Max Factor, Lasting Performance Make - Up (Trwały podkład do twarzy)

Max Factor, Lasting Performance Make - Up (Trwały podkład do twarzy)

Max Factor Lasting Performance Make - Up to podkład o przedłużonej trwałości. Nie ściera się przez cały dzień i nie brudzi ubrań. Dobrze kryje, ale ma dość lekką formułę. Nadaje się do cer normalnych - tłustych. Duży wybór odcieni.

Zacna sztuka

Z marką Max Factor nie miałam zbyt wiele do czynienia. Kiedyś miałam kilka ich produktów, ale jakoś nie zapadły mi szczególnie w pamięć. Podkład natomiast ciekawił mnie z uwagi na dość dobrą ocenę w KWC, liczne przychylne opinie oraz formułe touch-proof. Mimo początkowego sceptycyzmu przekonałam się do niego i musze przyznać, że to jeden z najlepszych podkładów jakie używałam kiedykolwiek. Z pewnością zagości u mnie jeszcze nie raz, choć może w nieco innym odcieniu.

OPAKOWANIE

Opakowanie jest bardzo proste, można by rzec klasyczne i na półce kiedy widzimy masę innych produktów wiadomo który to MF, jest bardzo charakterytcyzne. Wykonano je z przezroczystego plastiku i wyposażono w czarną zakrętkę. Opakowanie zdobi logo marki oraz nawa produktu wypisana czarną czcionką ze złotymi elementami. Jest to jakby forma tubki, która stoi do góry dnem, dzięki czemu nie ma problemu z wyciskaniem produktu. Podoba mi się to, ze aplikator ma formę dziubka z małą dziurką, dzięki czemu można dokładnie i precyzjnie dozować produkt.

PODKŁAD

Posiadam odcień 102 pastelle, który wybrałam na lato, gdyż nabrałam nieco koloru i moja blada cera stała się bardziej żywa ;) Niestety kolor jest minimalnie, ale to minimalnie za ciemny, więc ratuję się rozjaśniaczem, choć kilka razy nosiłam go w domu solo, aby wypróbować jego możliwości. Na pewno nie ciemnieje, za co ma duży plus. Współgra z rozjasniaczem i nie zmienia swoich właściwości. Jest dosyć lekki jeśli chodzi o konsystencję, ale nioech to was nie zmyli - wcale nie traci przy tym na kryciu, ba jest ono znacznie lepsze niż w przypadku gęstszych podkładów. Jest też świetnie napigmentowany. Zakrywa wszelkie niedoskonałości takie jak cienie pod oczami, drobne wypryski czy blizny potrądzikowe (przy większych trzeba ratować się korektorem, mam różne niedoskonałości na twarzy, więc po części również używam korektora). Daje bardzo naturalny efekt, ładnie stapia się ze skóra. Wystarczy go utrwalić pudrem i spokojnie wytrzymuje 4-5 godzin, co przy mojej mieszanej cerze jest świetnym wynikiem, potem wystarczą drobne poprawki. Podoba mi się efekt jaki daje na skórze – jest świeża, wypoczęta, jednolita, to coś czego tak na prawdę chce każda z nas. Kolorystyka jest bardzo różnorodna, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Produkt wydajny – wystarczy niewielka ilość na cały makijaż. Krycie można stopniować, choć 1 warstwa daje naprawdę porządne. Co do formuły touch-proof, bo ona najbardziej mnie zaciekawiła – kiedy dotykałam podkładu zazwyczaj na skórze miejsce to było nieco jaśniejsze, podkład po prostu się ścierał, co było widoczne, przy MF praktycznie nie widać gdzie dotykałyśmy twarzy, czy gdzie akurat dotknęłyśmy szyi ubraniem, więc to nie chwyt marketingowy, różnice zauważyłam testując to na kilku podkładach i MF wypadł najlepiej. Cenowo również wychodzi korzystnie, często w promocjach.

PLUSY:
+ naturalny efekt
+ ładnie stapia się ze skórą
+ odporny na ścieranie i dotyk
+ duża gama kolorystyczna
+ trwały
+ wydajny
+ dobrze kryje
+ korzystna cena w promocji
+ opakowanie z dziubkiem

Treściwy, ale robi swoje

Miałam wątpliwości co do wypróbowania podkładu po tym jak przeczytałam, że oksyduje, ale po nałożeniu próbki w drogerii i odczekaniu dłuższej chwili stwierdziłam, że nic się z nim nie dzieje.
Zakupiłam numer 100 Fair. Konsystencja jest kremowa i nieco treściwa, ale nie czuć go na twarzy w ciągu dnia jeśli oczywiście nie będziemy go dokładały warstwami podczas wykonywania makijażu. Ładnie kryje niedoskonałości, nie jest to może stuprocentowe krycie, ale zdecydowanie w granicach 75-80%. Czy utrzymuje się cały dzień? Cały może nie, ale z drobnym przypudrowaniem w ciągu dnia do godzin wieczornych z pewnością dotrwa nawet przy cerze mieszanej/tłustej. Dobrą i lekką bazą pod ten podkład jest na pewno Holika Holika Aloe Gel 99%.

Dobry

Nie mogłam się doczekać, by go przetestować. Co do krycia, to tu się trochę rozczarowałam. Już przy pierwszym nakładaniu musiałam nanieść dodatkową (niewielką, ale zawsze) porcję fluidu na miejsca najbardziej zaczerwienione. Ma świetne wykończenie. Krycie jest średnie ale dobrze daje się budować. Podkład jednak nie współpracuje z kremami i bazami pod makijaż

Dobry podkład

Polecam ten podkład. Ma lekką konsystencję, szybko się wchłania i dobrze rozprowadza na skórze. Bardzo dobre krycie i matowienie twarzy. Nie zatyka porów. Moim zdaniem cena jest zbyt wygórowana w stosunku do jakości tego podkładu. Na szczęście kupiłam produkt w promocji. Mimo wszystko polecam podkład Max Factor Lasting Performance Make Up.

Przyjemny ale nie dla mojej cery.

Pokład Lasting Performance kupiłam raz ,zachęcona pozytywnymi recenzjami i skuszona atrakcyjną ceną na allegro, niestety nie polubił się on z moją cerą i raczej powtórnie nie skorzystam z jego właściwości.

Początkowo nie byłam przekonana do opakowania, chyba zbyt bardzo przyzwyczaiłam się do szklanych buteleczek z pompką, ale po kilku użyciach okazało się ze polubiłam tę formę aplikacji.
Plastikowa i poręczna tubka zaopatrzona w wygodny dzióbek umożliwiający bardzo higieniczne dozowanie produktu. Trwała i solidna nakrętka chroni nas przed samoczynnym odkręceniem i zabezpiecza przed przypadkowym rozlaniem produktu. Dodatkowo umożliwia postawienie kosmetyku w pionie co umożliwia jego spływanie w dół. Plusem jest również to, że po upadku nie rozbije się.

Podkład dostępny w 8 odcieniach , dla mnie idealny okazał się 108 Honey Beige.
Konsystencja jest rzadka, ale nie płynna ,delikatna i kremowa.Bardzo dobrze rozprowadza się na skórze , nie zasycha natychmiast więc mamy czas by dopracować szczegóły. Mnie dobrze rozprowadzało się zarówno palcami jak i gąbką BB, Po nałożeniu nie pozostawia smug ani plam. Nie wchodzi w zmarszczki, i dobrze maskuje pory. Krycie jest bardzo delikatne i raczej nadaje się do cer z niewielkimi zmianami kolorytu. Właśnie z tego powodu nie nadaje się do mojej cery , bo niby można budować krycie ,ale przy nałożeniu kilku warstw buzia nie wygląda zbyt ciekawie. Przy nałożeniu jednej warstwy nie tworzy efektu maski, cera wygląda bardzo naturalnie i zdrowo, z satynowym matem. Nie wysusza skóry.

Niestety mimo obietnic producenta ,ściera się i brudzi ubrania , jego trwałość też nie zaskakuje bo nie wytrzymuje na buzi cały dzień , po 7-8 godzinach zaczyna się wyświecać i znika z brody i nosa. Po krótkim czasie od nałożenia ciemnieje i zmienia kolor.

Pod koniec używania również opakowanie które przypadło mi do gustu, okazało się problematyczne. Plastik jest dość twardy i ciężko wycisnąć resztkę produktu, ale nożyczki rozwiązały problem.

Nie, nie, nie...

Do podkładu wróciłam po paru dobrych latach. Pamiętam, że wcześniej sprawdzał mi się dość dobrze ale wtedy jeszcze był mały wybór i wiedza o kosmetykach :) kupiłam go w najjaśniejszym kolorze. Niestety nie dość, że praktycznie wszystkie kolory wpadają w róż, to jeszcze strasznie ciemnieją. Twarz wygląda w tym podkładzie brudno. Krycie jest ok, średnie. Konsystencja nie dla mnie - taka kremowo-pudrowa, ja wolę rzadkie podkłady. Widać go na skórze, właśnie chyba przez tą pudrowość. Za tą cenę są lepsze podkłady w drogerii.

jestem na nie!

Podkład jest dość drogi i nie warty swojej ceny. Dlaczego?
1. Ciemnieje, zaraz po nałożeniu jest ok, po killku minutach robi się ciemniejszy i tworzy maskę
2. Trzeba umiejętnie go nakładać, bo tworzy smugi
3. Nie jest trwały.
4. Dwie warstwy kryją, jedna tylko ujednolica kolor.

Plusem jest zapach i opakowanie, które samo się nie otworzy, co jest ważne np. w podróży. (I zajmuje mało miejsca)

Na początku tak, teraz trochę nie

Przy pierwszym opakowaniu byłam zachwycona! Złapałam podkład- boga za tubkę, jednak drugie opakowanie zweryfikowało prawdę.
Odcieni jest dość dużo do wyboru, więcej w internecie niż w drogeriach stacjonarnych. Tam też podkłady są dużo tańsze.
Mój kolor to 108 (Honey Beige). Zaraz po nałożeniu jest genialny, pasuje, wchłania się, ale po jakims czasie ciemnieje i to jest jego głównym i największym minusem. Nie zamieniłam się w ciasto czekoladowe, ale bardziej nowoczesne, bo marchewkowe.
Na jesień i zimę podkład był idealny. Przykrywał mi ładnie skórę z niedoskonałościami, bez efektu maski "Zorro", super matowił. Nie uczulił mnie, nie wysuszył. Bardzo długo się trzyma na twarzy, zakrywa to co trzeba i to są jego ogromne plusy. Konsystencja jak dla mnie - ok.
Na wiosnę wydaje mi się jakiś taki za ciężki, moge powiedzieć "wieczorowy".
Właśnie przy drugim opakowaniu moja cera się bardzo pogorszyła, powstał wysyp krostek na czole (najwięcej!) i dodatkowo powiększyły mi się i tak już rozszerzone pory (na nosie oczywiście).
Przestałam go używać, ale dalej mam na półce i stosuję jendorazowo, tylko na większe wyjścia, bo wiem, że będzie się świetnie spisywał.

nie poznałam się na nim?

Czytając inne recenzje zastanawiam się czy aby o ten sam kosmetyk chodzi, dla mnie to pomyłka, a nie podkład. Właśnie mi się skończył i nigdy więcej. Opakowanie byle jakie, po odkręceniu wylewa się, jest rzadki, trudno go równomiernie rozprowadzić, najlepiej sprawdza się metoda przez pacykowanie, w przeciwnym razie zostają smugi. Kolor nawet najjaśniejszy po nałożeniu ciemnieje. Niestety nie kryje nawet drobnych niedoskonałości ale pozostawia na skórze warstwę jak po sypkim pudrze, widać to dokładnie na ekranie telefonu, po każdej rozmowie musiałam wycierać telefon. Na nakrętce maleńka naklejka, z jeszcze mniejszymi literkami informująca w języku polskim, że to podkład długotrwale kryjący. Potrzebna lupa.

Warto spróbować

Podkład świetnie się wpasował do mojej trądzikowej i mieszanej cery. Jego zaletą jest niewątpliwie gęstość i to, że dobrze rozprowadza się gąbeczką. Po przypudrowaniu trzyma się na twarzy kilka godzin i co najważniejsze nie zapycha. Mam mieszane uczucia co do krycia, ale przy dobrych dniach z cerą daje sobie radę.

Nic tylko brać

Jeden z fajniejszych podkładów jakich używałam. Świetnie sprawdza się do cery mieszanej i tłustej, na mojej suchej też nie było większych problemów. Nie "ścinał się" , idealnie krył niedoskonałości i wyrównywał koloryt, nie utleniał się, nie zmieniał koloru. Po przykryciu pudrem utrzymuje się cały dzień bez najmniejszych poprawek. W dodatku tak atrakcyjna cena tylko zachęca do zakupu.

Absolutny hit!!!

Ten podkład to mój absolutny niezbędnik! Testowałam wiele różnych fluidów, tańszych droższych i dopiero Kasting Performance spełnił moje wszystkie oczekiwania. Mam cerę normalną, wrażliwą że skłonnością do zaskórników i ten podkład jest idealny dla mojej cery - co najważniejsze nie zapycha porów, dobrze kryje nie tworzac przy tym efektu maski (mam dość widoczne cienie pod oczami a z tym podkładem nie muszę używać korektora żeby je zatuszować) . Dodatkowo lekka konsystencja, szybko się wchłania nie pozostawiając świecącej warstwy.

Jak dla mnie najlepszy podkład ever, używam go od lat i nie zamierzam zmieniać. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to, że dość ciężko jest wydobyć z opakowania resztki fluidu. Łatwo jednak sobie z tym poradzić. Opakowanie jest plastikowe więc bez problemu można przeciąć je zwyklymi nożyczkami i wykorzystać to co w środku zostało.