Shampooing Traitant Séborégulateur à l`Extrait d`Ortie (Szampon na bazie wyciągu z pokrzywy)

Szampon na bazie wyciągu z korzenia pokrzywy, który zawiera substancje policylkiczne, oddziaływujące na enzym regulujący procesy wydzielania łoju. Reguluje on w ten sposób pracę gruczołów łojowych. Dodatkowo zawarte polimery kationowe spowalniają przetłuszczanie się włosów. Wyjątkowo łagodna baza myjąca nie powoduje nadmiernego wydzielania łoju, ułatwia rozczesywanie i rownocześnie nadaje włosom objętość. Szampon na bazie wyciągu z pokrzywy stopniowo reguluje wydziwlanie łoju, pozwalając zmniejszyć częstotliwość mycia włosów. Po zastosowaniu szamponu włosy stają się miękkie, lekkie i sprężyste.

Niestety

Długo szukałam szamponu, który mi pomoże z moimi włosami.
Wiązałam duże nadzieje z tym szamponem - kupiony w aptece, cena bardzo wysoka. Niestety się pomyliłam, straszny bubel.
Cena powala, a efektów brak.

To zależy... od dnia...

Klorane był moim pierwszym szamponem przeznaczonym stricte do włosów przetłuszczających się. Zakupiłam go w lecie, z myślą o przedłużeniu świeżości moich wyjątkowo cienkich i delikatnych włosów. Po pierwszym myciu byłam zachwycona. Włosy puszyste, gładkie, świetnie oczyszczone i uniesione u nasady. Taki efekt utrzymywał się zaledwie przy kilku następnych użyciach. Z czasem robiło się coraz gorzej. Wraz z kolejnymi myciami włosy stawały się przyklapnięte, dziwnie obciążone i na dodatek szybciej się przetłuszczały. Odstawiłam więc go na trochę i zamieniłam z innymi szamponami. Po kilku tygodniach przerwy postanowiłam znowu z nim spróbować. Rezultaty były dosłownie takie same. Najpierw zachwyt potem rozczarowanie... Być może przyczyną takiego zachowania się szapomnu jest to, że moje słabiutkie i cieniutkie włosy po prostu się do niego przyzwyczaiły.

Resaumując:

Plusy:

+ dobre oczyszczanie włosów ze wszelakich zanieczyszczeń (SLS i cała reszta)
+ dostępność
+ świetny pokrzywowy zapach
+ całkiem dobry skład
+ włosy po umyciu są uniesione i odbite od nasady
+ duża butelka (posiadam szampon w 400ml butelce i stwierdzam, że jest on wydajny)

Minusy:

- Nie redukuje wydzielania sebum!!!! włosy jak się przetłuszczały tak się przetłuszczają... działa jedynie doraźnie i chwilowo
- Konsystencja jest nieco wodnista, nie jest to typowy gęsty szampon
- Niemiłosiernie plącze włosy, nawet przy użyciu dobrych odżywek miałam kłopoty z ich rozczesywaniem
- Dodaje objętości jednak na zbyt krótki czas... ok. 30 min po umyciu włosy stają się przyklapnięte
- Cena.. Trochę wygórowana... za swoje duże opakowanie zapłaciłam ok.40zł

Szampon oceniam jako pomocny i przydatny. Obecnie świetnie się sprawdza przy zmywaniu nafty bądź różnych, innych olejków z włosów. Śmiało stwierdzam, że jest to jeden z lepszych oczyszczających szamponów, jednak niestety nie reguluje wydzielania sebum i włosy nadal (a może nawet bardziej) się przetłuszczają. Nie spisuję go jednak na straty i polecam do wypróbowania, być możę komuś innemu bardziej przypadnie do gustu.

Ilość zużytych opakowań: Zużyte 3/4 dużego 400 ml opakowania

nie polecam.

Włosy:
- nie przestały się przetłuszczać,
- za to zaczęły wypadać
- wysuszyły się
- źle się układają
- są oklapłe

Do tego szampon jest rzadki i kiepsko myje.
Nie polecam ;)

Używam tego produktu od: ciężko powiedzieć
Ilość zużytych opakowań: 2 (dałam mu drugą szansę, niepotrzebnie)

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 02

jak na szampon ziołowy - super

ostatnio szukałam szamponow ziołowych. powrot do starych dobrych Pollen, Barwy nie zakonczyl sie dobrze - jednak sklady tych szamponow sa zbyt proste i co ztego, ze skladniki ziolowe sa na wysokich miejscach, skoro zawieraja tez sls i zadnych skladnikow wygladzajacych - efekt po umyciu wlosow pollena czy barwa to totalne siano na glowie, nie do rozczesania.
tymczasem Klorane Pokrzywowy laczy w sobie zalety szamponow ziolowych(lekkosc wlosow, swiezosc, oczyszczenie skory glowy) i szamponow drogeryjnych(wygladzanie, przyzwoita latwosc rozczesywania). jeszcze jedno - szampon jest dosyc gesty i naprawdę wydajny (swietnie sie pieni).
na pewno bede uzywala tego szamponu (na zmiane z szamponami p.wypadaniu wlosow, bo taki niestety mam problem)

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 2 probki po 25ml kazda

bardzo dobry

Plusy:

- włosy mniej się przetłuszczają
- są czyste i świeże
- są mocniejsze i zdrowsze
- ładnie pachnie
- nie wysusza włosów
- nie skleja

Minusy:

- cena
- wydajność

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 - 400 ml

Nie opłaca się

Ponad rok temu (być może w zeszłą zimę, lub tuż po niej) dopadła mnie mania na punkcie moich przetłuszczających się włosów.
Jak zawsze w takich przypadkach postanowiłam się nie rozdrabniać i kupić coś, co będzie pewniakiem. Takimi pewniakami są dla mnie produkty apteczne - nic nie może pójść źle.

Całym sercem wierzę w siłę natury. Nasze babki myły włosy deszczówką, a później urozmaicały pielęgnację naturalnymi produktami prosto od Matki Natury. Dlatego też od zawsze pokrzywa kojarzy mi się z błyszczącymi, zdrowymi włosami i sprawdzonym remedium na przetłuszczające się włosy (a raczej skórę głowy).

W całej mojej manii nie zwracałam uwagi na cenę (35 zł) i od razu po powrocie do domu przetestowałam. Zapach taki jak się spodziewałam - roślinny. Ale roślinny bez wyczuwalnej chemii, jak to bywa z tańszymi szamponami pokrzywowymi. Zapach PRAWDZIWEJ świeżo ściętej pokrzywy. Testowałam tak regularnie ponad miesiąc, może dwa. Takim sposobem zużyłam ponad pół butelki, głównie ze względu na wydajność produktu i ówczesną długość moich włosów (króciutkie).
Po tym okresie rzuciłam tym szamponem do szuflady z poczuciem, że zostałam oszukana.
Niedawno do niego wróciłam, z potrzeby wykończenia wszystkich szamponów jakie mam w domu i przypomniały mi się jego wady.

Dawniej przeszkadzało mi to, że szampon nie jest z tych pieniących. Oznaczało to dla mnie, że nie myje dokładnie. Cóż, po zużyciu jakiś czas później szamponu dla niemowląt zrozumiałam, że było tak dlatego, że szampon nie ma w sobie tyle chemii ile te drogeryjne.

Zapach mi nie przeszkadza, zupełnie. Kolor przesadzony, bo po naturalnym produkcie spodziewałabym się czegoś mniej barwionego (chemikiem nie jestem), opakowanie bez zarzutu (oprócz braku opisu po polsku), wydajność też.
Gorzej z działaniem. Włosy przetłuszczają mi się jeszcze szybciej niż zwykle (naprawdę, to mnie szokuje, bo sądziłam że jak nie będzie działania, to będą się przetłuszczały jak zwykle, a nie szybciej) i się plączą, ale to u mnie już tradycja.

Oceniam go na dwie gwiazdki, za brak działania. To jest mój największy zarzut.

Plusy:
+ produkt na bazie pokrzywy, a więc naturalny
+ przepiękny, roślinny zapach (wiadomo, co kto lubi)
+ dobrze myje
+ wygodne opakowanie
+ wydajny

Minusy:
- cena
- brak opisu w języku polskim na butelce
- absolutny brak działania, włosy przetłuszczają się szybciej niż zwykle
- plącze włosy

Zużyję go do końca, bo nie chcę marnować swoich pieniędzy. Polecam osobom, które mają pieniążki by eksperymentować i nie boją się rozczarowań. Być może na moje włosy nie podziałał, a na kogoś innego będzie miał zbawienny wpływ.

Używam tego produktu od: roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 3/4, mam zamiar wykończyć

nie do końca mnie przekonuje

Za namową Pani w aptece kupiłam i spróbowałam.

Plusy:
-wygodne opakowanie
-nie podrażnia skóry głowy
-dobrze oczyszcza

Minusy:
-słabo się pieni
-cena nie adekwatna do jakości
-ciężko rozczesać po nim włosy
-nie odpowiada mi jego chemiczny zapach
-dostępność
-włosy nadal się przetłuszczają i do tego jeszcze elektryzują

Chyba już się więcej na niego nie skuszę, nie jest moim faworytem.

Używam tego produktu od: jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

całkiem przyjemny

Lubię ten szampon, choć jakiejś szczególnej poprawy jeśli chodzi o zmniejszenie przetłuszczania się włosów nie zauważyłam.

Ot, bardzo przyjemny szampon, który pięknie pachnie i dobrze myje włosy, które po wyschnięciu są świeże i puszyste. Nie podrażnia skóry głowy, co jest bardzo istotne.

Kiedyś miałam z Klorane szampon z chininą do włosów osłabionych i wypadających i był koszmarny. Włosy tak mi się elektryzowały, że ciężko mi było nad nimi zapanować. I efekty takie sobie. Ten polubiłam i z pewnością będę go kupować co jakiś czas.

czerwiec 2011*** niestety muszę odjąć kilka gwiazdek... Przy dłuższym stosowaniu szampon ten powoduje u mnie okropne swędzenie i powstanie łupieżu!!! Szkoda..

Używam tego produktu od: kilku lat co jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: dużo

rozczarowanie

Jak na specjalistyczny szampon wypadł dość mizernie.

Mam włosy mieszane które muszę myć codziennie a w zimie jest to bardzo uciążliwe. Niestety szampon nic nie zmienił - włosy dalej przetłuszczają się niemiłosiernie. Używałam ok 3 tygodni i nic nie zauważyłam żadnej poprawy, objętość włosów bez większych efektów. Dwie gwiazdki za wydajność oraz efekt cudownie miękkich i błyszczących włosów.
Całe szczęście że kupiłam go na promocji z zestawie z szamponem suchym za niewielkie pieniądze.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Ilość zużytych opakowań: przez 3 tygodnie zużyłam 1/2 opakowania 200ml

jest OK

Generalnie OK, ale szału nie ma. Niestety nie zauważyłam istotnej poprawy kondycji skóry głowy. Włosy nadal dość intensywnie się przetłuszczają i znów zaczęłam je myć codziennie. Być może to wina tego, że jest zimno, klimatyzacja, ogrzewanie i że śpię z głową pod kołdrą ;) , ale jednak oczekiwałam czegoś więcej. Szampon faktycznie słabo się pieni.

Plusy to naturalne składniki, błyszczące, lekkie włosy, ale to jednak szampon specjalistyczny, więc to niestety zbyt mało.

Ilość zużytych opakowań: 1/4

trochę się zawiodłam

posiadam cienkie i bardzo delikatne włosy blond które trzeba niestety myć codziennie. zachwycona recenzjami na wizazu zakupiłam ten szampon w jednej z aptek za 26zł. Ogólnie jestem zawiedziona bo jak narazie nadal musze myc włosy codziennie bo absolutnie nic sie nie zmieniło. szampon bardzo przesuszył końcówki dość cieżko jest rozczesać włosy po myciu.no i strasznie kiepsko się pieni.na moje długie włosy musze go troche wylać by poczuć ze wogole je umyłam
moze po jakims dłuzszym stosowaniu rzeczywiscie wyreguluje proces przetłuszczania się.jak narazie jest słabo

Używam tego produktu od:3 tyg

Wspaniały

Długo poszukiwałam szamponu idealnego dla mojej problematycznej, podrażnionej farbą skóry głowy - wrażliwej, a jednocześnie łojotokowej. Problem w tym, że delikatne szampony apteczne nie domywały włosów, które były dalej tłuste i przez to matowe, a mocne szampony przeznaczone do włosów tłustych podrażniały skórę. Klorane okazał się niezastąpiony w walce z przetłuszczaniem, jednocześnie nie podrażniając. Zapach jest przepiękny - połączenie pokrzywy z delikatną nutą mięty, dobrze oczyszcza nie wysuszając włosów, włosy dobrze się po nim rozczesują, po umyciu mam wrażenie świeżości. Słabo się pieni ale to normalne przy delikatnych specyfikach, jest wydajny (wystarczy jedno mycie),butelka nie straszy wyglądem. Włosy muszę myć i tak codziennie, dlatego nie daję pięciu gwiazdek.Polecam.

Używam tego produktu od:od kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań:1,5