Alterra, Kamille Lippenpflege (Balsam do ust) (stara wersja)

Alterra, Kamille Lippenpflege (Balsam do ust) (stara wersja)

Pojemność 4,8 g

Alterra to marka naturalnych kosmetyków, której produkty spotkać można w niemieckich Rossmannach. Pielęgnacyjny balsam do ust jest pozbawiony syntetycznych środków konserwujących, nie zawiera również sztucznych barwników i środków zapachowych. Pomadka zawiera między innymi olejek kokosowy, olejek jojoba, witaminę E, ekstrakt z rumianku.

kosmetyk wielozadaniowy

Gdybym miała wybrać jeden balsam do ust na resztę życia, wybrałabym rumiankową Alterrę.

+ gdy nałożę ją wieczorem, rano nadal jest na ustach (a śpię twarzą w poduszce)
+ głęboko nawilża i koi popękane usta
+ dzięki temu że jest dość tępa, stanowi idealną bazę pod matowe pomadki, znacząco podnosząc komfort ich używania
+ świetnie współpracuje z każdym kolorowym kosmetykiem do ust, jaki posiadam
+ bardzo delikatny rumiankowy zapach i brak smaku
+ jest wygodniejszą wersją kuracji olejkiem rycynowym na brwi i rzęsy i ma taką przewagę nad płynnym olejkiem, że nie spłynie ci do oczu powodując niezapomniane wrażenia bólowe

Używam tego produktu od: 9 msc.
Ilość zużytych opakowań: 2 (w trakcie)

Uwielbiam

Uwielbiam te balsamy do ust przede wszystkim za to, że są na bazie olejów a nie parafiny. Zawsze gdy jest promocja w Rossmanie to robię mały zapas. Przetestowałąm już mnóstwo pomadek ochronnych ale ta bije wszystkie na głowę. Cenowo też wypada super.
Nie będę już szukać niczego innego chybaże będę zmuszona. Oby produkowali go aż do mojej śmierci ;)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 8 opakowań

moje KWC

Żałuję, że tak późno odkryłam ten kosmetyk
+ idealne nawilżenie
+ nie błyszczy się, nie spływa z ust
+ suche skórki zniknęły
+ nie śmierdzi, nie ma koloru
+ naturalny skład
+ tania
+ wydajna
Najlepsza pomadka jaką dotąd miałam.

Cellulit składniki

Świetny produkt Alterry

Skład zachęcający. Cena- jeszcze bardziej. Więc kupiłam. I absolutnie nie zawiodłam się!
Pomadka oparta jest na wosku pszczelim i olejkach roślinnych. Za to pierwsza gwiazdka.
Druga za to, że pomadka ratuje mi usta :) Używam w naprawdę trudnych sytuacjach, jak mi się przypomni, czyli generalnie zazwyczaj gdy już jest bardzo źle i usta wymagają intensywnej regeneracji.
Trzecia gwiazdka za spisywanie się w różnych warunkach pogodowych. Na mrozach trwałość szczególna!
Czwarta gwiazdka za cenę. Pomadka kosztuje grosze.
Piąta gwiazdka za nierozwalające się, praktyczne opakowanie. Spadała mi ta pomadka już wielokrotnie i nic ani z opakowaniem ani z zawartością się nie stało. Pomadka ma jedną wadę - okropna estetyka opakowania (na szczęście już to zmienili) a la PRL. Ta wada jednak nie ma znaczenia, dlatego nic nie odejmuję. Pomadka ma przede wszystkim działać, a to w co jest opakowana nie liczy się do tego. A to że ktoś (czyt. latte girl) jest wzrokowcem i zwraca uwagę na detale ... to jego problem ;)

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

jestem na NIE

Po olejku z Alterry, zaciekawiona byłam innymi produktami, a z okazji, że co raz gorsza pogoda trzeba sie zaopatrzyć w coś konkretniejszego do ust... niestety to nie to!

+daje ładny połysk
+ładne opakowanie
+teoretycznie zacny skład

Teoretycznie, dlatego że przy takim składzie spodziewałam sie dobrego nawilżenia, nic bardziej mylnego.

-zapach, zapach i jeszcze raz okropny zapach

Obok rumianku to to nawet nie stało, a zapach (przynajmniej dla mnie) jest nie do przyjecia

Ilość zużytych opakowań: jedno i napewno go nie skończe

Zbyt słabo nawilża

Plusy:
- nadaje połysk ustom
- konsystencja
- praktyczne opakowanie
- wydajny
- cena

Minusy:
- słabo nawilża
- niezbyt ładny zapach

Zapach tego balsamu niezbyt przypadł mi do gustu chociaż na co dzień lubię woń rumianku, ale jego zapach w ogóle nie jest rumiankowy. Balsam nawilża, lecz niestety zbyt słabo. Jest wiele innych pomadek tego typu które nawilżają znacznie lepiej i są w podobnej cenie.

Idealna- kwc

Pomadka ratowała mnie we wszystkich możliwych sytuacjach: latem, zimą, w trakcie kuracji izotretoniną. Ma cudną, treściwą konsystencją, nie jest zwykłą wazeliną jak większość pomadek. Pozostawia cudną kołderkę na ustach. Musze się przyznać, że jestem uzależniona od niej;) ale jeśli się zdarzy, że jej zapomnę (o zgrozo) to śmiało daję radę do 5nawet 6 godzin,a usta nie są spierzchnięte!Tania, często dostępna na promocji. Minusów brak!

Używam tego produktu od: 2010
Ilość zużytych opakowań: z 6-7 opakowań

nigdy więcej

Kupiłam tą pomadkę zachęcona pozytywnymi opiniami na KWC i po pierwszym tygodniu jej używania bardzo sie zawiodłam.
Minusy:
-nie wiem doprawdy gdzie są te naturalne składniki itd. ale ta pomdka wysuszyła mi usta na wiór, doprowadziła je do ruiny
-zapach ma okropny, śmierdzi jak przestarzała pomadka a datę ważności ma jeszcze długą
-w moim przypadku niestety wydajna

Plusy
+cena
+daje ładny połysk na ustach,ale to prawie każda pomadka/balsam robi

Nie polecam.

Używam tego produktu od: używałam w marcu
Ilość zużytych opakowań: niecała połowa, reszta chyba pójdzie do śmietnika

Nie wiem skąd te zachwyty.

Ot zwykła pomadka, nic szczególnego. Bez względu na porę roku ślizga się po moich ustach, znikając bardzo szybko, a w dodatku emanując błyskiem na wzór wiecznie mokrych ust. Nie zauważyłam spektakularnych efektów, ale nie mogę też powiedzieć, że w jakimkolwiek stopniu pomadka Alterra moim ustom zaszkodziła.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

godny zastępca Carmexu i Tisane

Balsam jest śmiesznie tani . Dobrze nawilża , zostawia na ustach , ładny woskowy połysk. Ma fajny , naturalny skład, jest w ogólnie nie wydajna . Ma fajny , delikatny ziołowy zapach, wygładza usta. Udany zamiennik mojego ukochanego Carmexu i Tisane ;) polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 balsam

Nie dla ciężkich przypadków

W okresie zimowym moje usta były w bardzo złym stanie. Mocno wysuszone, czasem popękane i często przygryzane (paskudny nawyk :/ ) potrzebowały szybkiego ratunku.
Kupując tę pomadkę mocno liczyłam, że naturalny skład zdziała w moim przypadku cuda. Niestety, mimo wielu zalet Alterry trochę się na niej zawiodłam.

Na plus zaliczam jej naturalność, idealną konsystencję (chyba jako jedyna nie złamała się w trakcie użytkowania) oraz w miarę neutralny zapach i smak. Właściwie można powiedzieć też, że zmiękcza usta i je wygładza.

Więc czemu byłam taka zawiedziona? Otóż całe działanie pomadki ograniczało się jedynie do czasu, gdy była na ustach, dając krótkotrwały efekt. W ogóle ich nie wyleczyła, suche skórki pojawiały się jakiś czas po zniknięciu balsamu z ust.

Całe szczęście znalazłam swojego wybawiciela (Tisane, dzięki któremu moje usta w końcu wyglądają jak człowiek :D ). Teraz Alterry używam bardziej jako uzupełnienia i w takim duecie sprawuje się dobrze.

Podsumowując mogę stwierdzić, że raczej nie nada się w ekstremalnych przypadkach, ale na pewno poradzi sobie z mniej wymagającymi ustami.

Może kiedyś wypróbuję nową (oby lepszą) wersję.

Ilość zużytych opakowań: koncówka pierwszego

świetna

Chyba wszystkie zalety tej pomadki zostały już wymienione :)

+ naturalny, bogaty skład
+ nawilża, pielęgnuje usta
+ pozostawia delikatny, przezroczysty połysk na ustach
+ łagodny zapach
+ bardzo wydajna
+ solidne opakowanie
+ dostępność, cena

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kilka