Pollena-Savona, Familijny, Szampon pokrzywowy z witaminami

Pollena-Savona, Familijny, Szampon pokrzywowy z witaminami

Pojemność 1 000 ml

Doskonały szampon do mycia i pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania się.
Ekstrakt z pokrzywy reguluje procesy zachodzące w cebulkach, przez co przetłuszczanie się skóry głowy i włosów znaczącą się zmniejsza. Włosy stają się zdrowe, piękne i lśniące.
W swym składzie zawiera ekstrakt z pokrzywy, który poprawia ukrwienie skóry głowy oraz wzmacnia cebulki włosów.
zawiera kompleks witamin A, E, NNKT (F) , H i B, które wzmacniają włosy, odżywiają je, zapewniając im fantastyczny wygląd i kondycję

Całkiem dobry

Szampon jak szampon, swoje zadanie myślę, że spełnia całkiem dobrze. Mam włosy z tendencją do przetłuszczania i przyznam, że tutaj sprawdza się całkiem nieźle. Daje włosom delikatny połysk. Podoba mi się także ziołowy zapach, który daje włosom świeżość. Myślę, że za te pieniądze jest naprawdę godny polecenia.

Ok

Kupiłam ten szampon zachęcona opiniami na wizażu. Poza tym mam teraz fazę testowania szamponów ziołowych. Podstawowym mankamentem tego szamponu jest lejąca się formuła plus opakowanie typu butelka. Zużywa to masakrycznie dużo kosmetyku (dużo się go wylewa na rękę, dużo za dużo) przez co jest strasznie mało wydajny. Oczywiście jest to wybaczalne przy tej cenie ale mimo wszystko można by ją podbić o 2 zł i zrobić opakowanie z pompką. Szampon pachnie ziołowo, no i myje tak że włosy aż piszczą. Czyni go wybawieniem dla włosów tłustych które bardzo potrzebują porządnego mycia. Pod tym względem ten szampon to hit. Oczywiście nie zauważyłam zadnego działania wzmacniającego czy pielęgnującego ale w tej klasie produktu to żaden problem. Myślę że jest szansa że do niego wrócę ze względu na właściwości myjące (zwłaszcza w okresie wzmożonego przetłuszczania) ale moim hitem on nie jest. Oczekuje od szamponu czegoś więcej.

stały bywalec łazienki

Miałam spory problem z przetłuszczającymi się włosami na zmiane z łupieżem. Zaczęłam szukać naturlanych szamponów, bez SLS itd. Takich żeby nie podrażniały mi skóry głowy. Ten szapon sprawdza się świetnie. Chociaż miałam wrażenie, że wysuszał mi torchę włosy na końcach, więc używam go tylko przy skórze głowy na codzień. Całkowite oczyszczenie robie im co kilka dni. Naprawdę polecam.

sposoby na włosy z gumką

średniak

Kupiłam kiedyś do mycia pędzli tak na szybko i nie używałam do włosów do czasu wizyty mojej znajomej, która zauważyła go u mnie w łazience i zaczęła zachwalać więc spróbowałam, włosy były po nim bardzo czyste, ale też ciężko było je rozczesać przy skórze głowy ( odżywki i maski używam od połowy włosów na końce). Generalnie myje włosy co 2 dni, a po nim drugiego dnia wieczorem spokojnie mogłam jeszcze ich nie myć,bo nie były nawet odrobinę przetłuszczone. Jest tani, ale wodnisty.

polecam

Córka w okresie dojrzewania zaczelam mieć problemy z orzetkyszczajacymi się włosami. Szukalam ratunku dla jej włosów wszędzie. Przeczytałam chyba wszystkie strony internetowe. I dowiedziałam się że pokrzywa ma właśnie zalety takie że pomaga na przetłuszczające się włosy. W środku zimy..gdzie ja znajdę pokrzywę żeby wysuszyć i zrobić z niej płukankę do włosów. Jak się nie ma co się chce..to się ma co innego. Kupiłam ten szampon...wielkich nadziei nie robila sobie córka.no ale trzeba nadzieję mieć zawsze. Wiadomo że efektów nie było po pierwszym użyciu. Lecz po którymś tam zastosowaniu..włosy faktycznie przestały się tak przetłuszczać..zrobiły się bardziej puszyste.i już nie świeciły się przy skórze głowy. Zniknął również łupież. Od tamtej pory szampon ten ma specjalne miejsce w łazience.. Mąż również zaczął z niego korzystać.

Niezmiennie najlepszy!

Jedyny szampon, do którego ciągle wracam (często po nieudanych eksperymentach z innymi) i zawsze jestem tak samo zadowolona :)

Robi to, co ma robić, czyli przede wszystkim myje i świetnie oczyszcza włosy, nie znalazłam jak dotąd lepszego do przetłuszczających się włosów (a raczej skóry głowy). Nie podrażnia, jest delikatny dla skóry, nie powoduje łupieżu, pozostawia uczucie odświeżenia i delikatny połysk na włosach. Nie obciąża, ani nie przesusza. Włosy po nim są lekkie i puszyste.

Dla mnie to "must have", zawsze mam go w łazience. Jedyny minus to trochę rzadka konsystencja, więc i słaba wydajność, ale cena to rekompensuje ;)

W porządku

Szampon przyjemny, nie za gęsty, nie za rzadki, ma ładny zapach, dobrze myje włosy, są po nim lśniące i puszyste, nie obciąża ich. Dobrze się go spłukuje.
Za takie pieniądze warto wypróbować.

Na 4+

To mój drugi szampon z serii Pollena Savona Ziołowa. Pierwszy był z czarnej rzepy (wrzesień 2015 r.) Pokrzywowy kupiłam we FreshMarkecie, gdzie był jedynym szamponem dostępnym w tym sklepie. Mocno plącze włosy, ale w duecie z dobrą odżywką/maską świetnie działa. Taka ciekawostka- producent nie wspomniał o kasztanowcu w składzie, osoby znające się na składach na pewno to zauważyły w tym i ja :)
Plusy:
+porządnie myje
+dobrze się pieni
+dobry skład (pokrzywa, kasztanowiec zwyczajny, witaminy A, B, E i F)
+6 zł/500 ml
+wygodne opakowanie
+nie obciąża
+nie przyspiesza przetłuszczania
+wzmacnia włosy
+super zapach- lubię ziołowe aromaty :)
+wydajny (500 ml w 5 tygodni, używany co 2 dni)

Minusy:
-nie przedłużył świeżości (dalej musiałam myć co 2 dni)

całkiem przyzwoita taniocha

Używałam go będąc dzieckiem, moja mama zawsze go kupowała a ja zawsze krzyczałam, że nie chcę nim myć włosów bo się nie pieni no i w ogóle jak to taki tani? I do tego taka zwyczajna butelka?
Po paru latach dotarło do mnie że szampon, który się nie pieni wcale nie jest gorszy od tych mocno pieniących się. I skoro moja mama zawsze go ma w zapasie to warto wypróbować.

Cudów nie ma, zapach jak zapach, włosy po nim splątane, konsystencja bardzo wodnista, ale spokojnie dotrzymuje świeżości włosów do drugiego dnia (mam włosy szybko przetłuszczające się), a wiele rozreklamowanych "wielkich" marek tego nie potrafiła. Także stosuję co któreś mycie włosów i jest ok, tylko butelka mało poręczna.

Świetny szampon głęboko czyszczący

Ten szampon to klasyczny tzw. "rypacz" czyli mocno czyszczący, ziołowy - plącze włosy, ale to klasyka przy ziołowych szamponach pozbawionych polimerów.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na bordowy kolor. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Klasyka gatunku - poręczne, wygodne z klapką. Wdać ile poszło, miękki plastik, więc bez problemu da się wydobyć szampon. Kolor ma fajny, a’la UFO. Zielony. Otwór w butelce nie jest wielki, przez co nie leje się przez niego nie wiadomo ile. Konsystencja żelowa, nie przecieka przez palce.

Typowy zapach pokrzywy. Dla mnie to nic nadzwyczajnego - znam ziołowe szampony (mój ukochany pokrzywowy z malwy), ziołowe żele (Fitomed do cery suchej), więc ten intensywny aromat przypominający pokrzywowy napar jest sympatyczny, aczkolwiek nie każdemu może przypaść do gustu (osoby które lubią delikatne lub perfumowane słodkie wonie nie będą zadowolone). Mi akurat się podoba.

Działanie - tu opis jest taki jak zauważam w większości szamponów ziołowych:
Szampon się fantastycznie pieni. Piana jest stabilna. Dokładnie myje i oczyszcza włosy. Czy zmniejsza przełuszczanie? Raczej nie - ale w moim przypadku są tylko 2 szampony na rynku które to robią - rosyjski Agaffii na cedrowym propolisie (nr 1) i arnikowy Potter\'s. Także biorąc to pod uwagę nie brałam takiej opcji. Poza tym szampon jest świetny jako mocny "rypacz". Myje włosy bardzo dokładnie usuwając z nich wszelaki brud. Włosy są po nim skrzypiące, dobrze umyte. Myje mocno, dobrze się pieni. Włosy się po nim plączą, ciężko rozczesują, ale to normalne. Porządnie oczyszcza. Są puszyste, miękkie, z objętością, nie wiszą smętnie. Są szorstkie, mocno wysuszone, ale dzięki temu czuję, że nie ma na nich nic, co jest dla nich niepotrzebne. Po użyciu szamponu włosy myję nadal co 2 dni - czyli nie zwiększa ich przetłuszczania. Nie podrażnia skóry głowy, ŁZS nie jest zwiększone. Czyli działa tak jak powinien działać klasyczny szampon ziołowy.

Cena / dostępność / wydajność:
Wydajność szamponu jest w normie - 2 miesiące przy pojemności 400 ml.
Cena - niska.
Dostępność - markety, także dobrze jest.

Czy kupię ten produkt ponownie / polecam go?
Tak. Jest to klasyczny szampon ziołowy. Pewnie części z was nie przypadnie do gustu jego dość intensywna woń pokrzywy oraz jego działanie plączące. Ale gdy szukacie typowego "rypacza" to szampon Eva Natura pokrzywa jest dla was. Ja go kupię na pewno nie raz - należy do moich ulubieńców.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: kończę 400ml opakowanie

Nic nadzwyczajnego

Zachęcona opiniami wizażanek zakupiłam ten szampon z nadzieją, że moje włosy na drugi dzień po umyciu będą nadal wyglądały świeżo. I tu rozczarowanie. Szampon oczyścił włosy tak jak należy, nie obciążył ich, co w przypadku moich gęstych włosów jest znaczące, jednak nic wiecej ponad to nie zrobił. Włosy były sypkie, lekkie, po prostu czyste. A na drugi dzień nie było mowy , żeby pójść w rozpuszczonych do pracy.
Konsystencja wodnista, zapach ziołowy, nic specjalnego.
Wypróbować można, bo cena jest śmieszna 5zł, ale ja polecić nie mogę.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Już nie

Szampon kupiłam z uwagi na dobre recenzje na wizażu. Przypomniałam sobie, że jeszcze jako dzieciak, potem nastolatka używałam, a moje włosy były chyba w nienajgorszej kondycji. Niestety po latach okazuje się, że szampon już się dla moich włosów nie nadaje.

+ cena - 5 zł za bodaj litrowe opakowanie
+/- konsystencja - trochę przelewa się przez palce, co dla niektórych może stanowić wadę
+/- pieni się raczej średnio, ale to pewnie konsekwencja lejącej konsystencji. Trzeba nałożyć więcej szamponu, żeby uzyskać przyzwoitą pianę

- działanie - tutaj absolutnie fatalnie. Nie miałam poczucia super czystych włosów, które byłyby aż tak dogłębnie oczyszczane, ze aż skrzypią. Szampon wzmógł przetłuszczanie włosów. Włosy po nim były beznadziejne, totalnie bez wyrazu, w ogole nie dały się ułożyć. Włosy zaczęły się elektryzować, a co gorsza... wypadać. Od dawna nie zmagałam się z problemem wypadania włosów, a odkąd zaczęłam używać tego szamponu znacznie więcej włosów zostawało na szczotce i grzebieniu.

Podsumowując, nie skuszę się więcej. Została niemalże cała butla i nie mam pomysłu na co ją wykorzystać. Boję się, że szampon skrzywdzi nawet pędzle. Szkoda mi tych 5 zł, które na niego wydalam, bo choć jest to śmieszny pieniądz, to jednak mam poczucie, że mogłam za to kupić inny kosmetyk.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego