Palmer's, Cocoa Butter Formula Lotion (Balsam do ciała)

Palmer's, Cocoa Butter Formula Lotion (Balsam do ciała)

Balsam jest oparty na kojącej, wzbogaconej witaminą E bazie. Zmiękcza i leczy szorstką, suchą skórę, wygładza blizny i rozstępy oraz nadaje skórze ładny, zdrowy koloryt. Jest to doskonały nawilżacz do całego ciała, świetny do stosowania po opalaniu. Dostępny w wersji oryginalnej (o słodkim zapachu kakao) i bezzapachowej.

Pokochałam w ciąży, ratunek dla suchej i szorstkiej skóry i ten piękny kakaowy zapach

Balsam ten poznałam będąc w ciąży, znajoma położna poleciła mi go już w pierwszych miesiącach ciąży by smarować całe cialo bo świetnie uelastycznia naskórek, dzięki czemu skóra lepiej znosi rozciągania i zapobiega rozstępów. I miała racje. W późniejszym etapie stosowałam typowy Palmers na rozstępy a ten na resztę ciała. Dogłebnie nawilża, ratował mnie przed swedzaca skóra. Pięknie pachnie, o bogatej konsystencji, bezpieczny. Do tej pory lubię do niego wracać.

Wykorzystała: kilka próbek

Średniaczek

Hmmm.. dostałam kilka próbek balsamu Palmer's czym byłam zachwycona, bo zawsze mnie on ciekawił, ale nigdy jakoś go nie kupiłam (nie wiedzieć czemu).
Słyszałam wiele pozytywnych opinii na jego temat nie tylko na Wizażu.
Niestety mnie rozczarował już od otwarcia. Ma on nieprzyjemny zapach, owszem czuć kakao, ale z nutą jakiegoś niezindentyfikowanego smrodu.
Jak na balsam ma on tępą konsystencje przypominającą tanie balsamy. Zostawia tłustą powłowę, ale niestety nie nawilża dostatecznie, a nie mam aż tak bardzo suchej skóry ciała, więc raczej suchoskórowcom mało by dał.
Nie rozumiem więc szału na ten kosmetyk. Za tę cenę można dostać o wiele lepszy kosmetyk, ba, można dostać nawet tańszy.
Resztę próbek zużyłam do stóp.

Ideał.

Przyjemny zapach, charakterystyczny dla całej marki. Fajna gęsta konsystencja, łatwo rozprowadzająca się po skórze. Wydajny. Poręczne opakowanie.
Kolejny plus za naturalne składniki i działanie.
Odpowiednio nawilża skórę, nie pozostawia na niej żadnej warstwy. Szybko się wchłania. Nie uczula. Przy atopowym zapaleniu skóry sprawdza się świetnie. Łagodzi i wycisza zmiany skórne. Dla mnie jeden z lepszych balsamów jakich używałam. Wart swojej ceny.

Cellulit adipocyty

Genialny!

U mnie szał na Cocoa Palmers trwa :)

+wygodne i hignieniczne opakowanie w pompką
+eko, fair trade i z dobrym składem
+poprawia lekko koloryt skóry regularnie stosowane
+wygładza, nawilża, regeneruje i uelastycznia
+dobre nawet dla suchej skory
+przepięknie pachnie <3
+gęsty i wydajny
Cudo!

porządny balsam

Balsamy Palmer's wzbudziły moje zainteresowanie już jakiś czas temu, byłam bardzo ciekawa ich działania i wpływu na skórę, w końcu postanowiłam sięgnąć po jeden z nich.

+ opakowanie
+ gęsta, bogata konsystencja
+ kakaowy zapach
+ dobrze się wchłania
+ nawilża
+ regeneruje

Niby fajny

Producent wiele obiecuje. Cóż mogę po sobie powiedzieć, z pewnością bardzo mocno nawilża, lekko się klei, ale wystarczy chwilę odczekać i dobrze się wchłonie, nie zostawia filmu. Zapach z początku mi się podobał, na dłuższą metę jest męczący, jakbym wsmarowywała w siebie mleko po płatkach czekoladowych, to dokładnie ta nuta. Opakowanie ma pompkę, świetnie, o ile używa się go regularnie, bo wystarczy nie ruszać przez parę dni, a zasycha i trzeba się trochę namęczyć, żeby przeszedł przez rurkę. Jednak doszłam do momentu poniżej połowy opakowania i ledwo daję radę go wydobyć, zirytowało mnie to. Najwyraźniej będę zmuszona przeciąć opakowanie, które niestety jest z dosyć porządnego plastiku. Więc gęstość tego produktu na plus i jednocześnie minus.

bardzo dobry

dobrze nawilża, regeneruje, łagodzi podrażnienia, dość naturalne składniki jak na balsam do ciała, ładnie pachnie, skóra po nim jest piękniejsza, dobrze odżywiona i nawilżona, wyrównuje koloryt i wygładza. ładnie pachnie

jedyny minus to opakowanie, niby pompka ale czesto mi się zacina i na samym spodzie prawie po użyciu zostaje sporo balsamu a szkoda bo się marnuje

5/5

co by tu się nie rozpisywać:
- błyskawicznie się wchłania i nie zostawia żadnego nieprzyjemnego filtru na skórze
- nawilża
- ujędrnia
- poprawia wygląd już istniejących rozstępów
- przyjemnie pachnie
- wydajny

mój pierwszy zakup, ale z pewnością nie ostatni i planuję zaprzyjaźnić się z resztą produktów z serii

Cudownie nawilża

Idealny do pielęgnacji suchej skóry. Ma gęstą konsystencję i bardzo dobrze nawilża. Do tego zapach, który uzależnia. Bardzo dobry i wydajny produkt, jedynie polecam opakowanie z pompką, ponieważ balsam jest tak gęsty, że przy końcu ciężko go wydobyć z opakowania wyciskanego.

Polecam miłośnikom kakao

Używam balsamu jesienią i zimą, że względu na jego konsystencję i cudowny kakaowy zapach. Jest idealnym preparatem, który pielęgnuje i nawilża skórę. Po skończeniu drugiego opakowania zauważyłam, że skóra stała się lekko napięta i bardziej jędrna. Rozstępy jakby mniej widoczne ( że względu na skład balsamu). Nie zauważyłam natomiast żadnego działania antycellulitowego czy wyszczyplajacego.
Nie mniej jednak polecam każdej kobiecie. To mój hit, który gości u mnie w chłodniejsze dni. Gorąco polecam!!

Perfekcja

Pierwszy raz z firmą Palmer's miałam do czynienia w Anglii, gdzie u nas jeszcze nie był dostępny. Już wtedy się zakochałam i wiedziałam, że to ten typ miłości od pierwszego wejrzenia, o której nigdy się nie zapomni. Dlatego, kiedy zobaczyłam go jakieś 3 lata temu w Polsce, trochę przepłaciłam, ale musiałam go mieć.
Ale konkrety.
Jako balsam do ciała sprawdza się bardzo dobrze:
- szybko się wchłania
- ma piękny, nienachalny zapach i odpowiednią, wygodną do aplikacji konsystencję
- nawilża skórę w widoczny sposób i nie wysycha ona na wiór, kiedy parę razy z rzędu zapomnę go użyć (szczególnie w wakacyjne wyjazdy pod namiotem)
- wydaję mi się, że kolor skóry trochę bardziej się ujednolica i daje minimalny efekt brązujący, ale nie dam głowy uciąć.
Skóra przy regularnym stosowaniu jest nawilżona i przyjemnie miękka w dotyku - dziwnie to brzmi, ale tak jest, naprawdę.
Ale poza tym: jest też najlepszym z moich kremów do twarzy.
Próbowałam wiele kremów do twarzy. Palmer's używany na noc (na dzień jest jednak trochę za tłusty, ale myślę, że z cerą suchą zdałby egzamin) fantastycznie radzi sobie nie tylko z przebarwieniami ale i z pojedynczymi wypryskami. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że mam cerę normalną, raczej bez problemów, ale po zjedzeniu rzeczy słodkich i tłustych, natychmiast mnie wysypuje. Balsam ten radzi sobie z takimi wypryskami w sposób poprawny - bez rewelacji, nie jest to działanie natychmiastowe, ale po trzech dniach znowu wyglądam dobrze.
Resztki, które zostają mi na dłoniach po aplikacji, używam też na końcówki włosów i tu też nie narzekam - nie wygląda jak olej, nie obciąża. Czy działa - nie wiem, bo o włosy dbam kosmetykami raczej do nich przeznaczonymi, ale na pewno nie szkodzi.
Podsumowując: cud, miód i orzeszki :) Wart swojej ceny, szczególnie wtedy, kiedy można go dorwać po przecenie.
PS. spokojnie można w podobny sposób zaufać innym kosmetykom tej marki (próbowałam ciążowych na rozstępy, pomadki do ust i różnych form powyższego i wszystko miało bardzo dobre rezultaty).

Świetny

Plusy:
nawilża/natłuszcza, skóra nawet po prysznicu nie traci nawilżenia, poprawił się kolor skóry, zrobił się bardziej jednolity, brak podrażnień, nie brudzi ubrań, przyjemna aplikacja, wygodna butelka, nadaje się nawet do twarzy, skóra jest nawilżona i chroniona naprawdę na długo, zniknęły suche placki i białe skórki na nogach

Minusy:
dostępność (w moim mieście nie ma Hebe, a w aptekach i Rossmannie nie widziałam tego balsamu)

Neutralne:
zapach - na początku śmierdzi popsutym mlekiem z kakao, ale potem pachnie słodko i cudownie