L'Oreal Paris, L`Oreal Professionnel, Tecni.art, Fix Anti-frizz (Spray utrwalający)

Spray mocno utrwalający, 24-godzinna ochrona przed wilgocią, zapobiega elektryzowaniu się włosów, przedłuża trwałość ułożonej fryzury. Nie pozostawia osadu (nie pozostawia śladów po wyszczotkowaniu włosów). Zawiera filtr UV.

Cena: ok. 50zł / 400ml

Minusów nie znalazłam

Mam włosy średniej długości. Używam lakieru Loreal anti frizz (trochę inne opakowanie, napisy niebieskie więc nie wiem czyopisuję dokładnie produkt zgłoszony).

Lakier jest dla mnie idealny. Od wilgoci kręcą mi się włosy, a po spryskaniu wracam do domu z taką samą fryzurą z jaką wychodziłam. Nie widać go na włosach, łatwo się wyczesuje i moim zdaniem zwiększa objętość. Przy tym przyjemnie pachnie (jak na lakier).

Nie nadaje się dla osób, które chcą utrwalić fryzurę na "sztywno", ale dla uzyskania efektu lekkiej, naturalnej fryzurki jest doskonały.

Kolejny plus: wydajny. Używam od 4 miesięcy praktycznie codziennie, a właśnie skończyłam 250 ml opakowanie.. Teraz zaopatrzyłam się w 400 :)

Ilość zużytych opakowań: 1 - 250 ml

Mógłby być, ale w innym zastosowaniu.

Bardzo dziwny produkt, w ogóle nie rozumiem zamysłu producenta.

Po pierwsze, jeśli puszą mi się włosy, to tylko podczas deszczowej pogody. A tutaj producent dorzuca filtr UV, w sumie nie wiadomo po co. Sama forma lakieru (bo ten spray zachowuje się jak lakier i tak samo śmierdzi alkoholem) też się nie sprawdza, bo puszą się zazwyczaj włosy rozpuszczone, a nie wystylizowane. Prostych, niestylizowanych włosów nie chcę pryskać lakierem.

Poza tym, jakby się uprzeć, mogę spryskać włosy jakimkolwiek lakierem, odczekać, rozczesać i efekt będzie taki sam – po prostu włosy nie puszą się po żadnym lakierze, nie tylko po L’oreal anti-frizz.
Z puszeniem radzi sobie średnio, tzn. działał, ale nie tak, żebym miała kupić go jeszcze raz, bo nic niesamowitego pod tym względem z włosami nie robi, a mój problem z puszeniem nie jest duży, włosy mam raczej gładkie i proste.

Zaskoczyło mnie w tym lakierze coś innego – rozpylony na prawie suche włosy dawał im niesamowitą objętość i gładkość, wyglądały jak po użyciu prostownicy (ale ja mam z natury dość proste włosy). Za pierwszym razem lekko skleił mi pojedyncze pasma, ale po delikatnym rozczesaniu grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami włosy nabrały lekkości, objętości i były gładkie do końca dnia.

Może i dałoby się go używać w ten sposób z niezłym skutkiem, ale można wyczuć ten denat na pierwszym miejscu w składzie i to mnie od niego odrzuca – ten potworny zapaszek i perspektywa przesuszonych włosów, więc sobie go odpuściłam.

Beznadzieja

To się dopiero nazywają wyrzucone w błoto pieniądze!!! Lakier kompletnie nie utrwala fryzury, nie utrzymuje jej często bardzo długo i pieczołowicie układanego kształtu w ogóle. Nawet pryskając na wilgotne włosy (co jest napisane na opakowaniu jako jedna z propozycji użycia) nie daje kompletnie nic. Jego możliwości ochrony przed wilgocią są zerowe. Ja naprawdę nie spodziewałam się żadnego cudu, ale liczyłam na to, że chociaż odrobinę ochroni moje włosy przed wilgocią, a on nie daje nic nawet jak wilgoć w powietrzu jest względnie niska...
Bardzo się rozczarowałam (podobnie jak pianką Loreala) i nigdy więcej już nie kupię nic tej firmy...

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie jednego 400ml