Pollena-Savona, Familijny, Szampon pokrzywowy z witaminami

Pollena-Savona, Familijny, Szampon pokrzywowy z witaminami

Pojemność 1 000 ml

Doskonały szampon do mycia i pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania się.
Ekstrakt z pokrzywy reguluje procesy zachodzące w cebulkach, przez co przetłuszczanie się skóry głowy i włosów znaczącą się zmniejsza. Włosy stają się zdrowe, piękne i lśniące.
W swym składzie zawiera ekstrakt z pokrzywy, który poprawia ukrwienie skóry głowy oraz wzmacnia cebulki włosów.
zawiera kompleks witamin A, E, NNKT (F) , H i B, które wzmacniają włosy, odżywiają je, zapewniając im fantastyczny wygląd i kondycję

Znasz skład tego produktu?

Bardzo dobry.

Najbardziej lubię klasyczne, ziołowe szampony oczyszczające-mam przetłuszczające się włosy, wymagają codziennego mycia i są podatne na obciążenie. W mojej łazience pokrzywowe goszczą najczęściej i jak zauważyłam-ten od Polleny Savony najbardziej mi odpowiada jeśli chodzi o mycie włosów.

Litrowa butla mimo dużych gabarytów jest całkiem poręczna-ma wygodny kształt i otwarcie na zatrzask(jednak jest ono wykonane z dosyć słabego plastiku, może pękać), do tego mały otwór, więc szamponu nie wylewa się za dużo.

Konsystencja jest żelowa, troszkę lejąca, ale da się nad nią zapanować. Pieni się bardzo dobrze i łatwo wypłukuje.
Zapach-typowy dla ziołowych szamponów na SLeSie, ostry, mydlano-ziołowy. Mi się podoba.

Szampon bardzo dobrze w jednym myciu domywa włosy. Zmywa sebum, oleje, domowe maski oraz produkty do stylizacji. Włosy są po nim świeże, lekkie i puszyste. Nie ogranicza przetłuszczania, włosy nadal myję codziennie, ale ja już się przestałam łudzić, że istnieje szampon, który zapewni mi świeżość na chociaż 2 dni.
Nie podrażnia mi skóry głowy i nie powoduje zwiększonego wypadania.
To mocny, ziołowy szampon, więc stosowany przez dłuższy czas solo zapewne wysuszy włosy, jednak czasami zdarzyło mi się nie nakładać nic po myciu i włosy rozczesywały się całkiem dobrze(na sucho), nie elektryzowały się i nie puszyły.

Wydajność jest dobra, przy codziennym stosowaniu przez całą rodzinę wystarcza na kilka tygodni. Dobrze się pieni i domywa przy użyciu małej ilości, więc jest wydajny.

Szampon pokrzywowy Polleny-Savony to dobry, klasyczny szampon ziołowy. Świetnie myje przetłuszczające się włosy, sprawia, że są lekkie, świeże i puszyste, do tego nie wysusza drastycznie włosów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1224306].usefull || 0 }}% pomocna.

Na 4+

To mój drugi szampon z serii Pollena Savona Ziołowa. Pierwszy był z czarnej rzepy (wrzesień 2015 r.) Pokrzywowy kupiłam we FreshMarkecie, gdzie był jedynym szamponem dostępnym w tym sklepie. Mocno plącze włosy, ale w duecie z dobrą odżywką/maską świetnie działa. Taka ciekawostka- producent nie wspomniał o kasztanowcu w składzie, osoby znające się na składach na pewno to zauważyły w tym i ja :)
Plusy:
+porządnie myje
+dobrze się pieni
+dobry skład (pokrzywa, kasztanowiec zwyczajny, witaminy A, B, E i F)
+6 zł/500 ml
+wygodne opakowanie
+nie obciąża
+nie przyspiesza przetłuszczania
+wzmacnia włosy
+super zapach- lubię ziołowe aromaty :)
+wydajny (500 ml w 5 tygodni, używany co 2 dni)

Minusy:
-nie przedłużył świeżości (dalej musiałam myć co 2 dni)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1214498].usefull || 0 }}% pomocna.

całkiem przyzwoita taniocha

Używałam go będąc dzieckiem, moja mama zawsze go kupowała a ja zawsze krzyczałam, że nie chcę nim myć włosów bo się nie pieni no i w ogóle jak to taki tani? I do tego taka zwyczajna butelka?
Po paru latach dotarło do mnie że szampon, który się nie pieni wcale nie jest gorszy od tych mocno pieniących się. I skoro moja mama zawsze go ma w zapasie to warto wypróbować.

Cudów nie ma, zapach jak zapach, włosy po nim splątane, konsystencja bardzo wodnista, ale spokojnie dotrzymuje świeżości włosów do drugiego dnia (mam włosy szybko przetłuszczające się), a wiele rozreklamowanych "wielkich" marek tego nie potrafiła. Także stosuję co któreś mycie włosów i jest ok, tylko butelka mało poręczna.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1145281].usefull || 0 }}% pomocna.

Studio fryzur kłos jak Olivia Wilde

Świetny szampon głęboko czyszczący

Ten szampon to klasyczny tzw. "rypacz" czyli mocno czyszczący, ziołowy - plącze włosy, ale to klasyka przy ziołowych szamponach pozbawionych polimerów.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na bordowy kolor. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Klasyka gatunku - poręczne, wygodne z klapką. Wdać ile poszło, miękki plastik, więc bez problemu da się wydobyć szampon. Kolor ma fajny, a’la UFO. Zielony. Otwór w butelce nie jest wielki, przez co nie leje się przez niego nie wiadomo ile. Konsystencja żelowa, nie przecieka przez palce.

Typowy zapach pokrzywy. Dla mnie to nic nadzwyczajnego - znam ziołowe szampony (mój ukochany pokrzywowy z malwy), ziołowe żele (Fitomed do cery suchej), więc ten intensywny aromat przypominający pokrzywowy napar jest sympatyczny, aczkolwiek nie każdemu może przypaść do gustu (osoby które lubią delikatne lub perfumowane słodkie wonie nie będą zadowolone). Mi akurat się podoba.

Działanie - tu opis jest taki jak zauważam w większości szamponów ziołowych:
Szampon się fantastycznie pieni. Piana jest stabilna. Dokładnie myje i oczyszcza włosy. Czy zmniejsza przełuszczanie? Raczej nie - ale w moim przypadku są tylko 2 szampony na rynku które to robią - rosyjski Agaffii na cedrowym propolisie (nr 1) i arnikowy Potter\'s. Także biorąc to pod uwagę nie brałam takiej opcji. Poza tym szampon jest świetny jako mocny "rypacz". Myje włosy bardzo dokładnie usuwając z nich wszelaki brud. Włosy są po nim skrzypiące, dobrze umyte. Myje mocno, dobrze się pieni. Włosy się po nim plączą, ciężko rozczesują, ale to normalne. Porządnie oczyszcza. Są puszyste, miękkie, z objętością, nie wiszą smętnie. Są szorstkie, mocno wysuszone, ale dzięki temu czuję, że nie ma na nich nic, co jest dla nich niepotrzebne. Po użyciu szamponu włosy myję nadal co 2 dni - czyli nie zwiększa ich przetłuszczania. Nie podrażnia skóry głowy, ŁZS nie jest zwiększone. Czyli działa tak jak powinien działać klasyczny szampon ziołowy.

Cena / dostępność / wydajność:
Wydajność szamponu jest w normie - 2 miesiące przy pojemności 400 ml.
Cena - niska.
Dostępność - markety, także dobrze jest.

Czy kupię ten produkt ponownie / polecam go?
Tak. Jest to klasyczny szampon ziołowy. Pewnie części z was nie przypadnie do gustu jego dość intensywna woń pokrzywy oraz jego działanie plączące. Ale gdy szukacie typowego "rypacza" to szampon Eva Natura pokrzywa jest dla was. Ja go kupię na pewno nie raz - należy do moich ulubieńców.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: kończę 400ml opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1102921].usefull || 0 }}% pomocna.

Nic nadzwyczajnego

Zachęcona opiniami wizażanek zakupiłam ten szampon z nadzieją, że moje włosy na drugi dzień po umyciu będą nadal wyglądały świeżo. I tu rozczarowanie. Szampon oczyścił włosy tak jak należy, nie obciążył ich, co w przypadku moich gęstych włosów jest znaczące, jednak nic wiecej ponad to nie zrobił. Włosy były sypkie, lekkie, po prostu czyste. A na drugi dzień nie było mowy , żeby pójść w rozpuszczonych do pracy.
Konsystencja wodnista, zapach ziołowy, nic specjalnego.
Wypróbować można, bo cena jest śmieszna 5zł, ale ja polecić nie mogę.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1028687].usefull || 0 }}% pomocna.

Już nie

Szampon kupiłam z uwagi na dobre recenzje na wizażu. Przypomniałam sobie, że jeszcze jako dzieciak, potem nastolatka używałam, a moje włosy były chyba w nienajgorszej kondycji. Niestety po latach okazuje się, że szampon już się dla moich włosów nie nadaje.

+ cena - 5 zł za bodaj litrowe opakowanie
+/- konsystencja - trochę przelewa się przez palce, co dla niektórych może stanowić wadę
+/- pieni się raczej średnio, ale to pewnie konsekwencja lejącej konsystencji. Trzeba nałożyć więcej szamponu, żeby uzyskać przyzwoitą pianę

- działanie - tutaj absolutnie fatalnie. Nie miałam poczucia super czystych włosów, które byłyby aż tak dogłębnie oczyszczane, ze aż skrzypią. Szampon wzmógł przetłuszczanie włosów. Włosy po nim były beznadziejne, totalnie bez wyrazu, w ogole nie dały się ułożyć. Włosy zaczęły się elektryzować, a co gorsza... wypadać. Od dawna nie zmagałam się z problemem wypadania włosów, a odkąd zaczęłam używać tego szamponu znacznie więcej włosów zostawało na szczotce i grzebieniu.

Podsumowując, nie skuszę się więcej. Została niemalże cała butla i nie mam pomysłu na co ją wykorzystać. Boję się, że szampon skrzywdzi nawet pędzle. Szkoda mi tych 5 zł, które na niego wydalam, bo choć jest to śmieszny pieniądz, to jednak mam poczucie, że mogłam za to kupić inny kosmetyk.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1020761].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój ulubiony szampon.Wziełam go przypadkowo ,a. juz po kilku dniach wiedzialam ze bede do niego wrac

Plusy:
+zapach,zapach(taki ziołowy,delikatny,czuć w nim pokrzywe)
+Wydajność(poniżej można przeczytać że jest ogromna)
+cena(śmiesznie niską)
+dostępność(ją kupuje swoją wersje w Galaxy)
+w miarę porządny skład
+nawilza
+ogranicza przetluszczanie
+nie wysusza
+Dla Calw rodziny i każdej porowatości
+pielęgnuje włosy
+porządnie oczyszcza
+wlosy są po nim miękkie ,sypkie i błyszczące
+likwiduje łupież
+nie obciąża
+nie powoduje podrażnienia
+zwieksza objetosc
+ogranicza wypadanie (szczególnie przy myciu )
Minusów nie zauważyłam :)

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: jedno nieskonczone wlasciwie ledwo zaczete

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1017198].usefull || 0 }}% pomocna.

Prawie doskonały

plusy:
+ przyjemny zapach
+ dobrze oczyszcza
+ zmiękcza włosy
+ łatwo się zmywa
+ nawilża włosy

minusy:
- słabo ogranicza przetłuszczanie

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ bardzo niska cena
- słaba dostępność
- słaba wydajność
- niewygodne opakowanie

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1014069].usefull || 0 }}% pomocna.

TAK

Używam szamponu od kilku dni i moje włosy po nim są lekkie, gładkie i lśniące. Cena śmiesznie niska. Zapach niedrażniący, szybko się ulatnia

JESTEM NA TAK !!

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[977176].usefull || 0 }}% pomocna.

zawsze do niego wracam

Nawet jesli go zdradzam i tak pokornie wracam:)

Wydajny, przyjemnie pachnie, bardzo tani. Wlosy sa oczyszczone, blyszczace, lekkie.
Jedyny minus to opakowanie nie nadajace sie do podrozy i musze wtedy przelewac lub wlasnie zdraszac go z innym;)

Nie przesusza wlosow. Wlosy sa zdrowe i lsniace:) moj numer jeden.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: ciezko policzyc

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[974307].usefull || 0 }}% pomocna.