Bandi, Pure Care, PHA Exfoliating Lotion (Lotion złuszczający PHA)

Bandi, Pure Care, PHA Exfoliating Lotion (Lotion złuszczający PHA)

Delikatnie złuszcza, intensywnie nawilża, oczyszcza i wygładza cerę. Usprawnia proces naturalnej odnowy komórkowej skóry. Daje efekt wygładzonej, zdrowo wyglądającej cery. Potęguje działanie kosmetyków nakładanych w dalszych krokach pielęgnacji.

Wskazania:
Każdy rodzaj cery z wyjątkiem bardzo wrażliwej. Szczególnie polecany dla skór „zmęczonych”, pozbawionych blasku.

Przeciwwskazania:
Cera bardzo wrażliwa i podrażniona. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią. Unikać kontaktu z błonami śluzowymi i oczami. W ciągu dnia należy stosować ochronę przeciwsłoneczną. Przed pierwszym zastosowaniem na całą twarz należy wykonać test skórny.

z pompką
żel
>100ml

Najgorszy Bandi

Napaliłam się na ten produkt bo wiem że kwasy działają na mojej skórze cuda. Moja skóra je kocha. Po kuracji kwasami jest promienna i pełna blasku. Ten produkt miał złuszczać ale niestety nie było mi dane tego doświadczyć. Po nałożeniu szczypał tak mocno że wytrzymałam tylko 5 minut i pobiegłam go zmyć. W dodatku mycie nie pomogło. Obłożyłam tearz lodem. Po kwadransie zaczęłam wracać do normalności. Jednak oczy piekły nadal. Straszne uczucie. Myslałam że dam mu kolejną szanse po tygodniu niestety skończyło się identycznie. Bardzo mnie to dziwi. Pierwszy raz w życiu miałam taką sytuację. Moja cera wiele przeszła i przechodzi. Nie chcę nikomu odradzać bo każda cera reaguje inaczej. Ostrzegam jedynie że u mnie się nie sprawdził i wywołał nie bardzo porządane efekty.

hmmm... moja cera nie jest stworzon do kwasów?

Toleruję peeling z kwasem mlekowym z Bandi, który dobrze działa na moją cerę i stwierdziłam, że może i ten kosmetyk będzie świetnie się spisywał, ale rozczarowałam się. Używałam kilka miesięcy, ale w końcu przerwałam bo zabrakło mi już cierpliwości, a moja skóra nie reagowała korzystnie.
Lotion o wodnistej konsystencji ma delikatny, lekko kwaśny zapach, nie przeszkadza i nie drażni bo wyczuwalny jest tylko przy aplikacji.
Moja tłusta, odwodniona skóra jest podatna na podrażnienia. Lotion nieznacznie szczypał na początku stosowania, ale jedynie przez kilka sekund. Bałam się tego, ale okazało się, że kosmetyk nie podrażnił skóry i nie powodował uszkodzeń. To pozwoliło mi na dalsze stosowanie, a z biegiem czasu było trochę lepiej, szczypanie stawało się lżejsze.
Płyn szybko się wchłaniał i nie musiałam dłużej czekać by przechodzić do kolejnego etapu pielęgnacji.
Jednak w ciągu około miesiąca zauważyłam, że cera jest szorstka, pomyślałam sobie, że lotion działa i skóra powoli się złuszcza. W ciągu dalszego stosowania to uczucie szorstkości nie znikało. W normalnych warunkach stosuję peelingi mechaniczne dwa razy w tygodniu, nawet jeden raz. Ale przy tym lotionie nie mogłam wytrzymać, czułam potrzebę częstszego użycia peelingu mechanicznego, chociaż nie robiłam tego, by nie podrażnić za bardzo cery. Okropnie drażniło mnie to uczucie szorstkości, nie wiedziałam co się dzieje. Nie do końca obwiniałam o to lotion, myślałam, że coś źle robię, ale po kilku miesiącach stwierdziłam, że odstawię na chwilę ten produkt i zobaczę jak zareaguje skóra. W niedługim czasie zauważyłam, że skóra znów odzyskała miękkość przy niezmiennym sposobie pielęgnacji, poza oczywiście odstawieniem lotionu. Zniknęła szorstkość i znów odczuwam komfort, a mojej cerze wystarczy złuszczanie peelingiem mechanicznym.
Ja wiem, że to ma być delikatne działanie, które ma na celu, poprzez systematyczność, polepszyć stan naszej cery, ale dla mnie kilkumiesięczne czekanie czy może coś się ruszy nie jest zbyt przyjemne. Nie zauważyłam nawet minimalnej zmiany, a dyskomfort i stwierdzenie, że produkt nie działa na mnie zbyt korzystnie spowodowały, że nie wróciłam już do niego.
Mam jeszcze zastrzeżenie do opakowania. Wizualnie bardzo mi się podoba. Rozwiązanie z pompką wydawało mi się idealne, ale okazało się, że nie dla wodnistej konsystencji. Pompka pluje produktem, otwór wylotowy jest za duży.
Kosmetyk jest bardzo wydajny (i jest go więcej niż standardowo), cena nie odstrasza przy takiej wydajności. Po pół roku przygody pozostało mi ponad połowa płynu (na szczęście higieniczna pompka pozwoliła mi na przekazanie produktu zainteresowanej koleżance). Mimo że butelka nie jest przeźroczysta to ilość pozostałego płynu możemy ocenić po ciężarze i odgłosie po potrzęsieniu butelką.
Produkt nie zatyka porów, nie powoduje wystąpienia wyprysków. Działa nawilżająco, ale w niedużym stopniu. Nie zauważyła promienności i świeżości . Poza tym, że spowodował ciągłą szorstkość nie zauważyłam w ogóle żadnego działania.