Philips, Sonicare Diamond Clean Smart (Soniczna szczoteczka do zębów z aplikacją)

Cena 1 169,00 zł

Nowa szczoteczka Philips Sonicare Diamond Clean Smart to najbardziej kompleksowe rozwiązanie do higieny jamy ustnej.

Inteligentne czujniki w technologii SmartSensor monitorują szczotkowanie, a aplikacja udziela wskazówek, które pomagają udoskonalić technikę czyszczenia zębów i wypracować dobre nawyki.

Innowacyjne główki z technologią adaptacyjną dopasowują się do kształtu zębów i dziąseł.

Szczoteczka automatycznie wybiera optymalny program i ustawienie intensywności dla każdej główki. Np. po założeniu główki Premium GumCare szczoteczka automatycznie wybiera najlepsze ustawienia pozwalające delikatnie, a zarazem skutecznie czyścić dziąsła.

Kolory do wyboru: CZARNY, BIAŁY, SZARY i RÓŻOWY

Zastosowanie
do gniazdka, na baterie
inne

Trwałość / wykonanie:
Łatwość obsługi:
Design produktu:

Zdecydowanie inna jakość szczotkowania zębów, bardzo wyraźnie poprawia stan zębów i dziąseł

Szczoteczkę dostałam do testów dla Wizażu - zainteresowanych większą ilością informacji na te temat mogę odesłać do mojego artykułu: http://wizaz.pl/Pielegnacja/Philips-Sonicare-rewolucja-w-szczotkowaniu-zebow
- zachęcam do przeczytania :)

Szczoteczka jest iście kosmiczna, bardzo nowoczesna i z pewnością nie jest to po prostu i tylko szczoteczka do zębów. Używam jej już kilka ładnych miesięcy i widzę zdecydowaną różnicę w stanie moich zębów i dziąseł i widzę też, że zęby stały się dużo bielsze.

Co otrzymujemy zestawie? Oczywiście szczoteczkę, zestaw główek, szklankę do przechowywania i ładowania szczotki, pudełko podróżne oraz instrukcję (i tak, trzeba ją przeczytać) ;) Wszystko robi wrażenie jakością i estetyką wykonania.

Nie będę zbyt długo rozwodzić się nad poszczególnymi właściwościami i programami szczoteczki - to wszystko, jeśli jesteście ciekawi, znajdziecie w moim artykule - ale mamy komplet głowic do różnych trybów czyszczenia zębów (głębokie czyszczenie, wybielanie, program dla dziąseł oraz mycie języka). Każdy z nich ma trochę inne parametry i czas trwania, a w obrębie poszczególnego programu możemy ustawić indywidualnie moc od 1 do 3 (świetne rozwiązanie, jeśli na przykład macie jak ja wrażliwe dziąsła i domyślny program jest dla Was zbyt mocny).

Świetnym ułatwieniem jest to, że szczotka sama sygnalizuje nam, kiedy mamy zmienić czyszczoną stronę jamy ustnej, jak również informuje, kiedy zbyt mocno przyciskamy ją do zębów (nacisk naprawdę nie musi być mocny - technologia soniczna czyści zęby niebywale dokładnie bez potrzeby szorowania tak, jak klasyczną szczoteczką).
Wielki plus za delikatność dla zębów i dziąseł - a przyznam, że obawiałam się podrażnień jako właścicielka wrażliwych dziąseł. Włosie nie jest za twarde, nie podrażnia, a wręcz przeciwnie - odkąd używam tej szczotki, zapomniałam już o powracających u mnie cyklicznie zapaleniach dziąseł. Szczoteczka świetnie masuje dziąsła i naprawdę bardzo poprawia ich kondycję. Z pełnym przekonaniem poleciłabym ją więc osobom borykającym się z zapaleniami przyzębia (warto tylko indywidualnie dobrać sobie intensywność w każdym z programów, ja zazwyczaj nie wykraczam poza 1 i 2 w zależności od trybu).

Rewelacyjnie rozwiązane jest ładowanie i przechowywanie szczotki - w komplecie mamy naprawdę ładną szklankę z podstawką indukcyjną, w której trzymamy szczoteczkę, a po podpięciu podstawki do prądu - ładujemy.
Bateria trzyma bardzo długo - przy szczotkowaniu kilka razy dziennie spokojnie wytrzyma jakieś 2 tygodnie, nawet dłużej. W podróżnym etui mamy dołączony kabelek, dzięki czemu bez problemu naładujemy ją także na wyjeździe.

W zestawie brakuje mi jedynie jakiegoś pojemniczka na przechowywanie wymiennych główek - zajmują one zbyt dużo miejsca, żeby zmieścić je ze szczotką do szklanki, więc jeśli chcemy zmieniać programy, trzeba je ciągle gdzieś chować i wyjmować.

Design - mocna strona produktu, moja szczoteczka jest w niezwykle delikatnym odcieniu pudrowego różu, prezentuje się pięknie. Mimo że duża, jest też ergonomiczna i wykonana z materiału, który nie wyślizguje się z dłoni.

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, to aplikacja - dla mnie okazała się zupełnie nieprzydatna (choć nie wykluczam, że fanom tego rodzaju rozwiązań może się przydać). Po pierwsze, nie zsynchronizowała się poprawnie z moim telefonem, napotykałam problem podczas połączenia ze sobą urządzeń (szczoteczka łączy się z aplikacją za pośrednictwem Bluetooth). W efekcie nie udało mi się w żaden sposób korzystać z oferowanych przez aplikację korzyści, choć ignorantem technicznym zdecydowanie nie jestem ;) Samą aplikację oceniam więc jako dodatkowe, raczej zbędne udogodnienie, przydatne może dla osób, które bardzo lubią tego rodzaju nowinki i będą chciały pobawić się jej konfiguracją. Mnie nie wydała się czymś przydatnym – szczoteczka świetnie radzi sobie i bez tego, sama pilnuje czasu szczotkowania i nacisku, jak również nie wyobrażam sobie za bardzo maszerować do łazienki z telefonem za każdym razem, gdy będę chciała umyć zęby (a myję je po każdym posiłku, więc ze szczoteczki korzystam bardzo często). Nieco odstrasza mnie także od tego rodzaju aplikacji konieczność udzielenia dostępu do naszych danych – staram się unikać udostępniania gdziekolwiek informacji na ten temat.

Czy to coś dla każdego - oceńcie sami, może nie jest to rzecz niezbędna, ale z pewnością bardzo pomocna, ułatwiająca codzienną higienę zębów, przede wszystkim wspomagająca usuwanie kamienia i zapobieganie próchnicy. Po paru miesiącach używania widzę wyraźną różnicę w poziomie wybielenia zębów, przypuszczam że gdy trafi się kontrola u dentysty, będę miała potwierdzenie, że szczoteczka działa naprawdę profilaktycznie. Jest to zupełnie inna jakość szczotkowania niż tradycyjnymi szczoteczkami (ze względu na soniczną technologię oraz to, że szczoteczka pilnuje czasu mycia zębów - samej często nie chciałoby mi się szorować zębów faktycznie tyle minut, ile powinnam). Owszem, cena jest kosmiczna, nie da się ukryć, że większość osób nie będzie mogło sobie na nią pozwolić (też raczej nie mogłabym jej wypróbować, gdybym nie otrzymała jej w ramach testu do artykułu). Myślę, że to na pewno zakup wart rozważenia, jeśli macie problemy z zębami i chcecie uniknąć w przyszłości kosztownych zabiegów u dentysty - dbanie o zęby z tą szczoteczką może sprawić, że u stomatologa w przyszłości zostawicie już mniej pieniędzy, więc zakup się zwróci.
Na pewno jest to rewelacyjna technologia, a widząc efekty, trudno byłoby mi teraz z tej szczoteczki zrezygnować :)

Szczoteczka, która pomaga zadbać o zęby kompleksowo.

Szczoteczka rzeczywiście cenowo jest jedną z droższych co może niektórych zniechęcać. Chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami na jej temat.Pudełko zawiera:
-szczoteczkę soniczną w jednym z 4 kolorów ( ja mam kolor różowy- bardzo piękny).
-etui na szczoteczkę i dwie końcówki które możemy tam umieścić. etui dodatkowo posiada kabel USB dzięki czemu daje możliwość ładowania podłączając np do laptopa.
-ładowarkę ze szklanką
-4 końcówki -szczoteczki

Zaczynając od samej szczoteczki.Posiada dwa przyciski.Jeden jest to przycisk włączania/wyłączania a drugi jest przyciskiem dzięki któremu możemy dobrać 3 stopniowe natężenie drgań . Dzięki temu można wybrać i dostosować prędkość i moc do swojego uzębienia tak by nam to odpowiadało i nie sprawiało dyskomfortu.Szczoteczka posiada 5 programów:
1.clean: tryb czyszczenia
2.white+ : sek. i ma na celu wybielanie i usuwanie przebarwień
3.gum health: dba o zdrowe dziąsła
4.deep clean+:głębokie czyszcznie
5.tongue care: czyszczenie jężyka.
Szczoteczkę można połączyć z aplikacją w telefonie przez co pokaże nam które obszary zostały wyczyszczone.Szczoteczka informuje kiedy powinniśmy wymienić końcówkę na inną i potrafi rozpoznać program do założonej końcówki. Dzięki czujnikowi nacisku w podstawie szczoteczki kiedy naciska się zbyt mocno podstawa się świeci i słychać specyficzny dźwięk.
Ładowanie szczoteczki jest wygodne i proste.Szklankę wystarczy umieścić na podstawie ładowarki i włożyć szczoteczkę do szklanki.
Szczoteczka nauczyłam mnie zdrowych nawyków czyli dokładniejszego mycia zębów.Drgania szczoteczki są na tyle delikatne,że szczotkowanie jest dla mnie przyjemnością.Zauważyłam, że po szczotkowaniu zęby są niesamowicie oczyszczone i nie ma na nich śladu zanieczyszczeń,kamienia czy resztek jedzenia.Drgania w połączeniu z pastą tworzą białą pianę i wytwarzają bąbelki.Czuć jak płyn przenika przez szczeliny między zębowe i z dużą siłą oczyszcza zęby.Dzięki 5 programom które różnią się drganiami mam wrażenie, że dba o zęby idealnie . Muszę przyznać, że jednym z widocznych efektów jest to, że dziąsła które wcześniej krwawiły mi po używaniu tej szczoteczki nie krwawią wcale i mają zdrowszy kolor.Jeśli chodzi o efekty wybielania to uważam, że jest jakaś pozytywna zmiana i zęby na pewno mają mniej przebarwień, ale myślę że po dłuższym używaniu efekt będzie bardziej widoczny.
Podsumowując: szczoteczka ma niesamowitą technologię i posiada mnóstwo przydatnych funkcji.Zęby są dokładnie oczyszczone, dziąsła zdrowsze a dłuższe używanie szczoteczki może pomóc w zmniejszeniu przebarwień i wybieleniu zębów.Sama szczoteczka jest wygodna w użyciu i dostosowana do każdego z osobna dzięki aplikacji.

Elegancka szczoteczka w wysokiej cenie

Jak dziewczyny niżej piszą - szczoteczka kosztuje dużo i nie wiem czy sama bym ją kupiła.. koszt w sieciach typu Media Markt to 1299zł, więc jak na szczoteczkę do zębów to kosmiczna kwota. Nie można jej jednak odmówić tego, że jest na max wybajerowana poczynając od jej pięknego wyglądu, aż po aplikację, która informuje nas co musimy poprawić w codziennym szczotkowaniu zębów.

Zacznijmy od wyglądu. Szczoteczka jest naprawdę pięknie wykonana. Ja akurat mam wersję czarną. Jest bardzo lekka, dużo lżejsza niż dwie moje poprzednie elektryczne szczoteczki. Ma kilka programów (wybielanie, głębokie czyszczenie, ochrona dziąseł i pielęgnacja języka). Do każdego z tych programów dobiera się inną końcówkę szczoteczki (i wszystkie 4 są dołączone do zestawu), ja póki co używam dwóch - jedną dla dokładnego oczyszczenia, drugą do języka. Szczoteczka ma wbudowany timer i nie muszę odmierzać czasu szczotkowania - ona robi to za mnie. Co 30 sekund daje znak (lekko przedłużoną wibracją), że minęło pół minuty i należy przejść do kolejnego łuku zębowego a po 2 minutach sama się wyłącza. Jeśli ktoś przyciska szczoteczkę zbyt mocno - też na nas krzyczy i zapala ostrzegawcze światełko. To pewna forma dyscypliny szczotkowania. Poinformuje nas nawet o tym kiedy główka szczoteczki kwalifikuje się do wymiany.

Odnoszę wrażenie, że ta szczoteczka dokładniej doczyszcza zęby, są takie śliskie po przejechaniu językiem. To ciekawe, ale przestrzenie międzyzębowe też wydają mi się czyściutkie, chyba tylko proforma wspomagam się nicią dentystyczną (a tak jej nie lubię, że szok...) Włosie końcówki jest miękkie i niezwykle delikatne dla dziąseł, nie miałam żadnych podrażnień, choć przyznam, że w pierwszych dniach stosowania końcówki do języka lekko mnie bolał, to odczucie jednak mija i język się przyzwyczaja.

Nie da się też ukryć, że do samego używania szczoteczki trzeba się przyzwyczaić. Wykonuje tyle drgań na minutę, że początkowo łaskocze w dziąsła i to jest dziwne uczucie, ale nie jakieś nieprzyjemne. Sama pasta robi się bardziej wodnista niż piankowa i przez pierwsze użycia miałam całe uwalone lustro, ubrania, twarz - no wszystko dookoła ;) do tej pory zdarza mi się gdzieś chlapnąć strumykiem jak się chwilę zapomnę :D ale na szczęście już coraz rzadziej.

Bardzo podoba mi się forma ładowania szczoteczki. Ładowarka indukcyjna w formie szklanki jest nie tylko wygodna, ale i pięknie prezentuje się w łazience. Co więcej, jeśli zabieram szczoteczkę w podróż nie muszę zabierać ze sobą całej szklanki, ponieważ w etui zamontowana jest druga ładowarka z zamontowanym kablem USB i tak naprawdę szczoteczkę mogę ładować nawet w trakcie jazdy samochodem (gdybym tego nie zrobiła w domu), mogę też podłączyć ją do powerbanka i ładować w torebce lub gdziekolwiek mam możliwość. Jest jednak jeden mankament tego etui, mianowicie osoba projektująca je nie wzięła pod uwagę faktu, że kiedy etui będzie w całości zapakowane to zyskuje nieco na wysokości (1-2mm) i najzwyczajniej się nie domyka.. A zamknięcie jest na magnes i kiedy włożę samą szczoteczkę to jest ok, ale jeśli dorzucę końcówki to minimalnie wystają do góry i już mam trudności z bezpiecznym domknięciem etui. No w tym aspekcie ktoś nie za bardzo zaszalał, bo jestem często w podróży i zależy mi na bezpiecznym transporcie sprzętu.

Podsumowując: szczoteczka ma póki co więcej plusów niż minusów, ale więcej pozytywnych ,,osądów" będę mogła dać za kilka, kilkanaście miesięcy, kiedy to pójdę na kontrolę do stomatologa i okaże się, że wszystkie zęby są zdrowe :) Cena wysoka, diabelnie wysoka, ale płaci się też za jakość szczotkowania oraz najnowsze technologie i to rozumiem. Jeśli masz takie środki i chcesz zainwestować w lepsze szczotkowanie to polecam, z pewnością się sprawdzi w codziennej pielęgnacji.

Philips to dobra marka

Długo zastanawiałam się jaka szczoteczkę wybrać i mój dentysta polecił mi Sonicare. Już po dwóch tygodniach używania zauważyłam różnice na zębach , stały się bielsze i przestał tak szybko osadzać się ma nich kamień . Szczoteczka ma kilka opcji wyboru szczotkowania , od masażu po program wybielający . Najbardziej urzekło mnie podróżne etui które sprawia że szczoteczkę można naładować w każdej chwili . Podoba mi się tez jej nowoczesny design i kolor. Aplikacja to tez duże ułatwienie w codziennym myciu zębów. Jedyny minus to cena. Ale rejestrując się w programie Philips można dostać dodatkowe wymienne końcówki . Zęby już po kilku użyciach są bielsze , wyglądają zdrowiej .

Luksusowa ;)

Szczoteczka kosztuje niewyobrażalne pieniądze jak na szczotkę do zębów i szczerze powiem, że nigdy nie wydałabym takiej kwoty na szczoteczkę, niezależnie od tego jak dobra by była. Dostałam ją natomiast do testów i w tej sytuacji bardzo się cieszę, że mam szansę jej używać, bo jest rewelacyjna!

Może trudno to sobie wyobrazić, ale szczoteczka jest naprawdę piękna! Mam białą wersję z subtelnym podświetlaniem i ładowarką indukcyjną w formie szklanki. Do tego eleganckie etui z 4 różnymi końcówkami - po prostu luksus i szał :D jest też specjalna końcówka do czyszczenia języka.

Po nałożeniu danej końcówki szczoteczka automatycznie "wie" jaki program wybrać (czyszczenie języka, ochrona dziąseł, dokładne oczyszczanie itp.), zapamiętuje też nasze preferencje, jeśli zmienimy manualnie program, sygnalizuje upływ każdych 30 sekund szczotkowania i automatycznie kończy ruchy z końcem programu.

Od wielu lat używałam szczoteczek elektrycznych. Mam wrażenie, że ta szczoteczka soniczna dokładniej myje zęby i lepiej zwalcza kamień. Inne są natomiast odczucia, musiałam zmienić trochę sposób szczotkowania zębów i trzymania szczoteczki, bo przez pierwsze dni strasznie chlapałam dookoła pastą i łaskotały mnie dziąsła i podniebienie. Zużywam też zdecydowanie więcej pasty niż przy szczoteczce elektrycznej, ok. 2 razy więcej, bo szczotka soniczna przez częstość ruchów robi z pasty niemalże wodę. Bardzo przyjemne i delikatne jest natomiast włosie szczoteczki.

Co do aplikacji na telefon - jeszcze jej nie ściągnęłam, choć na pewno to zrobię. To fajny bajer, ale nie jest niezbędny.

Podsumowując: szczoteczka jest przepiękna (nie myślałam, że powiem to o szczotce), luksusowa, elegancka i świetnie czyści, ale jest też masakrycznie droga ;) do tanich nie należą też końcówki.

Bardzo dobry produkt.

Szczoteczkę posiadam od jakiegoś miesiąca i jestem nią zachwycona. Moja poprzednia szczoteczka była manualna dlatego doceniam to, że elektryczna wykonuje za mnie większość ruchów i dociera do wszystkich zakamarków. Powiem szczerze - czuć różnicę w czystości zębów!
Co więcej szczoteczkę dobrze trzyma się w dłoni. Szczoteczka nie wypada. Łatwo zdejmuje się końcówkę szczoteczki.
Dzięki wygodnemu kubeczkowi na szczoteczkę jej ładowanie jest bardzo proste i wygodne.
Oczywiście jej design jest również bardzo atrakcyjny (ja posiadam wersję kolorystyczną szarą).
W zestawie znajdują się również 4 różne końcówki (w tym jedna przeznaczona doczyszczenia języka).
Dla tej wersji szczoteczki dostępna jest również aplikacja na telefon, która pozwala użytkownikowi na zapoznanie się z tym jak dba o swoje zęby i nad czym musi popracować.
Szczotkowanie zębów zajmuje 2 minuty po tym czasie szczoteczka się automatycznie wyłącza.
Szczoteczka ma opcje informowania o stanie końcówki. Jeśli należy ją wymienić pojawi się na szczoteczce podświetlony znaczek.
Co więcej w zestawie znajduje się wygodne etui do przechowywania szczoteczki w podróży.
Bardzo dobre urządzenie.