Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Bikor Professional Color Cosmetics, Egyptische Erde (Puder brązujący w kamieniu `Ziemia egipska`)

Ziemia Egipska nie jest typowym pudrem nadającym cerze słoneczny blask. Jest to wypiekany krem zawierający minerały, oleje oraz witaminy. Innowacyjna technologia pozwoliła na osiągnięcie niezwykłej elastyczności formuły opracowanej przez Małgorzatę Wedekind, dzięki czemu stopniowanie koloru i aplikacja są proste. Uniwersalny odcień Ziemi Egipskiej dopasowuje się do każdej karnacji przez stopniowe nakładanie kolejnych warstw. Idealnie nadaje się do konturowania oraz ocieplenia kolorytu cery. Odcień jest neutralny - bez wyraźnych ciepłych i zimnych tonów.
Zawiera w składzie: witaminy A, E, oleje z orzechów arachidowych, jojoba, masło karite i kwas hialuronowy.

Cera
normalna
Krycie
lekkie
bez parabenów
Efekt
matowe

Dobry wybór

Puder brązujący o pięknym złotym odcieniu, dzięki któremu można pięknie rozświetlić i jednocześnie wykonturować twarz. Jednakże trzeba bardzo umiejętnie nakładac puder oraz go dozować aby nie przesadzić z aplikacją i nie zrobić sobie pomarańczowych plam. Bardzo ładnie podkreśla zwłaszcza latem opaleniznę. Osobiście stosuję go do konturowania twarzy ale czasami również w posatci cieni do powiek, świetnie się sprawdza i bardzo łądnie podkreśla niebieskie oczy.

Rewelacja

Może i jest to puder brązujący, jednak ja używam go jako bronzera. Jest świetny. Ładniepodkreśla kości policzkowe, jest delikatny (można stopniować intensywność nakładając go więcej). Łatwo się go nakłada, jak dla mnie cud miód.

Trzeba umieć z niego korzystać

Może zacznę od tego, że to nie jest brązer, jak myśli dużo osób tylko puder brązujący - możemy pudrować nim całą twarz, szyję dekolt, co tylko chcemy. Jedyny problem jest taki, że robiąc to w nieumiejętny sposób, możemy nie doceniać tego kosmetyku. Ja przez długi czas miałam mieszane odczucia odnośnie ziemi, ale zaczęłam eksperymentować z nakładaniem i znalazłam sposób idealny. Od kiedy wiem jak jej używać jest dla mnie wybawieniem - opali, wyrówna koloryt, nada koloru. Można narobić nim plan, zrobić z siebie pomarańczkę i zepsuć to, co mamy na twarzy ale przy nakładaniu dużym gęstym pędzlem do pudru, kulistymi lekkimi ruchami, z niezbyt dużą ilością produktu na pędzlu - możemy wmawiać, że wróciliśmy z wczasów ;)

DIY matowo metaliczna pomadka

Cudotwórca (edycja limitowana)

Oceniam edycje limitowaną, także nie mogę sie odnieśc do poprzedniej wersji, ani wskazac jakieś różnice pomiędzy nimi. Do rzeczy...

PLUSY
Odcień, nie jest jakiś ceglasty, no chyba, że przesadzimy z ilością. Stopień opalenizny można budowac poprzez nakładanie kolejnych warstw.
Aplikacja- używam oryginalnego pędzla do kompletu z Ziemią Egipska. Nakładanie jest dosyć łatwe, przyjemne, aczkolwiek trzeba to robic szybko i mieć jako taką wprawę w ocieplaniu twarzy czy konturowaniu, bo mozna narobic sobie plam. Niemniej kosmetyk nie jest uporczywy w rozcieraniu, łatwo mozna wyjść "z opresji".
Konsystencja- kremowa.
Puder na pierwszy rzut oka zawiera drobinki w sobie, niemniej jest to produkt absolutnie matowy. Lubię tylko takie.
Efekt- puder stosuję zwyczajnie do ocieplania twarzy, lekkiego konturowania ( skrzydełka nosa, etc., jeżeli konturowanie na tym mam polegać, nie wiem, jestem totalnym amatorem tego). Największym plusem tego produktu jest własnie efekt jaki nadaje skórze- piekna, słoneczna, naturalna opalenizna. Twarz rozświetlona ( nie mylic z błyszczeniem ), wypoczeta, rozpromieniona. Wygląda bardzo przyjemnie, naturalnie i... pieknie po prostu. Nie trzeba narażać skóry na opalanie, bo mamy opalenizne zamknięta w tym pudełku.
Do tego kosmetyk jest niebywale trwały, to kolejny MEGA plus Ziemii Egipskiej, a oprócz trwałości jest WYDAJNY, nieziemsko, a raczej ziemsko :) Także jego cena przekłada się na jakość i wydajność. Po przeliczeniu na miesiące użytkowania wychodzi, że kosmetyk kosztuje "normalnie".

MINUSY:
Brzydkie, paskudne wręcz opakowanie, które jest też nietrwałe. Tak luksusowy kosmetyk ma jakies tam nieciekawe, plastikowe i liche pudełeczko. Do tego logo juz po kilku tygodniach się wyciera przez co pudełko wygląda jeszcze bardziej nieestetycznie. Po jednym upadku pękło. Całe szczęscie puder cały, jest chyba bardziej wytrzymalszy :)

Niemniej z całego serca polecam. Nie zauważyłam, żeby kosmetyk jakoś dbał o cerę, ale nie dlatego po niego sięgnęłam.

Nie przekonał mnie ten produkt

Tyle pozytywnych opinii o nim słyszałam, ale jakoś dla mnie nie jest hitem. Rzeczywiście jest bardzo wydajny, do tego stopnia, że mi się po prostu znudził i miałam ochotę na coś innego, bardziej efektownego. Miałam wrażenie, że za dużo go się nabiera na pędzel, jest za bardzo napigmentowany. Uważam, że na rynku jest wiele ciekawszych produktów w lepszych cenach.

mam mieszane uczucia

Długo szukałam porządnego brązera i w końcu postanowiłam zainwestować w coś droższego. Ziemię egipską poleciły mi koleżanki, więc postawiłam na ten bronzer:
PLUSY:
+ładne opakowanie
+ wydajny
MINUSY
-za taką cenę można kupić o wiele lepszy produkt
- pomarańczowy odcień
-mam wrażenie,że po dwóch godzinach już go nie widać

Super

do tego produktu zachęciła mnie znajoma i wcale się nie dziwie, że tak go chwaliła, jest wręcz genialny, po nałożeniu podkład bardzo ładnie stapia się z cerą, nie robi smug, fajnie się nim pracuje, niestety cena jest dość duża, znam równie fajne pudry za mniejszą cenę. W prezencie mogłabym go dostawać ale na własną kieszeń już za drogo

Uwielbiam

Uwielbiam ten bronzer. Ślicznie podkreśla kości policzkowe i jest bardzo wydajny. Opakowanie również jest porządne. Spadł mi kilka razy się nie pokruszył. Ładnie ociepla twarz. Warty swojej ceny.

Rewelacja

Już dawno go nie używałam bo nie potrzebuję, ale pamiętam że był taki czas w moim życiu że nie wyobrażałam sobie makijażu bez tego produktu. Faktem jest że trzeba mieć wprawę w jego aplikacji. Bardzo wydajny.

Niezastąpiona

Używam produktu od roku, nie widać śladu zuzycia. Kolor bardzo naturalny, mozemy same stopniować moc koloru , używam rownież do ciała i wyglada to bardzo naturalnie . Pudełko sie nie ściera z czasem mimo ze leży z innymi kosmetykami luzem. Bardzo poręczne z lusterkiem. Pieniądze nie wyrzucone w błoto. Polecam bo nie ma zadnch wad

nie zachwyca...

Kupiłam Bikor ze strony producenta, by mieć pewność, że uzywam oryginalnego produktu.
Jest to bronzer o pomarańczowym odcieniu, mam bardzo ciemną karnację, łatwo się opalam a mimo to jeśli nabiorę choć minimalnie za dużo produktu-widać okropne pomarańczowe smugi, które wyglądają bardzo nienaturalnie.
Jest to produkt, z którym trzeba bardzo uważać, kolejne machnięcie pędzlem może być zgubne.
Kupiłam też polecany pędzel do Ziemi-sprawdza się bardzo dobrze do nakładania produktu.
Jak dla mnie - jest to typowy bronzer, którym możemy lekko podkreślić opaleniznę,jednak zupełnie nie nadaje się do konturowania ze względu na pomarańczowy odcień.

Idealny w każdym calu !!!!!!!!!!!!

Puder brązujący 1klasa! Wydajny bo wystarczy niewiele ponieważ sam ciemnieje na twarzy i dopasowuje się do cery. Dostępne dla jednej karnacji i ciemnej. A Dla mnie nr.1. Kupuje go regularnie od 10lat.