Navegar EDT

Navegar EDT

Zapach niezwykłej podróży szlakami wypraw do Indii po orientalne przyprawy! Zapach cytrusowy, świeży i ostry jednocześnie. Klasyczna i odświeżająca woda toaletowa dla tych, którzy szukają wyrafinowanych zapachów i korzystają z najlepszych perfum każdego dnia bez względu na strój lub okazje. W skład kompozycji wchodzą przyprawy i nuty drzewne.
"Perfumy wielkich podróży szlakiem przypraw".

Nuty zapachowe:
nuta głowy: imbir, cytryna, czerwony pieprz, esencja rumowa
nuta serca: anyżek, kadzidło, czarny pieprz
nuta bazy: jałowiec, drzewo cedrowe, drzewo gajakowe

Suchy

Dla mnie z pewnością nie jest to zapach zielony. Dla mnie jest suchy, zioła są ale wysuszone, kadzidło też jest. Jest gryzący, wibrujący w powietrzu, wysuszony na pył.
Zaraz po aplikacji jest gryzący, jednak ucieka ze skóry bardzo szybko, przynajmniej aplikowany z lanej próbki.
Bardzo ciekawy, mogłabym mieć flakon. Coś jak Tea For Two jednak o wiele bardziej suche, mocniejsze, kadzidlane. Ma tą samą przestrzeń i lekkość.
Flakon bardzo mi się podoba, prosty z masywnym korkiem, jednak trwałość jest mizerna, wprost naganna.

Szczegółowa ocena zapachu:
Zapach 4*
Flakon 5*
Trwałość 1*

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: firmowa, lana próbka

nie warto

Taka ocene serwuje za intensywnosc, ktorej brak. A ja nie lubie nachalnie sie obwachiwac pociagajac co rusz nosem.
Reszta dla mnie bez zarzutu. To kolejny zapach z cytryna w tle, na ktory natknelam sie ostatnio i na tle innych wypada bardzo dobrze. Tym razem to cytryna lesna na krzaczku jalowca. Wlasnie tak ten zapach sie otwiera. Jest bardzo zielony, soczysty i surowy, jakby roztarte galazki iglaka. Dochodza do tego cieple i przytulne aromaty drzewne, pieprz, troszke rumu i wszystko to od poczatku z wczesniej wspomniana cytrynka w tle.
Z rozpoznaniem reszty niestety mam trudnosci. Pomimo szczerych checi....ten zapach znika po kilkunastu sekundach, a pozniej juz tylko wychyla sie jakas nutka na chwile i z powrotem znika. Czy ktos sie mnie pytal czy mam dzisiaj ochote na zabawe w chowanego? Szkoda mi tego zapachu. Ma potencjal, ktorego przez swoja marna intensywnosc nigdy nie wykorzysta.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: probka

Cytrusowa leśna ścieżka

Na początku jest to zapach wyrafinowanej cytrusowości, ale błyskawicznie ustępuje miejsca zapachowi leśnej ścieżki. To taka czysta udeptana ziemia, trawiasta zieloność, odrobinka przydrożnych polnych kwiatków. Potem cytrusowość przypomina o sobie, obrażona wychodzi z kąta i włącza się do dyskusji. I mamy już cytrusową leśną ścieżkę. Co ciekawa ta cytrusowość pomimo bardzo dużego realizmu nie jest specjalnie kwaśna tylko wzorowo wyważona żeby sprawiać wrażenie lekkości i wysublimowanej wytrawności. Żeby wyostrzyć charakterek kompozycji dosypano trochę pieprzu i zaserwowanao odrobinkę korzennego i cedrowego klimatu. A potem zapach jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki natychmiastowo blednie i blednie aż w końcu znika bez śladu.

Mam wrażenie, że tych składników jest tu za mało i w za małym stężeniu, wszystkiego poskąpiono i efektem jest przesadna skromność. Zapach może i zapowiadałby się ciekawie, ale nie zawsze mniej znaczy więcej... Trwałość i intensywność zapachu pozostawia wiele do życzenia.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: ...

TOP 10 męskich perfum

Miks L'Artisanów

Potwierdzam - z trwałością kiepsko. Może na mnie trzyma się dłużej i jest lepiej wyczuwalny niż na mojej poprzedniczce, ale i tak nie jest dobrze... Pierwszy test Navegara mnie zachwycił - ach, te przeplatające się nuty przypraw, drzew, kadzidło, rośliny. Na jego nieszczęście - od tamtej pory miałam okazję poznać kilka zapachów LArtisan i zaczęłam odbierać Navegar jako... ich mieszankę. Tak jakby LArtisan chciał koniecznie wypuścić cos nowego na rynek, a nie było woli wymyślania czegoś nowego. Więc mamy miks Poivre Piquant, Piment Brulant, Dzongkhi, a kadzidło pewnie z Passage dEnfer (jeszcze nie miałam okazji poznać). Stał się o wiele mniej intrygujący, choć przyznaję, że pierwsza godzina z tym zapachem, kiedy to z szyi dolatuje raz aromat pieprzu, raz czerwonej papryki, a później jakichś warzyw jest dość atrakcyjna olfaktorycznie ;) Trwałość - szczególnie jak na taką cenę - fatalna
Buteleczka, jak to LArtisany - dla mnie przeciętna.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy - czasami
Ilość zużytych opakowań:próbka od przemiłej Wizażanki

Cytrusy drzewno-przyprawowe

Cytrusy, ziola, drzewa - polaczaczone w bardzo ladny sposob. Podbite drzewami i ziolami cytrusy nie maja tej charakterystycznej, cytrusowej ostrosci, ktorej nie lubie w zapachach - sa lagodne, aksamitne, drzewno-przyprawowe.
Bardzo fajny zapach na lato, otacza nosiciela fajna, leciutka chmurka - moze nawet zbyt leciutka (przyznam, ze wole zapachy, ktore czuje na sobie caly czas, a nie takie, ktorych won dolatuje do mnie od czasu do czasu ;-) ).
Mimo tej nadmiernej lekkosci i ulotnosci podobaja mi sie - choc czy kupie, to nie wiem, no chyba, ze ktos mi podrzuci jakies pewne numerki w lotto ;-)).

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: duza probka