Isana, 7 Kräuter, Shampoo (Szampon "7 Ziół" (nowa wersja))

Isana, 7 Kräuter, Shampoo (Szampon "7 Ziół" (nowa wersja))

Szampon zawierający wyważoną kompozycję ekstraktów ziół szałwii, rozmarynu, rumianku, melisy, pokrzywy, podbiału i skrzypu polnego przeznaczony jest do włosów normalnych lub szybko przetłuszczających się. Zapewnia włosom witalność, zwiększoną objętość i sprężystość. Wartościowy pantenol i witamina B3 efektywnie działają na włosy, wspomagają ich rewitalizację i zwiększają ich odporność. W efekcie włosy stają się silniejsze i uzyskują aż po końce połysk i witalność.
Tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

Bardzo dobry szampon ziołowy

Bardzo się polubiłam z tym szamponem - kupiony przez przypadek, a sie okazał być kosmetykiem b. dobrym.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (są dni gdy je akceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Szampon ma mleczną konsystencję. Jednak nie przecieka przez palce. Szampon b. dobrze się pieni. Szampon oczyszcza włosy. Dzięki niemu stają się skrzypiące, więc dobrze oczyszczone z pozostałości brudu, czy środków stylizacyjnych. Nie podrażnia skóry głowy. Nie uczula, nie zwiększa przetłuszczania się włosów oraz nie daje efektu tzw. 'naleśnika'. Oczyszcza włosy b. dokładnie.

Dodam, że butelka jest b. estetyczna, bardzo dobra do wyciskania do samego końca - nie za twarda, nie za miękka. Idealna. Poza tym Cena jest b. ok, za sporą pojemność. Wydajność w normie. Zapach spoko - typowo ziołowy. Dostępność bdb.

Także szampon się spisał. Kupiłam go z Ciekawości w Warszawie w Rossku przy Wolumenie, a się okazało, że się przejdę do swojego Rosska po kolejną butlekę.

4/5

Wykonuje swoje zadanie, domywa włosy nawet po olejach itp. Ładnie utrzymuje objętość i puszyste wlosy przez caly dzien. Według mnie jest wystarczający do codziennego użytku. :)

Przeciętniak

To jest taki zwykły, przeciętny, poprawny szampon; robi co ma robić, nie można mu nic zarzucić, ale też i niczym nie zachwyca.
Konsystencja jest żelowo-kremowa, dość rzadka. Pieni się dobrze, pachnie przyjemnie, wcale nie ziołowo, a raczej świeżo. Włosy po prostu oczyszcza, raczej nie zapewnia żadnej pielęgnacji. Zawsze używam odżywki lub maski, więc nie wiem jak się spisuje w kwestii łatwości rozczesywania, ale nie odnoszę wrażenia, żeby splątywał włosy. Nie obciąża ich, układają się dobrze.