Receptury Babci Gertrudy, Szampon chroniący kolor do włosów farbowanych

Receptury Babci Gertrudy, Szampon chroniący kolor do włosów farbowanych

Szampon zawiera naturalne składniki, które delikatnie oczyszczają i pielęgnują włosy farbowane, pomagają utrzymać ich zdrowie i blask po koloryzacji. Organiczny ekstrakt z nagietka jest bogaty w składniki aktywne biologicznie, które odżywiają włosy od wewnątrz, chroniąc je przed utratą koloru. Organiczny ekstrakt z łopianu zawiera taniny, witaminy, sole mineralne, proteiny, które przyspieszają wzrost włosów, przywracając ich naturalną siłę i blask.
98% składników pochodzenia naturalnego.

do włosów farbowanych
oczyszczające, podtrzymujące kolor, wzmacniające
bez parabenów
z pompką
Skóra głowy
normalna

Przyjemny kosmetyk

Odkąd zaczęłam hennować włosy sięgam po bardziej naturalne szampony, choć nie do końca jeszcze zrezygnowałam z tych drogeryjnych. Podczas zakupów w drogerii internetowej ta marka zwróciła moją uwagę. Postanowiłam zakupić sobie jakiś produkt i padło na szampon do włosów farbowanych z nagietkiem. Uwielbiam ekstrakt z nagietka w kosmetykach, więc wybór był prosty. Jestem mile zaskoczona jakością tego produktu i z pewnością wypróbuję inne.

OPAKOWANIE

Opakowanie tego produktu to bardzo duża butla wykonana z twardego, półprzezroczystego plastiku w kolorze brązowym. Wyposażono ją w pompkę, co znacznie ułatwia dozowanie produktu, nie ma konieczności trzymania ciężkiej butelki w dłoni, co zwykle wiąże się z tym, że wylejemy go za dużo. Podoba mi się prostota grafiki nawiązująca do stylu aptecznego. Motywy roślinne są moimi ulubionymi jeśli chodzi o etykietki, a te są bardzo ładne. Na opakowaniu znajdziemy naklejkę z opisem produktu w języku polskim, która jednak po czasie się rozmięka, to dla mnie minus.

SZAMPON

Zaskoczeniem był przede wszystkim kolor tego kosmetyku i jego zapach. Szampon ma gęstą, żelową konsystencję i jest pozbawiony barwy. Zapach tego produktu również był niespodzianką – spodziewałam się raczej ziołowej woni w której dominowałby nagietek a mamy tutaj... cytrusy! Tak, soczyste cytrusy, lekko słodkie. Zapach jest naprawdę przyjemny dla nosa, więc osoby, którym nie odpowiada ziołowa woń będą mile zaskoczone. Produkt nałożony na włosy bardzo dobrze się pieni mimo obecności łagodnych substancji myjących. Bardzo dobrze oczyszcza włosy, przy dwukrotnym myciu bezproblemowo zmywa oleje. Po jego użyciu włosy są miękkie w dotyku, nie są wysuszona czy spuszone. Plusem jest to, że nie plącze włosów jak większość ziołowych szamponów, które używałam. Jak wpływa na kolor włosów? Henna z moich włosów wypłukuje się dosyć szybko i nie zauważyłam większego wpływu tego szamponu na ten proces. Nie wiem jak sprawdziłby się przy farbie chemicznej. Niemniej jednak dla mnie to bardzo przyjemny w stosowaniu produkt. Ogromna butla o pojemności 500ml kosztuje ok. 10 zł. Za produkt z całkiem dobrym składem to niewiele, a ma dobre działanie. Minusem jest to, że widuję go tylko w internecie.

PLUSY
dobrze się pieni
delikatnie, ale skutecznie oczyszcza
całkiem dobry skład
ogromna pojemność
praktyczne opakowanie z pompką
duża wydajność
korzystna cena

MINUSY
- dostępność