Profesjonalny szampon owocowy głęboko oczyszczający

Profesjonalny szampon owocowy głęboko oczyszczający

Pojemność 1 000 ml
Pojemność 5 000 ml

Skoncentrowany uniwersalny szampon owocowy głęboko oczyszczający, wzbogacony ekstraktami owoców. Pięknie pachnie, ma neutralny odczyn. Szampon skutecznie usuwa pozostałości zanieczyszczeń i nałożonych produktów chemicznych oraz przygotowuje włosy do dalszych zabiegów. Jest bardzo wydajny i posiada doskonałe właściwości myjące.

Skuteczny

Ode mnie dostaje 1,5 gwiazdki za skuteczniość, niestety ze skutkami ubocznymi. Wersja którą zakupiłam w zeszłym roku jest chyba nowsza gdyż produkt znajduje się w prostej butelce z pompką.

Plusy
- wydajność – starcza na bardzo długo używam go chyba z rok z przerwami na inne szampony a jeszcze troszkę mi go zostało (jakieś 100 ml)
- działanie – rzeczywiście oczyszcza, zero problemów z rozczesywaniem po umyciu [używam zwykłej szczotki], włosy nie są osłabione tylko zdrowe i błyszczące. Nie mam po nim siana na głowie ale tu muszę zaznaczyć że akurat moje włosy nie mają tendencji do puszenia ani nie są zbyt problematyczne poza regularnym podcinaniem i myciem nie stosuję żadnych zabiegów upiększających [balsamy, odżywki itd.] a mimo wszystko jestem z nich bardzo zadowolona ;)
- konsystencja – niezbyt gęsty budyń o żółtym zabarwieniu i cytrynowym zapachu, czasem ciężko go wydobyć z butelki a gdy to się uda, to z kolei wylewa się go zdecydowanie za dużo.
- cena – nie pamiętam ile za niego zapłaciłam, coś ok. 13 zł a taka kwota za butelkę o pojemności 1,10 litra to naprawdę niewiele

Minusy
- zapach – nie jest nieznośny ale spodziewałam się eksplozji zapachu owoców a tu ot zwykła cytryna, na szczęście nie utrzymuje się długo; właściwie tuż po umyciu nic nie czuć
- pompka – zupełna porażka. Zepsuła się prawie natychmiast zresztą od samego początku się zacinała więc w sumie nie było mi jej żal. Z drugiej strony gdyby producent sprzedawał produkt ze sprawną pompką to o wiele wygodniej można by go zużyć gdyż przez duży otwór zawsze wyleje mi się za dużo szamponu. Poza tym ze względu na wielkość butelki używanie jej pod prysznicem jest bardzo nie poręczne.
- skład – SLS wysoko w składzie [mi tam piana do szczęścia nie jest potrzebna]
- opakowanie – duża, litrowa butelka; pompka się od razu zepsuła więc ciężko z niej z wydobyć produkt z tego względu, że jest bardzo nieporęczna. Można przelać produkt do mniejszej ale nie zawsze chce mi się w to bawić.
- przetłuszczanie – mam wrażenie że produkt tak dobrze ‘oczyszcza’ skórę głowy, że ta w geście obronnym szybko się przetłuszcza – właściwie na następny dzień włosy nadają się do umycia.
- wypadanie włosów – o ile mam zdrowe włosy to niestety wypadają mi w dużych ilościach. Właśnie ten produkt podejrzewam o przyczynę takiego stanu rzeczy.

Pomimo skuteczności jego działania, wątpię czy kiedykolwiek do niego wrócę gdyż właśnie ta skuteczność troszkę mnie zniechęca. Tak jak z brokerem marki ziaji – działa dokładnie wg zaleceń producenta, lecz mimo to niechętnie go używam. Moim zdaniem jest zbyt agresywny w pielęgnacji. Mimo wszystko według etykiety jest to produkt profesjonalny więc na dłuższą metę stosowany regularnie może być szkodliwy dlatego też będę polować na coś bardziej delikatnego ;)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidoporopyl Betaine, Glycol Distearate, Glycerin, Persica Vulgaris Extract, Citrus Grandis Extract, Sodium Chloride, Methylisothiasolinone and Methylchloroisothiasolinone, Citric Acid, Perfume, C.I. 19140; C.I. 16255; C.I. 45430

Ilość zużytych opakowań: 1 - 1,10 litra

Między 2* a 3*

Bardzo lubię i cenię balsamy do włosów Leo Activ, ale ten szampon zaliczam do nieudanych produktów tej firmy. Do mojego zgłoszenia dodano opis, że szampon jest bardzo wydajny, chociaż to nieprawda. PLUSY: zapach - jak odżywka Wella Frutina - mocny, słodki aromat owoców; włosy po nim ładnie lśnią; rzeczywiście mocno oczyszcza skórę głowy i włosy (chyba aż za mocno); niska cena; przy drugim myciu głowy świetnie się pieni. MINUSY: mało wydajny (głównie z powodu wodnistej konsystencji) - zużyłam już sporo z 1 litrowej butelki a myłam nim włosy (obecnie dosyć krótkie) kilkanaście razy; swędzi mnie po nim skóra głowy, co jest zapewne spowodowane obecnością m. in. SLS w składzie; konsystencja - nie wodnista, ale prawie; butelka toporna i nieporęczna; bardzo plącze włosy; mam wrażenie, że zwiększa u mnie podatność włosów na wypadanie. PODSUMOWUJĄC: raczej zamieni się w żel pod prysznic, bo nie mam siły myć nim głowy - głównie przez to swędzenie. Na pewno umyję nim jednak włosy np. przed farbowaniem, bo rzeczywiście mocno oczyszcza włosy z wszelkich specyfików i zanieczyszczeń. Z tanich szamponów o dużych pojemnościach za o wiele lepszy jakościowo uważam np. Szampon Familijny. Nie polecam, nie odradzam. Myślę, że osoba o bardzo szybko przetłuszczającej się, łojotokowej skórze główy, byłaby z niego zadowolona.

Używam tego produktu od: kilku tygodni