Lait Protecteur SPF +50 Ensoleillement Intense, Peaux Sensibles (Mleczko ochronne SPF 50, skóra wrażliwa, wysokie nasłonecznienie)

Bloker ma za zadanie spełnić trzy zasadnicze role: chronić przed ostrym słońcem (fotostabilne filtry, UVA/UVB), intensywnie nawilżać zapobiegając wysuszaniu i wzmacniając mechanizmy obronne skóry, oraz zwalczać wolne rodniki dzięki zawartosci witaminy E i C oraz wody termalnej ze zródeł Uriage.
Hypoalergiczny, polecany dla skór wrażliwych, nietłusty, o konsystencji mleczka do ciała, przezroczysty w zetknieciu ze skórą (nie bieli!), przyjemny kremowy zapach, odporny na wode.
W składzie oprócz filtrow stabilna witamina C, witamina E, woda termalna ze zródeł Uriage (10%), Aquaspongines zatrzymujące wodę w naskórku.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Cena: 14EUR / 100ml

Przyciąganie fluidów... ;)

To filtr, ktorego uzywam juz od kilku miesiecy. Mam jakies takie upodobanie do francuskiej firmy Uriage, za wypuszczenie na rynek wielu produktow, ktore bardzo mi sluzyly. Ten filtr cechuje sie wieloma zaletami : przede wszystkim nie bieli : choc z tubki wydobywa sie lejaca sie, ciezka maz, w zetknieciu ze skora natychmiastowo sie rozsmarowuje i zupelnie znika, pozostawiajac tylko blyszczacy ekran. Zreszta rozprowadza sie bardzo przyjemnie, w odroznieniu do niektorych ciezkich fltrow Avenki, ktorych zdazylo mi sie uzywac. Pieknie nawilza, i lekko natluszczam no ale to juz chyba nikogo nie powinno zdziwic w tym temacie. No i ZAPACH : pieeekny, z lekka orzechowy, slodki i ..wakacyjny :) uwielbiam wachac swoja skore wysmarowana tym lepszczem.. I tak oto dochodzimy do jednego grzechu gownego : prawdziwa lepka na muchy! Nie zlapalam co prawda przelatujacych wokol mnie owadow na ryjek, ale wcale nie zdziwilabym sie gdyby ktoremus polamaly sie skrzydelka - tak samo jak nie witam sie z ciocia na przywitanie buzi buzi, bo boje sie, ze nie odkleila by mi sie od policzka :) cos za cos, jak narazie jest mi bardzo bliski.... ;)

Używam tego produktu od: kilku mscy