Jardins des Iles de Polynesie, Eau Perfumante sans alcool (Woda zapachowa Gardenia z Polinezji)

Bezalkoholowa woda zapachowa z limitowanej wersji (2007) otacza urzekającymi, słonecznymi nutami. Możesz mieć ją zawsze przy sobie by przez cały dzień czuć zapach wakacji.

wspomnień czar

Bardzo lubiłam tą wodę. Zapach był lekki, pudrowy, kojarzył się z olejkiem do opalania. Najwieksza zaleta tego produktu było, to że był bezalkoholoewy (co w przypadku eksponowania skóry na słońcu jest bezcenne, jesli chce się uniknąć przebarwień i innych atrakcji, a jednoczesnie ładnie pachnieć).

Nie podrazniał skóry, pozostawiał taką lekką tłustą warstwę (podobnie jak olejek do opalania), jednak latem to nie był żaden problem. Stosowałam na plaży, zabierałam na wszystkie wycieczki i wypady rowerowe przez całe lato. Nie wyobrażam sobie używać tej wody w upalny dzień do pracy czy do maista (od tego mam inne zapachy).

ciesze się, że teraz YR w swojej ofercie ma Monoi de Tahiti (równiez w wersji bez alkoholu, którego to latem skóa nie lubi).

Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte

bardzo lubię

Bardzo klubie tę wodę, kojarzy mi się z latem, ciepłem, słońcem i wodą. Zakupiłam głównie dla zapachu ale też jako letni odświeżacz.
Woda zamknięta jest w lekkim plastikowym flakoniku, wygląda estetycznie a lekkie opakowanie sprawdza się na plaży czy w torebce. Opakowanie jest też wygodne i poręczne, łatwo się nim "psika", nie zacina się i nie psuje.
Woda trochę się lepi na skórze ale nie przeszkadza mi to za bardzo, mam wrażenie, ze chroni skórę przed wysuszeniem.
Zapach jest śliczny - letni, zapach słońca i plaży oraz rozgrzanej latem skóry. Uwielbiam go. Dość długo utrzymuje się na skórze. Stosuję go nie tylko latem, używam też zimą i jesienią "na rozgrzanie", przyjemnie rozwija się na skórze, staje się delikatniejszy, bardzo ciepły i słodki.
Woda jest wydajna, w promocji ma przystępna cenę. Dodatkowy plus za bezalkoholową formułę.

Używam tego produktu od: 3 lata

niekoniecznie

Kupiłam będąc w amoku zakupowym pod koniec zeszłorocznego lata. Po kilkukrotnym użyciu na ciało, przestałam stosować, bo okoliczności przyrody przestały sprzyjać takim zapachom.
W tym roku YR ma swój come back.
Jest to zapach typowo plażowo-letni. Nieodparcie nasuwa skojarzenia z olejkiem do opalania. Według mnie nie nadaje się solo na wyjście do miasta - czułabym się jakbym zeszła prosto z plaży bez odwiedzenia prysznica po opalaniu :)
Używam sobie czasem w domu, najczęściej siedząc samotnie przy kompie jako poprawiacz nastroju i przypomnienie, że lato w pełni.
Niestety, woda trochę się lepi na skórze więc mnie wkurza. Pachnie intensywnie na początku, po godzinie, dwóch wtapia się w skórę i wtedy jest znacznie przyjemniejsza.
Opakowanie ma brzydkie, ale funkcjonalne.
Pojemność za dużą jak dla mnie ;)

Używam tego produktu od:zeszłego lata
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

Manicure - marynarskie paski

może być

Uwielbiam olejek Monoi firmy Kanu; ostatnio szukałam podobnie pachnącej wody toaletowej.
Aloha Tiare marki Comptoir Sud Pacifique okazało się nietrwałe i raczej za bardzo waniliowe (i ta cena).
Produkt Yves Rocher jest śmiesznie tani; zapach bardzo długo trzyma się na skórze. Zaraz po aplikacji nieco oleisty - wiadomo, jest to woda bezalkoholowa, akurat mi to nie przeszkadza.
Pachnie olejkiem Monoi, słodko ale w sposób lekki, "pudrowy", nie lepiący, czyli kokosem i gardenią Tiare; kwiat Tiare to "na mój nos" połączenie schnącego siana i pachnących wieczorem goździków (+ coś niepokojącego, delikatnie cukierkowego), zapach czysty, niewinny, dziewiczy, słoneczny.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań:

Zapach lata/ upału/ plażowania

zdecydowanie ma w sobie coś- mimo,że teoretycznie nie powinien mi się podobać (kwiatowy i dość ciężki ale nie za bardzo intensywny, raczej subtelnie "przypudrowany")- kojarzy się jakby z olejkiem do opalania połączonym z trochę jednak duszącą gardenią- ale jest naprawdę przyjemny. Nie używam na codzień (ale na zmianę z nieco świeższymi zapachami); bardzo poprawia mi nastrój (w tym roku zero plaży i morza, tylko praca w ohydnie rozgrzanym mieście). Używam jako dopełnienie olejku lub żelu pod prysznic (niebieski) z tej samej serii- ten letni zapach jest taki relaksujący...
Zapomniałam dodać, że zapach utrzymuje się ok. 4-5 h.
Używam tego produktu od:3 tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Wakacyjny

Typowo wakacyjny zapach.Słodki,kwiatowy przywodzący na myśl zapach kosmetyków do opalania(z resztą kosmetyki do i po opalaniu YR tak właśnie pachną z tego co wiem :) ) czy rozgrzaną na słońcu skórę-przyjemnie nosi się go gdy temperatura poważnie przekracza tą znośną bo Jardins des Iles nie męczy.Trwałość raczej kiepska,ale ponieważ jest to woda bezalkoholowa a ściślej mgiełka służąca do częstego spryskowania ciała jestem w stanie to wybaczyć.Opakowanie przyjemne,nie razi.Polecam na lato.

Używam tego produktu od:2 tygodni
Ilość zużytych opakowań:zaczęłam 1