Clean & Clear, Głęboko oczyszczający tonik do skóry wrażliwej

Clean & Clear, Głęboko oczyszczający tonik do skóry wrażliwej

Delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę, usuwając nagromadzony każdego dnia brud i tłuszcz. Może służyć jako samodzielny, skuteczny produkt oczyszczający skórę i pomagający zapobiegać powstawaniu pryszczy. Może też pełnić rolę toniku, który po umyciu skóry odświeża, tonizuje i ściąga pory. Idealny dla normalnej i wrażliwej skóry.

wierna od kilku lat

O ile pamiętam było to mój pierwszy tonik oczyszczjący. Zaczęłam go stosować od dłuższego czasu.
+ oczyszcza skóre
+ nie wysusza
+ wydajny
+ nie powoduje efektu ściągnięcia
+ zapobiega wypryskom
- ostatnio ciężko go kupić

Jesteśmy razem już 20 lat!!! ☺

Ponadczasowy HIT!!! Od 20 lat nie znalazłam nic lepszego do oczyszczania czy tonizowania i odświeżania twarzy. Sprawdzał się kiedy byłam nastolatką i miewałam trądzik, sprawdza się teraz, kiedy mam skórę dojrzałą, ale z tendencją do przetłuszczania. Tonik doskonale usuwa resztki brudu i makijażu, odświeża i matuje. Prawdziwy kosmetyk wszechczasów!!

najgorzej

alkohol, alkohol, alkohol... ten produkt NIGDY nie powinien być dopuszczony do sprzedaży! Przez niego moja cera wyglądała jak papier ścierny, a ja naiwnie myślałam, że pomoże oczyścić twarz...chyba doskonale służy jako odmrażać, nie będę polecać tego świństwa, a wręcz odradzać, bo to najgorsze co można sobie zrobić.

idealny przed halloween

Totalna katastrofa!
Rownie dobrze mozna sobie tonizowac twarz spirytusem. Tego, co ten tonik zrobil z moja juz po 1 uzyciu, nie da sie opisac. Skora przesuszona, dziwne wypraski w okolicach nosa i policzkow. Biada wam jak nie daj Boze zachaczycie o okolice oczu. Czerwone, napuchniete i mega wory pod oczami(a jestem pewna ze nawet nie zblizalam sie tym tonikiem w tamte okolice). Nadaje sie idealnie przed halloween. Po jednym zastosowaniu zrobi z cera takie cuda, ze zadna maska do przebrania potrzebna nie jest.
Mam cere mieszana, zdecydowanie nie polecam nikomu.

Jak dla mnie najlepszy!

Używam go od kilu dobrych lat i u mnie się sprawdza. Oczywiście miałam przerwy, na wypróbowanie innych toników lecz zdecydowanie ten sprawdza się najlepiej. Ładnie oczyszcza i daje poczucie naprawdę, dogłębnie czystej skóry. Wydaje mi się jednak, że dość mocno działa (albo alkoholowa woń sprawia takie wrażenie). Mam normalną (i lekko wrażliwą) cerę i mogę się cieszyć w pełni z jego działania.

Podrażnienie murowane

Jeśli ten tonik jest do cery wrażliwej, to nie wiem, jaki byłby do normalnej...

Działanie: Bardzo oczyszczający, oznacza w tym wypadku wysuszający, podrażniający i ściągający. Jest alkoholowym zdzierakiem, więc po kilku dniach używania silnie wysusza cerę. Na suchych partiach cery z miejsca można go sobie podarować: natychmiast po jego użyciu są ściągnięte, zaczerwienione i podrażnione, a w tłustych nasila się produkcja łoju. Jedyną pozytywną rzeczą, którą robi, jest przyspieszenie gojenia zapalnych zmian trądzikowych. Na dłuższą metę się jednak na pewno cerze z trądzikiem nie przysłuży.

Kwestie techniczne: Opakowanie jest wygodne - klik i nieduży otwór plus lekko giętka butelka ułatwiają dozowanie. Pachnie jak spirytus salicylowy, jest równie wydajny i tak też działa.

Podsumowując: Gdyby producent nie określał go jako produktu do cery wrażliwej, tylko pancernej, byłoby jakieś usprawiedliwienie. A tak krótko: nie polecam, słabiutki jest.

Absolutne nie

Po kupieniu peelingu i pianki z Clean&Clear z których byłam zadowolona postanowiłam kupić tonik do zestawu. Moja skóra należy do dość wrażliwych więc wybrałam ten tonik (ten oczyszczający mnie okropnie podrażnił), jednak okazało się, że nie różni się niczym od tamtego!

Nie

Tonik sprawdzi się może do cery tłustej,ale przy suchej skórze piecze i podrażnia. Alkohol w składzie wyczuwalny od razu co powoduje szczypanie nie tylko skóry,ale i szczypanie w oczy. Nie polecam

Wierna od kilku lat!

Używam tego toniku od kilku dobrych lat – zaczęłam jako nastolatka i zostałam przy nim do tej pory. Używam go raz dziennie, do stonizowania twarzy rano po przebudzeniu. Mam cerę mieszaną.

Plusy:
*bardzo dobrze oczyszcza
*zapobiega powstawaniu nowych pryszczy (próbowałam kiedyś go odstawić na kilka tygodni na rzecz innego preparatu i musiałam wrócić z powodu wyjścia dużej ilości pryszczy)
*”wysycha” błyskawicznie
*daje uczucie przyjemnego chłodu
*nie podrażnia skóry
*bardzo dobra wydajność
*dostępność
*cena – za taką jakość – ŚWIETNA! Często zdarzają się promocje na niego, nie tylko w drogeriach.

Minusy:
*zapach (alkoholowy)
*skład (alkohol)
*podczas częstszego używania (kilka razy dziennie) trochę wysuszał mi twarz

Mój HIT!
Polecam do zadań ekstremalnych – naprawdę zmywa wszystko z twarzy. Ja wciąż pozostaję przy tym produkcie.

Bardzo dobrze oczyszcza!

Cześć :)

Toniku używam codziennie, po zmyciu makijażu. Doceniam w nim to, że nie powoduje uczucia ściągnięcia oraz że nie pozostawia na twarzy tłustej maski. Mój narzeczony (mający lekką obsesję na punkcie czystości ;) ) również go używa i gdy tylko się kończy opakowanie, wysyła mnie do sklepu po kolejne.

Jedyny minus jaki dostrzegam, to alkoholowy zapach, ale tłumaczę to sobie tym, że dzięki temu skuteczniej oczyszcza :)

W porządku, bez szału

Dosyć lubię ten tonik, ale w życiu nie poleciłabym go nikomu o wrażliwej cerze, a wg producenta do takiej właśnie jest przeznaczony. Ja takiej nie mam, a i tak raz na ileś potrafi mi podrażnić skórę. Poza tym ma jeszcze silny alkoholowy zapach (mi to akurat nie przeszkadza), ale i tak go lubię, bo daje mi poczucie, że mam dokładnie oczyszczoną i odświeżoną twarz. Nie obserwuję przy nim niestety działania przeciwtrądzikowego czy normalizującego (mam bardzo tłustą cerę).

Podsumowując: nie jest super, ale póki co lepszego nie znalazłam, a równie dobry ale tańszy (turkusowy Synergen z Rossmana) przestali produkować. Wydajność w porządku.

Plusy:
+uczucie dokładnego oczyszczenia
+dostępność
+wygodne opakowanie

Minusy:
-mocny zapach, raczej mało przyjemny
-nie jest delikatny, może podrażniać
-brak działania przeciwtrądzikowego

Super

Bardzo fajny odświeżający tonik. Świetnie oczyszcza, nie zapycha mi skóry. Skóra jest po nim oczyszczona i świeża i do tego jest wydajny. Kupiłam go miesiąc temu a bardzo mało ubyło pomimo że używam go codziennie. Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 w użyciu