Marion, Maska oczyszczająca do włosów i skóry głowy

Marion, Maska oczyszczająca do włosów i skóry głowy

Seria skutecznie usuwa zanieczyszczenia i nadmiar zrogowaciałego naskórka. Odblokowuje ujścia mieszków włosowych i przywraca skórze fizjologiczną równowagę. Stanowi pierwszy, niezbędny etap właściwej pielęgnacji skóry głowy. Zawarty w masce ekstrakt z cytryny (kwasy AHA) redukuje rogowacenie, podczas gdy ekstrakt z limonki głęboko nawilża i odświeża skórę głowy. Oleje z monoi i awokado – idealnie chronią skórę przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego.
Detoksykacyjny proces wspierają mikrokapsułki aktywnego węgla.

Ale właściwie po co?

To trochę taki peeling enzymatyczny dla skóry głowy. Zdecydowanie wolę peeling cukrowy do usuwania zrogowaciałego naskórka ze skalpu. Ten specyfik w mojej opinii działa nieco zbyt delikatnie. Skład, opakowanie, cena, konsystencja, zapach na plus. Za to wydajność, działanie - kwestia gustu. Spłukuje się przyjemnie, włosy są bardziej świeże. Drobinek nie ma zbyt dużo i nie są ostre. Moim zdaniem można spróbować, ale nie jest to żadna rewelacja.

Jest ok

Rzadko używam tego rodzaju specyfików - mam z natury suche włosy i nie przetłuszczającą się skórę głowy, co więc za tym idzie - mało problematyczną. Ale raz na jakiś czas potrzebuję sięgnąć po taki rodzaj maseczki celem głębszego oczyszczenia po wszystkich produktach do pielęgnacji i stylizacji, jakich codziennie używam (jakoś nie ufam, że zwykłe szampony tak dobrze się z tym rozprawią).

Maskę kupujemy w saszetce jednorazowego użytku, wyposażonej w dzióbek - dozownik. I w sumie całe założenie wydaje się słuszne i obiecujące, ale w praktyce to porażka, bo opakowanie jest za miękkie, jak z cienkiej folii. Gdyby była to sztywniejsza torebka, byłoby łatwiej zawartość wycisnąć, a tak - trzymamy ten dozownik u nasady włosów, usiłujemy manewrować po całej głowie, żeby to w miarę równo rozłożyć, a cała torebka się zwija i wymyka, zawartość nie chce wypłynąć, bo trudno to po prostu wycisnąć. Więc opakowanie zdecydowanie do poprawy!
Ja w końcu się wkurzyłam, rozcięłam, wycisnęłam wszystko na dłoń i normalnie koniuszkami palców rozsmarowałam po całej głowie.

Maska ma dość neutralny, przyjemny zapach, konsystencja jest w sam raz, nie spływająca z włosów. Dobrze wciera się u nasady włosów.
Pozostawiamy na 10 minut, spłukujemy i myjemy szamponem. Voila!

Oczywiście przy włosach takich jak moje (raczej suche, rozjaśniane, wymagające konkretnej pielęgnacji) nie traktowałabym jej jako odżywczej maski - zdecydowanie po umyciu włosów klasyczną maskę czy odżywkę trzeba jednak nałożyć.

A efekty? Ja jestem zadowolona. Skóra głowy wydaje się świeża, bardziej niż po samym szamponie doczyszczona. To, co na pewno widać, to następnego dnia włosy są bardziej puszyste, sypkie, mają w sobie więcej życia, ładniej wyglądają. I o to chodziło :)
Dodam, że nie zaobserwowałam żadnych podrażnień czy dyskomfortu podczas trzymania maski na głowie. Nie przesuszyła też włosów ani skóry głowy.

Przydatny kosmetyk, raz na parę tygodni warto włosom zrobić taki detoks i pozwolić im uwolnić się od resztek wszystkich kosmetyków, które na nie nakładamy. Jedyny minus to opakowanie, które na funkcjonalne wygląda, a w praktyce takie nie jest.

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane, raczej suche)

wow jak ona oczyszcza :0

Nigdy nie stosowałam masek czy peelingów do skóry głowy, więc zamówiłam z ciekawości. Nie wiem gdzie można kupić stacjonarnie, chociaż chyba w B. były przez jakiś czas te maski i peelingi. Ja zamówiłam przez internet za coś ok.4 zł./szt.

Włosów mam dużo, więc na raz zużyłam dwie saszetki :( Więc jak macie dużo włosów, to bierzcie od razu dwie na raz.

Maska znajduje się w saszetce z takim dziubkiem, którego kawałek odrywamy, więc jest na raz. Dzięki temu dziubkowi bardzo dobrze nakłada się na skórę głowy. Co prawda dużo z tym roboty, więc ja nalewałam trochę na dłonie i wsmarowywałam w skórę głowy żeby nie robić milinów przedziałków na głowie.

Maskę nakładamy na zmoczone włosy, trzymamy do 10 min i myjemy włosy.
Zmywa się bez problemu. A efekty są warte poświęcenia tej chwili dłużej na jej nałożenie.

Odraz po zmyciu czuć, że skóra głowy jest taka czysta i włosy są takie leciutkie. I nie jest to takie uczucie jak po zwykłym umyciu włosów. Naprawdę czuję różnicę. Po wysuszeniu włosy mają lepszą objętość.
Są też dłużej świeże. Był mega gorący dzień, zepsuta klima w aucie, ze mnie się lało, ciągle poprawiałam włosy a wieczorem nadal były mega świeże i pełen objętości.

Jestem po jedynym zabiegu tą maską (z dwóch saszetek) i zamierzam zamówić ich więcej oraz peeling i bardziej wgłębić się w temat oczyszczania skóry głowy a nie tylko włosów

Dobra maska

Maseczkę i peeling z serii Carbo Detox kupiłam go podczas szybkich zakupów w B. Zainteresowały mnie jak tylko pojawiły się jako nowość na stronie marki chciałam. Dopiero po wejściu do dyskontu udało mi się nabyć oba produkty w wersji w tubce, która zawiera 50 ml produktu.

OPAKOWANIE

Maska zapakowana jest w miękką tubkę o ciekawej grafice przedstawiającej jakby budowę chemiczną węgla – grafika jest taka sama jak przy peelingu, jednak różnią się kolorem zawartości. Warto na to zwrócić uwagę przy zakupie, bo łatwo o pomyłkę. Kolorystyka tubki jest prosta, mamy tutaj szarości pomarańcz. Przez tubkę widzimy kolor peelingu i jego wygląd. Z tyłu znajdziemy wszelkie informacje na temat produktu. Tubka posiada zakrętkę, a przed otwarciem zabezpieczona jest folią, którą zrywamy przy pierwszym użyciu.

MASKA

Maska ma barwę białą, jest dosyć gęsta, dość zbita i posiada granulki o ciemnej barwie, które ciekawie prezentują się już w opakowaniu. Maskę przy długich włosach ciężko jest nałożyć, ale trzeba się trochę postarać. Czasem stosuję ją z peelingiem z tej samej serii, ale jest to dość kłopotliwe, bo po każdym produkcie trzeba umyć włosy szamponem, a moje tego nie lubią – co a dużo to niezdrowo. Przeważnie stosuję ten produkt więc solo. Maska mimo bogatej konsystencji łatwo się spłukuje, nie obciąża i nie oblepia włosów. Solo jak i z peelingiem odbija włosy u nasady i sprawia, że lepiej się układają. Skóra głowy jest lepiej oczyszczona, zauważyłam też mniejsze przetłuszczanie. Takie efekty są naprawdę bardzo dobrej w porównaniu z innymi kosmetykami tego rodzaju jak na produkt, kosztuje 5,99. Maska jest dosyć wydajna, przystępna cenowo.

PLUSY
+ praktyczne opakowanie
+ odpowiednia konsystencja
+ świetnie oczyszcza skórę głowy
+ zmniejsza przetłuszczanie
+ wydajna
+ tania

Moje odkrycie roku !

Poniedziałkowe zakupy w Biedronce jak zawsze w biegu wrzucone do koszyka i do kasy .Kupiłam maseczkę i peeling szczerze nawet nie spojrzałam co to ;)
Teraz krótko o moich włosach i skórze głowy .Włosy rozjaśniane wymagające , skóra głowy nadwrażliwa swędząca , kapryśna .
Postanowiłam spróbować wydałam tylko 5,99 .
Sposób użycia nakładamy na wilgotną skórę głowy i pozostawiamy na 10 minut myjemy szamponem jak zwykle .Zalecane używanie 2 razy w tygodniu.

Użyłam do tej pory 3 razy i tu mały cud skóra głowy czysta nie swędzi przyjemnie nawilżona .Produkt spłukuje się bez problemu , włosy odbite od nasady .