Savon d`Alep Premium (Mydło Alep Premium 70% oleju laurowego)

Savon d`Alep Premium (Mydło Alep Premium 70% oleju laurowego)

Alepia Savon d`Alep premium to mydło produkowane tradycyjnymi metodami przez Ormian Kessab. Zawiera 100% składników roślinnych. Hypoalergiczne. Przeznaczone dla całej rodziny do codziennej higieny całego ciała. Szczególnie polecane dla skór wrażliwych, dotkniętych takimi zmianami jak: egzema, trądzik, łuszczyca, świąd. Produkowane metodą na zimno, która zachowuje wszystkie cenne składniki olejów zastosowanych w mydle Alepia Savon d`Alep premium.

Nie dla mnie, niestety

Mam to mydło od dawna, ale używałam sporadycznie, a teraz leży w pudełeczku w szafce i nie zanosi się na następny kontakt :)
Dlaczego? Nie polubiłam tego mydła. Niby pieni się dość dobrze, ma roślinny zapach (chociaż mnie nie przypadł do gustu), ale to jedyne mini-plusy. Poza tym ma taką tłustawą konsystencję, co widać jak go się zostawi w pobliżu wilgotnej gąbki i spływa zieloną strużką po wannie. Tak, rozumiem, że to te 70% oleju, ale po umyciu się tym mydłem moja skóra była za sucha i jakaś taka matowo-tępa w dotyku. Miałam też mydło Alep w płynie, ale kiepsko się pieniło, było totalnie nieekonomiczne i do tego dawało jeszcze gorszy efekt niż to w kostce.
I teraz zagwozdka - jak uczciwie ocenić to mydło? Naturalne składniki są, ale deklarowanych właściwości ani działania nie zaobserwowałam. Miało goić, nawilżać, koić... Ja potrzebowałam olejków i balsamów po każdej kąpieli z udziałem tego mydła. A moja wanna - odwrotnie, szorowania detergentem. Mydło Alep więc raczej koncentrowało się na mojej wannie niż na mnie (sic!)
Szare mydło wydaje mi się o wiele lepszym rozwiązaniem. Jest o wiele lepsze i nieporównywalnie tańsze! A tego - już nigdy więcej nie kupię.

jedyne i najlepsze

Uwielbiam to mydełko. Mam cerę 30 letnią, ale wciąż trądzikową.
Za co je tak lubie?
*SKUTECZNE zostawia skórę prawdziwie czystą, odświeżoną, przyjemną w dotyku, miękką
*PRZYJEMNE w użyciu: łatwo się namydla, pieni, ma taki przyjemny poślizg na twarzy w trakcie mycia, ładnie pachnie
*NATURALNE, roślinne :love:
*WYDAJNE

bez wad!

jedyny "problem" to tak odkroić kawałek, by go nie pokruszyć i odkroić taką wielkość, by wygodnie się używało

Zapłaciłam za nie ponad 50 zł.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

lepszego nie znam.

Pierwszą kostkę mydła Alep Premium 70 % zakupiłam w listopadzie minionego roku, drugą pod koniec stycznia-mydło jest wydajne. Zawsze przekrajam je na pół. Przecięcie ukazuje zielone wnętrze mydełka. Ma ono specyficzny zapach suszonego listka laurowego i doskonałe właściwości pielęgnacyjne. Nadaje się do mycia całego ciała, chociaż ja używam go tylko do twarzy.

To mydło nie pieni się tak jak typowe drogeryjne mydła, daje raczej taką lekko kremową-pieniącą się emulsję, dającą wrażenie tłustości podczas rozprowadzania na twarzy. Na szczęście piana ta łatwo się spłukuje, a uczucie tłustośći znika.
Ja używam go codziennie rano oraz wieczorem do demakijażu - skutecznie i dokładnie zmywa makijaż. Bardzo dobrze oczyszcza skórę, nie podrażnia i nie wysusza, wręcz przeciwnie - łagodzi zaczerwienienia, podrażnienia i alergie skórne.

Pozostawia skórę jest czystą, odświeżoną, gładką, elastyczną i naturalnie matową. Zauważyłam, że mydłełko łagodzi podrażnienia oraz przyśpiesza gojenie się: drobnych ranek, stanów zapalnych i wyprysków, reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza widoczność porów i sprawia, że cera nabiera zdrowego koloru.

Serdecznie polecam.
Używam tego produktu od: listopad 2011 r.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2-go

depilacja metody

cudo

Mydełko dostałam w prezencie. Podeszłam sceptycznie do pomysłu mycia twarzy kostką, bo moja buzia reagowała ściągnięciem nawet na najdelikatniejsze zele, a przecież mydła ostatnio nie cieszą się dobrą sławą. Jakież było moje zdziwienie, gdy użyłam je po raz pierwszy. Buzia wcale nie ściągnięta, gładziutka, świeża. Teraz stosuje je codziennie i dalej mam o nim jak najlepsze zdanie, zauważyłam poprawę cery, zmniejszenie ilości zaskórników i przesuszania. Co prawda zapaszek nie jest zbyt atrakcyjny, ale idzie się przyzwyczaić. No i szczypie w oczy, ale to w końcu mydło.
Co do ceny to rzeczywiście dość wysoka, ale ja swoje mydełko stosuje juz 2 miesiace a póki co nie zauważyłam, żeby coś go ubyło. Poza tym oszczędzam na tych wszystkich żelach i mleczkach, które teraz są zbędne- mam tylko płyn micelarny do demakijażu oczu. Jedyne czego żałuję to tylko to, że przed pierwszym użyciem nie podzieliłam go na mniejsze kawałki, bo trzymanie takiej wielkiej kostki w mydelniczce przez długi czas wydaje mi się średnio higieniczne.

jedynie do TWARZY

Naczytałam się o tym mydełku wielu pozytywnych opinii, praktycznie nie znalazłam negatywów, tym bardziej nie rozumiem, co jest nie tak ze mną :( Używałam mydelka do mycia całego ciała. Przy oczyszczaniu twarzy sprawdziło się - skóra była dokładnie oczyszczona z makijażu (używałam wieczorem), zero podrażnień, nie wyskakiwały mi żadne niespodzianki. Skóra byla napięta, ale i tak stosowałam krem, więc mi to nie przeszkadzało.
Natomiast skora ciała byla okropnie napięta, sucha, ściągała mnie i swędziała. Przeczekałam kilka dni, myślalam, że jakoś przywyknę, w końcu zaczęłam używać tylko na noc. Niestety, w nocy musiałam wstawać i smarować się balsamem, inaczej nie byłam w stanie zasnąć od uczucia swędzenia! Podsumowując: mydło jest bardzo dobre do oczyszczania tłustej skóry twarzy. Do ciała może być - pod warunkiem użycia po kąpieli balsamu. Plus za dobry skład. Nie wiem, czy kupię ponownie, jeśli już, to tylko do twarzy...
Swoje mydło kupiłam na helfy.pl, dodaję jego zdjęcie. Czasem myślę, że kupiłam inne mydło, a nie to, o którym nasłuchałam się tylu zachwytów.

super!!

Kupiłam mydełko na Biolanderze, ale w sumie nie sądzę, żeby to był tani zakup. Wprawdzie są tańsze na allegro, ale uważajcie, bo sądzę że to podróbki. Na allegro kupiłam (taniej :-/) takie zielone w środku-mnie podrażniało. W Biolanderze oryginalne, jasno-beżowe w środku, świetne.
Myłam całe ciało-rewelacja, buzię-czasem, ale miałam po nim przesuszoną twarz i zaczęło mnie wypryszczać, więc się przestraszylam i nie zaryzykowałam dalszego próbowania.
Włosy-z oporami /jak to myć włosy kostką mydła!!!!;-)/, ale myłam kilka razy-efekty nie zachwycające, dość toporne, trochę sztywne włosy, nawet po odżywce. Nie wiem, może to z tego względu, że mam rozjaśniane włosy...
Ogólnie, świetne mydło, extra się pieni, zapach ma organiczny, dla mnie przyjazny. Goi skórę ciała, nie uczula absolutnie.
Polecam wszystkim.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Bardzo dobry

Produkt kupiłam w Biolanderze i jestem z niego bardzo zadowolona - na stałe zagościł w mojej łazience - bardzo ładnie pachnie - mnie się podoba i bardzo dobrze nawilża skórę. Od kiedy używam tego mydła nie mam żadnych problemów skórnych.

Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo - chcociaż jest wydajne

Dobre

Plusy:
-wydajność
-dobrze się pieni
-świetnie oczyszcza
-nie podrażnia
-zapach pomimo że drażniący to szybko się "ulatnia"

Minusy:
-cena
-dostępność
-topi się w mydelniczce i cięzko je wydostać
-trochę przesusza skórę ( ale ja z reguły mam suchą)

Moja opinia: warto wypróbować, szczególnie jeżeli nie ma się suchej skóry.

Używam tego produktu od: stycznia
Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego

wielkie mi halo

Mydło do mydła niepodobne. Śmierdzi niemiłosiernie, wstydzę się napisać czym. Zapach ten jest tak silny, ze po jednym, lekkim umyciu rąk nie czuję zapachu fajek na rękach zaraz po paleniu :) Szczerze, to wolałabym już czuć tytoń, niż to śmierdzidełko.
Ok, skóra po nim jest gładka, nie wysusza się.
Nic poza tym, żadnych rewelacji.

IMO mydło powinno jednak ładnie pachnieć i być przyjemne w użyciu. Ja wstydziłam się zbliżać do ludzi po jego użyciu :)

Uwielbiam

Mydło do wszystkiego.
Od włosów, poprzez twarz, ciało, na higienie intymnej kończąc.
"Wszystko w jednym", bardzo wygodne na wyjazdy :) Zamiast paru buteleczek i opakowań biorę jedną niepozorną kostkę, która działa cuda :)

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: Nie policze, ale długo się zużywa

super

Doskonałe mydło - naturalne i dobrze nawilżające. Zapach - owszem, ale ja się przyzwyczaiłam. Pachnie dość intensywnie i długo go czuję, ale i tak go kocham. Uwielbiam mydła Alepia. Używam go do całego ciała, zrezygnowałam z żeli pod prysznic. Co ciekawe nawet nie uczula miejsc intymnych jak to wcześniej robiły "super delikatne płyny". Polecam to mydełko i wszystkie produkty tej firmy.Zaskakuje mnie tylko cena - ja kupiłam dużo taniej na stronie Biolandera, ale to już inna historia.
Ps. Mydło jest bardzo wydajne, mnie starczyło na 1,5 miesiąca stosowania codziennie do całego ciała.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

cudo!

to prawdziwy KWC! Mydło świetnie pielęgnuje skórę, przy regularnym stosowaniu znacznie poprawia jej stan. Do tego jest w 100% naturalne, zero konserwantów, barwników i innej chemii, która może podrażniać.
Jest o niebo lepsze od wszystkich żeli myjących z L`Oreala, Iwostinu itp. Dokładnie oczyszcza skórę, nie podrażnia jej.
Do tego jest mega wydajne! Pierwszą kostkę kupiłam parę miesięcy temu, używam 2x dziennie i jak dotąd zużyłam jakąś 1/3. Nie "topi się" jak zwykłe mydła.

Nie zamienię go na nic innego. Polecam wszystkim, którzy mają dość nieskutecznych kosmetyków myjących, naprawdę warto!

Na pewno kupię ponownie!

Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszej kostki