Ziaja, Krem do rąk i stóp głęboko odżywczy

Ziaja, Krem do rąk i stóp głęboko odżywczy

Krem zawiera olej z oliwek, olej słonecznikowy oraz olejek z trawy cytrynowej. Zapobiega pękaniu oraz nadmiernemu rogowaceniu naskórka. Doskonale zmiękcza, przywraca skórze gładkość i elastyczność. Polecany również dla diabetyków.

nawet dobry

Zaczęłam ten krem używać zupełnie przez przypadek rok temu i dalej stoi na półeczce. Opakowanie ok, małe, ale wydajne. Wystarczy nałożyć niewielką ilość kremu, poczekać aż wsiąknie i możemy cieszyć się gładkimi stopami. Z tym czekaniem tylko jest największy problem. Wsiąka się bardzo długo, jest strasznie tłusty i niestety duża ilość kosmetyku wciera się w nocy w kołdrę.

może być

Wydawać by się mogło, że super kosmetyk 2w1, ale niestety nie daje dużych efektów.
wygodne opakowanie
cena

długo się wchłania
nie daje upragnionego efektu

Dobry

Dostałam go jako gratis w punkcie sprzedaży Ziai. Tylko w innym opakowaniu (biały słoiczek z czerwonym śladem stopy)
Nawilża, natłuszcza, stosuję go zazwyczaj na noc na stopy i zakładam skarpetki - uczucie nawilżenia utrzymuje się też następnego dnia.
Ręce smaruję często, gdyż mam szorstką skórę.
Zostawia lekko tłustą powłokę na skórze, ale nie przeszkadza mi to. Wystarczy wytrzeć w miękką ściereczkę lub chustkę higieniczną.

Cellulit adipocyty

Zawiodłam się

Krem w konsystencji jest bardzo tłusty, dlatego też wydawać by się mogło ze będzie super nawilzal, jednak tak nie jest. Cena jest stosunkowo dość niska, co uważam za plus, jednak ogromnymi minusami jest to że produkt długo się wchłania i nie przynosi spektakularnych efektów, jest dużo kosmetyków tego typu które nawilżający znacznie lepiej, a nie są droższe.

GĘSTY I CAŁKIEM DOBRY

Dostałam go przy okazji testowania podczas jednych z warsztatów kosmetycznych i na początek mnie zachwycił. Bardzo odżywczy, gęsty krem do stóp i rąk. Zapach bardzo przystępny, nie nachalny, nie duszący, odpowiedni. Były dni kiedy po nocnej aplikacji, wstawałam rano i moje nogi były gładkie, nawilżone i idealne, a czasami że wchłonął i nie pozostawił żadnego efektu. Nie wiem od czego to zależy, niemniej jednak uznaję go jako średniak. Opakowanie moim zdaniem fatalne, gdyż jestem zwolenniczką długich paznokci i wydobycie z opakowania kremu jest katorgą. Ciężko go zdenkować, wydajność- jedno opakowanie starczyło mi na 2-3 tygodnie, a to tylko 50ml, także całkiem dobrze. Jest przyzwoity, ceny nie znam bo go dostałam, ale nie wiem czy wrócę.

Za tę cenę warto

W drogerii internetowej zapłaciłam za niego mniej niż 3 złote.
Nie czyni cudów, ale za tę cenę naprawdę warto spróbować.

Jest gęsty i tłusty. Jak dla mnie nie nadaje się na dzień.
Używam go tylko do dłoni i tylko na noc (kilka razy w tygodniu) i wtedy spełnia swoją rolę.
Nie zauważyłam dużej zmiany, mega nawilżenia czy cudownej sprężystości,
chociaż nie wiem, jak moje dłonie wyglądałyby gdybym go nie stosowała.

Plusy:
+ cena
+ nawilżenie/natłuszczenie dość mocne
+ mimo małego opakowania dość wydajny

Minusy
- na początku zostawia wyraźny tłusty film (dość długo się wchłania)

Zapach neutralny.
Wart swojej ceny.

Uratował moje dłonie!

Przy długiej, chłodnej i wietrznej pogodzie tej wiosny moje dłonie pierwszy raz w życiu uległy takiej degradacji. Były bardzo spierzchnięte. Gołym okiem było widać suche skórki zwłaszcza w okolicach kostek na wierzchniej stronie dłoni. Nie potrafiłam sobie z tym dać rady. zwykłe kremy oraz maść ochronna z witaminą A +E nie dawały rady. Podobną gehennę przechodził mój mąż i to on właśnie poszedł po poradę pani w punkcie Ziaja i wyszedł z tym niepozornym pudełeczkiem. Trochę go zbeształam, bo nie słyszałam wcześniej o tym cudzie a poza tym opakowanie w pudełeczku jakoś mi nie pasowało dla kremu do rąk.
Ale do rzeczy. Już po pierwszym użyciu wiedziałam, że to mój św. Graal.
Krem mimo, że w niepozornym pudełku -zmienił lekko szatę graficzną, jest to biało czerwone opak. ze stópką- zabezpieczony jest folią. Suuperr!!
Od razu uderza bardzo przyjemny zapach. Przypomina mi kremy mojej babci więc był to dla mnie powrót do dzieciństwa :)
Krem ma gęstą, tłustą konsystencję. Nie nadaje się do noszenia w torebce. Raczej traktowałabym go jako kurację. Długo się wchłania, ale...wygładza wszystko co spotka za swojej drodze. Pozostawia skórę delikatną, miękką, pachnącą. No wręcz cuuudowaną.
Ale..dodatkowym plusem jest to, że działa natychmiast. Wsytarczyły 2-3 dni, by skóra powróciła do normalności. Idealnie spisuje się na wyschnięte pięty. Podejrzewam, że ze skórą popękaną lub bardzo mocno spierzchniętą należy zrobić porządek a dopiero potem działać kremem.
Dla mnie zaletą jest to, że w ciągu kilku dni doprowadził moje szare i suche łokcie do normalności :-) Czego ja już nie wymyśliłam, żeby sobie z nimi poradzić. Była cytryna, olej kokosowy, maść ochronną, korund i ciągle brak efektów. A po kilku smarowaniach kremem Ziaji "nadejszła wiekopomna chwila" i mogę bez wstydu pokazać łokcie przy ludziach.
Szczerze POLECAM!!!!!!!!!!!!!!
Minusikiem malutkim jest opakowanie i jego wydajność. Schodzi dość szybko, ale przy tej cenie to mały pikuś ;) poza tym na opakowaniu jest stopa, co może błędnie sugerować, że krem jest przeznaczony tylko do stóp.

TAK!

Jestem bardzo zadowolona z tego kremu i odkąd go poznałam, zawsze muszę mieć!

Uprzedzam, że nie stosuję go jako kremu do rąk na dzień. W torebce noszę zawsze coś innego np. Isanę, Elfę, SH

Właściwie to produkt powinien nosić nazwę ,,maska" czy ,,kuracja odżywka" bo ze względu na długi czas wchłaniania ( około 6 -8 min.) nie nadaje się do nagłego stosowania, za to świetnie sprawdza się nałożony przed położeniem się spać.

Stosowałam go głównie w miesiącach listopad - styczeń, codziennie lub co drugi dzień ( a raczej ,,conocnie" ;) ) i rano budziłam się z ładnie wygładzonymi i odżywionymi dłońmi, bez jakichkolwiek suchych skórek i ,,zmarszczek".

Sam skład jest dosyć prosty, ale treściwy- myślę, że wielu z Was przypadnie do gustu.

Konsystencja jest dosyć zbita i tłusta, ale o wiele łatwiej go rozsmarować niż np. Sudocrem, w sumie to konsystencją i zapachem przypomina klasyczny Nivea, ale działanie jest o niebo lepsze ;)

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: w trakcie piątego

Spełnia swoje zadanie

Plusy:
- nawilża
- wygładza
- ma opdowiednią konsystencję
- nieźle pachnie
- cena

Minusy:
- wolno się wchłania

Po prostu spełnia swoje zadanie czyli nawilża i wygładza. Niestety dość wolno się wchłania, ale to mi zbytnio nie prszkadza, ponieważ zawsze używam go na noc. Jest w fajnym słoiczku dzięki któremu można go zużyć do końca. Jedank moim zdaniem powinno być go w opakowaniu więcej.
POLECAM!

świetne natłuszczenie

Zgadzam się z przedmówczynią, że ten krem natłuszcza i tworzy ochronną barierę chyba najlepiej z wszystkich kremów z jego półki cenowej - niestety nie wiem co podkusiło mnie, by kupić go w okresie letnim, bo faktycznie lepiej sprawdza się w zimie.

+ świetne natłuszczenie

+ doskonale zmiękcza skórę (obietnica producenta!)

+ skóra jest faktycznie przegładka, aż przyjemnie ją dotykać

+ jak dla mnie wchłania się dość szybko, co jest logiczne, bo przecież jest tłusty - dużo wolniej wchłaniają się dla mnie kremy wodniste, nawilżające

+ zapach - przyjemny, kremowy, niczym szczególnym się nie wyróżnia

- moja skóra nie lubi parafiny i nie chłonie od niej niczego, sprawdza się jedynie świetnie jako warstwa ochronna przed myciem naczyń

- wydajność - byłam zaskoczona, że tak szybko się skończył, no ale to tylko 50 ml

- design: do zwyczajnej estetyki ziai się przyzwyczaiłam, ale jezu, kto łączy pstrokatą pomarańcz z bielą?

Tłuścioch, w którym się zakochałam

Nie znoszę kremów o bardzo tłustej konsystencji, bo mnie to jakoś brzydzi, nie zachwycił mnie skład tego kremu, bo na pierwszym miejscu parafina. No i wreszcie, nie wierzyłam, że Ziaja może zrobić coś tak niepozornego, a przy tym udanego. Od jakiegoś czasu mam większy kontakt z wodą i detergentami, moje dłonie zrobiły się spierzchnięte, wysuszone, między palcami pojawiały się suche, swędzące placki, podobnie na kostkach palców - twarda, spierzchnięta skóra. Jak u XIX-wiecznej praczki, chłopki pędzącej z tarą nad rzekę, o wielkich, obrzmiałych, czerwonych dłoniach. Coś strasznego. Wiedziałam, że Emolium załatwi sprawę, ale robiąc zakupy w Rossmannie, rzuciłam okiem na Ziaję i... wrzuciłam do koszyka z czystej ciekawości, z politowaniem zerkając na brzydki pomarańczowy słoiczek. I cóż... zakochałam się i będę go bronić przed każdą negatywną opinią!

+ olej słonecznikowy i oliwa wysoko w składzie - poza tym cały skład jest dość smutny, ale nie wpływa negatywnie na skórę dłoni czy stóp;
+ konsystencja - bardzo gęsta, niemal tępa, nakładanie nie jest łatwe, dopiero po ogrzaniu warstwy kremu przez pocieranie dłonią o dłoń, pod wpływem ciepła krem staje się olejowy i ślizga się po skórze. Jeszcze jakiś czas temu powiedziałabym, że to mankament, ale dziś już nie - nie jest to woda o nazwie "krem", która znika w minutę po aplikacji;
+ DZIAŁANIE! To nieprawda, że tylko na noc. Po prostu nie nakładajmy go na chwilę przed chwyceniem w dłonie książki, czy biegnąc do autobusu. Potrzebuje czasu, ale świetnie sprawdza się jesienią i zimą, bo tworzy na dłoniach warstwę ochronną, która długo się utrzymuje - nawet podczas mycia rąk widać jak krople wody \'uciekają\' ze skóry. Jeśli chodzi o stopy - raczej tylko na noc.
+ efekty - już po kilku dniach stosowania moje dłonie wygładziły się, kondycja skóry uległa poprawie, zniknęła szorstkość, krem zadziałał jak opatrunek. Używałam też na stopy, choć to latem są często wysuszone, ale i tu krem sprawdził się świetnie. Po nocy w skarpetkach miałam miękką skórę. Łokcie i kolana - nie doskwiera mi ich suchość, ale też używałam i byłam zadowolona;
+ cena, dostępność itd.;
+ opakowanie - lubię kremy w słoiczku, choć ten jest wyjątkowo szpetny w swej toporności ;)

- zapach. Oczywiście są to odczucia indywidualne, bo zapach jest delikatny, taki lekko kremowy, z czymś mi się kojarzył i przez kilka dni główkowałam co to jest. Ale już wiem. Zapożyczyli sobie zapach z serii oliwkowej Ziai - tej zielonej, pamiętam, że krem do rąk (notabene bardzo marniutki) pachniał identycznie. Choć sam zapach nie jest ani irytujący, ani duszący, to wolałabym, żeby produkt w ogóle nie pachniał, jeśli nie mają pomysłu na zapach.
- wydajność - powinna być do wyboru też większa pojemność, bo jeżeli ktoś chce stosować i na dłonie, i na stopy, no to powinien od razu zakupić 3 albo 4 słoiczki. Ta pojemność - 50 ml - to dla mnie pojemność kremu do twarzy a nie serum do rąk i stóp.

I na koniec. Zarzuty, że nie nawilża odpowiednio, że tłusty itd. Po pierwsze - zawiera oleje, no to jaki ma być? Po drugie - nie wiem, czy ten produkt ma działanie nawilżające, moim zdaniem przede wszystkim natłuszcza, więc w okresie np. letnim nie będzie się nadawał, w zimie powinien być świetny, tworząc na długi czas barierę ochronną. I po trzecie, w tej kategorii cenowej nie spodziewajmy się cudów, choć muszę przyznać, że krem Ziai to taki mój mały, prywatny cud.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 cały słoiczek

extra

kremik super!

+ cena
+ słoiczek - można wszystko wygrzebać do końca
+ ładnie pachnie
+ głęboko odżywia
+ jest do rąk i stóp przez co nie trzeba myć rąk po użyciu do stóp

ma też minusy
- jest bardzo tłusty
- długo się wchłania (bardziej do użytku na noc niż na dzień)

Minusy jednak nie wpływają na pcenę kremu bo krem robi genialna robote!!! Uwielbiam go!

Używam tego produktu od: zeszłego roku
Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie