Seni Care, Regenerating Body Balm For Dry Skin (Balsam regenerujący do skóry suchej (nowa wersja))

Balsam polecany jest do pielęgnacji suchej i przesuszonej skóry. Skutecznie nawilża, odżywia i wygładza. Przynosi ulgę skórze, zmniejszając jej szorstkość i likwidując nadmierne łuszczenie.
Cechy produktu:
Regeneruje, wzmacnia i zapobiega wysuszeniu skóry.
Łagodzi podrażnienia i działa przeciwzapalnie.
Neutralizuje wolne rodniki, chroniąc skórę przed przedwczesnym starzeniem.
Zawiera ekstrakt z nagietka lekarskiego, który wspomaga gojenie się ran, owrzodzeń, odparzeń i odleżyn oraz stymuluje proces odnowy naskórka.
Zawiera Biokompleks lniany o działaniu odżywczym i łagodzącym podrażnienia.
Testowany dermatologicznie.

bogate
krem
w tubie
100 – 250ml

Bogaty balsam do suchej skóry

Ten balsam uratował mnie nie raz po opalaniu. Ma bardzo tłustą, gęstą konsystencję. Jest pełen składników olejowych i maseł (co widać też po kolorze - jasnosłomkowy), które świetnie uzupełniają warstwę lipidową skóry. Rozprowadza się tak, że trzeba trochę pomasować skórę, ale wchłania się doskonale i nie brudzi ubrań. Skóra jest po użyciu bardzo miękka i wyraźnie odczuwa ulgę, jeśli to natłuszczenia jej brakowało. Nie stosowałabym, jeśli skórze trzeba bardziej nawilżenia niż natłuszczenia. Wg mnie - bardzo dobry produkt za rozsądną cenę.

Niby ok, ale...

Otrzymałam od firmy 20ml balsamu, które starczyło mi na 2.5 smarowania nóg i rąk (najgorsze miejsca).

Konsystencja jest gęsta, dość toporna w rozsmarowywaniu. Zapach niezbyt przyjemny, ale na tyle słaby, że nie przeszkadza podczas użytkowania.

Mam skórę suchą, w praktyce w okresie grzewczym muszę ją smarować codziennie, gdy jest cieplej - co dwa/trzy dni, w przeciwnym wypadku moja skóra się łuszczy i niesamowicie swędzi. Po posmarowaniu się tym balsamem skóra zaczęła mi dokuczać dopiero 5 (!) dnia, jest to więc dla mnie niesamowity wynik, ale...

... zaraz po wodzie i olejku zawiera parafinę, pochodną ropy naftowej, którą omijam szerokim łukiem (raz, ze względów zdrowotnych i procesu powstania, dwa - odkąd odłożylam ten składnik to zdecydowanie rzadziej muszę się smarować, bo na początku jest ok, a później równia pochyła w dół)...

... nie wiem co ten składnik tu robi, ale jest to dla mnie rzecz nie do przyjęcia i przez to balsam już u mnie nie zagości.

Działa

Balsam dla mnie pachnie bardziej jak męski kosmetyk, jednak ma gęstą, przyjemną w dotyku konsystencję. Troszkę ciężko się go rozprowadza na skórze, ale wchłania się wręcz ekspresowo. Skóra po balsamie odżyła, wygładziła i stała się bardziej elastyczna. Wyraźnie balsam nawilżył moją skórę i ochronił ją przed wysychaniem.Ten kosmetyk na mnie się sprawdził w 100 %.