Open Color (Farby do włosów)

Open Color (Farby do włosów)

To nowa farba firmy L'Oreal z obniżoną zawartoscią amoniaku. Dostepna w bogatej gamie naturalnych odcieni (na stronie firmy reklamują ich wiecej ale może jeszcze do nas dotrą). Nie zmienia radykalnie koloru włosów ale ładnie go rozświetla. Dodatkową zaletą jest jej przyjemny porzeczkowy zapach.

Cena: ok. 25 zł

trochę mi żal, że jej nie ma

Uwielbiałam z tej serii kolorek Lunaire - taki srebrzysty, popielaty odcień, faktycznie księżycowy. Włosy wyglądały po prostu bajecznie, były miękkie i cudownie błyszczały. rzecz jasna do czasu, czyli jakieś 2 tygodnie. Czy farba je niszczyła? Niespecjalnie ale też nie była nazbyt trwała. Z czasem pasma lekko żółkły. Być może nie umiałam wtedy tonować włosów i utrwalać odcienia za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych. Mimo tej wady kupiłabym Open znowu, bo nie wiem czy istnieje farba idealna. Każde potraktowane nią włosy wymagają potem sporej troski. No i ten odcień!

Używam tego produktu od: cztery lata temu

Taka sobie

Używałam dwóch kolorów - miedzianego brązu i czegoś o nazwie oxygen, co było, jak dla mnie, rudym po prostu. Zaden z tych kolorów nie wyszedł jak należy. Miedziany brąz jakiś bury, dziwny, włosy nie wyglądały najlepiej, źle się układały, kolor nie trzymał się też zbyt długo. Oxygen to była porażka na całej linii, ale w sumie z mojej winy. To było pare lat temu, gdy jeszcze nie wiedziałam, że farba nie rozjaśnia farby [zonk]. Miałam wtedy czarne włosy z odrostem w kolorze brązu. W swojej głupocie uważałam, że farba w cudowny sposób rozjasni czerń i włosy będą całe miedziane. Złapał mi tylko odrost oczywiscie :D Ale tutaj musze też obwinić farbę po części - na opakowaniu kolor wyglądał na coś pomiędzy kasztanem i mahoniem, a na tym odroście wyszła mi całkowita marchewa! Bardzo się to rzucało w oczy, musialam kupić ciemna farbe na drugi dzień [dobrze, że to zima była, czapka okazała się bardzo pomocna :D]

naturalny:)

Uzylam kiedys, pare lat temu kolorek zlocisty braz bodajze... Byl to pierwszy trwaly srodek, ktorym malowalam wlosy i bardzo mi sie podobal. Wyszedl naturalnie i swietliscie - tak jak chcialam:) Uzylam w wakacje, ale na jesien juz zaczely mi bardzo wypadac wlosy i to na pewno jego zasluga, bo nihdy nie mialam z tym problemu, a ze moja siostra farbowala wlosy razem ze mna, tek farbka z tej serii, spotkal ja identyczny skutek - wypadanie wlosow:(
Ale ogolnie farbka super, i jak to w L'Orealu-super odzywka i rekawiczki:)
Dla poczatkujacych w sam raz.

Cellulit mity

szkoda, że niedostępna

To moja ulubiona farba do wlosow. Szkoda, ze zostala wycofana z polskiego rynku. Ja poznalam ja i polubilam w USA. Dawala sliczny kolorek zlocistego blondu, ale nie rudego. Sama swietlistosc. Zakochalam sie. Zmywala sie dosc szybko, ale nie niszczyla wlosow. Dolaczona super odzywka, jak to u L'oreala. Bede za nia tesknic.

ilość zużytych opakowań: .5

Dla naturalnych efektów

Trochę wysusza wlosy i nie pomaga na to moja odżywka (volumising conditioner texture.line ArTec) Wniosek - trzeba się zaopatrzyć w lepszą. Zalety - NIE MOŻNA SOBIE NIM ZROBIĆ KRZYWDY. Doskonaly do nieśmialych expetymentów (ups, a teraz jestem naturalną ciemną blondynką ;), nie pozostawia po sobie odrostów i nie niszczy włosów jak farby, nie jest tak efemeryczny jak szampony. Specjalnego blasku ani nie zauważyłam, ani nie oczekiwałam. Mam serum nabłyszczajace, więc na to samo wychodzi. Kolor u mnie (włosy rozjasniałam i o ok. 10 min farbę przetrzymalam) wyszedł bardzo trwały.
Niestety, dostępna na polskim rynku w kilku kolorach jedynie i stopniowo wycofywana.

:((

Dla mnie ta farba pod względem trwałości niczym nie różni się od szamponu koloryzującego tej samej firmy (Casting)i gdyby nie fakt, że szampon ma bardzo ubogą gamę kolorów (przynajmniej w naszym kraju :( ) napewno bym jej nie stosowała. Wogóle czasem mam wrażenie, że to jest ten sam produkt tylko w innych opakowaniach, nawet pachnie tak samo (bardzo przyjemnie zreszta).Nie wiem czy Wy macie tak samo, czy też moje włosy postanowiły się zbuntować, ale przez pierwszy tydzień po farbowaniu (myję włosy codziennie)farba schodzi bezczelnie - co przejawia się pod postacią zabarwionej piany od szamponu :(Jednak niewątpliwym plusem farby Open Color jest bogata paleta kolorków i to bardzo ładnych i naturalnie wyglądających.

ok

Dobra, ale nietrwała. :(Jest bardzo deliktana dla włosów i nadaje naturalny wygląd, ale jej nietrwałość jest dla mnie bardzo dużym minusem.Próbowałam się do niej przekonać dwukrotnie, jednak to zdecydowanie nie to, czego szukam.

cud kolory, ale nietrwałe

To moim zdaniem jedna z niewielu farb, która ma w swojej palecie tak piekne naturalne kolory. Użyłam brązu- włoski były odmienione, lśniące, w pięknym naturalnym odcieniu. Niestety, kolor już po tygodniu ( codziennego mycia) zaczyna tracić swój blask. A szkoda, bo daje wyjątkowo ładny efekt kolorystyczny.

ciekawy produkt

Ciekawa propozycja : to produkt, którym możemy zmienić odcień włosów dosyć radykalnie, ale na niezbyt długo. Po ufarbowaniu włosy wyglądają jak nabłyszczone, ten efekt jednak nie jest trwały i znika po paru myciach. W palecie są piękne odcienie. Farba jest łagodna, nie podrażnia włosów i nie niszczy ich.

Oceniam na 3.00

Nie podzielam zachwytu moich poprzedniczek. Owszem, przyjemny zapach jest niwątpliwym atutem tej farby, prawdą też jest, że bezpośrednio po koloryzacji włosy są lśniące i miękkie - ale to cecha wszystkich farb Garniera i L'Oreala, które przetestowałam. Natomiast w moim przypadku trwałość nie okazała się jej mocną stroną. Już po kilku myciach kolor wypłowiał i zrobił się "myszowaty" (wcześniej był czekoladowobrązowy). Tak więc użyłam raz, moje włosy nie poniosły szwanku ale więcej do tej farby nie wrócę.

Oceniam na 5.00

Wspaniały produkt.Jeśli ktoś używał szamponów koloryzujących,a chce ciut mocniejszego efektu wzbraniając się przed mocnymi farbami,bo"za dużo chemii"mają w sobie to Open Color będzie znakomity.Pielęgnuje włosy,nadaje kolor i ten blask!

Oceniam na 4.00

Wyprobowalam kolor blond na moich zniszczonych trwala odulacja , matowych wlosach. Efekt: wlosy ladnie blyszcza i wygladaja zdrowo.Super!