L'Occitane, Amande Pomme, Huile Demaquillante (Oliwka do demakijażu)

L'Occitane, Amande Pomme, Huile Demaquillante (Oliwka do demakijażu)

Oczyszczająca oliwka do mycia twarzy, działająca nie tylko na powierzchni skóry ale i w głębi porów. Jej łagodna formuła nie narusza płaszcza hydrolipidowego skóry. W kontakcie z wodą, oliwka zamienia się w mleczny, myjący płyn.

Aplikować na sucha skórę, wmasować i spłukać wodą.

Mój pierwszy olejek do demakijażu.

Mnie nie wysuszała. Jednocześnie nie zapchała mnie. Problemem może być, że olejek do demakijażu kojarzy się z łagodnym demakijażem cery suchej, delikatnej. U mnie natomiast doskonale sprawdziła się do cery tłustej. Nie przyszło mi nigdy do głowy, żeby ją emulgować i zmywać wodą, zmywałam resztki micelem lub tonikiem, może stąd również moja opinia tak odmienna od już tu zamieszczonych.

Świetnie się u mnie sprawdziła w okresie, gdy miałam największy problem z łuszczeniem skóry. Zaczęłam ją stosować tuż po tym, gdy skończył mi się uprzednio stosowany złuszczający żel do mycia, którego używałam z elektryczną szczoteczką do twarzy.

Oliwka natłuszczała skórki na tyle, że mogłam swobodnie nieco mocniej potrzeć, okrężnymi ruchami, nasączonym płatkiem higienicznym bez obawy jakichkolwiek podrażnień, otarć skóry na które narażałam się uprzednio próbując skórę po prostu dokładnie wytrzeć po umyciu, w celu \'zebrania\' martwego naskórka... Jednocześnie szorstki płatek dokładnie zbierał wszystkie skórki. Gdy starannie wykonałam demakijaż wieczorem mogłam się spodziewać rano gładkiej skóry i tego, że podkład będzie się dobrze rozprowadzał. Bez odstających skórek i bez drobnych ranek.

Polecam do demakijaży cery tłustej i nadmiernie łuszczącej się. Odradzam osobom o suchej cerze, gdyż zamieszczone tu recenzje nie są pierwszymi niepomyślnymi, na jakie napotykam w internecie.

Jedyny minus- opakowanie niezbyt nadające się do transportu, albo jestem niepełnozdolna i nie umiem go zabezpieczyć, a oliwka jednak tłuści.

Słaby

Makijaż owszem, zmywa. To i jego, jak dla mnie miły zapach, to jedyne plusy.
To, jak mnie strasznie wysusza, skresla go całkowicie. Skóra jest po nim napieta, szorstka, wręcz boli.

Używam tego produktu od: zuzylam malą buteleczkę
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

taka sobie

Boffff...
zmywać makijaż- zmywa...
nie pieni się w ogóle, z tą mlecznościa to duża przesada, pod wpływem wody przestaje być tłusta i tyle.
z nawilżeniem- o tyle, o ile
zapach- taki sobie
jest bardzo wydajna- jak to oilwka.
Spodziewałam się znacznie więcej.
jestem rozczarowanaUżywam tego produktu od:2 miesięcy