Cacharel, Liberte EDT

Cacharel, Liberte EDT

Najnowszy (wiosna 2007) zapach firmy Cacharel. Pomarańczowo - szyprowy zapach wolności jest reklamowany przez światowej sławy modelkę Gisele Bündchen na tle malowniczo położonego wulkanu na Teneryfie. Zapach zawiera połączenie nut pomarańczy i mandarynki, bergamoty, białych kwiatów, wetiweru, wanilii i paczuli. Zapach kobiety wolnej i niezależnej.

Kategoria: pomarańczowo-szyprowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gorzka pomarańcza, bergamotka, owoce cytrusowe, mandarynka
nuta serca: orzeźwiająca mgiełka pomarańczowa (icy orange water), białe kwiaty
nuta bazy: paczula z Indonezji, wetiwer, wanilia.

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Używa produktu od: próbka

Nie wiem...

Jest w nich coś co mnie przyciąga ale tez coś co odpycha. Czuję tu na pewno pomarańczę ale nie słodką, to gorzka skórka z pieprzem...kiedyś zrobiłam nalewkę w ktorej przesadziłam ze skórką cyrusową, z nią mi się kojarzy ten zapach. Pięknieją z czasem, wypróbowałam je na wieczór i rano obudziła przemiła woń na ręku...miękka,ciepła,pudrowa ale z pazurkiem (mega trwałość). Ciężko mi ich używać bo początek jest po prostu za ostry ale jednocześnie nie umiem puścić ich dalej. Na pewno warte wypróbowania.

bardzo lubię

Ach dlaczegóż wszystko co mi się podoba musi być wycofywane. Niestety liberte też należy do tej grupy. Na zapas kupiłam jeszcze jedną buteleczkę, ale trudno go już dostać (a jeśli jest to w bandyckich cenach).
Zapach nie jest zwyczajny i nie wszystkim się podoba (co zresztą widać po recenzjach).
Moim zdaniem idealny na jesień i zimę, kiedy jego cudowne ciepło otula jak kaszmirowy szal. Pomarańcze (które na mnie nie pachną jakoś mocno) z wanilią (która jest bardzo wyczuwalna) przywodzą mi na myśl cieplejszy czas. Kocham wszystko co pomarańczowe, więc musiałam go mieć.
Butelka mi się podoba, jest wesoła, dobrze leży w ręku i jest oryginalna.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiej butelki 50 ml

Korzenna pomarańcza

Z jednej strony to ładne perfumy - jesienna pomarańcza zmieszana z migdałem, wanilią i jakimś korzennym zapachem. Z drugiej - wypsikałam 50 ml trochę na siłe, bo zapach dosyć szybko mi sie znudził, był trochę męczący, a końcowe nuty układały się na mnie niezbyt ładnie. Ogólnie przeciętny, trwałosć średnia.

Używam tego produktu od: niedawno zużyłam
Ilość zużytych opakowań: jedno 50 ml

TOP 10 męskich perfum

Nie dla każdego.

Kupiłam, flakonik ponad rok temu. Byłam nim oczarowana, uwielbiałam je. Pierwszy flakonik zużyłam bardzo szybko.. wiec szukałam kolejnej promocji w SP. Gdy kupiłam 2 opakowanie byłam na poc zątku w nim zakochana, ale zaczął drażnić moich kolegów z pracy i jakoś obrzydzili mi ten zapach... dla mnie też stał się za cieżki i męczący. Lubię go na wieczór, ale mój partner chyba za nim nie przepada.... Jeżeli kiedyś za nim zatesknie kupię jeszcze jedno opakowanie. Ale nie jest to mój must have, choć myślałam, że będzie inaczej.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 2 * 50 ml

Moje ulubione na chłodne wieczory

Nie przepadam za zapachami Cacharel...ale LIBERTE mnie urzekło. Słodkie, kwiatowo-waniliowe z lekkim pazurkiem....idealne na chłodne, jesienne lub zimowe dni...i właśnie wówczas oddają cały swój urok.

W ciepły dzień wydają sie zbyt nachalne, zbyt duszące i zbyt pudrowe...więc dla mnie są to perfumy jesienno-zimowe. I często zbieram za nie komplementy :)

Używam tego produktu od: 2 lata

Ilość zużytych opakowań: 3 x 50 ml i na tym nie koniec

Sok pomarańczowy z cukrem waniliowym

Kupiony w ciemno, na szczęście za niewielką kwotę, puszczony w świat kilka dni po kupnie.
Zapach zupełnie nie do stosowania jako perfumy.
Kojarzy mi się z lepkim soczkiem pomarańczowym w kartoniku, jaki kupuję synowi w szkolnym sklepiku, przesadnie dosłoldzonym cukrem waniliowym.
Zupełnie jakby skomponowała go 5-letnia dziewczynka.
Nie czuję nawet śladu szypru, tylko słodkie cytrusy, wanilię i odrobinkę biedniutkiej paczuli w ostatniej fazie trwania zapachu.
Trwałość nie poraża - 3-4 godziny.
Flakon - straszydełko.
Nie warto zawracać sobie nim głowy.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: kilka ml z 30-stki

Słodka pomarańcza w pieprzno-waniliowym sosie.

Zakup zupełnie przypadkowy,nieplanowany.Nie lubię cytrusów w perfumach a te mnie urzekły.Testowałam w SP kilka zapachów i kiedy miałam już wychodzić spojrzałam jeszcze na półkę promocyjną.Co??? Cacharel w takiej cenie???
Pierwszy psik mnie zachwycił i po kilku minutach wyszłam ze sklepu jako szczęśliwa posiadaczka Liberte.
Używam od kilku tygodni ale ciągle mnie zachwyca właśnie pierwsza faza zapachu-szkoda że nie trwa dłużej.Początek jest ostry,gorzkawy,pieprzny(choć chyba pieprzu tam nie ma)przełamany delikatną słodyczą pomarańczy.Potem ta słodycz wydobywa się na plan pierwszy ale nie jest to mdląca słodycz,jest bardzo przyjemna,pomarańczowo-waniliowa.
Te perfumy dodają energii i wprawiają w dobry humor-szczególnie teraz gdy pogoda fatalna.
I mimo że nie jest to mój typ zapachu to cieszę że mam taką "pomarańczkę"dla odmiany.Na mojej skórze trwałość ok 3-4 h ,na ubraniach dłużej wyczuwalne.
Butelka-zwyczajna,prosta ale bardzo nieporęczny korek,którym trzeba trafić w odpowiednie szczeliny aby zamknąć flakon.Jest to dość irytujące szczególnie gdy ktoś się bardzo śpieszy...

Pyszne, słodkie klimaty

Zapach dla wielbicielek słodkości. Zapach pomarańczy odurzający i mega apetyczny. Używałam ich latem i jesienią, do tych pór roku pasują idealnie. Zazwyczaj pociagają mnie inne nuty zapachowe, ale tym perfumom uległam całkowicie. Pół gwiazki odjęłam za mało dla mnie poręczną butelkę i nakrętkę, która po jakimś czasie mi się obluzowała i w torebce musiałam jej szukać.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Lubię go i być może kupię ponownie

Moje związki z zapachami określiłabym jako te, w których wierność nie jest moją mocną stroną. Niezmiernie rzadko zdarza mi się kupić butelkę ponownie (jak Lacoste Pour Femme) - raczej ostatnie 10 ml jest dla mnie cierpieniem, ale zużyć trzeba, by następnym zrobić miejsce ;)

A tutaj jednak nie jestem pewna, czy nie kupię Liberte ponownie.

Od lat jestem fanką zapachów w stylu Flowerbomb. Piszę, że "w stylu", bo dla mnie zapach V&R jest niepowtarzalny. Butelka kupiona za ciężko oszczędzone pieniądze stoi na półce niemalże od debiutu używana na "wielkie okazje". A na co dzień by nie rezygnować z przyjemności szukam czegoś podobnego.

W pierwszym momencie gdy tylko powąchałam Liberte doszłam do wniosku, że to ni mniej ni więcej, tylko właśnie Flowerbomb. Jednak nie... Liberte jest zdecydowanie zapachem słodszym.

Początkowo dominują cytrusy z bergamotką. Po minucie-dwóch jest moment, w którym zapach kojarzy mi się z owocowymi landrynkami. I ten stan trwa jakieś 2-3 minuty. Póżniej stopniowo z zapachu wychodzą paczula, wetiwer i wanilia. Po około pół godziny już te trzy nuty dominują, a w końcu po jakichś trzech godzinach znikają ze skóry (choć zostają na ubraniach).

Kupiłam Liberte jeszcze latem, ale wtedy był dla mnie za ciężki. Wygrzebałam go w okolicy jesieni i od prawie pół roku mi towarzyszy. A że kupiłam go w promocji za jakieś 60 zł, to nie oszczędzam go ani trochę. Pryskam się nawet kilka razy dziennie, bo to zapach zupełnie radosny, rozweselający i optymistyczny.

Używam tego produktu od: październik lub listopad 2012
Ilość zużytych opakowań: 40 ml z 50tki

Uwielbiam i polecam

Zapach na początku wydaje się dosyć ciężki, nie każdego przekona, szczególnie rano, albo latem, natomiast na mojej skórze ładnie się "rozwija" i w zasadzie czuć go cały dzień. Idealny na wieczorne wyjście, gdzie ten wspomniany "ciężar" nie jest uciążliwy, a daje pewność, że zapach utrzyma się do rana. Lubię moment, gdy sięgam po jakieś ubranie czy szalik, które miałam na sobie kilka dni wcześniej i czuję nutkę Liberte. Przyzwyczaiłam się do tego zapachu i bardzo mi z nim dobrze.

Używam tego produktu od: Kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 3-4, małe

Waniliowe cytrusy

Dla mnie to jesienny zapach, idealny na teraz. Wprawdzie bogaty w cytrusowe nuty, wyraźnie czuć pomarańczę i mandarynkę, ale otulone wanilią. Według mnie ten zapach jest inny niż większosć z cytrusowymi nutami - cięższy i bardziej korzenny. Niestety trwałość jest taka sobie, jak to bywa w przypadku wód toaletowych, poza tym na skórze słabo go wyczuwam, dłużej utrzymuje sie na ubraniu.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Orange juice, orange juice.

Lato, lato i po lecie, więc niestety i buetelczka Liberte powędruje u mnie na dno szuflady. Kupiłam sobie swoje wymarzone od dawna 50 ml w czerwcu, chcąc mieć na lato coś lekkiego i owocowego i dostałam dokładnie to, czego chciałam, jednocześnie w stylu który lubię.

Bo Liberte typowym owocowym słodziakiem nie jest. Typowym cytrusowym zapachem nie jest. Typowym szyprem też absolutnie nie jest. A czym jest? Na pewno zapachem niedocenianym, który perfumerii nie podbił. Na pewno zapachem optymistycznym i pogodnym, który poprawia humor. Na pewno zapachem komponujacym się z rozgrzaną słońcem skórą i letnią sukienką.

Liberte wybucha na mojej skórze zapachem świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego z dodatkiem cytryny, bergamotki i esencji waniliowej. Zapach radości, szczęścia, słońca, na początku intensywny i mocno wyczuwalny, po dłuższej chwili sadowi się bliżej skóry, sok pomarańczowy dosładza się i łagodnieje i pięknie rozwija się wanilia. Bardzo słodka wanilia, jadalna wanilia. Z czasem wychodzi nuta paczuli. Czuć je cały dzień, ale trzeba być blisko.

Kompozycja słodka, radosna, poprawna, pogodna. Nie ocieka zmysłowością, poprawia nastrój, rozjaśnia dzień. Miły zapach na co dzień w ciepłej porze roku, bardzo wskazany na wakacje. Więc niech sobie czeka w zakamarkach komody na lepsze, słoneczne dni, a ja rzucam się w objęcia innej wanilii, tej która przywodzi na myśl rozpalone spojrzenia, pończochy i szpilki, a nie letnią sukienkę.

Używam tego produktu od: czerwca 2012
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50 ml