Chopard, Casmir EDP

Chopard, Casmir EDP

'Chopard Casmir' to zniewalający orientalny zapach. Ciepła romantyczna i egzotyczna kompozycja wywołująca nieodparte wrażenie atmosfery tajemniczości. Miękki i gładki jak kaszmir. Zamknij na chwilę oczy i pozwól swoim zmysłom poczuć klimat dalekiego wschodu.

Kategoria: orientalna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: brzoskwinia, czarna porzeczka, malina, morela
nuta serca: mandarynka, cynamon, goździki, drzewo różane
nuta bazy: wanilia, bób tonka, benzoin, opoponaks

Nuty
orientalne
Rekomendacja
na dzień, na wieczór
<50ml

80% jesień/zima 20% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

Okropieństwo

Tak jak już ktoś wcześniej trafnie określił- te perfumy pachną jak jakiś propolis. Mi kojarzą się też z zapachem lekarstw z jakimś środkiem odkażającym sama nie wiem. Bardzo często kupuję perfumy w ciemno i w 99% przypadków są to udane zakupy. Całe szczęście tego koszmarka postanowiłam przetestować w perfumerii i nie zdecydowałam się ich kupić. Musiałabym je komuś oddać, bo nawet jako odświeżacz powietrza bym ich nie była w stanie używać. Nie polecam kupowania ich w ciemno.

Miękkość kaszmiru...

Och, jakże żałuję, że poznałam go tak późno!
Casmir, który gdyby przybrał formę jakiegoś przedmiotu, to byłby szalem, kaszmirowym właśnie.
Najpierw zakupiłam 30 ml, po osuszeniu flaszki kolejne, a teraz mam w swoim posiadaniu setkę-szaleństwo, ale cena jest niezwykle zachęcająca.

Flakonik najłądniej wygląda w największej pojemności, w mniejszej jest dziwacznie spłaszczony- ale nic to, dla mnie mogłyby być nawet i w metalowej puszce, bo one są po prostu boskie!
Motyw budyniu waniliowego z dodatkiem slodkich brzoskwiń, soku z mango oraz wiórkami kokosowymi pojawia się tu często i ja się z tym jak najbardziej zgadzam. Boska, słodka wanilia, puchata słodycz z orientalnym sznytem, która nas otula, uspokaja, rozleniwia, a jednocześnie napawa optymizmem. Czysta radość, zgadza się.
Pierwsza faza i jednocześnie najbardziej jadalna trwa na mojej skórze około godziny, później nieśmiało dołączają do niej akordy kwiatowe, które dodają całej kompozycji lekkości i szlachetności.
Uwielbiam go nosić zawsze i wszędzie, pasuje i do jeansow i do sukienek. Jednak sprawdza się nie tylko na wyjścia, do pracy czy na uczelnię.
Czasem, będąc w domu, w zimowy weekend, siedząc w fotelu, zawinięta w koc, z kotem u boku, książką na kolanach i kubkiem gorącej czekolady, lubię nim pachnieć... Wtedy pokazuje nieco spokojniejsze oblicze, jest bardziej gourmandowy, wanilia z kokosem oraz jaśminem w tle dominują. Wspaniale układają się na skórze, pachnie nimi dosłownie wszystko.
Naprawdę piękny, mający bardzo dobrą projekcję, często dostaję za niego komplementy. W swej najpiękniejszej formie trwa około 6-7 h, po tym czasie wyczuwalna jest już niemal wyłącznie baza zapachu, bogata, bardzo kobieca i elegancka. Dominuje wanilia, paczula, cieplutka ambra oraz piżmo.
Dla mnie idealny na zimową porę, gwarantuję, że poprawi Wam nastrój w te długie zimowe dni oraz ogrzeje niczym najcieplejszy szal.

Niby interesujący, ale czegoś mu brakuje

Byłam ciekawa tego zapachu, gdyż moja skóra uwielbia te z kategorii: orientalno-waniliowe. Przez długi czas byłam posiadaczką próbki tych perfum. Testowałam je w różny sposób i za każdym razem miałam wrażenie, że coś jest z zapachem nie tak. Niby orient wysuwa się na plan, można go dobrze wyczuć przez cały dzień, jednak o wiele bardziej jest mi bliższa Lolita Lempicka w zapachu Si. Sporo nut zapachowych pokrywa się z Casmir. Lubiłam łączyć te dwa zapachy, ale i tak Lolita wysuwała się na pierwszy plan. Casmir są bardziej gorzkie i nie harmonizują ze mną tak bardzo jak Si. Wiem, że nie kupię pełnego opakowania

Moc waniliowego kaszmiru

Perfumy te są bardzo ciekawe zdecydowanie ciepłe waniliowe ale dodatkowo z brzoskwinią, morelą, maliną, mandarynką. Jednak całość nie jest przesłodka bowiem jest tam też czarna porzeczka, cynamon i goździki. A że w nucie bazy ponownie mamy wanilie jak i jeszcze benzon i tonke, ta całość jest odpowiednio wyważona. Casmir to taki kaszmir (kaszmirowy szal) rozgrzewający nasze zmysły, trochę też orientalny ale i sam flakon jest przepiękny. Zdecydowanie nawiązujący do orientu. Niewątpliwie zapach jest bardzo ciekawy, nie za słodki, przyjemnie waniliowy z dodatkiem owoców Zdecydowanie polecam bowiem dodatkowo Casmir jest trwałym zapachem.

Uwielbiam ach... :-)

Nie mam pojęcia od czego zacząć recenzje tychże znakomitych perfum. Możę zacznę od pięknego flakonu, później przejdę do wyśmienitego zapachu, poopowiadam troszeczkę o znakomitej trwałości a zakończę na deklaracji dożywotniego stosowania.
Tak więc... perfumy kupiłam w ciemno ( jak zreszta większość z mojej kolekcji) bardzo często czytam recenzje na Wizażu, co pomaga mi niejednokrotnie w zakupach.
Buteleczka jest piękna, taka orientalna, zdradza nam czego można spodziewać się wewnątrz, pięknie wyglada na półce.
Już po pierwszym psiknięciu wiedziałam że z Casmirem sie zaprzyjaźnimy na dłużej.
Urzekł mnie ten orientalny, głęboki, wielowarstwowy, elegancki, ciepły, słodki, seksowny, uwodzicielski, czarodziejski, kadzidlany zapach.
Uwielbiam tę wszechobecna na moim ciele wanilię, która rozpala zmysły i wzbudza apetyt ( niekoniecznie na jedzenie :-) ) Po aplikacji przenoszę się w zupełnie inny wymiar, przechodzę do świata w którym nie trzeba myśleć o tym co założyć na wieczorne wyjście bo piękni ludzie,którzy go zamieszkują cały czas chodzą odziani jedynie w kaszmir... w tym świecie nie ma trosk, rozwrzeszczanych dzieci, niezapłaconych rachunków, przeoczonych wizyt u dentysty. W tym świecie liczę się tylko ja i cudowny zapach miliona kadzideł o różnych zapachach, czuję owoce, ale po chwili gorący wiatr przynosi ze sobą zapach cynamonu ubranego w różaną mgiełkę, subtelną ale dość mocno wyczuwalną. Skąd wzięły się tutaj goździki z babcinego ogrodu zasuszone późnym latem?? Nieważne, najważniejsze że idealnie komponują się z pozostałymi zapachami w tym cudownym świecie. Najpiękniejsza jednak jest przebijająca się na pierwszy plan słodka, kusząca i grzeszna wanilia. Idealne połączenie poszczególnych zapachów sprawia że nie chcę wracać do rzeczywistości.
Zapach jak dla mnie jest idealny. Mojemu mężczyźnie również przypadł do gustu. Kiedyś wchodząc do domu zapytał czy zrobiłam ciasto bo tak pięknie pachnie w domu, a ja poprostu psiknęłam się Casmirem.
Trwałość na mojej skórze zabójcza, cały dzień czuję piękny wibrujący zapach.
Ja zapach stosuję na dzień i na wieczór, przez 4 pory roku :-)
Mogę powiedzieć z czystym sumieniem że jest to zapach dla mnie. Może jeszcze nie mój, ale dla mnie.
Będę go używała tak długo jak to będzie możliwe, oczywiście z innymi perfumami bo jestem niezłą perfumoholiczką

Zapach orientu

Perfumy kupiłam w rozmiarze 100 ml. Z reguły tak robię, bo chcę długo cieszyć się zapachem. Pachną ładnie, czuć moim zdaniem pomarańczę lub mandarynkę, piżmo i kadzidło. Są "otulające" i przytulne, dobre na jesień i zimę. Długo się utrzymują. Niestety... pod koniec buteleczki zapach się wyraznie zmienił. Nie wiem, od czego to zależy, ale przez jakiś czas trzymałam je na parapecie, więc może wystawienie na światło słoneczne spowodowało w nich jakąś reakcję chemiczną? W każdym razie pod koniec "skisły" i nie pachniały już tak pięknie, za co odejmuję gwiazdkę.

Moving through Kashmir...

O, rany...co ten Ołowiany Sterowiec zrobił z moją psychiką...skojarzenia zrobiły tutaj swoje...:D
Głupio mi się przyznać, ale swoją przygodę z tym zapachem zaczęłam od...podróbki. Wiem, że to brzmi trochę niefrasobliwie, ale taka prawda. Bo nazwa oryginału już mnie kusiła - patrz wyżej :P . Po pewnym czasie udało mi się wypatrzeć oryginał w Rossmannie i zdecydowałam się w końcu na wersję 30ml za 180 zł. Pierwsze, co wyczuwam to wanilię. Autentyczną wanilię. Taką jaką pamiętam za czasów słynnych Vanilla Fields. To jest dokładnie taki zapach wanilii. Czasami czuję taką jakby miodową nutę. Ale cały czas na pierwszym planie jest wanilia. Trwałość nienaganna, praktycznie cały czas go czuję.
Myślę sobie czasami...ciekawe czy słynny złotowłosy wokalista uległby magii tego zapachu...a że lubuje się w klimatach orientalnych...ja mam tego pewność...owinięci w kaszmirowe szale kroczymy po indyjskich ulicach...a potem "niech blask słońca bije na nasze twarze...a gwiazdy niech wypełnią nasze sny"...

Przyjemnie waniliowo

Lubię zapachy orientalne. Casmir kupiłam w ciemno. Spodziewałam się perfum z charakterem. A tu zaskoczenie - wanilia, wanilia, wanilia. Mam wrażenie, że przez wanilię nic nie może się przebić. Perfumy przyjemnie, zwłaszcza dla miłośniczek nut waniliowych. Trwałość średnia.

Wykorzystała: kilka próbek

Propolis

Jeśli jakaś pani zastanawiała się kiedyś jak pachniałyby perfumy o zapachu propolisu - właśnie tak. Mocno mnie to rozczarowuje, bo uwielbiam zapachy kaszmirowe, a tutaj nie mogę po prostu uniknąć skojarzenia. Przez to wszystko perfumy są trochę alkoholowe, nie jakoś bardzo, ale aromat whisky wyczuwalny jest.

W zasadzie to jest denerwujące, bo czuję, że gdzieś tam pod spodem jest ładny zapach, kaszmirowy właśnie, kremowy, ale przykryty grubą i ciężką warstwą czegoś nieładnego.

Czuję propolis, whisky, spirytus, brzoskwinię, czarną porzeczkę, malinę (niestety, wszystkie te owoce toną w alkoholu), bardzo mocne goździki.

Nieładne.

Tak musi pachnieć szczęście

Nigdy, przenigdy nie sięgnęłam z własnej woli po orientalny zapach, bo po prostu takich nie lubię, ale przy okazji zamówienia w popularnej perfumerii internetowej zaproponowano mi odlewkę Casmir w promocji i stwierdziłam, że może warto poznać inne zapachy... I to był strzał w 10-tkę!

Zapach to Indie w pigułce - ze swoimi plastikowymi bollywódzkimi produkcjami, pięknymi tkaninami i palącym słońcem. Piękny, miękki, pluszowy orient w oparach wanilii, która kojarzy się z gorącym słońcem. Czuć w nich przede wszystkim brzoskwinię, wanilię i cynamon, okraszone delikatnie kwiatami i bobem tonka. Wszystko to składa się na kompozycję, która pachnie trochę plastikowo... ale dla mnie to akurat plus, bo tak właśnie widzę "moje Indie" - z tandetą, która towarzyszy im na każdym kroku w postaci krzykliwych kolorów sari, kostiumów indyjskich oraz brzydkich kiczowatych reklam ulicznych.

Pokochałam od pierwszego noszenia. Zabierają mnie daleko stąd... i chcę z nimi podróżować jak najdłużej. Na pewno kupię pełnowartościową butelkę. Trwałość niestety tylko około 3 godzin na skórze, ale za cenę poniżej 100 zł za 100 ml można się bez problemu dopsikiwać.

Dla mnie Casmir to osobista definicja szczęścia. Tak z pewnością pachnie czysta radość!:)

Słabizna

Lubię waniliowe nuty w perfumach, kocham Hypnotic Poison Diora. Wyszukałam zapachy z wanilią i z opisu Casmir wydawał mi się kuszącą ofertą, tańszą, codzienną alternatywą dla HP. Niestety, rozczarowanie zupełne. Pierwsze wrażenie po aplikacji - chmura źle skomponowanego karmelowego zapachu a na języku chemiczny posmak. Potem intensywność szybko spada, trwałość dalece nie zadawalająca. Zakup - wpadka, kupiłam ze skłepu ze Stanów, musiałam jeszcze cło zapłacić, więc tanio nie było a efekt rozczarowujący. Wypsikam do końca i żegnam Casmir na zawsze.

Zalety:
- trudno mi znaleźć, słaby zapach za dość wysoką cenę.

Wady:
- zapach źle skomponowany
- duszący po aplikacji
- mała trwałość

Ilość zużytych opakowań: połowa

Plastic fantastic

Zazdroszczę każdemu, na czyjej skórze wychodzi wanilia. Ja je własnie kupiłam dla tego obiecanego morza wanilii... A co ja dostaję to co najwyżej korzenny, odświeżający i orzeźwiający, bogato przyprawowy aromat podbity benzoesem. Bo benzoes uważam właśnie za &quot;winny&quot; tego lekko plastikowego posmaku, jednak co zadziwiające - przyjemnego nie drażniącego, dokładnie jak w Lou Lou Carachela. I wszystkiego nie ratuje nawet cudowna morela z otwarcia (powtórzę jeszcze raz bo na to zasługuje, cudowna!). W całości jednak nie pokochały się z chemią mojej skóry... jaka szkoda.

Butelka bardzo dosłowna z tymi wytłaczanymi kopułami meczetu, w moim odczuciu (przepraszam!) ale odrobinę tandetna.

Projekcja przeciętna, trwałość duża.
Sprawdzajcie na skórze przed zakupem.

Ilość zużytych opakowań: 100ml w trakcie