Cleanic, Nawilżane płatki do demakijażu z aloesem i jojobą do cery suchej i wrażliwej

Pojemność 30 szt

Nawilżane płatki do demakijażu do cery suchej i wrażliwej nasączone zostały łagodnym balsamem, który szybko i łagodnie oczyszcza skórę twarzy i oczu z pozostałości makijażu.

Hypoalergiczny balsam zawiera wyciąg z aloesu, który działa na skórę regenerująco i tonizująco, wspomaga jej naturalny system nawilżania oraz łagodzi podrażnienia.

Dodatek oleju jojoba reguluje gospodarkę wodną i tłuszczową skóry chroniąc ją przed utratą wody, a także odżywia i przywraca jej miękkość i elastyczność. Hypoalergiczne, bez alkoholu.

Płatki pomyślnie przeszły testy dermatologiczne i okulistyczne, posiadają także atest PZH.

Nic z tego

Demakijaż jest moją zmorą, od lat szukam produktu, który mnie zadowoli i na pewno nie są nim te płatki.

Do tej formy demakijażu napaliłam się bardzo i starałam się być super-pozytywnie nastawiona. Niestety o ile:
+ pomysł jest świetny,
+ płatki są do ostatniego mocno nasączone (zostawiłam tą folię pod zakrętką),
+ opakowanie jest ładne i poręczne,
+ płatki nienajgorzej zmywają przeciętny makijaż,
+ nie podrażniają mocno cery,

to absolutnie nie mogę przeboleć, że:
- zapach jest ostry i w pewnym momencie wydaje się drażniący,
- żeby zmyć mocny makijaż (niewodoodporny!) trzeba nieźle trzeć tą biedną - uwaga - suchą i wrażliwą cerę, dla jakiej przeznaczył je producent,
- zdarzyło mi się nie raz, że rozsmarowały tusz do rzęs na pół twarzy(!) i musiałam ratować się dwufazowym płynem:/
- potraktowanie nimi okolic oczu to bardzo nieprzyjemny aspekt - skóra wysuszona i ściągnięta,
- w ogóle mocno wysuszają całą twarz.

Nie mówię już nawet co się dzieje gdy dostaną się do oka (jakie badania okulistyczne one przeszły?)

Ja nie widzę sensu ich dalszego używania, nad czym mocno ubolewam, bo pomysł z płatkami jest naprawdę wygodny! Być może jak kiedyś będę w podróży to je znowu kupię.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

NIE MAM ZASTRZEŻEŃ

Te płatki jak dla mnie są świetne. Odpowiednio nawilżone, mają bardzo przyjemny zapach i nie podrażniają skóry. Z moim codziennym makijażem radzi sobie rewelacyjnie (podkład, tusz do rzęs, puder i cienie). Jak najbardziej polecam :)

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

palące!!!

Nie polecam! Produkt do cery wrażliwej a po demakijażu myślałam ze miałam twarz kwasem potraktowaną. Z reguły nie używam produktów do cery wrażliwej ale sobie pomyślałam ze to okolice oczu itd. to kupię tą wersje. Boje się myśleć co by się stało z moja twarzą jak bym kupiła do cery normalnej!! Nie polecam.

Używam tego produktu od: 1 dzień
Ilość zużytych opakowań: prawie całe jedno w koszu

Bordowe usta H&M

Bez rewelacji.

Zdecydowałam przerzucić się na płatki żeby było mi wygodniej. Jednak ten produkt to dla mnie kompletny niewypał.

Płatki są dość suche, mimo że opakowanie jest szczelnie zamknięte.

Zapach jak dla mnie okropny, na myśl przychodzi mi tylko apteka.

Są średnio skuteczne, mimo że nakładam tylko jedną warstwę tuszu, trzeba trzeć i trzeć.

Na plus za to rozmiar, użyty materiał który nie zostawia farfocli na oczach i cena.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Przeciętniaczek, ani beznadziejne ani zachwycające ...

Lubię produkty tej firmy.
Chusteczki do demakijażu spisują się znakomicie, pomyślałam, ze czas wypróbować płatki.

Opakowanie estetyczne, wygodne i praktyczne, dzięki klasycznmu, zakręcanemu słoikowi, płatki nie wysychają, co czasem zdarza się chusteczkom w niezbyt szczelnym opakowaniu.

Same płatki fajne, optymalna grubość, nasączone w średnim stopniu.

Mają ładny zapach, dość delikatny, pachną "czystością".

Są dość miękkie i raczej przyjazne dla skóry ( jesli chodzi o sam "dotyk" ).

Tyle plusów.

A minusy :

- rzeczywiscie trzeba się napracować, żeby zmyć dokąłdnie makijaż, a nawet "natrzeć" :/
- są mało wydajne ( nie maluję się zbyt mocno, ale potrzebuję 3, a nawet 4 płatków do dokłądnego demakijażu, podczas gdy 1 chusteczka wystarcza mi spokojnie )
- głowny zarzut : PODRAŻNIAJĄ OCZY :(
( nie mówię o sytuacji, gdy preparat, którym są nasączone, dostanie się do worka spojówkowego, po prostu przetarte nimi powieki pięką i są zaczerwienione, a moja skłonność do alergii jest praktycznie żadna ! )

Tak więc trzeba spróbować i przetestować na włąsnej skórze.
Gdyby nie podrażniały ( a na opakowaniu jak byk pisze, ze przeznaczone są także do demakijazu oczu ) oceniłabym je na 4 gwiazdki, a tak tylko dwójka z plusem. Tym bardziej, ze to wersja do skóry suchej i wrażliwej ...

Używam tego produktu od: ponad tygodnia
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 ( kończę )

ulubione

Uwielbiam te płatki, a także inne z tej serii. Dokładnie usuwają codzienny jaki i wieczorowy makijaż, są odpowiedni nasączone. Odpowiednie pudełko pozwala zachować ich świeżość, nie wysychają (tak jak chusteczki). Ładnie pachną. Przystępna cena, często są promocje w drogeriach.

Ilość zużytych opakowań: przynajmniej 3

fajne, ale czegoś im brakuje

Lubie je aczkolwiek znalazłam w nich parę minusów.
[Zaznaczam na początku że mam cerę bardzo wrażliwą, suchą.]

+ cena. za opakowanie zapłaciłam ok.8 zł.
+ przyjemny zapach.
+ jako tako fajnie zmywają makijaż.
+ pudełeczko.
+ mocno nasączone płatki.

- nie da się nimi dokładnie zmyć makijażu tzn. z makijażem "dziennym" radzą sobie całkiem w porządku, ale jeśli mamy na oczach coś mocniejszego wtedy jest cienko.
- żeby zmyć makijaż oczu trzeba się nieźle namachać, a co za tym idzie : uczucie jakby po skórze jechać papierem ściernym. skóra później przez dłuższą chwile szczypie ale na szczęście efekt nie utrzymuje się bardzo długo.
- kiedy preparat wpłynie nam przypadkowo do oka, strasznie szczypie i przez dłuuuuuuuugi moment oko niemiłosiernie piecze.

Mi opakowanie starczyło na niecałe dwa miesiące, ale to ze względu na to że używałam ich po połowie (ponieważ są całkiem grube).

Muszę przyznać że nie są takie złe tylko trzeba nabrać wprawę w posługiwaniu się nimi, wtedy jest okej.

No cóż, nadal będę szukać czegoś bardziej odpowiedniego dla mnie.

Hit

Idealnie zmywa każdy makijaż pozostawiając skórę nawilżoną i odświeżoną . Pierwsze płatki nie są jakoś mocno nawilżone ale i tak dobrze sobie radzą z tuszami wodoodpornymi. A do tego ta niska cena:D

super

moje płatki są zawsze bardzo wilgotne :)
ale one nie służą koleżanko do zmywania makijażu, ewentualnie jego resztek z czym doskonale sobie radzą :)
mam wrażliwą cerę i u mnie spisują się rewelacyjnie
odświeżają, nawilżają i faktycznie zmywają resztki makijażu
jak dla mnie są rewelacyjne i jeszcze ta cena ....
polecam

przeciętniak.

Dwa dni temu zakupiłam te płatki i szczerze żałuję. Być może trafiłam na felerną serię, ale płatki w moim opakowaniu są ledwo wilgotne. Oczyszczając twarz z makijażu, czuję jakbym jechała papierem ściernym po po swojej twarzy. Użyłam 3 płatków by wieczorem zmyć makijaż a i tak na koniec posłużyłam się mleczkiem. Nawet ekonomicznie się nie opłaca.
Dzięki nim, uznałam że lepszą są już chusteczki o większej powierzchni niż płatki (pomimo iż na twarzy nie mam kilku tonowej tapety dziennie, lekki makijaż).
Dlatego też o właściwościach zmywających powiedzieć mogę niewiele, gdyż moje płatki są po prostu suche.
Jestem zawiedziona. Myślałam, że będzie to zdecydowanie lepszy produkt, po próbach chusteczek z tejże firmy.

EDIT: komentarz do wypowiedzi nademną :)
Na opakowaniu jest napisane, cytuję...
Nawilżane płatki kosmetyczne Cleanic do demakijażu i pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Szybko i łagodnie oczyszczają skórę twarzy i oczu z makijażu, nawet wodoodpornego

Używam tego produktu od: nie używam.
Ilość zużytych opakowań: 3płatki.

Bardzo dobre też do innej cery

Można też używać przy mieszanej- wcale nie natłuszczają, bardziej tłusta strefa T co prawda się błyszczy, ale przecież nie są matujące. Nie podrażniają wrażliwej skóry. Pachną kwiatowo ale delikatnie. Do demakijażu wystarczają 1-2 płatki.
Będę je zabierać w podróż zamiast mojego KWC- chusteczek Olay, które jednak wymagają wody.

Używam tego produktu od: kilka razy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

SUPER

Coś wspaniałego. Płatków używam do oczyszczania twarzy z makijażu. Przeważnie nie używam tuszu tylko kredki do oczu więc jeden płatek wystarcza mi na oczyszczenie całej twarzy. W przypadku użycia tuszu wystarcza tylko na zmycie oczu. Nie ściąga skóry twarzy i pozostawia ją dobrze oczyszczoną i ładnie pachnącą :) Mam skórę wrażliwą i suchą mimo to te płatki sprawdzają się u mnie doskonale. Cena też nie jest zbyt wygórowana więc polecam do wypróbowania. Ja kupię ten produkt z pewnością ponownie.

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca