SunOzon, Sonnenmilch, LSF 20, 30 (Mleczko do opalania SPF 20, SPF 30)

SunOzon, Sonnenmilch, LSF 20, 30 (Mleczko do opalania SPF 20, SPF 30)

Mleczko do opalania, chroniące przed poparzeniami słonecznymi i starzeniem sie skóry. Zawiera filtry UVA (zgodnie z Australijską Normą 2604) i UVB.

ochronne
w butelce
balsam
Filtry
SPF 15 – 30
100 – 250ml

Dla mnie ok, działa

Mleczko z SPF 30 działa, jak nałożyłam podwójną warstwę to nie opaliło mnie ani trochę. Po 3 dniach na słońcu delikatnie opaliło, ale bez czerwonej skóry i podrażnień.
Spodziewałam się, że będę cała czerwona i skóra będzie mi schodzić, a nic takiego się nie stało, a mam bardzo cienką, wrażliwą i wcześniej była nieopalona. Polecam.

Niestety nie dla mnie

Według mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto. Poza tym, że ładnie pachnie i ma dobrą konsystencję nic więcej. Mleczko po posmarowaniu skóry jest ok jednak, gdy się wejdzie do wody i później się wyjdzie skóra jest biała i robią się zacieki. Okropnie to wygląda, później domyć do ze skóry jest kolejnym okropieństwem. Jeśli komuś to nie przeszkadza i chce za niewielką sumę kupić mleczko do opalania do ok. Jednak ja już się więcej nie skuszę.

przeciw słońcu!

Po nieudanej próbie z filtrem 50 babydream, skusiłam się na dużo niższy filtr.

Praktycznie przypomina balsam, który chroni nad przed słońcem. Nie bieli mojej skóry. Ani razu nie dostałam oparzenia słonecznego gdy używałam go na wakacjach. Nie podrażnił i uczulił skóry. Szybko się wchłania. Zapach lekko chemiczny, przypomina mi trochę lokalny sklep kosmetyczny.

Opakowanie jest dość praktyczne i lekkie. Wygodnie się go używa i jest dopasowane do dłoni. Nie miałam problemu z otwieraniem go.

Idealnie sprawdził się podczas moich wakacji w Chorwacji. Za taką cenę i jakość na pewno do niego powrócę za rok.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Mój letni niezbędnik

Mam jasną cerę, każdy dłuższy kontakt ze słońcem bez filtra kończy się zaczerwienieniem, dlatego niezbędne są dla mnie kremy z filtrem, zarówno do twarzy jak i do ciała. Mleczko kupuję co roku w wersji SPF 30, sprawdza się idealnie i rzadko zamieniam je na coś innego.

OPAKOWANIE

Bardzo wakacyjne, już sam kolor kojarzy się z plażą, słońcem i właśnie potrzebą ochrony. Butelka jest dosyć miękka, ale resztki mleczka ciężko wydobyć, konieczne jest rozcięcie butelki. Cenowo mleczko jest bardzo korzystne - kosztuje ok. 9 zł, mnie wystarczy na ponad miesiąc codziennego stosowania. Ma małe gabaryty, więc spokojnie zmieści się do torebki.

MLECZKO

Ma biały kolor, jest dosyć lekkie jeśli chodzi o konsystencję. Wchłania się bardzo szybko i już po chwili można zakładać ubranie. Wyraźnie nawilża i wygładza skórę dodatkowo ją chroniąc. Gdy nałożymy go na ciało w zbyt dużej ilości lekko bieli i potrzebne jest dokładniejsze wsmarowanie. Plusem jest to, że nie zostawia śladów i nie bieli ubrań. Zapewnia długotrwałą ochronę przed słońcem, odkąd go używam zapomniałam o zaczerwienieniach i poparzeniach słonecznych. Dodatkowo jest wodoodporne. W ciągu dnia, gdy przebywam dłużej na słońcu ponawiam aplikację, jest ona szybka i wygodna. W okresie letnim jest dostępne w każdym Rossmannie.

PLUSY

+ wysoki filtr
+ szybkość wchłaniania
+ brak śladów na ubraniach
+ skuteczna ochrona
+ wodoodporność
+ cena
+ dostępność
+ wydajność

Po polsku proszę

Plusy:
-tani
-szybko się wchłania
-działa świetnie (po pół dnia spędzonym na polu przy 28 stopniach zero zaczerwienienia skóry)
-zapach trochę dziwny, ale w miarę przyjemny, nie jest duszący, ani słodki więc robaki do niego nie lecą ;)

Minusy:
-mało wydajny- dość 'gęsta? zbita?' konsystencja tego kremu zmusza nas do nałożenia sporej ilości kremu, aby dobrze się nakremować
-średnio się rozsmarowuje
!-najgorszą wadą tego produktu to brak opisu w języku polskim lub chociaż angielskim. Człowiek kupuje coś i nie wie czy to wodoodporne, czy to właściwie produkt zapobiegający poparzeniom czy może przyspieszający. Nie każdy zna niemiecki, a jeśli nawet zna to i tak skoro trafia na polski rynek to mogliby się pofatygować i przylepić jakąś ulotkę z polskim napisem. Strasznie mnie to wkurzyło, i duży minus za to.

Nic dodać nic ująć

Jest to dobry produkt, tani, ogólnie dostępny i wydajny. Smarowałam nim dekolt i ramiona podczas opalania i zapobiegł poparzeniom w tych miejscach, także chroni skórę. Konsystencja jest typowa jak dla mleczka, łatwo się aplikuje na ciało i dość szybko wchłania. Duży plus za to, że mleczko nawilża skórę. Produkt mnie nie uczulił, ani nie podrażnił naskórka. Szkoda tylko, że nie ma formuły wodoodpornej i po każdej kąpieli trzeba smarować się na nowo.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Tani

Produkt dostepny w Rossmanie zawsze w kuszącej cenie. Mleczko bardzo mi sie podoba, pięknie pachnie, rozprowadza się przyjemnie, na pczątku bieli ale potem szybko się wchłania, zostawia na skórze chronną warstwę, do tego wydajny, jak najbardziej polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

pełni swoją funkcję

ja do tego mleczka nie mam żadnych zastrzeżeń. robi to, do czego jest przeznaczony - chroni podczas opalania. zostawia lekko tłusty filtr na ciele ale mi to odpowiada ale to lepiej, bo czuję, że mam go na skórze i nie musze zbyt nagminnie non stop się smarować. pachnie jak każdy inny produkt tego typu, lubie ten zapach. jestem z niego zadowolona

Używam tego produktu od: co roku w wakacje
Ilość zużytych opakowań: 2-3x 200 ml

Działa, choć tłusto

Sezon letni, wraz z początkiem września i nagłym spadkiem temperatury, możemy uznać definitywnie za zakończony. Stąd przyszła pora na recenzję mleczka z filtrem, choć używałam go tylko na wakacjach, bo mimo skóry białej jak śnieg nie mam skłonności do poparzeń, ba, nawet do zwykłego brązowienia. ;)

KOSMETYK: Kupiłam, by uchronić się przed potencjalnymi niespodziankami ze strony skóry (a nuż zareaguje na południowo-wschodnie słońce?) i nie szaleć w nagłym poszukiwaniu apteki za granicą - mimo niechęci mojego ciała do opalania, zdarza się jednak raz na ruski rok, że spiecze się na raka. Filtr sprawdził się dobrze - żadnych dyskomfortów, poparzeń czy innych niedogodności.

Większe zastrzeżenia mam do konsystencji tego mleczka - tak tłusta i zbita, że w ogóle się nie wchłania, ponadto na tyle tępa, że sensowne rozsmarowanie graniczy z cudem. Nieźle się zdziwiłam, jak po kilku godzinach zwiedzania zauważyłam, że na nodze mam białą smugę... Co dodatkowo uczyniło mnie albinosem w stu procentach. ;)

Zapach typowy dla takich balsamów, wszyscy wiemy jak pachną kosmetyki do opalania.

W składzie nie widzę zapychaczy, które mogłyby "uszczęśliwić" naszą skórę dodatkowymi atrakcjami. Za to plus, choć w życiu nie potraktowałabym tego produktu jako kosmetyk pielęgnacyjny.

OPAKOWANIE: Nieco toporne, butelka sztywna, ale plusem jest łatwość w wyciskaniu mleczka i fakt, że zakrętka nie otwiera się w torebce.

CENA/JAKOŚĆ: Mówiąc szczerze, był to chyba najtańszy kosmetyk do opalania jaki znalazłam... Nie zależało mi na czymś super, jak mówiłam problemy ze słońcem należą u mnie do rzadkości, więc zadowoliłam się podstawowym, rossmanowskim produktem. Na plaży bym się jednak zastanowiła podwójnie nad tym wyborem - już widzę, jak do białych, usmużonych w kremie nóg i pleców przyklejają mi się ziarnka piasku, tworząc ze mnie jedną, wielką panierkę...

Używam tego produktu od: dwa tygodnie na wakacjach

ujdzie

Kupiłam, bo potrzebowałam na już, a miałam mało pieniędzy w portfelu. Pojechałam na wakacje i zawiedziona nie wróciłam.
Plusy:
dostępność
cena
nie zostawia zacieków,
dobrze się rozsmarowuje
szybko się wchłania
zapobiega i chroni przed oparzeniami
Minusy:
zapach - chemiczny i niezbyt przyjemny

Używam tego produktu od: ponad roku

tragedia

Jestem w szoku, ze widze tu tyle pozytywnych komentarzy...cale wakacje meczylam sie z tym mleczkiem i go szczerze odradzam. Mleczko sie nie wsmarowuje, pozostawia białe ślady a po kąpieli są zacieki na ciele.
Jedyny plus, że rzezcywiście chroni przed słońcem bo nie przypiekłam ciała a byłam w baardzo gorącym kraju.
Jednak na przyszłosc zainwestuję w droższy krem dla świętego spokoju, cena to nie wszystko.

Ilość zużytych opakowań: 1 normalne opak

Bardzo dobre

Produkty do opalania marki Rossmann kupuję rokrocznie. Bo są tanie, a przy tym wysokiej jakości.
Zazwyczaj biorę dwie wersje- najpierw 30, potem 20. Oba produkty naprawdę dobrze chronią przed słońcem, nie miałam nigdy żadnych poparzeń czy podrażnień. Nie wysuszają skóry, wręcz mam wrażenie, że lekko ją nawilżają. Mleczka do opalania mają bardzo treściwą konsystencję, dość długo się wchłaniają i trzeba dość dobrze się masować by zniknął biały ślad. Jednak po wchłonięciu się nie zostawia tłustej warstwy, nie klei się. Mały minus za zapach, dziwny i dość mocny. Produkt jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: parę lat
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście