Novaclear, Atopis, Ultra Body Moisturizer (Nawilżający balsam do ciała do skóry suchej, atopowej lub wrażliwej)

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

NovaClear Atopis Nawilżający Balsam do Ciała 500ml to produkt ze specjalistycznej serii ATOPIS przeznaczonej do pielęgnacji skóry atopowej, suchej i wrażliwej. Balsam można stosować codziennie, posiada on delikatną formułę, która nie zawiera drażniących substancji chemicznych. Produkt intensywnie nawilża, nawadnia i natłuszcza wysuszoną oraz podrażnioną skórę. Balsam zawiera olej konopny i ekstrakt z lukrecji. Produkt posiada pH5,5.

balsamy
nawilżające
z pompką, w tubie
lekkie
sucha

zdecydowanie na nie

Balsam zaczęłam używać, kiedy kuracja lekami, mająca na celu pozbycie się zmian łuszczycowych, występujących na nogach i rękach, bardzo niekorzystnie wpłynęła na stan mojej skóry. Stała się ona w tych miejscach bardzo podrażniona oraz nadmiernie wysuszona, wymagając pielęgnacji skutecznymi, a zarazem bezpiecznymi w działaniu produktami.
Wybór padł na Atopis, przeznaczony dla skóry problemowej.
Niestety, jak dla mnie okazał zupełnie nietrafny.
Pomimo dość rzadkiej konsystencji, balsam bardzo ciężko się rozprowadza. Podczas pocierania skóry, zamienia się na niej w białą "maź", na której całkowite wchłonięcie trzeba naprawdę długo poczekać, co dyskwalifikuje go do stosowania rankiem przed wyjściem np. do pracy. Próbowałam ze trzy razy, ale poranna pielęgnacja zajmowała mi zbyt wiele cennego czasu, a poza tym pozostawiał na wewnętrznej stronie ubrań nieznaczne, ale jednak białe ślady.
Co do efektów działania, to odczułam jedynie zmniejszenie świądu skóry, który występuje u mnie po kąpieli i lekkie nawilżenie, które nie utrzymywało się zbyt długo.
Na plus na pewno zasługuje fakt, iż jest bezzapachowy i nie posiada w składzie substancji chemicznych.
Z racji tego, iż produkt posiada tak wiele pozytywnych opinii, nie odradzam wypróbowania go osobom z problemami skórnymi. Moja jest wyłącznie subiektywna, oparta na własnych odczuciach. W każdym bądź razie, raczej więcej już chyba po niego nie sięgnę.

Wykorzystała: kilka próbek

Dobry balsam dla mojego dziecka

Ja swoje doświadczenia z tym produktem będę opisywać na podstawie kilku próbkę które otrzymałam w aptece, gdy robiłam większe zakupy dla swojego malucha.

Próbka znajduje się w małym 5 ml opakowaniu.
Szata graficzna to biel z elementami w kolorze granatu i napisami, z tego co wiem to pełno wymiarowe opakowanie również ma taka szatę.

Balsam nie posiada żadnego zapachu, konsystencja jest jak dla mnie dosyć rzadka, ale ma to swój plus, nie wielka ilość produktu wystarcza żeby rozsmarować produkt na ciele mojego dziecka.
Wolno się wchłania, trzeba poświęcić mu chwile, ale myślę że to nie problem.
Jak już wspomniałam wcześniej produkt stosuje u mojego dziecka, ponieważ córka ma problemy z bardzo suchą skórą
Co zauważyłam:
- pomimo długiego wchłaniania pozostawia skórę nawilżoną
- nie pozostawia tłustego filmu
- zauważyłam że bardzo suche miejsca na ciele córki się regenerują, są ukojona
- Produkt ma również działanie łagodzące
- stosowałam go również na buzię dziecka, nie uczulił i nie podrażnił.

Jest to dobry produkt po 2 tygodniach używania jestem usatysfakcjonowana, cieszę się że miałam okazję dostać kilka próbek w ten sposób mogłam sprawdzić czy balsam nadaje się dla skóry mojego dziecka, a teraz mogę zakupić produkt pełno wymiarowy .

Świetny balsam do ciała w dobrej cenie

Długo szukałam balsamu do ciała przeznaczonego do skóry atopowej. Na szczęście natknęłam się na firmę Novaclear i ich linię produktów Atopis. Praktycznie każdy ich produktów służy mojej skórze.

miekka skora

Produktu używam od 2 miesięcy, poleciła mi go koleżanka która dostała próbkę. Produkt wydajny, dobrze się wchłania, przy regularnym stosowaniu efekt jest super, miła w dotyku gładka, miękka, nawilżona skóra. Gorąco polecam nie tylko przy azs.

Polecam!

Jestem bardzo zadowolona z efektów jakie daje ten produkt. Warto wypróbować. Produkt jest bardzo wydajny, cena również bardzo dobra. Stosuję go od miesiąca i moja skóra jest nawilżona. Polecam

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Jest ok :)

Tak jak wszystkie balsamy z serii Atopis ciężko się go rozprowadza i balsam długo się wchłania ale nie uważam żeby był to duży problem. Ogólnie skóra po nim jest dobrze nawilżona a u mnie znikają wszystkie podrażnienia i zaczerwienienia.

Novaclear

Świetny balsam do skory wymagającej. Mam skore skłonna do przesuszania się a ten krem utrzymuje moja skore w dobrej kondycji. Suche plamy już zniknęły a skóra jest nawilżona i wygladzoana.

novaclear

produkt odkryty niedawno ale na pewno zostanie za mna na dluzej. już po jednym uzyciu widac znaczaca roznice na skorze, jest gladka i miekka, konsystencja lekka i przyjemna, wystarczy niewielka ilosc

Balsam na AZS godny uwagi

Balsam przeznaczony do skóry suchej, wrażliwej oraz atopowej.
Zawiera olej konopny oraz wyciąg z lukrecji.

Intensywnie nawilża, nawadnia, natłuszcza wysuszoną oraz podrażnioną skórę.

Opis producenta:

Polecany do codziennej pielęgnacji i ochrony skóry suchej, wrażliwej, i atopowej z tendencją do przesuszania się. Szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze i ubraniach tłustego filmu. Unikalna formuła balsamu, oparta na innowacyjnym połączeniu organicznego oleju konopnego z ekstraktem z korzenia lukrecji przywraca skórze naturalną fizjologiczną równowagę, optymalne nawilżenie i miękkość. Organiczny olej konopny odbudowuje powłokę hydrolipidową naskórka i uzupełnia uszkodzenia cementu międzykomórkowego zapobiegając transepidermalnej utracie wody (TEWL). Ekstrakt z korzenia lukrecji silnie wiąże wodę w naskórku, łagodzi podrażnienia i eliminuje świąd. Gliceryna nawilża skórę oraz ułatwia przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Alantoina chroni i regeneruje naskórek oraz działa przeciwzapalnie. Krem poprawia natłuszczenie i nawilżenie skóry. Preparat chroni przed nawracającymi objawami nasilonej suchości i szorstkości skóry.

Moja opinia:

Produkt ten bardzo szybko ukoił moją podrażnioną atopową skórę. Stosuje go na całe ciało po każdym umyciu w dniach kiedy skóra jest swędząca i podrażniona. Mocno nawilża i natłuszcza, zmniejsza swędzenie. Moim zdaniem konsystencja jest rzadka ale dość ciężko ją rozsmarować. Produkt zostawia u mnie tłustawy film na skórze.
Najlepiej sprawdzi mi się w okresie zimowym kiedy moja skóra z AZS jest w najgorszym stanie.

Balsam

Balsam bardzo pozytywnie wpłynął na moją opinie. Załagodził swędzenie u mojego syna dosyć szybko na ciele a przy tym jest bezpieczny i bardzo wydajny. Polecam go wszystkim. Trochę zapach mi nie odpowiada ale nie można mieć wszystkiego.

Całkiem dobry

Balsam znajduje się w dużej, miękkiej tubie, która także nie wygina się w dłoniach. Wizualnie jest bardzo przyjemna dla oka. Kolory są spokojne. Konsystencja jest lekka, odpowiednio rzadka. Łatwo się rozsmarowuje. W przeciwieństwie do żelu można otwierać tubę trzymając ją w dół, ponieważ dopiero po naciśnięciu balsam zaczyna wylatywać.
Jeśli dobrze się go rozsmaruje to bardzo szybko się wchłania. W tych miejscach, w których przez przypadek zostawimy więcej balsamu to nie chce się tam za bardzo wchłonąć i trzeba go bardziej rozsmarować. Nie pozostawia żadnej tłustej warstwy. Pozostawia skórę delikatną, ale żeby dojść do nawilżenia i miękkości należy codziennie się nim smarować, ponieważ działanie jest dość delikatne.