Joanna, Z Apteczki Babuni, Szampon normalizujący do włosów przetłuszczających się z ekstraktem z drożdży piwnych i chmielu

Dla osób mających problem z przetłuszczaniem się włosów opracowano kosmetyki normalizujące, których formuła została stworzona tak, aby najwłaściwiej pielęgnować włosy. Zawarte składniki naturalne: drożdże piwne i chmiel, regulują procesy zachodzące na skórze głowy oraz działają przeciwłojotokowo i wzmacniająco. Dzięki temu włosy stają się puszyste, lekkie i pełne życia na długi czas. Są milsze w dotyku i bardziej lśniące.
Szampon zawiera:
- drożdże piwne - bogate źródło witamin z grupy B i aminokwasów wpływają regulująco na procesy zachodzące na skórze głowy,
- chmiel - wykazuje działanie przeciwłojotokowe i wzmacniające.

Nie spełnia oczekiwań

Niestety nie zwalcza przetłuszczania tak jak obiecuje producent, opakowania jeszcze znośne, ale konsystencja do dupy bo wogóle się nie pieni i nie domywa włosów, trzeba go dużo użyć przez co jest mało wydajny. Dla mnie beznadzieja.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy

Nienawidzę.

Nie cierpię tego szamponu.
Plusy
+wydajność
+cena
+dostępność.
Minusy
-strasznie wysuszył moje włosy !
-nie można było ich wyczesać !
-niezbyt przyjemny zapach

Używam tego produktu od: ok 5miesięcy

Jak dla mnie to bardzo dobry szampon i genialnie spełnia swoje zadanie.Szybko przetłuszczają mi się włosy i są wtedy naprawdę nieprzyjemne,ten szampon sprawia,że są mega odświeżone i wolniej się przetłuszczają ! :)

+niska cena
+wydajność
+oczyszczanie
+spowolnienie przetłuszczania

Jak dla mnie bomba,szkoda tylko,że ciężko się pieni,ale to nic ;)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: Duuużo xd

Specyficzny zapach.

Szampon, który kosztuje ok. 5zł za 300ml, to jakby wydawało się dobry biznes. Nic bardziej mylnego. Na półkach drogeryjnych za +/- 5zł dostaniemy dużo lepszy produkt.
Po pierwsze zapach - dość specyficzny... żeby nie powiedzieć brzydki, bo włosy pachną jakby ktoś wylał na nas piwo w pubie. Oczywiście jest napisane, że "zawiera ekstrakt z drożdży piwnych i chmielu", ale gdyby to choć pachniało samym piwem, a tu... niewiadomo jakie ŚMIERDZIDEŁKO.
Konsystencja idąca w stronę gęstej. Nie wpływa to jednak na wydajność, która jest standardowa - opakowanie starcza mi na miesiąc, gdy używam szamponu co drugi dzień.
Opakowanie w porządku, dozownik dobry, nic się nie wylewa. Szału nie ma, ale nie opakowanie jest najważniejsze.

Po drugie działanie... niestety NIE WPŁYWA NA MNIEJSZE PRZETŁUSZCZANIE. Ba! Drugiego dnia włosy mam w nienajlepszej kondycji. Słabiutko. Na włosy trzeba nakładać odżywkę, jej brak powoduje, że włosy są SZORSTKIE, ELEKRYZUJĄ SIĘ i ŹLE SIĘ UKŁADAJĄ.

Na pewno nie kupię ponownie. To jeden z gorszych szamponów jakie posiadałam.

Używam tego produktu od: około miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 op

naprawde dobry

W zasadzie wszystko mi w nim pasuje : zapach , konsystencja , dzialanie , cena , wydajnosc. Jedyny minus to taki ze troche przesusza wlosy dlatego uzywam go na zmiane z jakims innym lagodniejszym. Wlosy po tym szamponie sa puszyste i swieze caly dzien. Polecam bo to dobry produkt.

Świetny szampon

Bardzo spodobał mi się ten szampon. Mam przetłuszczające się włosy, do tego stopnia, że muszę myć codziennie. Ten szampon tego nie zmienił, ale nie wierzę w takie cuda, bo żaden produkt tego nie zrobił, zresztą nie zależy mi aż tak na tym.
Natomiast pod każdym innym względem ten szampon mi bardzo odpowiada. Świetnie czyści włosy - a nie jest to wcale takie oczywiste w przypadku innych produktów. Ostatnio myję dwa razy i włosy piszczą pod palcami. Nie zdarza się to przy każdym szamponie.
Zapach ma zupełnie neutralny, niedrażniący, osobiście nie rozpoznaję w nim żadnych drożdży czy piwa.
Jedyne, co bym zmieniła, to konsystencja. Jestem fanką gęstych kosmetyków, a ten niestety ma konsystencję bardzo lejącą. Najczęściej wylatuje mi go dużo za dużo, dziurka też powinna być trochę mniejsza. Świetnie się pieni.
Szkoda, że zawiera SLSy ale ogólnie szampon ten nie podrażnił mi skóry głowy.
Nie ma jakiś super właściwości pielęgnacyjnych - od tego są odżywki i maski moim zdaniem. Nie obciąża ich jednak, są sypkie, a przede wszystkim, co dla mnie najważniejsze, dobrze umyte.
No i cena, 7 zł za tak dobry produkt, to naprawdę rewelacja. Szkoda tylko, że nie można go kupić w Superpharmie, nie wiem czy w Rossmanie jest, ja kupiłam w Hebe.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

I tak, i nie.

Włosy po umyciu są puszyste, sypkie, układają się,
ma spoko konsystencję, cena fajna, która nie jest wygórowana (6-7 zł), dostęp.
Niestety, znikome są jego działania na moich włosach, które miałam bardzo długie, ale 2 m-ce temu obcięłam i dalej mam mały problem z przetłuszczaniem się u nasady głowy. Nie radzi sobie jakoś bardzo z tym problemem, ale też nie jest zły. Myję włosy co 2 dni, liczyłam, że po nim zejdę do 3, ale niestety, na trzeci dzień muszę umyć, bo nie są już tak świeże, jak pierwszego dnia i źle się z tym czuje.
Ale nie wypada jakoś najgorzej. Fajnie oczyszcza włoski. Nie mam oklapniętych włosów po nim, zapach z buteleczki (czyli taki drożdżowy, piwny) nie utrzymuje się na włosach, raczej bym powiedziała, że włosy ładnie pachnie i nic drożdżowego nie wyczuwam :)

Ogólnie nie wiem, czy kupię ten produkt następnym razem, bo dalej idę poszukiwać swojego KWC :)

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1x300 ml

niezadowolona

daję dwie gwiazdki ponieważ w ogóle nie jestem z niego zadowolona. mam cienkie, dłuższe, przetłuszczające się u nasady włosy, muszę je myć codziennie jeśli chcę żeby one w miarę wyglądały. Myślałam ze ten szampon rozwiąże chociaż troszkę mój problem ale niestety zawiodłam się całkowicie bo szampon zamiast zmniejszyć problem jeszcze bardziej go powiększył.. włosy które na drugi dzień jeszcze zanim wróciłam ze szkoły wyglądały w miarę po tym szamponie już w ciągu pierwszego dnia się przetłuszczają a jeśli nie użyje odżywki to niesamowicie plączą się i zwijają w strąki.. ;/

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie

Znam dużo gorsze produkty

Włosy mam cienkie, które u nasady się przetłuszczają, a na końcach przesuszają.

Jeśli chodzi o zwykłe, drogeryjne szampony, nie oczekują od nich niczego poza jednym: oczyszczaniem skóry głowy i włosów.
A ten szampon sie w tym sprawdza! Po umyciu włosy są czyściustkie, mile pachnące (mi tam mydlany zapach zupełnie nie przeszkadza). I to mi zupełnie wystarcza. Nie ma co sie łudzic, ze szampon wygładzi włosy (chyba, ze silikony posiada) i dzięki temu będą się pięknie rozczesywać. Tak, mi też on moje włosy plącze, ale od tego są odżywki, które pomagają tego uniknąć. Gdy zużywam jedn o opakowanie powracam do innego, lubianego przeze mnie, szamponu, zeby włosów za bardzo nie przyzwyczajać.

Półtorej gwiazdki zabrałam za to, że pomimo obietnic producenta, nie sprawdził się na moich przetłuszczających włosach. Czego i tak nie oczekiwałam...

Używam tego produktu od: Około roku
Ilość zużytych opakowań: Około 3-4 opakowań

bardzo fajny

Mam cienkie włosy, których jest dużo i równie łatwo się przetłuszczają jak i wysuszają, jednak kiedy nadchodzi zima i przebywam w klimatyzowanych pomieszczeniach, albo często zmieniam temperaturę, włosy zaczynają wariować i zlepiać się szybko w strąki, oklapują.

Oceniam szampon po zmianie opakowania na białe, na przestrzeni 2 miesięcy stosowania: 2-3 tygodnie w miarę normalnych warunkach (domowo - polowych ;-) i reszta czasu, kiedy musiałam przychodzić codziennie na 8 godzin do klimatyzowanego biura.

Kiedy nie fundowałam swoim włosom klimatyzacji, szampon spisywał się bardzo dobrze. Przedłużył świeżość włosów o pół dnia, dzięki czemu włosy zamiast następnego dnia, mogłam umyć na 3 dzień rano. Po umyciu są wyraźnie odbite od nasady głowy i widać, ile ich jest. Wyglądają zdrowo i szampon i płukanie na zimno dodaje im nawet nieco blasku.

W warunkach klimatyzacyjnych niestety musiałam powrócić do codziennego mycia głowy, bo na następny dzień już miałam przetłuszczone, zlepiające się u nasady włosy, a z reguły nikomu się z takimi nie pokazuję, więc jest to szampon bardzo dobry zdecydowanie na lżejsze warunki.

Poza tym ładnie pachnie, nieco mydlanie, ale takim całkiem niezłym mydłem. Nie wyczuwam tam jabłka, jak ktoś napisał ;) ale właśnie dobre mydło i małą drożdżową nutkę.
Cieszę się, że nie śmierdzi chmielem, mogłabym mieć taki żel pod prysznic ;)
Wydajny, opakowanie jest nieco większe niż normalnie - a muszę zwykle myć głowę dwa razy.
No i tani jak barszcz :)

Używam tego produktu od: ponad 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1/3 zużyte

Tylko do mocnego oczyszczenia

Zanim znalazłam swoje włosowe KWC, testowałam wiele szamponów. Ten nie przypadł moim kudełkom do gustu :/
Plusy:
+cena, dostępność i opakowanie,
+wydajność,
+idealnie zmywa oleje, naftę i domowe mikstury :)

Minusy:
-zapach! Najpierw wydaje się ok, lecz przy codziennym używaniu miałam go dosyć!
-po dwóch tygodniach stosowania, moje włosy zamieniły się w istny puch! Z przesuszenia! Ten szampon po prostu oczyszcza za mocno!

Jeśli macie cienkie i delikatne włosy, to nie polecam tego produktu do codziennego stosowania.

Używam tego produktu od: Używałam 2 tygodnie, teraz sporadycznie
Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie

Kupiłam i się po tygodniu załamałam

Miałam włosy przetłuszczające sie - nie tłuste. Po tygodniu musiałam je bardzo mocno odbudować - naprawdę wysusza włosy i doprowadza do normalizacji ale kosztem długosci włosów.
Plusy:
-puszystość i lekkość
-z początku bomba
Minusy:
-wysuszył za mocno,
-nie pomógł, a podrażnił
-włosy stają się łamliwe (nawet odżywka nie pomogła)

Używam tego produktu od: kiedyś zdarzyło się kupić