Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Uriage, Xemos, Creme Visage [Face Cream] (Krem do twarzy skóra bardzo sucha i atopowa)

Bogaty w Wodę Termalną Uriage, znaną ze swoich właściwości nawilżających, kojących i antyoksydacyjnych. Xémose krem odżywia skórę suchą, wrażliwą i pozbawioną lipidów. Formuła oparta na patencie Cerasterol-2F®, koi uczucie swędzenia i przywraca barierę skórną. Bogata i kremowa konsystencja szybko przywraca komfort, przeciwdziała wysuszeniu naskórka i chroni skórę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.
Składniki: Woda Termalna Uriage, Cerasterol-2F® (ceramidy z kwasami omega-3, omega-6 + fitosterole), masło Shea, skwalany roślinne.

bardzo dobry krem

Dodałam ten produkt, ponieważ używam go już od dłuższego czasu, jestem z niego bardzo zadowolona i może komuś również przypadnie do gustu.
Przede wszystkim moja 35-letnia skóra, która do tej pory była przetłuszczona teraz zaczyna z tego wychodzić. Niestety stała się odwodniona i wrażliwsza. Jestem w tej chwili na etapie testowania różnych kosmetyków, które mają mi pomóc w tej kwestii, a raczej od ponad dwóch lat wybieram produkty apteczne. Kosmetyki drogeryjne niestety są całkowicie bezużyteczne.
Wśród kilku już sprawdzonych jest właśnie ten oto krem Uriage Xemos. Mimo, że skierowany do skóry bardzo suchej i atopowej, pomaga również na moją "prawie" tłustą, odwodnioną i wrażliwą. Stosuję go, gdy w danym dniu moja skóra jest bardziej podrażniona i potrzebuje opatrunku.
Choć posiada bogatą konsystencję, wchłania się prawie do matu (niezależnie czy pod nim stosuję jeszcze emulsję nawilżająca i serum nawadniające, czy skóra jest tylko potraktowana tonikiem). Zmiana odczuwalne jest błyskawicznie. Odczuwam komfort, skóra jest uspokojona, jakbym nałożyła kompres. Stosuję krem i na noc i na dzień, w miarę potrzeb. Nie odczuwam dyskomfortu, nie mam wrażenia ciężkości. Skóra "wypija" krem.
Sprawdza się pod makijażem. Nie roluje się.
Nie obciąża skóry, nie powoduje zwiększenia wydzielania sebum.
Nie powoduje również zatykania czy rozszerzania porów.
Krem jest bezzapachowy. Opakowanie w formie tubki, z której wyciskamy odpowiednią ilość produktu przez niewielki otwór.
Krem jest wydajny, choć ja nie używam go codziennie. Wystarczy wielkość ziarna groszku, by pokryć skórę twarzy.
Chwalę sobie ten produkt. jako ratunek gdy odczuwam dyskomfort.
Krem spisuję się również dobrze, nawet w dni, kiedy skóra zachowuje się normalnie (czyli w moim przypadku nie szczypie, nie swędzi, nie jest przesuszona), jako ochrona.