Dermika, MAT-B Complex, Korektor antybakteryjny

Dermika, MAT-B Complex, Korektor antybakteryjny

Korektor z efektem redukcji niedoskonałości skóry. Preparat z kwasem salicylowym do stosowania miejscowego. Działa kompleksowo: maskuje wypryski, zaczerwienienia i niedoskonałości skóry, wysusza i hamuje powiększanie się pryszczy, działa antybakteryjnie, znacznie przyśpiesza znikanie wyprysków trądzikowych. Korektor jest dwukolorowy co umożliwia dopasowanie odpowiedniej barwy do każdej karnacji. W zależności od pory roku barwę tę można korygować w kierunku jaśniejszej lub bardziej opalonej.

Dla niej i dla niego

Bardzo fajny korektor. Konsystencja kredki gęsta-dobrze przylega do skóry. Dwa odcienie w jednym, to super rozwiązanie dla mnie i mojego TŻ. On ma karnacje ciemna, ja jasną. Dzielimy sie rano kredka, choc nie ukrywam, ze z nas dwojga On ma najwieksze zuzycie ;-). faktycznie małym minusem jast temperowanie i to, że w którymś momencie trzeba też ścinać zatyczki, zeby móc zuzyc kredkę do końca. Uzywam Dermiki od wielu lat i choć zdradzalam ją z różnymi korektorami m.in. Vichy, Oriflame... to wracam do niej stale.

Używam tego produktu od: 5 lat? może dlużej...
Ilość zużytych opakowań: kilka

dobry na początku

Korektor MAT-B ma swoje plusy i minusy

Plusem jest na pewno to, że jest dwukolorowy, wiec można dopasować kolor kamuflażu do aktualnego kolorytu cery, jego plusem jest również to, że jest bakteriobójczy.

Dużym minusem (przynajmniej dla mnie) jest to, że jest w kredce. Struganie jej nie jest ekonomiczne, poza tym zużyłam już większość jasnego koloru i kredka zrobiła się na tyle mała, że nie nadaje się do strugania temperówką :(
Korektor ma swoje walory bakteriobójcze tylko na początku, później jakby uleciały :(

Używam tego produktu od: rok

dla mnie rewalacja

Stosuję go często (prawie codziennie), udaje mi się za jego pomocą doprowadzić cerę do "porządku" bez uzywania podkładu.
Uważam, że dobrze tuszuje pojedyncze wypryski, zaczerwienienia nawet malutkie przebarwienia.
Dwa odcienie pozwalają dopasować go do odcienia cery w różnych porach roku.
Jest bardzo wydajny - mi wystarcza przy naprawdę intensywnym używaniu na około 2 lata.
Raczej do stosowania punktowego na małe zmiany, dzięki gęstej konsystencji skutecznie kryje.
Zauważam że naprawdę przyspiesza gojenie się wyprysków.

Używam tego produktu od: około 4 - 5 lat
Ilość zużytych opakowań: kończę drugą kredkę

depilacja bikini rodzaje

dobry tylko na początku

Kupiłam go jako uzupełnienie znakomitej serii mat-dermiki
.Niestety szybko sie nim rozczarowałam.
Dlaczego?
Otóz dlatego, że skuteczny był jedynie przez pierwsze aplikacje na zmiany skórne( do pierwszego zatemperowania) :(
Później jakby składniki antybakteryjne przestały działać :(
Nie wiem, czemu nałożenie korektora na wyprysk zaczęło z niezrozumiałych przyczyn skutkować w odwrotny sposób. Zatkany wyprysk sie rozrastał i tworzył stan zapalny.
Przestałam więc szybko go używać. Szkoda bo tak fantastycznie sie zapowiadał :(

jak w małżeństwie...

Na początku używania byłam nim zachwycona, wydawał mi się idealny, wymarzony, jedyny i stworzony wprost dla mnie. Potem zaczęłam dostrzegać jego wady, początkowo te mniejsze, aż w końcu doszłam do wniosku, że jest beznadziejny i nie nadaje się do niczego. Odstawiałam go parę razy, ale zdecydowałm się jednak na ostateczne rozstanie...

Chyba najlepsze jest w nim to, że ma dwa odcienie- można je wybierać w zależności od kolorytu cery i podkładu; fajnie też wychodzi mieszanie obydwu odcieni- uzyskujemy jeszcze posredni trzeci, może nawet czwarty...
Korektor świetnie nakłada się na podkład, doskonale się z nim łączy. Na "gołej" cerze sprawuje sie już o wiele gorzej, gdyż jest dość suchy i gęsty w konsystencji. Widać warstewkę kosmetyku, poza tym wysusza skórę i podrażnia przy częstym stosowaniu, które niestety w pewnym okresie było wymogiem stanu mojej cery.
Jest za to niesamowicie wydajny- jedna taka kredka starcza na ok. 3 lata.

stary znajomy

Tuszuje nim z rzadka jakas czerwona niespodzianke.
Podoba mi sie , ze jest gesty (mozna wklepac), dwukolorowy (latem uzywam ciemniejszego odcienia a jasnego, gdy bledne na zime) i niesamowicie wydajny.

db

Lubiłam go bardziej w poprzedniej wersji jako element serii Dermika T. Wydaje mi się, że przylegał lepiej i na dłużej.Dobrze kryje, jest raczej trwały (trzeba troszeczkę go wklepać). Nie leczy w cudowny sposób wyprysków, ale trochę je wysusza i łagodzi stan skóry. Cieniowanie dwoma kolorami w praktyce nie bardzo się sprawdza, choć to indywidualna kwestia karnacji. Jest bardzo wydajny, starcza na wieki. Dobry na pojedyncze, sporadyczne wypryski, ale nie wyobrażam sobie używania go przy większych "wysypach".

Fajny!!!

Używam go pod makijaż, więc w sumie nie ma dla mnie znaczenia który kolor nakładam. Korektor dobrze wysusza wypryski, zapobiega ich rozwojowi i w tej roli jak dla mnie sprawdza się świetnie. Poza tym dobrze się nakłada, nie jest twardy, łatwo się rozsmarowuje.

nic ciekawego

Już sobie obiecałam, że nigdy w życiu nie kupię korektora w kredce. No i oczywiście kupiłam. Kolor jasny jest trupio jasny czyli nie do użytku, kolor ciemny jest żółtawy czyli też nie do użytku, po zmieszaniu wychodzi martwy chińczyk czyli...nadal nie do użytku. Konsystencja jest baaaardzo gęsta, co powoduje, że nawet gdyby odcień korektora nie wskazywał wyraźnie miejsca, gdzie go użyto, i tak wskazałyby to grudy korektora, pięknie podkreślające wszelkie możliwe syfy i przebarwienia. Zalet niestety nie widzę :(