L'Oreal Paris, Elseve, Color - Vive, Low Shampoo Krem myjący 3 w 1 do włosów farbowanych i uwrażliwionych

Low shampoo- rewolucja w pielęgnacji włosów.

Rewolucyjny sposób pielęgnacji suchych i uwrażliwionych włosów
- 3w1- pełna rutyna w jednym produkcie: delikatnie oczyszczający szampon, odżywka ułatwiająca rozczesywanie oraz intensywnie odżywiająca pielęgnacja
-bez siarczanów, w zamian aż 2x więcej odżywienia
Low shampoo to rewolucja w pielęgnacji włosów. To pierwszy tak innowacyjny, delikatny, niskopieniący krem myjący 3w1 od elseve. W produkcie tym składniki pieniące zostały zastąpione aktywnymi składnikami oczyszczającymi, żeby zaoferować suchym włosom wyjątkowo delikatną pielęgnację, bez pocierania i bez ich plątania. Dzięki kombinacji składników odżywczych low shampoo zapewniaja pełną rutynę w jednym produkcie- delikatnie oczyszczający szampon, odżywka ułatwiająca rozczesywanie oraz intensywna pielęgnacja. Dodatkowo rewolucyjna formuła low shampoo nie zawiera siarczanów, oferując aż 2x więcej odżywienia. A wszystko to, aby porrawić jakość suchych włosów i zapewnić im wyjątkową przemianę.
Low shampoo wprowadzamy w 3 wariantach. Każdy dedykowany do odpowiedniego problemu z włosami:
- low shampoo mmo (z 6 olejkami kwiatowymi)- do włosów suchych i uwrażliwionych
- low shampoo tr5 (z calendulą)- do włosów suchych i zniszczonych
- low shampoo color vive (z eliksirem z siemienia lnianego)- do wlosów farbowanych i uwrażliwionych

To pierwsze produkty low poo na rynku masowym, dotychczas dostępne jedynie na rynku profesjonalnym i aptecznym.

z pompką
>250ml
Skóra głowy
normalna

Skład jest w trakcie moderacji.

• 1084600 D – INGREDIENTS: AQUA / WATER • CETEARYL ALCOHOL • BEHENTRIMONIUM CHLORIDE • COCO-BETAINE • POTATO STARCH MODIFIED • GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE • TOCOPHEROL • COCOS NUCIFERA OIL / COCONUT OIL • SODIUM CHLORIDE • SODIUM BENZOATE • PHENOXYETHANOL • ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE • TRIDECETH-6 • POLYQUATERNIUM-7 • POLY(LINSEED OIL) • FUMARIC ACID • BENZYL ALCOHOL • BENZYL SALICYLATE • LINALOOL • BENZOPHENONE-4 • AMODIMETHICONE • ISOPROPYL ALCOHOL • ALPHA-ISOMETHYL IONONE • GERANIOL • CETYL HYDROXYETHYLCELLULOSE • BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL • CITRONELLOL • CETRIMONIUM CHLORIDE • CITRIC ACID • BHT • HEXYL CINNAMAL • GLYCERIN • PARFUM / FRAGRANCE (F.I.L. C186048/1)

Rewelacja przez duże R

Szampon stosuję od dwóch tygosni. Do moich cienkich i delikatnych, półdługich włosów używam 3-5 pompek. Spłukuję bardzo dokładnie letnią wodą. Szampon nie obciąża włosów i nie pogarsza ich przetłuszczania, przestały wypadać, są lśniące i zdrowo wyglądają. Dodatkowo doskonale się rozczesują i łatwiej układają.

Jestem totalnie ZAKOCHANA

Moje włosy: grube gęste farbowane na blond dosyć mało zniszczone

Oczywiście nie byłam do końca przekonana opcją 3w1.... ale po opiniach na wizażu... myślę co mi szkodzi?
Kupiłam w promocji w cenie ok 18-19 zł
.. produkt w połączeniu z wodą robi fajną konsystencję nawet nie przeszkadzał mi brak piany ... tak jak zalecał producent trzymałam ok 3min...
Włosy pięknie się rozczesały...
No... i jest efekt wow. Nigdy nie suszę włosów.
Są miękkie... delikatne w dotyku jak aksamit.
Błyszczące...
Nie mogę przestać ich dotykać. Jestem zachwycona i ten zapach!!!!
Nie wiem nie znam się na składach ale jako produkt 3w1 ... szampon odżywka i maska, u mnie sprawdził się rewelacyjnie! Nie mam żadnych zastrzeżeń naprawdę.
Nie wiem jak będzie to wyglądać przy dłuższym użyciu... ale póki co jestem zakochana!

Używa produktu od: próbka

Bardzo dobry produkt do włosów faarbowanych

Jako posiadaczka długich , farbowanych , rozjaśnianych włosów polecam ten produkt w 50 % . Jako że moje włosy są długie i grube największą wadą tego produktu było to , że musiałam go użyć bardzo dużo podczas jednego mycia i nie starczył mi na zbyt wiele razy .

Szampon do zadan specjalnych, jeden kosmetyk do wszystkiego :)

Ogromna pojemnosc 400 ml zamknieta w butli z bardzo wygodna pompka. Produkt zawierajacy cala pielegnacje w jednej butelce. Wystarczy umyc wlosy a mamy juz odzywke, olejek i czyste wlosy. Idealny na wyjazdy nawet dlugie. Zajmuje malo miejsca i nie trzeba pakowac welu produktow.

Idealnie nadaje sie do codziennego mycia gdyz ani nie wysusza skory ani nie obciaza wlosow :)

Ladnie pachnie.
Nadaje polysk, wosy sa po nm sliskie i blyszczace. WYdobywa z zniszczonych wlosow to co utracily dodajac im piekna i blasku :).

Jest bardzo wydajny przez co mega ekonomiczny. Podczas uzywania mamy wrazenie ze to exluzywny kosmetyk ktory rozpieszcza niesamowita konsystencja, ktora nie jest podobna do zadnego innego kosmetyku.

Zapach jest nienaganny i przyjemny. Swiezosc pomieszana z slodycza. Troche przypomina zapachy z gamy kosmetykow Pantene. Trudny do okreslenia ale mysle ze wiekszej wiekszosci podejdzie.

Wisienka na torcie jest to ze preparat nie ma siarczanow i zdrowe wyciagi z siemia lnianego ktory znany jest z laminowania wlosow na rozni z zelatyna. Jednakze naturalne domowy sposoby sa problematyczne w przeciwienstwie do tego szamponu. Jest bardzo latwy w uzyciu.

Delikatnie oczyszcza, pielegnuje. Nie pozostawia sciagnietej suchej skory. Mozna codziennie go uzywac. Jest ogromny i daje piekny polysk. Daje max 5 pompek na dlugie wlosy daleko za lopatki. Mniej niz sugeruje producent.

Produkt wysokopolkowy, czuc ze jest tresciwy i odzywczy. Wlosy sie po nim bardzo ladnie ukladaja i nie elektryzuja co jest bardzo wazne w zimie.

Po wycisnieciu jest kremowa masa przypomijanaca gesta smietane. Latwo rozprowadzic go na wlosach. Co prawda na efekt trzeba odczekac zaledwie kilka minut ale nakladajac maske i odzywke takze nie splukujemy jej od razu.

Moje wlosy sa bardzo rozjasnione i zniszczone, takie siano. Naturalne wlosy mialam geste i dlugie oraz grube.

Nie dla mnie - nawet przy suchych włosach, trudnych do obciążenia, daje efekt ciężkości i sztywności

Bardzo liczyłam na ten szampon - używam tylko szamponów bez siarczanów, nie sięgam już w ogóle po typowo drogeryjne z SLS. Przetestowałam już sporo produktów z tej kategorii, miałam nadzieję, że ten trafi do moich ulubieńców. Niestety...

Co my tu mamy? Szampon połączony z odżywką oraz silnie odżywczą maską. O ile sama idea wydaje się bardzo dobra, według mnie nie sprawdzi się u każdego. Raczej nie jest to rozwiązanie dla włosów takich jak moje, czyli cienkich i delikatnych, bo ten kosmetyk ma tendencję do ich obciążania. Myślę, że raczej jest to propozycja dla osób z normalnymi, bezproblemowymi włosami, które nie używają już odżywki ani maski po użyciu szamponu. Ten szampon (krem myjący w zasadzie) w połączeniu z dodatkową pielęgnacją to już konkretne ryzyko przetłuszczenia i przyklapnięcia. I mówię to jako właścicielka suchych włosów, które naprawdę ciężko jest obciążyć czy przetłuścić nawet nakładając na nie spore ilości olejku czy maski.

Samo działanie myjące - dla mnie ok. Szampon wystarczająco oczyszcza, lekko się pieni (nie wymagam ogromnej ilości piany, jestem przyzwyczajona do niskopieniących szamponów - choć mała ilość piany nie każdemu przypadnie do gustu). Nie zostawia wrażenia niedomycia.
Nakładamy go w dość sporej ilości, spieniamy z wodą i mieszankę pozostawiamy na ok. 3 minuty, aby dać czas zadziałać odżywce. Dla mnie nie jest to rozwiązanie idealne, bo o ile sprawdza się gdy myję akurat głowę pod prysznicem (myję się, a odżywka w szamponie w tym czasie działa), o tyle jest to spore utrudnienie, gdy akurat się spieszę i chcę umyć włosy bez stania pod prysznicem. Trudno wtedy stać parę minut z szamponem na głowie. Dlatego w takie dni używałam go na szybko, jak zwykły szampon, nakładam - masuję - spłukuję, i nie zauważyłam jakiejś mniejszej jego skuteczności. Za to mniej wtedy obciążał mi włosy, tak więc pozostałam potem przy tym rozwiązaniu i nie zostawiałam go na głowie tak długo, bo efekt był wtedy lepszy. Jedyny chyba sposób na niego - używać jak zwykły szampon, nakładać jakieś góra 3 pompki, rozmasować, szybko spłukać.

Właśnie, obciążanie - niestety ten szampon ma takie właściwości. Jako że mam suche włosy, nie wyobrażam sobie spłukać szamponu i nie zastosować potem maski czy odżywki - to dla mnie norma. Zresztą producent nie ostrzega, żeby nie nakładać po szamponie już żadnych więcej produktów do pielęgnacji, zakładam więc, że nie powinno to mieć wpływu na wygląd włosów. Niestety- ma. Włosy po tym szamponie nie wyglądają świeżo, praktycznie od razu po wysuszeniu są ciężkie, oporne, wyglądają niechlujnie. Myję włosy co drugi dzień (i to nie ze względu na przetłuszczanie, ale przeciwnie - im dłużej od mycia, tym stają się bardziej szorstkie), a przy tym szamponie muszę je myć codziennie. Na drugi dzień to tragedia, bo włosy nie dość że są nadal obciążone, to dodatkowo stają się jakby sztywne, trochę jak przeciążone stylizacją. Bardzo słabo to wygląda. Mogę winić tylko szampon, bo z każdą, nawet najlżejszą odżywką, czy taką w spray'u bez spłukiwania efekt jest zawsze ten sam: obciążone, sucho wyglądające włosy. Właśnie tego ostatniego nie mogę mu wybaczyć: nie wygładza włosów, ale daje efekt sztywności, czyli coś, co w moim mniemaniu produkty do pielęgnacji mają niwelować, a nie nasilać. Mówię mu więc nie przy suchych czy delikatnych, cienkich włosach - jest to za ciężki, zbyt przytłaczający taki typ włosów produkt.

Zapach - tu jestem bardzo na tak, bardzo przyjemny, kojarzy mi się z lepszymi fryzjerskimi produktami.
Cena - zważając na to, że na jedno użycie producent zaleca nawet 15 pompek produktu (ja używałam jakieś max 10, później mniej, jakieś 5, włosy za ramiona), jest to produkt wysoce niewydajny i szybko kończący się, co w relacji do ceny jest totalnym nieporozumieniem. Po miesiącu dawno go nie ma! (szczególnie gdy efekt, jaki daje szampon, zmusza nas do używania go codziennie...) W życiu nie kupiłabym go w regularnej cenie, mój egzemplarz kupiłam w Rossmannie na przecenie jako produkt uszkodzony, miał urwaną pompkę - dopasowałam pompkę z innego produktu i działał elegancko :) Ale cena regularna? Nie do przyjęcia. W Rossmannie regularna to 25 złotych, owszem, za dużą pojemność - ale tu butelka znika szybciej niż 250, czy nawet 200 ml zwykłego szamponu!
Wydajność bardzo, bardzo słaba.
Opakowanie - tu plus, bo jest to wygodna w użyciu butelka z pompką. To (wraz z zapachem) jak dla mnie główne plusy tego produktu, które nie ratują całej reszty. Ach, no i jeszcze plus za brak SLS - ale to dla mnie podstawa i konieczność, a nie wybitna zaleta. Tak powinno być w każdym szamponie ;)

Dla mnie to produkt rozczarowanie. Mimo świetnej koncepcji, okazał się ciężki i źle działający na moje włosy. Oczywiście, nie znaczy to, że produkt jest zły - może u Was się sprawdzi, ale na pewno nie jest dla mnie. Mam po nim efekt ciężkich, trudnych do ułożenia sztywnych w dotyku i suchych włosów. Nie wiem jak to się dzieje, ale tak właśnie u mnie to wygląda.

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane)

Warto spróbować

Krem myjący jest dobry, włosy lepiej się rozczesują, ogólnie jest przyjemny w stosowaniu, ma ładny, łagodny zapach. Dużym plusem jest to, że w jednej butelce mam szampon, odżywkę i maskę - jest to bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dość sporym minusem jest to, że następnego dnia po umyciu włosy wydawały się być przetłuszczone i obciążone.

Low Shampoo 3w1 krem myjący

Na moich włosach nie spisał się w 100% ponieważ niestety mimo pięknego zapachu i idealnie rozczesanych i błyszczących włosach obciążenie jest widoczne. Na drugi dzień wieczorem są płaskie i oklapnięte. Dodatkowo zbytnio błyszczą co powoduje wrażenie jakby przetluszczenia. Fajnie wyglądają po wysuszeniu, nie puszą się. Plus za refleksy. Często farbuję włosy więc mimo wad wyżej wymienionych byłabym skłonna polubić go. W zasadzie i tak myje włosy min co 2 dzień.

Innowacja

Dla mnie jest to pierwszy produkt do włosów, który się nie pieni, w formie kremu. Cudowna konsystencja, delikatny zapach. Po użyciu włosy są miękkie w dotyku, nie wysuszone, nawilżone. A co dla mnie najważniejsze przy puszących się włosach, łatwo się rozczesują bez użycia dodatkowo maski. Doskonale oczyszcza włosy także z produktów do stylizacji. Do moich długich włosów włosów wystarczają cztery pompki, producent zaleca 15. Produkt łatwy w aplikacji, dodatkowym atutem jest pompka. Używam od około miesiąca i mam wrażenie że krem myjący 3 w 1 podbija także kolor włosów farbowanych.

Jest całkiem fajny

Do tego szamponu podeszłam troszkę sceptycznie przyznaję, spodziewałam się że obciąży mi włosy, że będzie kiepsko mył. Po pierwszym użyciu nadal nie byłam przekonana czy to jest to czego szukam.
Wiadomo nie pieni się jak typowy samodzielny szampon, ale to nie jest problem, kwestia przyzwyczajenia.
Fajne jest to że teraz kiedy dużo wyjeżdżam to mam w jednej butelce szampon, odżywkę i maskę. To zdecydowanie mega wygodne! I też szybki sposób.
Obawa przeciążenia włosów na szczęście się nie sprawdziła póki co, więc cieszy mnie to bardzo. Włosy fajnie się rozczesują po nim, nie ma większych problemów. Przyjemnie pachnie i myślę że będzie nawet dość wydajny.
Może i szału nie uczynił, ale jest póki co naprawdę w porządku.

Bez obciążenia!

Chyba wszystkie, gdy widzimy produkt, który łączy w sobie szampon i odżywkę, obawiamy się jednego: obciążenia włosów. Tutaj mogę zagwarantować - bez obaw!

OPAKOWANIE
Bardzo ładna szata graficzna, ale przede wszystkim - wygodna pompka z systemem safe and unlock, która pozwala na bezpieczny transport szamponu bez możliwości wylania się go w walizce. Odcięty dopływ powietrza jest też dobrym rozwiązaniem dla produktu w ogóle, ktory dzięki temu nie wietrzeje.

KONSYSTENCJA
Kremowa, mleczna, przypomina coś na kształt zmieszanego kremowego szamponu i maski do włosów, przy czym celowo używam słowa maski, a nie odżywki. Jest nieco gęsta, ze względu na dodatek maski pieni się raczej słabo, ale nie występują problemy z jego rozprowadzeniem po skórze głowy. Ilość zużywanych na jedną aplikację pompek to sprawa indywidualna - u mnie dwie, podczas gdy niektóre szampony wymagają trzech, więc wydajność wypada dobrze.

DZIAŁANIE
Z reguły nigdy nie pomijam nakładania maski na włosy, którą po każdym umyciu trzymam 30 minut, aby odżywić włosy i móc je bezproblemowo rozczesać. Przy szamponie 3w1 chciałam przetestować jego właściwości, toteż pominęłam ostatni krok i ku mojemu zaskoczeniu - naprawdę działa! Szamponem myję jedynie skórę głowy, ale naturalnie podczas spłukiwania reszta obmywa wraz ze spływającą wodą całą długość włosa. To wystarczyło, aby nadać poślizgu, nawilżyć, odżywić i... swobodnie rozczesać włosy po umyciu, co przedtem nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, nawet przy stosowaniu szamponów proteinowych czy silnie odżywczych.

BRAK OBCIĄŻENIA
To druga, obok braku konieczności nakładania odżywki, ogromna zaleta tego szamponu. Włosy pozostały świeże dokładnie tak samo długo, jak przy używaniu pozostałych szamponów, które nie łączą w sobie funkcji odżywki, co wydaje się aż nieprawdopodobne, ale przez producenta dobrze przemyślane i wdrożone w życie.

Low Shampoo jest genialnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają dużo czasu na pielęgnację włosów, chociaż bardzo chciałyby o nie zadbać, albo nie lubią czekać w czepku foliowym z nałożoną na włosy maską, ewentualnie: po prostu szukają ciekawych nowinek. Ten szampon niewątpliwie nią jest. W niewygórowanej cenie otrzymujemy dużą i wydajnę porcję szamponu i odżywki zarazem. Oszczędność czasu i pieniądza - gwarantowana.

Wart wypróbowania

Sceptycznie podchodzę do produktów typu kilka w jednym, ale przekonała mnie oszczędność pieniędzy, czasu i wolnego miejsca na brzegu wanny. Wybrałam wersję do włosów farbowany, głównie ze względu na wyciąg z siemienia lnianego, na który moje włosy dobrze reagują (falowane 2B/2C dla wtajemniczonych o typach wg A.Walkera). Produkt ma opakowanie z pompką, a producent zaleca używanie ok. 10-15 pompek do mycia i pozostawienie na ok. 3 minuty. Mimo że, moje włosy są długości do połowy pleców, to użyłam tylko ok. 5. Niestety o ile szampon świetnie sprawdził się w roli odżywki/maski na długości i dobrze emulgował olej, to włosy u nasady wyglądały na przetłuszczone. Po użyciu tego produktu już kolejnego dnia nie wyglądało to dobrze, a myję zazwyczaj co 2/3 dni. Jednak świetnie sprawdza się w roli odżywki i maski, bo włosy były pięknie błyszczące, miękkie i odżywione. Nie powodował także alergii czy podrażnień. Na plus także cudowny zapach kremu (chcę takie perfumy!), który długo utrzymuje się na włosach. Podoba mi się też praktyczne opakowanie z pompką.
Ogólnie, na wyjazdy myślę, że sprawdzi w porządku - oszczędność miejsca w walizce, ale lepiej sprawdza się z roli odżywki/maski.

Coś nowego

To innowacyjna, ciekawa nowość. Dzięki niej można zaoszczędzić czas przy używaniu jednego produktu zamiast trzech. Jednak mam wrażenie, że ze wszystkich trzech funkcji produktu deklarowanych przez producenta to funkcja myjąca jest najsłabsza. Produkt nie zastępuje dokładnie oczyszczającego szamponu. Według mnie to idealne zastępstwo za odżywkę i maskę, bo włosy są wygładzone, miękkie, miłe w dotyku, pełne blasku, łatwiej je rozczesać, a ja mam z tym problem. Doskonale dba o włosy farbowane, potrzebujące ochrony koloru. Jeśli akurat nie używałam lakieru czy pianki do włosów to umycie Low Shampoo mi wystarcza (myję włosy co drugi dzień), jednak gdy mam do zmycia resztki produktów to jednak wolę sięgnąć po tradycyjny szampon, a później po Low Shampoo, jako alternatywę dla odżywki i maski. Do regularnego użytku ten jeden produkt może nie wystarczyć i lepiej mieć klasyczny szampon, ale np. na wyjazd można zabrać jeden produkt. Może obciążać włosy (co mi akurat pasuje, bo moje puszące włosy tego potrzebują). Ma duże, wygodne opakowanie z pompką. Na moje włosy cienkie, za ramiona, których jest mało wystarcza mniej pompek produktu niż jest sugerowane w opisie.