Eclix EDP

Eclix EDP

Zapach La Perla Eclix należy do grupy orientalnych, albo orientalno-drzewnych.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, liście porzeczki
nuta serca: lilia wodna, róża girlandowa, kwiat migdałowca
nuta bazy: białe piżmo, kakao

Cena: 40EUR / 30ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml
Nuty
orientalne

Rozkoszne zaćmienie umysłu

Ileż ja się naczytałam pozytywnych recenzji! Nie było rady - musiałam zdobyć choć próbkę, żeby zmierzyć ten ideał własną miarą. Nie muszę chyba pisać, że proste to nie było...Eclix od dawna już w Polskich stacjonarnych i internetowych sklepach nie gości. Ceny nielicznych egzemplarzy na allegro natomiast pozwalały mi jedynie na nacieszenie wzroku widokiem flakonika...Ale dzięki użytkowniczce tego forum – udało się i mam własną sporą używkę (bez wcześniejszego próbkowego wybadania terenu) i...nie oddam, bo mój ci on! ;)

Przyznam się bez bicia, że mocno poddałam się ogólnemu entuzjazmowi, którym ociekają recenzje Eclix, ponieważ studiując tylko i wyłącznie jego nuty – z pewnością omijałabym go dużym łukiem, bo: po 1. nie lubię zapachów „jadalnych”; po 2. dotychczasowe doświadczenia z perfumami mającymi w składzie kakao i czekoladę zakończyły się wzajemną ehem... niechęcią. Zwyciężyła ciekawość i nimb niedostępności, choć obawiałam się przesadnej „czekoladowatości” zapachu, zbytniej słodyczy, szczególnie po uprzednim poznaniu La Perla, Dark Extacy, które na mnie niestety okazało się kompozycją bardzo linearną, płaską, przywodząca na myśl rozwodnione, zimne kakao...

Napisałam ten przydługi wstęp, żeby zaznaczyć, że Eclix u mnie na samym początku na straconej pozycji, tym większy mam dla niego podziw teraz, gdy wygodnie mości się na mojej skórze;) A otwarcia łatwego nie ma: tuż po aplikacji czuję mieszankę nut cytrusowych (niesionych zapewne przez bergamotkę) i czegoś mocno syntetycznego (przywodzącego na myśl ten moment, gdy rozpakowuje się z folii jakiś nowy elektroniczny sprzęt). Ale za chwilę niefortunny początek przeobraża się w coś fenomenalnego a plastikowe rezonanse pierzchają! Swoje tony zaczyna wygrywać aksamitna wanilia i miękkie kakao – dość wyeksploatowane składniki, ale w tym wydaniu niepowtarzalne! Karkołomny (mogłoby się wydawać) splot woni soczystych liści krzewu porzeczkowego i bergamoty ze spożywczymi smakołykami daje efekt olfaktorycznej PEŁNI, pierwiastków, które funkcjonujące oddzielnie są przezroczyste, nieciekawe, natomiast w kolektywie mogą doprowadzić do rozkosznego ZAĆMIENIA umysłu, chwilowej utraty poczytalności!
Owo zapachowe „zaćmienie” nie jest jednak krótką chwilą, ono trwa i trwa, trzymając w podziwie, na wdechu, w niedowierzaniu... Uczę się funkcjonować bez naturalnego światła i jest pięknie, bo Eclix daje wytyczne, jak zgrabnie poruszać się z zamkniętymi oczyma, otwiera świat po drugiej stronie powiek (bo nosząc ten zapach mam wrażenie, że jestem właśnie tam, jednocześnie dobrze radząc sobie w świecie jak najbardziej materialnym;)) Ta kompozycja uświadamia mi, jaką potęgę ma zmysł węchu i to, że właściwie nakarmiony potrafi nadać rzeczywistości, w której przyszło nam funkcjonować zupełnie inny wymiar! W Eclix czuję się wytwornie, elegancko, a jednocześnie niemal nierealnie, jakbym unosiła się kilka centymetrów nad ziemią;)

A gdy już zapach zaczyna usypiać, wszystkie olfaktoryczne niuanse opadają na ciepłą, puchatą, wyraźnie piżmową bazę, nieśmiało pojawia się słońce... jest tak, jak być powinno... a jeśli zechcę, zawsze będę mogła je zasłonić...;)

Zapach – mistrzostwo! Wielowymiarowy – nielinearny – bardzo trwały! Warto zapolować;)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Ilość zużytych opakowań: flakonik 25/100 ml

Pierwszy na mojej liscie...

Po pierwsze - Eclix jest pierwszy na mojej liscie zapachow waniliowo - orientalnych, bo tez do tej kategorii oflaktorycznej sie on zalicza.

Po drugie - osoba zglaszajaca ten zapach popelnila blad, poniewaz Eclix NIGDY nie wystepowal w stezeniu innym niz woda perfumowana. Wody toaletowej nigdy z niego nie zrobiono.

Po trzecie - w nucie bazy znajduje sie takze wanilia, o ktorej nie wspomniano.

Po czwarte - jest to zapach bardzo rzadki (sama polowalam na niego miesiacami!), ale jesli nie mozesz go dostac - nie zalamuj sie, poniewaz L Lolity lempickiej jest idealna kopia, siostra blizniaczka. (mimo iz nuty wskazuja inaczej)

Po piate - Eclix jest cudownie cieply i chwilami nuty kwiatow mieszaja sie ze smakowitymi nutami kakao, ze nic tylko sie w nim zatopic od stop do glow! Trwalosc i moc zapachu jest bardzo dobra. Opakowanie dosc oryginalne, ale ciezko odmowic mu uroku; nowatorskie i odwazne :-)

Jedyny minus to wylacznie fakt, ze aby go dostac trzeba przekopac mase sklepow online. Powinien byc szerzej dostepny poniewaz jest to cudny zapach na wieczorne przyjecia i zmyslowe noce :-)

Z cala odpowiedzialnsocia - POLECAM :-)

skrzydło elfa

Eclix to zapach dziwny i przepiękny. Początkowo nie byłam nim zachwycona, bo zdawał mi się podobny do syntetyczności Pink Sugar. Ale testowałam wytrwale. Niedługich testów było potrzeba, aby Eclix odkrył przede mną swoje wspaniałe oblicze.
Pierwsza nuta to skórka z cytryny i limonki właśnie ścierana na tarce. Obok tej skórki leży bukiet kwiatów. Chyba konwalii, ale takich nienachalnych, delikatnych, kruchych jakby. Kwiaty dopiero co zrywane na podmokłej łące, niedaleko stawu porosłego kaczeńcami i liliami. Te nuty wodne pięknie korespondują z innymi składnikami, co zadziwiające.
Baza jest słodka, ciepła. To kostka cukru położona na rozgrzaną płytę pieca. Cukier jeszcze nie ma dosłowności karmelu, dopiero się podgrzewa. Zapach przywołuje obrazy leniwego, letniego popołudnia, kiedy poglądaliśmy jak robi się watę cukrową. I nie sama wata, ale jej zapowiedź - zapach, ledwie uchwytny wśród letniego wiatru, zapach, który łakomie wdychamy gdy pojawiają się pierwsze pajęczynki waty cukrowej, to właśnie baza eclix. Ale nie jest to zapach przaśny, familiarny. Tego letniego popołudnia staramy się poczuć to, co nieuchwytne, tajemnicze - zapach szczęścia. I już, już prawie nam się udaje. Prawie...
Exlic ma strukturę kruchą. To kunsztowna figurka elfa, figurka lodowo-cukrowa z kroplą cytrynowego sorbetu dla dodania charakteru. To mieszanina składników cytrusowych, kwiatowych, wodnych i słodko-ciepło-jadalnych. Zapach niedosłowny, niebanalny i trudny do sklasyfikowania.
Elfy wyobrażam sobie jako istoty baśniowe, misterne i niemożliwe do zrozumienia, bo całkowicie nieludzkie. Exlic to elfi zapach.

Buteleczka ładna.
Trwałość przyzwoita.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsza butelka

TOP 10 męskich perfum

Nadzienie pralinek

Próbeczkę dostałam wieki temu i tyleż samo trwa moje poszukiwanie własnego flakonika ;) Nie wiem gdzie La Perla skrywa te srebrne muszelki z pralinkowym nadzieniem, ale szczerze mówiąc chyba już się pogodziłam z myślą, że małe Eclix nigdy nie będzie moje... <przerwa na wysmarkanie nosa i otarcie łez ;) >

Piękny to zapach. Niby ultrasłodki, rozkosznie pralinkowy i ekskluzywny, ale jednocześnie przyozdobiony girlandami przepięknych róż. Wspomniana pralinka w czekoladowej otoczce przyozdobionej kleksem lukru skrywa gęste, smakowite nadzienie.
Zapach rewelacyjnie leży na skórze co chwilę łaskocząc nozdrza tym apetycznym, zmysłowym i ciepłym zapachem.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: ...

Nadzienie do czekoladek, mmm

Migdaly, pralinki, alkoholizowane nadzienie do czekoladek - to wszystko odnajduje w pysznym, upojnym Eclix La Perla (to juz drugi zapach La Perla, ktory bardzo mi sie spodobal - ciekawa jestem innych ich zapachow :-) ).
Eclix jest pyszny, niesamowicie fajny, kojarzy mi sie nieodparcie z zapachem przepysznej, swiezo rozpakowanej bombonierki.
Calosc jest niezwykle fajna, wiec jak tylko dorobie sie Charme La Perla, to Eclix beda nastepne ;-))).

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: jedna probka

po prostu śliczny zapach

No i dojrzałam , żeby zamieścić tu recenzję. Po pierwsze przepraszam za pomyłkę w opisie - sorawdziłam na moich próbeczkach i stwierdziłam, że to nie edt (jak podałam w opisie) a edp. A może występuje w obu wersjach? Ładna buteleczka. Zapach jeszcze ładniejszy, taki miły, kobiecy, piżmowo - migdałowy, ciepły. Trwały, subtelny czuję go na sobie cały dzień. Gdybym miała go z czymś porównać to trochę przypomina mi cristobala, a z drugiej strony może wild musk?
Naprawdę bardzo mi się podoba, przymierzam się do zakupu pełnowymiarowej buteleczki.

Używam tego produktu kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek