie go nie mieć.. .

Ilość zużytych opakowań: Zaczęte 100ml

zapach idealnej czystości

Znudzona "prawdziwymi" perfumami szukałam czegoś nowego.. czegoś oryginalnego Szukałam zapachu jednocześnie zmysłowego i świeżego, ale nie mającego nic wspólnego z ogórkami Brr!!!
Zachęcona opiniami na Youtube.. skusiłam sie na ten zapach. Opakowanie trochę zniechęca :/ ale zawartość robi nam niespodziankę.
Na początku miałam wrażenie jakbym kupiła mydło w spreju.. Ale w ciagu dnia bardzo dobrze czułam sie z tym zapachem. Ale co mnie najbardziej zaskoczyło to odbiór otoczenia.. PIERWSZY raz w życiu zdarzyło mi sie, że kilka osób jednego dnia chwaliły to jak pachne.. że ktoś podchodził do mnie kilka razy i "wąchiwał się" zamykając oczy mówiąc... " Boże.... coś cudownego"
Mam świadomosć, ze nie każdej z Was bedzie odpowiadał.. Taki urok, ze każdy ma inny gust. Ale ja oceniam go na prawde bardzo wysoko :) A najlepsze jest to, ze jest taki tani :))

Używam tego produktu od: od kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: zaczełam pierwsze