Miya Cosmetics, mySUPERskin, Lekki olejek do demakijażu i oczyszczania

Miya Cosmetics, mySUPERskin, Lekki olejek do demakijażu i oczyszczania

Skuteczny, szybki, delikatny. Naturalne olejki dogłębnie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i makijażu, nie naruszając jej naturalnego pH. Olejek z nasion malin nawilża i łagodzi skórę. Olejki z pestek moreli, abisyński, ze słodkich migdałów oraz witamina E odżywiają, wygładzają, dodają blasku.

Nie pozostawia tłustej warstwy. Nie zapycha porów. Nie podrażnia oczu. Przebadany dermatologicznie i okulistycznie. Do wszystkich typów skóry, w tym wrażliwej skłonnej do podrażnień i atopowej. Wegański.

Dziewczyny uważajcie!!!

Olejek kupiłam zachęcona recenzjami kilku youtuberek. Mówiły że super, że lekki, że och i ach...

Konsystencja: jak to olej-oleista. Ale na pewno nie określiłabym jej jako lekkiej. Sunie po skórze dość opornie, jest raczej gęsta i w niczym nie przypomina olejków, których do tej pory używałam.
Wrażenie na skórze: pozostawia gruby olejowy film, którego niczym nie można usunąć a producent zapewnia, że woda wystarczy. Niestety olej zostaje na rękach i na twarzy, olej wchodzi we włoski brwi. Dopiero pianka oczyszczająca poradziła sobie z usunięciem resztek oleju. Próbowałam usunąć go np. ściereczką - nie pomogło, oraz delikatnym żelem do mycia twarzy- w tym przypadku robiłam to dwa razy aby zadziałało. Nie wiem o co chodzi- może mój egzemplarz taki felerny, ale czy to możliwe?
Zapach- zapach jest dość przyjemny, ale daleko mu raczej do naturalnych zapachów. Od razu czuć syntetyczne nuty i perfum który znajduje się w składzie.
Skład- nie znam się na składach gdyż chemikiem nie jestem, ale opis zapewniał lekkość olejku, nawilżające i nie zapychające właściwości, więc podejrzewam że to sprawdzano pod kątem komodogenności.
Opakowanie- przyjemne, wygodne, z pompką i fajnym zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem.
Wydajność- raczej spora, bo niecała pompka wystarcza na "obskoczenie" całej twarzy.
A teraz najważniejsze czyli DZIAŁANIE:
Dzięki temu produktowi cofnęłam się kilkanaście lat do podstawówki i przypomniało mi się, jak to jest mieć tak dramatyczny wysyp na twarzy. Dodałabym zdjęcie ale mi wstyd.
Ten olejek zapchał mi każdy zakamarek mojej skóry. Na czole, brodzie, policzkach, na nosie, w dolinie łez i na skroniach (w brwiach) mam albo zaskórniki albo nieestetyczne, jakby podskórne krosty. Płakać się chce. Teraz czekam na wizytę u dermatologa z nadzieją na pomoc.
Acha- mam cerę mieszaną, tzn. policzki tuż pod oczami i nos w stronę cery tłustej(mocniej rozszerzone pory), czoło i broda w stronę bardzo suchą a boki twarzy i żuchwa raczej bezproblemowo normalna.

Ulubiony olejek do demakijażu

Olejki do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej wprowadziłam już jakiś czas temu pod wpływem popularności koreańskiej pielęgnacji. Od tego czasu stosowałam już wiele produktów tego typu, ale chyba tylko produkt Miya kupiłam więcej niż jeden raz.

* Przede wszystkim odkąd stosuję olejki zaczęłam rozgraniczać dwie kategorie produktów - te do mycia i do demakijażu. Zdecydowanie olejek jest tym drugim. To nie jest kosmetyk do oczyszczania twarzy, dlatego nie do końca przychylam się do opinii, które krytykują ten produkt bo jest za tłusty i zostawia na twarzy film. Ja olejek stosuję, jako "rozpuszczalnik" makijażu i dopiero potem myję twarz żelem. A jeśli chodzi o demakijaż to na tym polu sprawdza się fantastycznie. Faktycznie rozpuszcza całą warstwę makijażu i nawet nie trzeba specjalnie pocierać skóry. Radzi sobie totalnie ze wszystkim, zmywa podkład, cienie do powiek, a nawet wodoodporny tusz, którego nie ruszało nic innego.
* Podoba mi się, że olejek nie jest ciężki i nie okleja nadmiernie skóry. Oczywiście jeśli nałożymy go za dużo to trochę nas zaklei, ale ogólnie jest dość komfortowy i łatwy do zmywania. Rzadki - trzeba uważać, żeby nam nie przeciekł między palcami. Przyjemnie i delikatnie pachnie. Chyba trochę czuć malinami, w końcu olejek z ich nasion znajduje się w składzie produktu. Nie podrażnia też oczu.
* Poza tym, że olejek super zmywa makijaż to również jest delikatny dla skóry. Nie wysusza jej, nie podrażnia, jest to produkt bardzo delikatny. Mimo, że jest tłusty to też nie zapycha. To prawda, że zostawia lepki film, ale ja usuwam go następnym kosmetykiem, którym dogłębnie oczyszczam skórę.
* Dobroci w składzie - olejek z nasion malin, z migdałów, z moreli, witamina E.
* Opakowanie bez szału, ale lekkie i funkcjonalne. Zrobione z cienkiego plastiku, niewielkie, poręczne i widać zużycie produktu. Posiada pompkę, która dobrze działa, chociaż pod koniec opakowania trochę pluje olejkiem.
* Wielkim plusem dla tego kosmetyku jest fakt, że jest on łatwo dostępny i w super cenie. Zauważyłam, odkąd używam olejków, że wiele z nich, głównie tych koreańskich marek ma dosyć przesadzoną cerę. Z kolei w drogeriach trudno znaleźć coś, co nie będzie miernym substytutem olejku do makijażu z prawdziwego zdarzenia. A Miya nie dość, że mi się podoba to mogę ją bez problemu kupić w Super-Pharm, bądź Hebe, a kosztuje ok. 30-35 złotych.
* Opakowanie 140 ml wystarcza mi na około 1,5 miesiąca stosowania codziennie wieczorem, więc jest to produkt dosyć wydajny.

Na razie nie znalazłam na półkach drogeryjnych podobnie dobrego i niedrogiego jednocześnie olejku. Zużyłam dwa opakowania i jest to wystarczającą rekomendacją tego produktu, bo z reguły wracam tylko do tych naprawdę dobrych kosmetyków. Obecnie zużywam do demakijażu olejek z migdałów, ale pewnie kupię kolejną buteleczkę.

Demakijaz stal sie przyjemnoscia

W wygodnym opakowaniu z pompka o skromnej szacie graficznej ukryty jest lekki olejek.
Aplikacja jest szybka i higieniczna.
Zapach dosc przyjemny,owocowy.
Olejek jest dosc gesty. Bardzo dobrze nakalada sie go na twarz (masuje). Zdecydowanie nalezy uwazac na ilosc. Wystarczy odrobinka.(przy zbyt duzej ilosc olejek bedzie bardzo trudno usunac pozostawiajac gruba, tlusta warstwe na skorze).
1 opakowanie starczylo mi na ok 2 miesiace, uwazam ,ze jak na 140 ml produktu to dosc dlugo. Tak wiec jest wydajny.
Reasumujac, jestem zadowlona z efektow ktore daje mi uzywanie tego olejkow. Zapewne nie raz jeszcze siegne po niego podczas zakupow.
Skora jest miekka, gladka,doglebnie oczyszczona,pachnaca. A demakijaz stal sie przyjemnoscia.

Super

Świetnie sprawdza mi się ten olejek. Ma pompkę (co kocham) która dozuje odpowiednią ilość produktu. Jedną pompką (w połączeniu z żelem do mycia twarzy, ale uznaję to za oczywiste), bez absolutnie żadnego problemu jestem w stanie zmyć cały makijaż. Olejek super pachnie, jest wydajny, ma dobry skład, Miya jest firmą wegańską, jedyna jego wada - nieco drogi.
Co do wszystkich tych opinii mówiących, że zostawia tłustą warstwę na twarzy - ludzie, to jest OLEJ. Jak ma nie zostawiać tłustej warstwy? Jak dla mnie przy wieczornym zmywaniu makijażu olejami oczywiste jest to, że jeżeli chcemy aby oleista warstwa została nam na twarzy - zmywamy wodą, a jeżeli tego nie chcemy, to jedna pompka żelu do twarzy i po sprawie! Może i producent napisał, że zmywa się wodą, ale chyba każda z nas ma swój rozum aby używać produktów według własnych upodobań.

fajny ale nieidealny

Polubiłam sie z tym produktem, jednak nie jest to mój hit.
Zmywa makijaż twarzy jednak tusz do rzęs głównie rozmazane, a nie rozpuszcza. A używam tuszu z lily lolo, więc nie wiem, jak radziłbym sobie z tuszami drogeryjnymi.
Zawsze zmywa go żelem do mycia, bo jednak sama woda jest to trudne, z reszta zależy mi na dokładnym oczyszczeniu, a nie zastawieniu na twarzy warsty oleju.
przejście na demakijaz olejem to była rewolucja w mojej pielęgnacji. Pod tym względem ten olejek jest ok, nie zapycha, pielęgnuje.
Lubie go za konsystencje, bo nie jest tłusta i jest dość wodnista.
opakowanie jest bardzo wygodne. Minus za wydajność, 2-3 pompki to minium, więc raczej nie wystarczy na dlugo.
Warto go wypróbować, ale ja będę szukać dalej.

Bez szału.

Pierwszy produkt od Miya Cosmetics z którym za bardzo się nie polubiłam. Olejek ma bardzo dobry skład i ładny zapach, ale to by było na tyle. Na opakowaniu napisane jest, że zmywa się wodą. Niestety, ale używając samej wody nie da się go zmyć. Używałam do zmywania ręczniczka od olejku Resibo, więc nie było problemu, ale moim zdaniem producent nie powinien umieszczać takiej informacji na opakowaniu. Niby zmywał makijaż, ale miałam lepsze olejki.

Spodziewałam się czegoś lepszego

Firma ta interesowała mnie od kilka miesięcy, ponieważ jest reklamowana i przeceniana prawie w każdym drogeryjnym sklepie. Właśnie szukałam czegoś do oczyszczania twarzy i trafiłam na ten oto olejek. Nigdy nie miałam olejku do demakijażu, ale wiem, że nie powinien on zostawiać tak tłustej warstwy na skórze. Dodatkowo jeśli jedną z obietnic producenta jest jej brak.

Ogólnie nie zmywa makijażu fantastycznie i zawsze muszę umyć twarz moim mydełkiem aby móc coś widzieć.

porażka

Olejków do mycia i demakijażu twarzy używam już od ponad roku, jednak ten jest pierwszym, który mnie zawiódł i nie kupię go ponownie. Chociaż ma bardzo piękny zapach i fajny skład i faktycznie makijaż zmywa (albo rozpuszcza), ale pozostawia niemiłosiernie tłustą warstwę na twarzy, którą bardzo ciężko zmyć wodą, nawet bardzo ciepłą. Przy nałożeniu pełnej pompki tego olejku na twarz cały makijaż dosłownie się "kluskował" podczas zmywania wodą. Przy mniejszej ilości olejku było jako tako, ale użycie żelu na bazie wody było konieczne, podczas gdy inne moje olejki już tego nie wymagały (chociaż i tak zawsze zmywałam później twarz żelem)

Drogi, ale fajny!

Lubię śledzić nowości na rynku kosmetycznym, dlatego jakiś czas temu w moje ręce wpadł właśnie ten olejek!
Zachęcona opisem zamówiłam go i postanowiłam sprawdzić na własnej skórze co to za cudo!

Przede wszystkim marce MIYA należy się duży plus za tworzenie kosmetyków wegańskich, z naturalnych składników, które nie są testowane na zwierzętach!

Ten konkretny produkt przypadł mi do gustu, jestem z niego zadowolona, chociaż posiada pewne mankamenty.

+ ładne, cieszące oko opakowanie
+ idealnie nadaje się zarówno do demakijażu ( dokładnie oczyszcza cerę ze wszystkich zanieczyszczeń), jak również do porannej pielęgnacji (odświeża)
+ subtelny, malinowy zapach
+ lekka formuła olejku, który nie przetłuszcza cery, nie osadza się na niej

Fajne jest to, że wykonując demakijaż nie potrzebujemy żadnego wacika, ani gąbki, ponieważ produkt wystarczy wmasować w buzię i spłukać ciepłą wodą. Doskonale radzi sobie z makijażem oczu, nie podrażnia ich.

Po użyciu mam uczucie miękkiej, oczyszczonej, świeżej cery. Brak uczucia ściągnięcia. Cera jest wygładzona i nawilżona.

Niestety wydajność produktu jest średnia. Używając go dwa razy dziennie nie będziemy cieszyć się nim zbyt długo. Dodatkowo pojemność do jedynie 140ml, a cena około 34zł - moim zdaniem dość wygórowana i na dłuższą metę nie będzie to opłacalne, mimo przyzwoitego działania.