Alkmie, No. 1 Nature’s DNA, Anti-aging Oil Elixir (Odmładzający eliksir olejowy)

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

Nature’s DNA dostarcza skórze tego czego potrzebuje, bez względu na to czy chcesz działać prewencyjnie, czy zredukować zmarszczki i przywrócić jej witalność oraz świeży wygląd.
Luksusowy olej z hiszpańskiej lawendy – Stoechiol – liftinguje skórę i zapobiega powstawaniu głębszych zmarszczek. Co ważne, efekt jest natychmiastowy.
Wysoka zawartość nowej generacji witaminy C rozpuszczalnej w olejach, dzięki swojej innowacyjnej formule, wnika w głąb skóry i dociera do komórek w niezmienionej formie. Chroni przed promieniami UV oraz zanieczyszczeniami środowiska. Niweluje oznaki zmęczenia i dodaje cerze zdrowego blasku.
Bioaktywny olejek o cudownie lekkiej konsystencji. Bardzo dobrze się wchłania, tworząc na skórze efekt tzw. suchego oleju.
Zawiera niezwykle cenny składnik – olej Kahai, który wykazuje silne właściwości przeciwstarzeniowe. Posiada on trzy razy więcej naturalnego retinolu niż olej różany i o 50% więcej witaminy E oraz kwasu linolowego niż olej arganowy.

rozświetlające, przeciwzmarszczkowe, nawilżające, ujędrniające, regenerujące
bez parabenów
z pipetą
bogate
olejek
olejki, serum
normalna, dojrzała, sucha

Bardzo dobre

Serum ma oleistą, dość ciężką konsystencję, przy okazji jest bardzo wydajne.
Jest to produkt, którego szczerze odradzam używać w trakcie letniego sezonu, bo jest po prostu tak ciężki.

Natomiast w porze jesienno-zimowej jest naprawdę zbawczy. Poza tym, że szczelnie, cieplutko otula skórę, doskonale ją chroni przed chłodami, ujędrnia i nadaje gładkości!

Cena nie jest najniższa, jednak ze względu na jego jakość i wydajność, warto w niego zainwestować!

Przeciwniczka olejków kontra eliksir olejowy

Eliksir dostałam "w spadku" od osoby, której zupełnie nie przypadł do gustu, ja jako posiadaczka cery tłustej nigdy bym go sama nie kupiła, tymczasem sprawił miłą niespodziankę. Napoczętego już kosmetyku wystarczyło mi na mniej więcej miesiąc i zdanie zdążyłam sobie wyrobić.

Nie lubię olejków ani niczego, co tłuste. Zdarza mi się zrobić wyjątek, jeśli produkt zapowiada się świetnie, ale zawsze używam ciężkich konsystencji na noc i nie nakładam już nic więcej, żeby nie przedobrzyć. Lata temu miałam olejek Clarins w takich malutkich buteleczkach, który był dedykowany cerze tłustej i nadal był trudny do zniesienia. Organicznie nie znoszę uczucia oblepienia i klejenia się skóry. Ale jak się trafiło ślepej kurze ziarno, to wypróbowałam.

Eliksir olejkowy pachnie... typowym olejkiem, nie czuję tam żadnych domieszek typu kwiaty czy zioła, zresztą po nałożeniu wszystko i tak się ulatnia. Konsystencja zaskakująco lekka, to nie jest gęsty olej, tylko taki na wpół rozwodniony i dzięki temu wydajność stoi na niezłym poziomie. Rozsmarowuje się dobrze, ale nie jest to szalony poślizg, że kropelka wystarczy na całą twarz. Może to właśnie cecha suchego olejku, o którym wspomina producent. Na początku popełniłam swój klasyczny błąd i nakładałam za dużo, po czym narzekałam, że mi za tłusto. Po zminimalizowaniu ilości produktu byłam prawie zadowolona. Prawie, bo choć (jak na olejek) ładnie się wchłaniał, to i tak zostawiał warstwę działającą na nerwy. Mniejszą jednak niż większość tego typu lepideł i stosowany samodzielnie na noc był do wytrzymania.

Efekty warte były przemęczenia się z nielubianą formułą. Nie, nie czułam napięcia czy ujędrnienia, ale twarz wyglądała po prostu ładniej. Jednolity koloryt, zdrowy blask, wygładzenie, nawilżenie. Bałam się, że olejek źle wpłynie na przetłuszczającą się cerę, ale nie przyczynił się do rozszerzenia porów ani wysypu niedoskonałości. Buźka była zadbana i wyglądała dobrze. Muszę zaznaczyć, że eliksiru używałam wczesną wiosną, nie zaryzykowałabym oleju na twarzy w trakcie obecnych upałów.

Jak by tu podsumować mój pierwszy kontakt z Alkemie? Przypadkowo stosowany produkt okazał się nie robić wielkich cudów, jest stanowczo zbyt drogi jak na swój skład, a jednak rozważam powrót do niego, najlepiej zimą. Twarz prezentowała się tak, jak lubię - świeża, zdrowo wyglądająca, ujednolicona, co zawsze przekłada się na wrażenie młodszej skóry. Tak więc może kiedyś, w gigantycznej promocji...
Polecam odmładzający eliksir olejowy cerom suchym i normalnym, ale również inne w pewnych warunkach (najlepiej chłodnych) mogą być z niego zadowolone.

Uwielbiam wszystko co ma olejowe konsystencje. Używałam od Alkemie olejku Skin Superfood i przyszedł czas na przetestowanie kolejnego. Olejek Nature's DNA bardzo przyjemnie pachnie, ma dość ciężką konsystencję ale sprawdza się genialnie! Moja skóra jest po nim idealnie nawilżona, wygładzona. Olejków zawsze używam na noc, gdyż w porannej pielęgnacji mi troszkę przeszkadzają ;) wykonuje lekki masaż dłońmi lub przy użyciu rollera (również polecam od Alkemie), w zależności ile mam czasu. Po aplikacji olejku nakładam krem. I taka pielęgnacja sprawdza się u mnie doskonale. Myślę, że obydwa te olejki zostaną ze mną na dłużej.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Najlepsze serum jakie do tej pory używałam!!!!

Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tego produktu, myślałam kolejne pewnie poprawne serum, po tym jak zobaczyłam skład. Ale jakże się myliłam, na moje szczęście :)!
Po taki opisie producenta : "
Magiczny eliksir dla cery dojrzałej z pierwszymi oznakami starzenia ma za zadanie redukować zmarszczki i nadać świeży, młody wygląd. Formuła produktu jest połączeniem naturalnych składników z nowoczesną technologią."
Myślałam, że na moją zmęczoną skórę może i jakoś pomoże. Czasami maluję się od 4 rano, a wracam po 23 do domu, jak mam jeszcze swoje zajęcia sportowe :-) , to myślę byłam jedną z lepszych recenzentek tego produktu.,
Mam 28 lat to tez i pierwsze zmarszczki i oznaki zmęczenia widać u mnie w okolicach oczu.
To serum używałam na noc po mój krem i na dzień jak zalecał producent pod makijaż.
Zauważyłam znaczną poprawę stanu mojej cery po około 2 tygodniach używania, nic nowego specjalnie do pielęgnacji nie dodawałam, aby jak najlepiej ocenić produkt.
Cera poszarzała, skłonna do niedoskonałości - pewnie dzięki tak zbilansowanemu składowi produktu stała się nagle jaśniejsza, pod oczami też oznak zmęczenia nie było już tak widać. Ale przede wszystkich znaczna poprawa zaczęła być widoczna w wygojeniu niedoskonałości , teraz szczególnie robiących się przez noszenie maseczek.
Długo zastanawiałam się co tak znacząco mogło prawić stan mojej cery, ale jak wspomniałam nie dodawałam nic nowego z pielęgnacji, diety też nie zmieniałam to wybór i chyba trafnie padł na to serum.
jest ono genialne w swoim działaniu!
Jedyny minus to cena, która oscyluje w granicach 150 - 200 zł za większą pojemność 30ml, ale uważam, że dla takich efektów warto!
Niestety nie zrobiłam zdjęcia mojej cery przed i po, ale różnica jest znaczna!