Max Factor, Lasting Performance Make - Up (Trwały podkład do twarzy)

Max Factor, Lasting Performance Make - Up (Trwały podkład do twarzy)

Max Factor Lasting Performance Make - Up to podkład o przedłużonej trwałości. Nie ściera się przez cały dzień i nie brudzi ubrań. Dobrze kryje, ale ma dość lekką formułę. Nadaje się do cer normalnych - tłustych. Duży wybór odcieni.

Zupełnie mi z nim nie po drodze

Wiele osób zachwala podkłady Max Factora ale mnie te kosmetyki zupełnie nie odpowiadają.
Miałam kilka podkładów tej marki w różnych odsłonach i niemal za każdym razem kończyło się to porażką.
Nie inaczej było i w przypadku tego kultowego już produktu.
Nie wiem dokładnie co, ale ewidentnie coś mi w tym podkładzie nie pasuje a jeszcze bardziej nie pasuje mojej skórze.
Być może jest to podkład dość trwały, który z mojej skóry nie znika w ciągu kilku godzin ale nie podoba mi się efekt, który pozostawia na mojej skórze.
W żaden sposób nie upiększa skóry - nie daje żadnego efektu dodanego.
Kryje bardzo średnio - kiedyś gdy nie miałam większych wymagań sprawdzał się średnio - teraz uważam go za bardzo słaby produkt.
W moim przypadku z odcieniem też zawsze był problem.
Zazwyczaj nie mam kłopotu z dobraniem odcienia dla siebie bez względu na rodzaj i markę podkładu - tu sprawa wygląda inaczej bo w zasadzie każdy odcień z gamy tego produktu do mnie nie pasuje.
Zauważyłam że ten produkt nie współpracuje dobrze z każdym kremem a nawet z bazą pod makijaż.
Jestem zdecydowanie przekonana, że to kosmetyk wybitnie nie dla mnie i nie dostosowany do mojej skóry.

Ulubiony od lat!

Świetnie kryjący podkład, który ukryje małe niedoskonałości. Od lat używam odcień 109 i sprawdza się świetnie. Lubię dość gęstą konsystencję, dzięki czemu podkład jest bardzo wydajny. Opakowanie zmienione w ostatnim czasie, jest wygodniejsze w użyciu.
Często zakupuje go na promocji w Rossmannie, kiedy cena jest na połowę!

Tak

Zużyłam go kilka opakowań zanim zeszła mi opalenizna i zrobiłam się blada. Ma świetne wykończenie. Krycie jest średnie ale dobrze daje się budować. Utrzymuje się na twarzy około 14 godzin czyli bardzo długo.

Zadowolona

Podklad super trwaly. Przykrywa niedoskonalosci. A mam blizny po tradziku jak dla mnie Super.
Na lato mieszam go z troche bardziej lejacym podkladem. Mialam go tez na slubie u trzymal cala noc

Na piątkę z minusem

Byłam bardzo ciekawa działania tego podkładu, potrzebowałam czegoś co dobrze zmatowi cerę, a także zakryje zaczerwienienia i popękane naczynka. Zamówiłam go przez internet, za niecałe 22 zł, odcień najjaśniejszy Fair. Nie mogłam się doczekać, by go przetestować.
Przede wszystkim odcień idealnie współgra z moją karnacją - zawsze miałam problem, by dobrać właściwy, wszystkie były za ciemne (nawet te dumnie nazywane ivory) albo ciemniały po kilku chwilach od nałożenia. Tutaj nie ma tego problemu, fluid wtapia się, nie ma efektu maski.
Konsystencja jest delikatna, kremowa, dobrze rozprowadza się na twarzy nie tworząc smug. W ciągu dnia się nie waży, nie robi ciastka.
Matuje naprawdę na piątkę, właściwie przez cały dzień nie były potrzebne poprawki, cera nic a nic się nie błyszczała (co w moim przypadku jest naprawdę sukcesem, z innymi podkładami twarz świeci się już po 3 godzinach).
Co do krycia, to tu się trochę rozczarowałam. Już przy pierwszym nakładaniu musiałam nanieść dodatkową (niewielką, ale zawsze) porcję fluidu na miejsca najbardziej zaczerwienione, bo przebijały przez jedną warstwę. Udało się je zakryć, ale po trzech godzinach znowu były widoczne.
Mimo wszystko ze względu na mat, konsystencję, kolor i to, jak pięknie współgra z cerą oraz nie wchodzi w pory, rozważę ponowny zakup.

Czyżby w końcu ideał?

Szukałam lekkiego podkładu na lato, który będzie wyglądał naturalnie a jednak co nieco zakryje. Miałam chrapkę na ELDWL, jednak dość wysoka cena powstrzymała mnie od kupna. MF chodził za mną od kilku lat, ale zniechęcała mnie ciemna kolorystyka tych podkładów. W końcu w ramach poszukiwań podkładu, który sprawdziłby się latem nie tylko na co dzień, ale również na poprawinach padło na LP. Godzinami oglądałam swatche i do pierwszej wiosennej opalenizny wybrałam odcień soft beige 105.
Konsystencja podkładu jest bardzo przyjemna, lekka i kremowa. Idealnie się rozprowadza nie pozostawiając smug czy plam. Podkład pięknie stapia się z cerą pozostając praktycznie niewidocznym. Bardzo ładnie wyrównuje koloryt skóry i pozostawia miłe satynowe wykończenie. Kryje drobne niedoskonałości. W moim odczuciu nie jest to podkład typowo kryjący, ponieważ poziom krycia jest raczej właśnie średni, taki dzienny. Podkład ładnie matuje moją mieszaną cerę, po jakimś czasie błyszczy się tylko na nosie. Dobrze trzyma się przez większość dnia, 8- 10 godzin w zupełności mi wystarczy. Kolor 105, który wybrałam na tę porę roku jest ok, choć prawdą jest, że podkład ciemnieje już w momencie nakładania. Zimą będę mieć problem z dobraniem odcienia. Opakowanie jest lekkie i praktycznie. Cieszy również fakt, że podkładu jest o 5 ml więcej niż standardowo.
Podsumowując: świetny podkład za rozsądną cenę, zapewnia mi efekt, którego szukałam od lat. Wybaczam mu drobne mankamenty jak ciemnienie czy błyszczący nos. Warto polować na niego w promocjach lub drogeriach internetowych. Ja już przy nim zostaje.

Jeden z ulubieńców

Kupiłam ten podkład po recenzji jednej z youtuberek (bardzo go sobie chwaliła), w moim odczuciu nie myliła się!
Podkład ma gęstą konsystencję, ale po twarzy sunie idealnie, rozprowadza się równo, nie zbiera się w zmarszczkach. Mam skórę mieszaną i miałam obawy co do tego, że będzie mi "zjeżdżał" z twarzy, ale zupełnie nie obserwuje takiego czegoś. Pięknie się utrzymuje, nawet gdy jestem cały dzień zabiegana i nie mam czasu na poprawki ;) owszem wyświęcania się po jakiś 6h, ale i tak wygląda dobrze, co cieszy mnie najbardziej. Jeden mały minus za to, że ciemnieje po nałożeniu na twarz, wiec warto pamiętać żeby kupić troszkę jaśniejszy odcień, ale ja mu wybaczam ten mały mankament

Kiedyś tak dzisiaj nie

Dawno, dawno temu... Miałam, używałam przez bardzo długi czas. Teraz kiedy moja skóra jest bardziej dojrzała, ma więcej do ukrycia mówię temu podkładowi wielkie nie. Podkład dosyć trwały, choć bez przesady, są lepsze. Kolory, to już indywidualna sprawa. Najgorsze, że oksydują. W stronę pomarańczy. Krycie dobre. Poza tym podkład wysusza, brzydko podkreśla skórki i niedoskonałości. Dla mnie to taki beton. Nie daj boże przypruszyć go pudrem i robi się maska. Klaśniesz, kichniesz i odpadnie. Wieczorem skóra była wysuszona na wiór. Nie warto wydawać kasy, jest dużo lepszych podkładów, nawet z tych dużo tańszych.

Kupiłam, bo koleżanka zachwalała

Podkład zakupiłam po bardzo pozytywnych referencjach. Jest on klasyczny i chyba swojego składu nie zmienil od lat podobnie jak creme puff tej samej firmy. Zapach pudrowy przypominający stare czasy. Może to i plus? Konsystencja kremowa ale trwałość... Liczyłam na coś więcej. A były zachował się na mojej skórze przez wiele godzin muszę użyć fixer. Ogólnie ok

Dobry

Lubie produkty max factora i takze ten podklad przypadl mi do gustu, nie jest jakis super niesamowity ale jest w porzadku. Standardowa zmiane w pracy na 8h wytrzyma ale na wieksze wyjscia wole cos pewniejszego. przy dotykaniu sie moze sie scierac

Nie, dziękuję

Spodziewałam sie wiecej po tym produkcie. Podklad ciemnieje na twarzy az strach go nakladac w pomieszczeniu z slabym oswietleniem. Zostal on mi polecony przez Panie w sklepie jako super kryjacy, nie oksydujacy. Jednak testowalam go juz z roznymi bazami, kremami, nakladalam pedzlem, dlonmi, blenderem - efekt taki sam. Na dodatek mam wrazenie ze po nim wyskakuja mi zaczerwienienia na twarzy i zapycha mi pory. A nie mam cery problematycznej ani duzo do "przykrycia" na twarzy. Zdecydowanie nie dla mnie.

Cis sie zmienilo

Pamietam jak uzywalam tego podkladu zzachwyrwm,zadowolona bylam z efektu krycia, nawilzenia konsystencji I byl produjtem po ktory siegalam z checia. Co prawda nie lubilam opakowania bo jest strasznie tandetne ale trudno mozna przezyc. Widzac primocje zakupilam po dluzszej przerwie I co? Fatalny! Nie wiem co zmuenili ale maja zlego doradce !! Podklad nie kryje jest rzadki, opakowanie bez zmianale najgorsze co sue dzieje na twarzy. Po godz spojrzalam w lustro a tam same amy, mazy I wlasciwie odcien ciemniejszy tragedia jak na te marke juz po niego nue siegne nawet jesli kupilam jakies trefne opakowanie