Avon, Foot Works, Citrus Mint Cooling Foot Lotion (Cytrusowo-miętowy chłodzący balsam do stóp)

Kolejna letnia sezonówka Avonu z serii Foot Works.
Balsam do stóp o cytrusowym zapachu na za zadanie chłodzić, koić i odświeżać. Lekka pachnąca formuła szybko się wchłania, nawilżając stopy.

Tandeta

Produkt jest naprawdę kiepski. jego opis mija się z efektem, jaki w rzeczywistości daje. Skoro ma chłodzić, to powinno się to odczuwać.
jeśli chodzi o konsystencje to stanowczo za rzadka.
Zapach natomiast nie najgorszy.Używam tego produktu od:poł roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

nie dla mnie

Produkt może i chłodzi stopy w momencie jak się wchłania lecz póżniej nie robi już nic.Na dodatek wysusza.Konsystencja jak na krem do stóp zbyt rzadka, zapach okropny.NIE POLECAM.

Używam tego produktu od Męczę od roku
Ilość zużytych opakowań:pół opakowania

Nietrafiony

Dużo po nim oczekiwałam, a okazał się zwykłym, tanim bublem:

- zapach jest straszny - sztuczny i alkoholowy,
- dziwnie ślizga się po skórze,
- przez chwilę rzeczywiście chłodzi, ale uczucie to znika dosłownie po kilku minutach,
- jak dla mnie nawilżenie niemalże zerowe,
- po dłuższym stosowaniu stopy są przesuszone.

Używam tego produktu od:miesiąc - codziennie
Ilość zużytych opakowań:1 - na siłę, z braku innego pod ręką

sam alkohol

balsam chłodzi bardzo fajnie i szybko wysycha, uzywam go kiedy biorę prysznic w ciagu dnia i muszę szybko sie ubierać
niestety lekko wysusza stopy(pewnie przez ten alkohol) i dlatego nie skuszę sie na niego znowu
trochę za rzadki, zdarza mu sie wylać na podłogę zanim zdąże go złapać na rękę
chłodzi kiedy nałozy sie go dużo, ale wtedy niestety nogi sie kleją
męczę go już drugie lato, chyba w końcu wyrzucę
zapach jak taniego wina, dziwny, ale mi nie przeszkadzał

Używam tego produktu od:2 lata

bezużyteczny produkt

Produkt zgodnie z informacją producenta ochładza stopy. Nie jest to krem nawilżający, więc nie zaliczę do minusów tego, że właściwie nic poza lekkim schłodzeniem i odświeżeniem stóp nie robi. Nie potrzebuje tego typu kosmetyku do stóp dlatego już go więcej nie kupię. Zapach trochę alkoholowy. Opakowanie w porządku.

Porazka

Po pierwsze nie nawilza, po drugie chlodzi na 15 sekund, ma bardzo alkoholowy zapach i beznadziejna konysstnecje.
nie wiem do czego ten kosmetyk sluzy
uzylamm 2 razy w lecie i odlozylam

Używam tego produktu od:5 miesiecy

Co to ma być????

Czy to aby balsam do stóp????
Określenie balsam w ogóle nie pasuje do tego specyfiku. Rzadka, wodnista ciecz, która znajduje się w opakowaniu, po delikatnym wycisnieciu z tubki przelewa sie przez palce. Owa ciesz śmierdzi alkoholem, gdzie te cytrusy????
Nie nawilża,nie chłodzi, nie robi nic oprócz smrodu

Używam tego produktu od: kilku miesięcy...
Ilość zużytych opakowań:wciąż pierwsze

Niewypal z serii FW

podobnie jak poprzedniczka mam niemalze identyczne zdanie. Bardzo rzadki, konsystencja strasznie wodnista, chlodzi przez doslownie 10 sekund, nie nawilza ani nic innego nie czyni, bardzo intensywny zapach alkoholu. Nie polecam, szkoda kasy!

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: niecale 1

cytrusowy alkohol

Chyba najsłabszy kosmetyk z serii Foot Works. Zacznę od konsystencji-bardzo rzadka, wodnista. Sam specyfik wchłania się dość szybko nie pozostawiając lepkiej warstwy-właśnie, w ogóle nic nie pozostawiając. Bo nie nawilża ani trochę. Co do chłodzenia-owszem, chłodzi intensywnie ale tylko na samym początku. Potem już nic nie czuć, tak po 10 sekundach. Ale najgorszy jest zaapch-mocno alkoholowy (nie jest to dziwne, bo alkohol jest już na drugim miejscu w składzie), potem przechodzący w jakiś chemiczny cytrusek z domieszką mięty...raczej niewypał.

Używam tego produktu od:miesiąca

dziwadełko

Nie znoszę upałów - człowiek robi się taki rozmemłany i najchętniej nie wychodziłby spod prysznica; stopy puchną, dłonie puchną, słońce praży... Czyli lato w pełni.

Miałam nadzieję, że ten balsam da mi uczucie chłodnego odświeżenia, a jednocześnie nawilży stopy. Niestety - spełnia tylko pierwsze zadanie.

Może zacznijmy od drobnego wyjaśnienia: konsystencja. Nazwanie tego mazidła balsamem to nieporozumienie - to pomarańczowy, trochę galaretkowaty żel. Trzeba delikatnie naciskać tubkę, bo skutkiem mocniejszego jej złapania będzie porcja, którym można pułk wojska obdarować.

Wchłania się dość szybko, nie lepi - za to śmierdzi, wiekowymi pomarańczami. I nie nawilża - mam wrażenie, że wręcz wysusza, bo po użyciu tego żelu mam takie samo uczucie, jakbym stóp nie posmarowała niczym (a że skórę mam suchą, uczucie nie należy do przyjemnych).

Plus za to, że rzeczywiście odświeża i opuchlizna nie jest tak dokuczliwa.

Używam tego produktu od: odkąd się pojawił
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego - ta cholera jest niemoralnie wydajna

No nie wiem...

Kupiłam ten balsam z myślą o upalnych letnich dniach. Skoro napisano o nim, że chłodzi to pomyślałam, że będzie jak znalazł dla mnie.
Tymczasem rzeczywistość okazała się niestety inna :(

Balsam ten jest strasznie wodnisty :eek: Za pierwszym razem gdy go użyłam ścisnęłam mocno tubkę i wyleciało go strasznie dużo, aż musiałam nadmiar zetrzeć ściereczką, bo się nie dało rady tyle wchłonąć w stopy.
Trzeba go zatem nabierać ostrożnie i w małych ilościach :ehem:
Teraz zapach - owszem czuć jakieś cytrusowe nuty, ale jak dla mnie to jest to zapach cytrusowego płynu do naczyń :rolleyes: Ja rozumiem, że jesto to kosmetyk do stóp, ale zapach mógłby być bardziej przyjemny :o
Jeśli chodzi o efekt chłodzenia, to owszem jest, ale trwa zaledwie kilkanaście sekund po nałożeniu balsamu a potem już nic nie czuć :(
Konsystencja wchłania się szybko, ale ja używam go i tak na wieczór, gdy chcę by stopy odpoczęły po całym dniu.

Podsumowując - nie jest źle, ale mogłoby być lepiej z tym chłodzeniem i zapachem. Plus za nawilżenie, dużą pojemność i niską cenę.

Nic specjalnego

W zasadzie nie używam takich specyfików, ale spodobał mi się zapach tego kremu. Jak potem się okazało pachniał zupełnie inaczej niż w katalogu. Mało tego, że inaczej, po prostu brzydko. Chłodzi słabo, praktycznie wcale ( przed aplikacją wkładam go na chwilę do lodówki wówczas efekt chłodzenia jest znacznie lepszy ). Szybko się wchłania- to chyba jego jedyna zaleta. Nie nawilża nic a nic. Już po chwili moje stopy wyglądają tak jakby w ogóle nie były nakremowane. Więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: kilku tygodni.
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam pierwsze