Bielenda, Ideal Skin, Zielona maska algowa ze spiruliną

Bielenda, Ideal Skin, Zielona maska algowa ze spiruliną

Maska przeznaczona do każdego rodzaju cery, szczególnie cery zmęczonej, niedotlenionej, szarej, tzw. cery palacza.

Działanie:

- silny efekt rewitalizujący

- odtruwa skórę (detoks)

- wzmacnia i ujędrnia skórę

- głęboko nawilża ( polisacharydy z alg Spirulina wyrównują ubytki wody w skórze)

- redukuje zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia

- napina i napręża skórę ( lifting)

• B2,
  • B6

Tak, tak, tak

W zasadzie wszystko o tej masce zostało już powiedziane. :D Jestem zachwycona i dodaję coś od siebie:

W ostatnich miesiącach w moim życiu (i pielęgnacji) pojawił się niemały chaos; odbiło się to oczywiście na stanie skóry - coraz trudniej było ukryć oznaki nieprzespanych nocy, pojawiły się drobne przebarwienia, drobne naczynka, podrażnienia, itd. Stwierdziłam więc, że dawne nawyki pielęgnacyjne się nie sprawdzają, spontaniczne zakupy w drogerii niczemu nie służą i czas na zmianę trybu życia oraz porządki w kosmetyczce. ;)
Zainteresowałam się produktami profesjonalnymi.

Nigdy wcześniej nie miałam maski algowej i co więcej, sądziłam, że najlepsze są maski w płachcie lub w formie kremu, żelu, glinki - coś co się wchłania, lub czym skóra może się "nasycić". Ale często spotykałam się z zachwytami nad maskami algowymi, skusiło mnie również to, że są używane w gabinetach kosmetycznych. I wybrałam tę, ze spiruliną; jako że ma usuwać toksyny. Używam jak narazie raz w tygodniu.

Nakładam solo lub na serum na przebarwienia. Skóra po użyciu jest:
* ukojona - maska miło chłodzi,
* wypoczęta - twarz zyskuje blask, wyobrażam sobie, że to ten obiecany "detoks" ;)
* nawilżona - po zdjęciu maski... nie nakładam kremu, tylko grzecznie kładę się spać (to pewnie też nie bez znaczenia); mam cerę mieszaną i raz w tygodniu jej to nie szkodzi;
* mam wrażenie, że wyrówuje koloryt, od razu po zdjęciu jej oraz na drugi dzień rano twarz wygląda naprawdę świetnie. Dodam, że nie mam jeszcze 25 lat; w teorii nietrudno młodą cerę utrzymać w topowej formie, w praktyce jednak wiemy jak bywa.
* lekko zwęża pory, oczywiście jednorazowo.

Użyłam 4 razy, już wiem, że zagości u mnie na stałe. Przymierzam się też do kupna innego wariantu.

Efekt mnie baaardzo zadowala; dzięki tej masce robię sobie porządne domowe spa, mam motywację i chęć do przywracania swojej twarzy na właściwe tory. Mimo, że niektóre wyżej wymienione w punktach plusy są krótkotrwałe, wierzę że to algowe cudo wprowadzone do pielęgnacji na stałe, pomoże utrzymać cerę w ryzach.

Minusów nie widzę, zapach specyficzny; proces przygotowania maseczki mi nie przeszkadza; dostępność przez internet - nie szkodzi; cena jak dla mnie przystępna.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i na pewno nie ostatniego!

Cudo!

Stałam się szczęsliwą posiadaczką tej maski podczas zakupu Sauny do włosów. Dostałam saszetkę do przetestowania ale jako że maska była do twarzy a ja za maseczkami nie przepadam to przeleżała miesiące w szafce.

Wczoraj z nudów przyrządziłam tą maseczke i jestem megaaaa zadowolona z efektów. Nie sądziłam że coś może tak wygładzić twarz i wyrównać koloryt a na dodatek zrobić peeling. I to za pierwszym użyciem :) Poczytała o składzie tej maseczki , spirulinach itp i już wiem skąd te efekty , poprostu w składzie jest zielone cudeńko w które niedługo się zaopatrze ale w oryginalnej formiebez innych dopalaczy :D

Ps. skoro mój mężczyzna zauważył że coś robiłam z twarzą ( jest gładsza i nie tak szara ) to znaczy że działa :D

Używam tego produktu od: 1 dnia
Ilość zużytych opakowań: pół opakowania (testera)

SUPER!

PLUSY: - super nawilża
-skora jest mięciutka
- ma ładniejszy wygląd- wygląda świeżo
- ładny zapach
-łatwa w użyciu

MINUSY: cena

Generalnie jestem zadowolona ze wszystkich masek bielendy, a posiadam ich kilka:)

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Jak zrobić pastelowy makijaż na wiosnę?

Dwudziestominutowe wakacje dla skóry

To produkt profesjonalny, dla mnie nie jest problemem konieczność zrobienia maski z proszku.
Jeśli przeanalizujemy skład, to jest identyczny z wersją Bielenda Profesional.
Ja używałam głównie w wersji Bieledna Professional gdyż taka jest łatwo dostępna
zarówno w hurtowniach kosmetycznych jak i w internecie - skład jest taki sam.

SKŁAD
Jest krótki i prosty i dobry. Został już opisany więc nie ma co się zagłębiać.

STOSOWANIE
Przygotowanie może być początkowo uciążliwe, jest to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Mój sposób to serum, porcelanowa miseczka, plastikowa szpatułka do rozrabiania i nakładania oraz sukcesywne nalewanie wody do alginatu.

Dobrze jest nakładać grubą warstwę wtedy bezproblemowo można zdjąć maskę ze skóry.
Cienka warta to duży błąd, który skutkuje nieprzyjemnymi wrażeniami dla skóry, bardzo ciężko ją ściągnąć (najlepiej wtedy użyć kremu, toniku cokolwiek byleby skóra nie była sucha).
Na brzegi grubo nałożonej maski należy nałożyć wazelinę, tłusty krem, olejek – chociaż wielokrotnie potwierdziło się, że jak maska jest dobrze nałożona to nawet bez zabezpieczających natłuszczaczy ściąga się ją łatwo i bezboleśnie. Maskę zużytą w należy w całości wyrzucić do kosza, żadnego mycia wodą nad umywalką gdyż pęcznieje pod wpływem wody.

- Świetna na powieki i usta – tylko koniecznie gruba warstwa, jeśli ktoś może nam pomóc, to można pozostawić tylko dziurki nosa nieprzykryte maską.
- Profesjonalna kosmetolog powiedziała mi, że ciężko byłoby ją przedawkować, że można stosować codziennie.
- Gruba wrasta na oczach i okolicach jest w stanie bez problemu ściągnąć tusz z rzęs, bez nieprzyjemnych doznań – oczywiście nie polecam to był przypadek, ale łatwo i bardzo dokładnie ściągnęła tusz.
- Jeśli dobrze nałożymy idealnie przylega do skóry, po zdjęciu widać nawet odbite pory skóry

EFEKT
Alginaty mają przede wszystkim działanie okluzyjne w tej masce sprawdza się to w 100%
Stosowałam różne rodzaje serum pod maskę, głownie te przeznaczone do sonoforezy. To co ważne to, że jest wielka różnica między nałożeniem serum, a nałożeniem serum które przykryjemy maską algową. A jak dodamy do tego peeling kawitacyjny i sonoforeze (oczyszczanie, kawitacja, wprowadzanie serum sonoforezą następnie maska) to jest to niebywale przyjemny rytuał i zabieg który daje efekty.
Skórą jest bardzo dobrze nawilżona, jędrna, wypoczęta, podrażnienia złagodzone – efekt taki czasowo utrzymuje się różnie to zależy od czynników które negatywnie mogą wpłynąć na skórę czasem to kwestia kilku godzin, a czasem kilku dni.

Z doświadczeń znajomych i mojego stwierdzam, że początek stosowania może być trudny, gdy tylko przyzwyczaimy się do tego produktu zaczynami go lubić, a z czasem popadamy w uwielbienie.

PLUSY I MINUSY STOSOWANIA
+ efektywna, nawilża, ujędrnia, lekko napina, wypoczęta skóra
+ nie podrażnia
+ daje przyjemny chłód w zetknięciu ze skórą
+ zapach, początkowo odstraszający, po dłuższym stosowaniu kojarzy się z przyjemnością
+ wydajna – opakowanie zawiera sporą ilość
- jak dla mnie wad nie ma, ale początkowo przygotowanie sprawiało drobne problemy

Zdecydowanie polecam

Używam tego produktu od: około 2 lat
Ilość zużytych opakowań: Dokładnie nie pamiętam, 5 paczek 190g dla siebie i bliskich.

Dobra maska nie dla leni :P

Czyli na pewno nie dla mnie :) Maski nakładam zawsze po zrobionym wcześniej peelingu, pomijając ten proces przed nałozeniem tego produktu trzeba nałożyć serum (Ja używałam dotleniającego z Algotherm, dla wzmocnienia efektu) czekam więc aż serum się wchłonie, następnie rozrabiam maske z wodą (ilość przepisowa stanowczo za duża) i rozprowadzam na twarz, trzymając 20 minut jak zaleca producent. Po upływie tego czasu, czas zdjąć tego zielonego gluta który robi się gdy maska zastyga na twarzy i tu zaczyna się problem, bo w niektórych miejscach produkt zasycha tworząc skorupe, której ciężko się pozbyć i mija kolejny czas zanim uda mi się to zdrapać z twarzy. Cały zabieg trwa więc u mnie dobrą godzine, co biorąc pod uwage to że nigdy w życiu nie trzymałam odżywki do włosów, czy maski do ciała, dłoni itp. zgodnie z zaleceniami producenta to jest to kupa czasu i masa męczarni :D Same efekty po masce, bardzo pozytywne, skóra gładka, jędrna, rozjaśniona, nabiera takiego zdrowego kolorytu. Mam wrażenie ze moja skóra może oddychać teraz pełną piersią. Mimo wszystko jak już napisałam jestem arcy leniem i wolę maski które wyciskam z tubki, nakładam na 15 minut a potem szybko zmywam wodą, dlatego więcej nie kupię. Polecam cierpliwym.

Używam tego produktu od: używałam kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1/2

dobra ale bez emocji

maska jest ok nawilża, efekt rozświetlonej i wypoczętej twarzy utrzymuje sie tylko kilka godzin po nałozeniu więc nie rozumiem tych ochów i achów poniżej.biorąc pod uwagę trudnoc w nałożeniu i krotkotrwałośc efektu naprawde szkoda sobie głowy zawracać

Wielka miłość :)

Kocham ją. Stosuję od 4 tygodni (raz na tydzień). Pod maseczkę nakładam kupiony w Biochemii Urody kwas hiarulonowy. Działa rewelacyjnie!

Twarz zrobiła się promienna, bardziej jędrna, nawliżona. Makijaż lepiej się trzyma. ostatnio każdy mnie chwali, że jestem taka rozświetlona. A nie zmieniałam kosemtyków, po prostu skóra zrobiła się zdrowsza :)

Nie jestem palaczka, ale kupiłam maseczkę ze spiruliną, bo wiele dobre czytałam o tych algach. Pracuję w biurze, szczególnie zimą cera jest zmęczona, ziemista. Maseczka pomaga w znakomity sposób uporać się z tymi dolegliwościami.

Kupiłam na allegro w puszce z miarką, gratis otrzymałam drewniany szeroki patyczek do nakładania maseczki. Nie mam problemu z jej rozrobieniem - miarka się przydaje. Najpier rozrabiałam taką ilość jak w instrukcji, potem zminiejszyłam proporcje minimalnie, by trochę oszczędzić tego skarbu ;)

2o min. domowe SPA, leżę, a maseczka tężeje. Czuję piękny zapach zielonej herbaty z cytrusową delikatną nutą. Odpoczywam. Ściągnięcie maseczki to pikuś - żelowa konsystencja schodzi delikatnie z twarzy pozostawiając ją gładką i rozświetloną.

Nie jest tania, kosztuje ok. 50 zł na allegro, ale naprawdę jest warta tej ceny. Teraz będę kupowała tańsze uzpupełnienia. Maseczka jest wydajna.

Używam tego produktu od: 1 mies.

Bardzo dobra?? To za mało powiedziane..

Jestem kolejną zadowoloną posiadaczką tego cuda :)
Jestem bardzo zadowolona z tej maseczki, choć pierwszy raz wyszła mi lekko nieudolnie (trzeba ją dokładnie wymieszać) to i tak efekt mnie zaskoczył - pozytywnie!! Mega!!!
Cera się po niej wygładza jak po wizycie w salonie kosmetycznym, nie miałam pojęcia że bedzie aż tak skuteczna.
Dziewczyny nie bójcie się zaryzykować, ja ją stosuję raz w tygodniu i zrezygnowałam już z mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym, bo juz tego nie potrzebuję..

Bardzo polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie starcza na bardzo długo

doskonała

Doskonale nawilża, łagodzi podrażnienia, czuję, że skóra pod nią oddycha. Trzymam ją długo, ponad pół godziny, a gdy zdejmuję czuję, że skóra jest świetnie napięta, wygładzona i delikatna. Dotąd nie znalazłam maski, która by tę przebiła. Do tego bardzo wydajna i doskonała dla cer w każdym wieku, jak najbardziej także na trądzik.

Używam tego produktu od: paru lat
Ilość zużytych opakowań: 5 dużych opakowań

Rewelacyjna maseczka

To zdecydowanie najlepsza maseczka, jaką dane mi było używać, szczególnie z takim super składem.
Po pierwsze jest jej tyle w pojemniczku, że prędzej straci ważność niż ją w pełni zużyjemy :). Wydajna, to jej imię.
Po drugie jest bardzo łatwa i przyjemna w aplikacji oraz przy późniejszym ściąganiu jej z twarzy - ja zwykle nakładam grubą warstwę, taką którą nie wyschnie na skorupę, a po upływie czasu po prostu lekko odrywam (maska jest lekko miękka, żelowa). Pozostałe skrawki namaczam wodą i po chwili spływają z twarzy :). Simple!
Po trzecie - bardzo dobrze oczyszcza i nawilża twarz, w parze z dobrym serum ( u mnie Estee Lauder Night repair) działa cuda! Moja skóra jest mega nawilżona, ujędrniona, odświeżona, ma lepszy koloryt i szybciej się regeneruje. Jest po prostu zregenerowana.
Po czwarte - ma dosyć ciekawy zapach. Może nie pachnie fiołkami, ale biorąc pod uwagę skład, to stwierdzam że i tak jest dobrze :))
Po piąte - cena. Biorąc pod uwagę wydajność i pojemność śmiem twierdzić, że to jedna z tańszych i zdecydowanie najlepszych maseczek na polskim rynku.

Zdecydowanie będę do niej, jak i do innych masek od Bielendy wracać. Na prawę WARTO!

Cudowna, na pewno się nie rozstaniemy !

Ja kupiłam tą w wesji uzupełniającej :) Maska zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ponieważ jej efekty utrzymują się nawet 3 dni, a ogólnie poprawia stan skóry na dłużej. Cudownie nawilża i odświeża skórę! Obawiałam się troszkę nieprzyjemnego zapachu alg, ale zapach jest delikatny, świeży, przypomina mi troszkę zapach zielonej herbaty. Po zdjęciu skóra jest wyraźniej gładsza, bardziej napięta, odświeżona i nawilżona. W dotyku jest niebywale miękka i gładka. Jedynym minusem tej maski jest to, że trzeba ją samodzielnie przygotowywać, a podobno potrzebne jest do tego troszkę wprawy, bo niektórym ta maska wychodzi zbyt wodnista i spływa albo nie da się jej zdjąć w jednym kawałku, bo zasycha. Ja zawsze dodaje stopniowo wodę i mieszam, aż do uzyskania jednolitej masy przy jak najmniejszym udziale wody:)

Skład:

Diatomaceaous Earth - ziemia okrzemkowa, składnik pochodzenia naturalnego ( z małych skamieniałości roślin wodnych). W DE jest około 3% magnezu, 33% krzemu, 19% wapnia, sodu 5%, 2% żelaza i wiele innych mikroelementów, takich jak tytan, bor, mangan, miedź i cyrkon.

Sodium Alginate (Alginat) - alginat tworzący elastyczne żele, wyodrębniony z morszczynu, zawiera sód, potas i inne pierwiastki biogenne

Calcium Sulfate - siarczan sodu, występujący naturalnie minerał, pomaga utrwalić kosmetyk, używany jako spoiwo

Tetrasodium Pyrophosphate - pirofosforan tetrasodu służy jako bufor pH (substancję, która utrzymuje określony poziom kwasowości), emulgator

Lithothamnium Calcarum Extract - wyciąg z czerwonych alg

Spirulina Maxima Powder - sproszkowana spirulina

Parfum (Fragrance) - kompozycja zapachowa

Podsumowanie: Dużo składników pochodzenia naturalnego korzystnie wpływających na skórę i samo działanie super !! Minus, że trzeba zamawiać na allegro. Polecam!!

Opis i zdjęcia maski przed i po rozrobieniu na www.deloean.blogspot.com

Nie warto!

Maskę zakupiłam zachęcona entuzjastycznymi komentarzami na tym forum. Jednak muszę powiedzieć, że w moim przypadku efekty stosowania jej są żadne. Nie widzę cudownych zmian opisywanych przez inne dziewczyny. W zasadzie to oprócz tego, że skóra została nieco rozświetlona nic wielkiego się z nią nie stało.
Być może maska jest źle dobrana do mojej cery ale stosowała ją również moja siostra (ma inny rodzaj cery) i też nie zauważyła różnicy.
Maska ma przyjemny zapach, rzeczywiście początkowo są problemy w jej przygotowaniu. Dawka sugerowana na opakowaniu jest nieco za duża jeśli chcemy zrobić maską tylko na twarz i szyję (lepiej ją proporcjonalnie zmniejszyć).
Oprócz tego, że nie widać po zastosowaniu maski powalających zmian jest ona przyjemna lecz nie zakupie jej na pewno po raz drugi bo nie warto wydawać takiej kwoty na produkt, który tylko ładnie pachnie i nieco odświeża skórę.
Następnego dnia w zasadzie nie widzę na mojej twarzy efektów używania maski.