Khol (Tradycyjny khol do oczu)

Khol (Tradycyjny khol do oczu)

Tradycyjny Khol służący do makijażu oczu. Nadający oczom wyrazistość i głębokośc spojrzenia. Można używać go jako eyelinera lub cienia do powiek.

100% naturalny i bezpieczny - nie zawiera szkodliwych składników. Głównym składnikiem jest siarczan antymonitu mineralnego.

Cena: 32zł / ok. 1g

sypki cień

Hmm... to może zacznę od opakowania, które jest niemiłosiernie toporne, ja rozumiem etno, rozumiem folk, ale drzazg sypiących się z drewnianego "flakonika" nie rozumiem. Nic to. Ja jestem pomysłowy Dobromir;), więc przesypałam odrobinę proszku do pudełeczka po soczewkach kontaktowych i nakładam rossmanowskim aplikatorkiem do cieni, ta wąziutką końcówką. Dobry sposób!
Niestety, sam kosmetyk jest nieciekawy. Ma szaro grafitowy odcień z drobinkami, których na szczęście nie widać na oku. Kolor według mnie jest po prostu brzydki. W dzieciństwie mieszkałam przy ulicy wysypanej taką ciemną, żużlową nawierzchnią, od której bardzo brudziły się nóżki;) To jest właśnie ten kolor, ja wolałabym jednak czerń. Poza tym rozmazuje się, znika z powiek bardzo szybko, ot sypki, grafitowy cień. Kredki nie zastąpi. Podrażnia oczy, za to jest wydajny.Używam tego produktu od:2 tyg
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego i ostatniego.
Edytuję: próbowałam już khola z allegro, też się rozmazuje. Mówię więc pas, na mnie widać nic się nie trzyma i moja opinia może nie być miarodajna

Sama nie wiem

Kupno khola Alepii to moje trzecie podejście do kholi w ogóle. I raczej juz ostatnie. Może ja nie umiem go użyć, ale nakładanie go patyczkiem zawsze kończy się u mnie podrażnieniem powiek, bo a to patyczek za bardzo drapie powiekę, a to khol dostanie się do oka....Bardziej sprawdza się jako grafitowy cień do powiek nakładany aplikatorem do cieni.
Opakowka rzeczywiście ładna - khol zdobi moją półeczkę "makijażową":)

Używam tego produktu od: poł roku ale rzadko
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

etniczna zabaweczka

Moj stosunek do tego kosmetyku to klasyczny przykład postawy "i chciałabym i boję się". Od dłuższego czasu używam kholu guerlaina i jestem z niego bardzo zadowolona. Chciałam kiedyś kupić prawdziwy arabski khol, ale się boję bo, no wiadomo ołów itd. Pewnie gdyby nie solidna wiedza z zakresu toksykologii decyzje o kupnie byłoby mi łatwiej podjąć :D
Wypatrzyłam ten khol i stwierdziłam, że spróbuje, taki kompromis, w pół drogi pomiędzy bazarem w Marakeszu a perfumerią w Europie.
Kolor raczej grafit niż czerń, ze srebrnym połyskiem. Kreska zrobiona po zewnętrznej stronie rzęs super się trzyma i nie rozmazuje się, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Próba namalowania kreski po wewnętrznej stronie rzęs u mnie skończyła się szczypaniem w oku. Kilka razy próbowałem, ale z każdym razem to samo-uczucie wyschniętego oka-średnio fajna sprawa i dlatego myślę, że nie kupię go więcej. Patyczek mało precyzyjny, mój wymagał podszlifowania pilniczkiem do paznokci bo miał zadziorek na czubku. Poza tym jest chropowaty troszkę na samym czubku przez co nabiera nierówno proszku i jak się go nie otrzepie dokładnie to łatwo mieć khol pod oczami.
Samo opakowanie-fajne takie etniczne.
Wydajny, tani, ot taka zabaweczka.

Używam tego produktu od:około miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego-sądzę, że prędzej umrę niż ono się skończy.

Jak zrobić makijaż Modern Marilyn

Czar Orientu :)

Lubię niebanalne kosmetyki. Khol nie tylko jest niebanalny, ale również można nim wyczarować piękny makijaż :)

Kolor proszku jest grafitowo szary z delikatnymi świetlistymi drobinkami, lecz nałożony na wewnętrzną linię powieki (tuz przy oku) ciemnieje. Ja używam Kholu na kilka sposobów. Codzienny makijaż robię za pomocą kresk na zwnętrznej lini powiek, jak kredką - uzyskuje w ten sposób subtelny efekt. W takiej oprawie moje spojrzenie wygląda świeżo i elegancko. Na wieczorne wyjścia serwuję sobie "kocie oczy", które bardzo łatwo mozna wykonać za pomocą tego kholu.

Kosmetyk jest bardzo trwały - makijaz trzyma sie cały dzień i nie wymaga poprawek. Noszę szkła kontaktowe, a o dziwo Khol nie powoduje u mnie żadnych podrażnień. Zdecydowałam sie na tej Khol, bo producent zapewnia, że kosmetyk jest bezpieczny dla oczu i nie zawiera ołowiu.

Odejmuje jedną gwiazdkę za opakowanie, które mogłoby być nieco bardziej eleganckie i godne tego cudeńka, które kryje w sobie.

Używam tego produktu od: 3 tyg
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, które chyba straczy na lata...