Uriage, Eau Thermale, Crème d’Eau Légère (Lekki krem aktywnie nawilżający)

Uriage, Eau Thermale, Crème d’Eau Légère (Lekki krem aktywnie nawilżający)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Średnia ocena: 3.49/5

Krem o lekkiej konsystencji delikatnie wtapia się w skórę, dostarczając jej kompleks nawilżający o potrójnym działaniu. Przywraca i optymalizuje nawilżenie skóry, odbudowuje barierę skórną i zapobiega jej odwodnieniu. Skóra dogłębnie nawilżona jest odnowiona i wygładzona, odzyskuje blask i sprężystość.
Do skóry normalnej i mieszanej 24-godzinne nawilżenie.

wrażliwa, mieszana, normalna, alergiczna / atopowa
nawilżające, regenerujące, łagodzące, ochronne
bez parabenów, bez alkoholu, hipoalergiczna
w tubce
lekkie
uniwersalne

Cudo!

Bałam się, że krem będzie dla mojej cery za lekki jednakże był to strzał w dziesiątkę. Idealny na lato, ponieważ bardzo szybko się wchłania, ma leciutką konsystencję i pięknie nawilża skórę przez cały dzień. Nie roluje się - makijaż się świetnie na nim utrzymuje. Nie uczula, jest odpowiedni dla alergików. Serdecznie polecam!

Wykorzystała: kilka próbek

Cudowny, lekki krem o niezwykłej sile nawilżenia.

Coraz bardziej przekonuję się do firmy Uriage, która ma w swojej ofercie gamę produktów godnych uwagi za sprawą próbek które oferuje pobliska apteka.
I co zasługuje na uwagę próbki nie są małe
i wystarczają na kilka zastosowań , a przy kilku zakupach nawet na pewien czas.
Tak oto stałam się posiadaczką
" kremików" o łącznej pojemności 15 ml .

Opakowanie próbek przypomina produkt dostępny w regularnej sprzedaży - to biała , plastikowa tubka z nakrętką z niewielkim otworem w środku przez który wydobywa się krem - żel o niezwykle lekkiej , bardzo przyjemnej konsystencji i bardzo delikatnym, przyjemnym zapachu.

Krem łatwo rozprowadza się na skórze,
Stopniowo wchłania i pozostawia lekko świecąca warstwę , która stopniowo zanika.
Aplikowany wieczorem doskonale współgra z nakładanym uprzednio kwasem, używany rano na serum z witaminą C również doskonale sobie radzi , nie roluje się i nadaje się pod makijaż.
Skóra w ciągu dnia rzeczywiście jest wyjątkowo dobrze nawilżona, niezwykle miękka i przyjemna w dotyku.
Polecam szczególnie dla osób borykających się z przesuszoną skóra, moja dojrzała i mieszana, lekko przesuszona po używaniu kwasów
ten krem pokochała.

Bardzo przyjemny!

Lekki, przyjemny i idealnie wchłaniający sie krem do cery mieszanej. Posiada lekki zapach, co dla mnie osobiście jest plusem. Wygodne opakowanie i przystępna cena! Bardzo polecam!

Dobry krem nawilżający

Krem ma lekka konsystencje i szybko się wchłania. Dobrze nawilza skore i nie powoduje uczucia ściągnięcia. W promocji można go kupic za około 30 zł także cena nie jest wygórowana. Uważam ze dobrze nawilża skore a mam mieszana a miejscami bardzo sucha.

zaspokaja potrzeby cery odwodnionej w ciepłe miesiące

Kilka lat temu trafiłam na firmę Uriage i od razu chciałam wypróbować kosmetyki, a jako pierwszy trafił do mnie ten oto lekki krem aktywnie nawilżający. Okazał się on odpowiedni dla mojej cery i zagościł u mnie wśród innych, które się u mnie sprawdzają. Ze względu na lekkość, kosmetyk kupuję w okresie letnim, ponieważ w czasie jesienno - zimowym, oraz wczesną wiosną preferuję cięższe konsystencje, które lubi moja skóra w tym czasie.

- OPAKOWANIE: tubka wykonana z białego plastiku zamykana za pomocą niebieskiej, plastikowej zakrętki, na której stawiam opakowanie na półce. Grafika jest charakterystyczna dla marki oraz dla kosmetyków aptecznych, prosta, estetyczna, taka, jaką lubię.
Po otwarciu (odkręceniu zakrętki) pojawia się naszym oczom niewielki otwór umieszczony na gwincie. Tubkę lepiej trzymać przechyloną na boku, ponieważ lekki krem może wypłynąć nawet przez tak mały otwór. Jednak wiedząc o tym bez problemu kontroluję ilość wydobywanego kosmetyku z tubki i nie marnuję go bez potrzeby.

Przyznam rację Wizażance poniżej, ja również wolałabym opakowanie szklane, bardziej ekologiczne i mimo jego lekkości, poradziłabym sobie z tym.

- KONSYSTENCJA: to jest naprawdę lekki krem, rzadki, ale nie rozpływa się szybko zaaplikowany na dłoń, nie przelewa się szybko przez palce. Poza tym nie trzeba go dużo by pokryć nim całą powierzchnię skóry twarzy.
Krem rozprowadza się lekko po skórze i początkowo pozostawia na niej delikatny film, który jednak po chwili również się wchłania.

- ZAPACH: brak

- DZIAŁANIE: dla mnie podstawą w działaniu jest odpowiednie nawilżenie mojej skóry i zatrzymanie wilgoci, co w przypadku skóry odwodnionej nie jest łatwe, nie każdy kosmetyk daje sobie z tym radę. Ale krem Uriage daje mi uczucie nawilżenia już w momencie aplikacji i gwarantuje, że przez cały dzień i całą noc (tak stosuję go i rano i w upalne wieczory) skóra pozostaje w komforcie, nie pojawia się uczucie ściągnięcia i nie ma potrzeby ponownego nakładania kosmetyku.
Jednocześnie krem nie obciążą skóry, która w moim przypadku przetłuszcza się, w ogóle nie czuję go, co jest ważne latem. Źle znoszę upały, cierpi nie tylko mój organizm, ale też skóra, więc kosmetyki, jakie na nią nakładam też muszę odpowiednio dobierać. Uriage proponuje mi produkt, który zaspokaja moje potrzeby pielęgnacyjne w komfortowy sposób.

Lubię wracać do tego lekkiego kremu, bo choć niczym szczególnym się nie wyróżnia spośród sprawdzonych przeze mnie kremów, to jednak jego działanie podstawowe wypełnia moje oczekiwania. Daje optymalne i trwałe nawilżenie, nie naraża naskórka na podrażnienia, a dzięki temu, że świetnie się wchłania, pozwala bez problemu nałożyć filtr przeciwsłoneczny i lekki makijaż i nie kłóci się z żadną z tych warstwa.

Muszę jeszcze wspomnieć o jednej ważnej sprawie. krem tak dobrze utrzymuje nawilżenie, że nie muszę się wspomagać serum (mogę, bo dobrze krem z nim wspólgra, ale nie muszę), nakładam krem bezpośrednio na oczyszczoną skórę bez wspomagania w postaci serum i to mi wystarcza.

szkoda ale nie

niestety mojej mieszanej cerze nie przypasował, na łojotokowej strefie T wzmagał przetłuszczanie, nałożony w mini ilości za bardzo zmiękczał i rozpulchniał skórę, co dawało efekt przeciążonej i pocącej się skóry, natomiast zaaplikowany na wrażliwe, skłonne do odwodnienia policzki, nie wchłaniał się całkowicie, pozostawiając nieprzyjemnie tłustą warstwę, nałożony rano, wieczorem zaostrzał objawy łzs (zaczerwienienia, drobne krostki, świąd), niestety nie dla mojej chimerycznej cery, podejrzewam, że to może masło shea w składzie jest jednak dla mnie za ciężkie, dwa plusy to brak zapychania i bardzo przyjemny kwiatowy zapach kremu, żeby zużyć smaruję twarz tak raz do dwóch w tygodniu na noc, kiedy czuję, że skóra zaczyna się odwadniać i taka częstotliwość na szczęście mi nie szkodzi, radzę ostrożnie przy łojotokowych cerach

Mam cerę mieszaną, podatną na zapychanie, czasami w stronę tłustej i jednocześnie przesuszonej.
Krem spisuje się świetnie! Nawilża, łagodzi, dzięki niemu pozbyłam się problemu suchych skórek zimą. Ma łagodny zapach i nie powinien nikomu przeszkadzać.
Stosuję go codziennie rano pod makijaż i wieczorem. Szybko wchłania się i nie zostawia nieprzyjemnej warstwy.
Zużyłam już kilka opakowań kremu i kupowałam go na promocjach za rozsądną cenę. Opakowanie mogłoby być lepsze, w postaci słoiczka, bo ciężko wydobyć z niego resztki.

Fantastyczny

Konsystencja jak dla mnie jest dość rzadka, ale mimo to jest wydajny, nie potrzeba dużo, żeby pokryć całą twarz. U mnie działa z marszu, zawsze pomaga, kiedy skóra jest zmęczona różnymi eksperymentami. W porównaniu do aptecznych kremów innych marek wypada świetnie - cena nie jest bardzo wysoka i przede wszystkim spełnia swoje podstawowe zadania. Polecam osobom, które mają cerę z tendencją do niedoskonałości i jednocześnie wrażliwą.

Bardzo dobry porządny krem

Krem używałam kilka miesięcy i zużyłam 2 tubki.

Krem ma lekką konsystencję, coś pomiędzy żelem a kremem, lekko się rozprowadza i ma przyjemny lekki zapach.

PLUSY:
Rzeczywiście dobrze nawilża, dobrze się sprawdził na mojej mieszanej cerze. Nie zapycha. Jest dość wydajny. Mi jednego opakowania wystarczało na kilka miesięcy.

MINUSY:
Z minusów natomiast wymieniłabym dwa:
1) Nie zawsze dobrze współgra z serum - w moim przypadku z serum z Ordinary. (B5+hialurnka) rolował się dość mocno.
2) Pozostawia lekki film, skóra się lekko świeci - mi to nie przeszkadzało bo to dawało taki fajny efekt "glow", który jednak po nałożeniu na serum z kwasem hialuronowym wzmacniał się zbyt mocno, co uwidoczniało relief skóry.

Świetny krem

Moja cera jest mieszana/odwodniona ze skłonnością do zapychania. Ten krem sprawdził się doskonale. Kupiłam go w momencie kiedy moja cera zaczęła się przesuszać była podrażniona i ściągnięta. Potrzebowałam silnego nawilżenia ale nie natłuszczenia. Krem ma żelowo - kremową konsystencję. Używam go przede wszystkim na noc więc daję go naprawdę sporo. Krem w pierwszym momencie ma jakby mokre wykończenie ale potem się wchłania. U mnie nie spowodował żadnych alergii ani zapchania cery a to już dużo. Ma lekki, dość przyjemny zapach. Myślę, że dobrze sprawdzi się dla osób o tłustej i mieszanej cerze. Osoby z cerą normalną i suchą mogą czuć lekki niedosyt. Nałożony cienka warstwą sprawdzi się także pod makijaż ( jeśli komuś nie przeszkadza brak filtrów). Kupuje go w aptekach internetowych bo tam można go kupić w najniższej cenie.

Ulubiony

Jestem posiadaczką cery mieszanej/tłustej ze skłonnością do trądziku dorosłych i odwodnienia, zapychającej się z siebie, więc regularnie używam kosmetyków regulujących. Ten krem kupiłam jako wspomożenie mojej odwodnionej cery, do używania ciągle lub w razie potrzeby, gdybym zbyt przesuszyła skórę regularną pielęgnacją (czyli kremem Hyseac 3-regul lub Effaclarem Duo+).

W obu rolach krem sprawdził się fantastycznie. Nawilża, koi, łagodzi, uspokaja, nie zapycha, bardzo delikatnie i przyjemnie pachnie, wchłania się do zera, ale jednocześnie zostawia twarz miękką i nawilżoną. Jeszcze lepsze efekty nawilżenia były przy używaniu na wilgotną (może być od kranówki/wody termalnej/hydrolatu) skórę.

Krem jest po prostu fantastyczny, na pewno kupię jeszcze niejedno opakowanie. Poleciłam przyjaciółce i też zachwycona. Cena jest trochę wysoka, ale ja zawsze kupuję na promocjach, więc uważam, że jak najbardziej uzasadniona w stosunku do jakości.

Bardzo przyjemny

Sięgnęłam po krem w lecie, kiedy nawilżenie jest koniecznie, ale raczej wolę wtedy coś lekkiego, żelowego.
Z reguły takie lekkie formuły mają też słabe działanie, ale nie w przypadku tego kremu. Przynosi nie tylko fajny chłód i ukojenie, z uwagi właśnie na żelową konsystencję, ale także bardzo dobrze i na długo nawilża skórę.
Szybko się wchłania, nie pozostawia ani tłustej ani lepiącej się warstwy.
Jest wydajny i bardzo przyjemnie pachnie.
Opakowanie takie sobie, wolę kremy w słoiczkach, ale nie jest to jakiś wielki minus.

Wszystko mi w nim odpowiada, może poza cenę i mała pojemnością.