Avene, Emulsion Fluide Equilibrante [Rebalancing Moisture Lotion] Emulsja nawilżająca

Lekka nawilżająca emulsja do codziennej pielęgnacji wrażliwej cery normalnej i mieszanej. Zawiera 74% wody termalnej Avene, dzięki czemu ma właściwości kojące i łagodzące oraz kaprylan i wyciąg z hybrydy szafranu łąkowego. Szybko się wchłania, pozostawiając na skórze delikatną warstwę ochronną zabezpieczającą przed utratą wilgoci. Wygładza oraz zmiękcza naskórek, nadaje twarzy promienny wygląd.

• Avene Thermal Spring Water,
  • Caprylic/Capric Tri-glyceride,
  • hybrid safflower oil (carthamus tinctorius),
  • Sucrose Distearate,
  • Benzyl PCA,
  • sodium dehyd roacetate,
  • Triethanolamine

już go nie opuszczę :)

mam cerę mieszaną, z rozszerzonymi naczynkami, ze skłonnością do wyprysków i podrażnień. przetestowałam już większość kremów aptecznych do cery mieszanej i niektóre mi się podobały, ale tak naprawdę powinnam odjąć po gwiazdce od kiedy używam tego kremu.
- świetnie nawilża
- świetny pod makijaż
- łagodzi "pajączki"
- od kiedy go używam liczba "niespodzianek" zmniejszyła się o 98%
- nie matuje, ale nie powoduje błyszczenia się
- bardzo ładnie pachnie
- konsystencja emulsyjna, rzadka
- nie jest wydajny, ale mi to nie przeszkadza
POLECAM

Ilość zużytych opakowań: 1,5

Spisała się na 4+

Emulsję kupiłam za 60zł i traktowałam z wielkim szacunkiem, bo dość szybko znika, mimo, że konsystencja jest rzadka. Mam cerę mieszaną, w strefie T dość błyszczącą, suchą na policzkach i przy skrzydełkach nosa. Krem nie ma filtrów, więc na noc używałam go na policzki, czoło i nos (broda - Iwostin Purritin na noc), na dzień tylko na strefę T i tutaj, mogę powiedzieć, spisał się doskonale, ponieważ z powodzeniem odstawiłam krem matujący - brak wyprysków, mniejsze świecenie, rzeczywiście cera uregulowana. Leciutka konsystencja, szybkie wchłanianie, chociaż nie do matu, koloryt poprawiony, nawilżenie dobre, choć może nie 100%.Używam tego produktu od:bardzo oszczędnie, skończył się po ok. pół roku, może trochę dłużej
Ilość zużytych opakowań:jedno

Przyjemny sredniaczek

Generalnie wole LRP od Avene, ale bardzo chcialam sprobowac tego kremiku. Jest to naprawde lekka emulsja, o dziwo dosc dobrze nawilza, troche drazniaco pachnie, ale to rzecz gustu. Nie wiem czemu ale nalozona bezposrednio po nawet superdelikatnym zelu lekko podszczypuje, a po micelu nie. Zwazywszy na konsystencje nie bedzie zbyt wydajna (mi kosmetyki Avene zawsze schodza najszybciej - kremik uzywany dwa razy dziennie w niewielkich ilosciach skonczyl sie po niecalych 3 tyg). Jednym slowem - przyjemnie nawilza, odzywia buzke, ale niezbyt wydajny.

depilacja czego nie wolno

Prawie ideał...Mój KWC!!!

Znalezienie odpowiedniego kremu nawilżającego było dla mnie nie lada wyzwaniem. Biorąc pod uwagę możliwości mojej, kapryśnej do granic wytrzymałości, cery zadanie to wydawało się niewykonalne. A jednak! Kupiłam ten krem bez większych oczekiwań, po prostu poprzedni mi się skończył. Emulsja Avene sprawiła mi miłą niespodziankę, po kilku tygodniach stosowania dostrzegłam naprawdę pozytywne zmiany, cera jakby rozświetlona, nawilżona, jedwabiście gładka i przyjemna w dotyku, na dodatek mniej zaskórników! To już spore osiągnięcie, bo inne kremy prędzej czy później mnie zapychały. Ta emulsja jest lekka, szybko się wchłania, ale nie matuje, raczej pozostawia lekką, ochronną warstewkę. W zasadzie mi to nie przeszkadza, bo matowienie nie jest jej zadaniem. Najważniejsze, że naprawdę nie zapycha - sukces! Prawie niewyczuwalny zapach to dla mnie plus. W sumie nie ma w składzie nic nadzwyczajnego, nie jest przeznaczona do spektakularnych działań, ale to właśnie w prostocie i delikatności tkwi urok tego kremu. Poprawia on stan cery, łagodzi, nawilża bardzo przyzwoicie, nie podrażnia. Generalnie uważam, że to świetny produkt, na pewno z niego nie zrezygnuję.
A teraz małe minusiki - uwielbiam ten kremik, ale muszę być obiektywna. W czasie kuracji kwasami musiałam częściej smarować nim buzię, bo czasem miałam wrażenie, że potrzebuję mocniejszego nawilżenia, ale było to minimalne odczucie. Poza tym zdarza się, że po umyciu twarzy żelem i nałożeniu emulsji trochę piecze mnie buzia, dziwne, bo nie ma żadnych oznak podrażnienia. Zresztą moja cera ostatnio szaleje - tłusta, trądzikowa i jednocześnie odwodniona, ekstremalnie wrażliwa.
Mimo moich drobnych "ale" jest to najlepszy krem, z jakim miałam do czynienia. Bez wahania daje *****. Jest co prawda średnio wydajny i nie należy do najtańszych, ale zdecydowanie cena jest adekwatna do jakości, co nieczęsto się zdarza. Blisko mu do ideału.. Używam tego produktu od:kilku tygodni

to jest to!

Nareszcie,po wytrwałych poszukiwaniach i długim niezadowoleniu znalazłam krem stworzony dla mnie! Takie niepozorne cudo o prostym składzie,a tyle zalet...Po pierwsze bardzo przyzwoicie nawilża skórę, pomógł mi zwalczyć przesuszenia po kwasach i innych badziewiach,które okazały się być znikomym ratunkiem na niedoskonałości. Odkąd go używam nie mam problemów z cerą (ale to pewnie zasługa mojej cudownej Tołpy), krem okazał się jednym z nielicznych specyfików, które nie zapychają mojej kapryśnej cery. Czegóż chcieć więcej? Ja pozostanę mu wierna:) Na koniec dodam, że jest bardzo wydajny

Używam tego produktu od: ponad 3 miesiące

Fajna

Nie wiem, czy oceniam właściwy produkt - emulsja, której używam nosi nazwę Emulsion apaisante equilibrante (Rebalancing soothing emulsion), ale podejrzewam, że to to samo, tylko w nowym opakowaniu. Avene ma w swojej ofercie tylko jedną emulsję kojąco-nawilżającą, więc musi chodzić o ten produkt :-)

Emulsja sprawdza się świetnie, nawilża i koi. Ma bardzo lekką konsystencję, bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu. Zupełnie nie czuć jej na twarzy. Zapach jest typowy dla Avene, bardzo delikatny. BARDZO wydajna, zapewne dzięki swej płynnej konsystencji - niewielka ilość wystarcza na pokrycie całej twarzy. Słowem - świetny produkt. Polecam!!!

Zaznaczyłam opcję "nie wiem czy kupię ponownie", ponieważ planuję zakup Nuxe Creme Fraîche de Beauté Formule Light, ale jeśli się nie sprawdzi to na pewno wrócę do Avene!

Używam tego produktu od 4 miesięcy

fajniuchny

bardzo fajny kremik. Nie uczula( a moja twarz wszystko uczula), mila , lekka konsystenja, lekko matuje(cere mam mieszana z suchymi policzkami) dobrze nawilza,wydajny, zawiera filtr uv choc nie jest to jakis wielki faktor(nie ma info na etykietce ale w skladnikach widnieje nazwa filtra).Buzia jest po ni gladziutka i mila w dotyku...gdyby jeszcze mial jakis porzadniejszy factor i troche bogatszy sklad(np witaminy albo antutleniacze) dalabym 5 gwiazdek...

przyjemna

Jest to leciutka, bardzo przyjemna w użyciu emulsyjka - dzięki przepięknej, relaksującej kompozycji zapachowej częstej w produktach Laboratoriów Pierre Fabre, za którą wprost przepadam. Błyskawicznie się wchłania; przez moment powierzchnia skóry pozostaje leciutko natłuszczona, ale po paru minutach wystarczy wklepać lub wmasować resztę i skóra robi się matowa, o lekko aksamitnej fakturze - twarz wygładza się i przybiera wypoczęty wygląd. Można z powodzeniem stosować pod makijaż. <BR>Nie podrażnia skóry (uwaga jednak na zapach - gdy miałam silnie uwrażliwioną skórę po peelingu chemicznym, preparat szczypał, prawdopodobnie winny temu jest właśnie zapach dodawany do kremu).<BR>Do minusów zaliczyłabym brak filtrów UV oraz to, że efekt nawilżenia nie jest zbyt trwały. Z kolei zabyt wiele preparatu nałożyć nie można, bo wówczas potrafi nie wchłonąć się całkowicie i pozostałość lekko się wałkuje. Niezbyt wydajna.