Vianek, Seria Czerwona, Rewitalizująca maseczka-peeling do twarzy

Vianek, Seria Czerwona, Rewitalizująca maseczka-peeling do twarzy

Wyjątkowe połączenie delikatnego peelingu w postaci drobno zmielonych pestek malin i odżywczej maseczki. Drobinki delikatnie ścierają wierzchnie warstwy naskórka, wygładzają i ujednolicają koloryt. Bogata formuła maseczki, bazująca na oleju lnianym, w połączeniu z olejami z pestek malin i truskawek oraz maseł shea i avocado, zapewnia prawdziwy koktajl składników nawilżających i uelastyczniających. Po zastosowaniu pozostawia na skórze uczucie aksamitnej miękkości i gładkości, przywracając jej blask i zdrowy, młody wygląd.

dojrzała, sucha
przeciwzmarszczkowe
bez parabenów, bez silikonów, bez alkoholu
w tubie
klasyczne

Jako peeling jest bardzo fajny :)

Produkt polskiej marki i ma naturalny skład. Peeling posiada dość duże drobinki, niezbyt ostre, ale spełniają swoje zdanie. Lekko ziołowy zapach - przyjemny. Skóra po użyciu jest nawilżona, napięta i wygładzona. Gęsta tłusta konsystencja, po kontakcie z wodą emulsja – stosowałam głównie jako peeling do twarzy raz w tygodniu, bałam się, że jako maseczka może mnie zapchać. Średnia wydajność – trudno go wydobyć z opakowania na pewnym etapie. Jeden z ulubieńców – bardzo lubię jak moja skóra się po nim czuje oczyszczona a jednocześnie nie całkowicie pozbawiona ochrony i nawilżenia. Kupiłam już drugie opakowanie.

Konkretny peeling

Jeśli chodzi o peelingi do twarzy to kiedyś sięgałam tylko po te mechaniczne, potem przestawiłam się na enzymatyczne i kwasowe. Peeling z Vianek ma mocne drobiny i faktycznie skutecznie złuszcza naskórek, a skóra po aplikacji jest przyjemna w dotyku i wygładzona. Jako maseczka niestety lubił mnie podrażniać, przez mocne drobinki. Jednak stosowany raz w tygodniu sprawdza się bardzo dobrze, ale nie będzie to kosmetyk dla każdego. Na plus oczywiście naturalny skład i przyjemny truskawkowy zapach, który uwielbiam :)

ZALETY
Wygładza i odświeża skórę
Skutecznie złuszcza
Naturalny skład
Zapach

WADY
Może podrażniać
Mocne drobinki

Nawet dla naczynkowców

Kupiłam ten peeling, ponieważ pani w drogerii mi go poleciła.
Zużyłam już co najmniej dwa opakowania, a rzadko wracam do raz wypróbowanych peelingów. Stosowałam go następująco:
nakładałam go dość grubą warstwą, zostawiałam na około 8-10 minut, a następnie zmywałam, bardzo lekko pocierając. Przez to moja skóra nie była podrażniona, a ładnie wypeelingowana.

Na pewno na oklaski zasługuje zapach, który jest przepiękny. Sam peeling mnie nie uczulił, nie podrażnił. Buzia po nim jest miękka, gładka i... po prostu ładniejsza :)

Naprawdę dobry peeling

Drobinki peelingu są dość duże, nie zbyt ostre, wg mnie jest to słaby peeling jeżeli chodzi o ścieranie. Bardzo podoba mi się opcja maseczki, lubię trzymać ją dłużej na twarzy, widze wtedy efekt nawilżenia i ukojenia.
Zapach jest bardzo przyjemny a skład zadowalający.

Hm.

Zamówiłam, ponieważ miałam nadzieję że będzie to konsystencja kremu z pestkami malin i truskawek, tak jak jest to w maseczce w saszetce. Tymczasem mam coś w rodzaju zbrylonego cukru, z ogromnymi pestkami. Nakładając miałam wrażenie że kładę na twarz cukier wymieszany z miodem. Gdzie 80% to cukier. Więc konsystencja nie zachwyca, a u osob wrażliwych może dodatkowo podraznic skórę. U mnie na szczęście to nie występuje. Twarz jest nawilzona, wygładzona, trzeba bardzo delikatnie rozprowadzać na twarzy. Spelnia raczej wszystko o czym wspomniał producent, nie mam się do czego doczepić.

Mój ulubieniec

Bardzo lubię ostre peelingi a ten dzięki pestkom malin takie robi. Jest naprawdę mocy także trzeba uważać. Zapach delikatny i przyjemny. Pozostawiony na skórze jako maska po jej zmyciu pozostawia buzie gładka i napięta. Na pewno kupię ponownie

Truskawkowy relaks SPA

Marka Vianek ma ciekawe kosmetyki ale o specyficznych, ziołowych zapachach, które nie do końca mi odpowiadają. Jednakże sposób stosowania, opakowania i działanie są zadowalające, dlatego często po nie sięgam. W przypadku tego produktu, aromat jest dodatkowym atutem więc i radość podwójna ;-).

O MNIE
Cera mieszana coraz bardziej w stronę suchej. Posiadam dużo nierówności i zmian trądzikowych. Skłonność do podrażnień średnia. Lubię fizycznie poczuć proces złuszczania, nie znoszę tłustej warstwy na twarzy.

OPAKOWANIE
Produkt znajdziemy w zgrabnej, plastikowej tubce posiadającej przyjemną szatę graficzną charakterystyczną dla marki. Przyznam że pierwszy raz spotkałam się z umieszczeniem tak treściwej konsystencji w tubie. Trochę ciężko się z niej wyciska, ale i tak wolę tą formę niż nabieranie ze słoika. W ten sposób jest bardziej estetycznie.

WNĘTRZE
W środku bardzo gęsta pasta koloru bursztynowego, pełna dużych, kanciastych drobin. Drobiny są mega ostre, producent informuje że to drobno zmielone pestki malin. Może i drobno ale za to bardzo kanciasto ;-). Przyznam szczerze że trochę się ich wystraszyłam. Mam bardzo wrażliwe oczy i jak taka ostra drobina dostałaby się do środka to sama nie wyjdzie. Zdecydowałam się jednak na ostrożne stosowanie, jeszcze bardziej omijałam okolice oczu a podczas dokładnego spłukiwania nie otwierałam ich aż do samego końca.
Zapach, jak już wspomniałam, jest naprawdę przyjemny, czuć tam delikatny aromat truskawki. Pasuje mi on bardziej do lekkiego musu do twarzy niż peelingu zdzieraka, co jeszcze bardziej zwiększa moje zainteresowanie tym produktem.
Skład bardzo mi się podoba, mamy tam to co powinno być m.in. dużo dobroczynnych olejów, drobiny pestek malin, emulgatory, kompozycję zapachową.

STOSOWANIE
Sposób stosowania jest dokładnie opisany i stanowi pewnego rodzaju zabieg, przeprowadzany etapami. Mamy tu kilka w 1, czyli m.in. peeling i maseczkę za jednym zamachem. Do tego całość w czasie około 15 minut czyli takim, jaki jestem w stanie wyrezerwować.
Etapy:
- zwilżam oczyszczoną twarz wodą
- nakładam produkt i wmasowuję kolistymi ruchami (wtedy konsystencja zmienia się na mleczną plus drobiny)
- po masażu twarzy polecam od razu zrobić peeling dłoni, bo naprawdę sporo drobin zostaje na rękach
- pozostawiam na 10 minut
- dokładnie zmywam przy zamkniętych oczach (!).

DZIAŁANIE/EFEKT
Peeling należy do naprawdę porządnych zdzieraków; chyba jeden z mocniejszych jaki miałam. Dlatego super że bazą są oleje które nieco łagodzą odsłonięty naskórek. Po całym rytuale skóra jest mega gładka, pozostaje cieniutka warstwa olejowa (nie lubię tłustości na skórze a ta mi nie przeszkadza), która stosunkowo szybko się wchłania i aż prosi się o jakieś serum czy odżywczy krem. Do tego gładkie dłonie, które również kremuję na końcu. Naprawdę czuję się jak bym wróciła ze spa ;-). Producent nie napisał jak często powtarzać ten zabieg, według mnie raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Przy takiej częstotliwości, myślę że ta mała tubka posłuży mi 2-3 miesiące co uważam za dobrą wydajność.
Po miesiącu stosowania zaobserwowałam nieznaczną poprawę jakości mojej cery.

Bardzo lubię produkty, które przyjemnie zaskakują. Ten zdecydowanie do nich należy. Mamy tutaj ciekawy wygląd pasty, zapakowany w nietypowym dla niej opakowaniu, ładny  zapach, delikatny jak na moc działania, do tego wielozadaniowość kosmetyku (plus moja inwencja z peelingiem dłoni ;-). Wszystko to sprawia że trudno znaleźć odpowiednik innych firm a taka innowacja połączona z zadowalającym efektem sprawia że na pewno wrócę do niego ponownie.

Bardzo dobry produkt

Peeling posiada dość duże drobinki. Dla cery bardzo wrażliwej nie będzie odpowiedni. Zapach jest przyjemny, słodki. W składzie znajduje się dużo olejków jak np. avocado, lniany, masło shea, z pestek malin i truskawek. Dzięki tym olejkom skóra twarzy po wykonanym masażu zostaje ukojona. Przy mojej tłustej cerze skłonnej do wyprysków peeling sprawdził się przyzwoicie. Zawsze trzymam go 10 min zgodnie z zaleceniem, a po umyciu skóra staje się odświeżona, nawilżona i ukojona. Bardzo pasuje mi jego tłusta formuła. Dzięki temu nie czuję wysuszenia jak przy innych peelingach skierowanych do cery tłustej.

I tak i nie

Kupuję produkty tej marki ze względu na skład i polską markę. Skład nie jest zły. Zapach fajny w miarę neutralny. Produkt połowicznie spełnia rolę, ponieważ nie widzę efektu działania maseczki, jako peeling sprawdza się dobrze, ale do suchej skóry nie polecam za często tego robić. Opakowanie słabe, dużo produktu zostaje na ścianka i trzeba mocować się z wyciśnięciem resztek

Mój nowy ulubieniec

Uwielbiam maliny i truskawki w kosmetykach (i nie tylko), więc nie mogłam nie wypróbować tego peelingu.
Ma bardzo fajny zapach, kojarzy mi się z bio cukierkami malinowymi. Konsystencja jest gęsta, zbita, na początku opornie wychodziła z tubki, ale im więcej produktu zostało zużyte, tym łatwiej szło.
Drobinki peelingujące są delikatne, a jednocześnie efektywnie zdzierają martwy naskórek.
Przy stosowaniu tradycyjnym produkt dość mocno podrażnia skórę twarzy (tak jak peeling pomarańczowy z Vianka), natomiast jestem posiadaczką cery wrażliwej i naczynkowej, może na mniej reaktywnej skórze nie byłoby takiego efektu. Trzeba jednak mu oddać, że po takim zdzieraniu cera jest oczyszczona i gładka, a zaczerwienienie schodzi po kilkunastu minutach. W przypadku stosowania tak, jak zaleca producent tj. pozostawiony na około 10 minut efekty są tak samo dobre, tyle, że skóra nie jest podrażniona. Produkt ściera brud i martwy naskórek, nadaje cerze promienności i ujednolica ją. Nie powoduje zaczerwienienia, skóra jest miękka i gładka, przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji.
Według mnie bardzo fajny, skuteczny peeling. Robi, co do niego należy i ma świetny, naturalny skład.

Naturalna maseczka-peeling

Skóra po peelingu rzeczywiście jest wygładzona i nawilżona. Nieco bardziej elastyczna, miękka i gładka w dotyku oraz rozświetlona. Konsystencja kojarzy mi się z dżemem truskawkowym i podobnie pachnie!

Niby fajne, ale

Jako peeling sprawdza się dobrze. Złuszcza. Producent zaleca zostawienie jej na jakieś 10 minut. Po tym czasie skóra jest przyjemna w dotyku... ale to tyle. Nie zauważyłam, by cokolwiek się zmieniło oprócz milszej w dotyku skóry, gdzie efekt i tak nie zostaje na długo.
Jak ktoś potrzebuje czegoś na szybko, jasne. Jednak przy przemyślanym zakupie raczej sięgnę po coś innego.