Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Atomus, Mydełko naturalne z nanosrebrem

Atomus, Mydełko naturalne z nanosrebrem

Dzięki zastosowaniu naturalnych składników i substancji mających działanie lecznicze, Mydełko Naturalne skutecznie pomaga w leczeniu zmian skórnych.
Mydełko Naturalne nie zawiera detergentów, barwników i kompozycji zapachowych, dlatego jest idealne przy nadwrażliwości na mydła zawierające w/w składniki. Nie wywołuje reakcji alergicznych i nie wykazuje właściwości uczulających. Nie wysusza i nie podrażnia skóry - ponieważ zawiera tylko łagodne środki myjące. Posiada aktywne substancje lecznicze i dzięki nim wykazuje unikalne działanie antyseptyczne.
Można je kupić w w kostce (100g) lub płynie (500g) na stronie producenta, w aptekach lub sklepach zielarskich.

Łagodne myjadło do ciała

Moje mydełko jest trochę inne niż na zdjęciu - ma kolor musztardowy, ale skoro to też marka Vinsvin, to zakładam, że oceniam ten sam produkt. :)

Mydełko kupiłam do mycia całego ciała, bo szukałam czegoś co nie wysuszy skóry, a jednocześnie pomoże w walce z drobnymi krostkami wyskakującymi czasami na plecach lub dekolcie, a także przy podrażnieniach związanych z rogowaceniem okołomeszkowym. Niby drogeryjne żele mi nie szkodzą, ale chciałam zobaczyć, czy przy myciu czymś delikatnym będzie jakaś poprawa. Problem z wypryskami nie zniknął może całkowicie, ale jednak efekt jest - mam wrażenie, że skóra jest jednocześnie dobrze oczyszczona, ale nie wysuszona, mydełko jest także niezłym poślizgiem pod peeling szczotką z włosia. Kiepsko się pieni, ale to ze względu na zawartość stosunkowo łagodnych detergentów. Nie podoba mi się jego zapach - jak najtańsza woda kolońska z kiosku, szczerze mówiąc wolałabym żeby było zupełnie nieperfumowane albo pachniało tak kremowo, jak Nivea czy Biały Jeleń. Niestety zapach lubi utrzymywać się w łazience jeszcze długo po prysznicu, ale jakoś to znoszę. :) Kolor też średnio zachęcający, taki brudno-musztardowy.

Opakowanie dość siermiężne z kiepsko chodzącą pompką, nie jest to ozdoba łazienki z pewnością.

Byłam przekonana że 500 ml starczy mi na trochę dłużej, bo zwykle chwilę zużywam żele pod prysznic, ale tutaj codziennie kilka pompek zaowocowało denkiem opakowania w niecałe półtora miesiąca. Niby niedługo, zwłaszcza że pół litra mydełka kosztuje około 10 zł, ale na pewno jest mniej wydajne niż przeciętny produkt myjący.

Pewnie jeszcze kupię, bo jest dość tani, stosunkowo dostępny i łagodzi podrażnienia, choć nie ukrywam, że miło byłoby znaleźć ideał który przy powyższych cechach jeszcze by ładnie wyglądał i pachniał. :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1587796].usefull || 0 }}% pomocna.

Używam ostrożnie

Oceniam mydełko w kostce, używam je do dezynfekcji rąk oraz myję nim twarz gdyż łagodzi stany zapalne skóry. Mydełko o mydlanym zapachu, dość słabo się pieni, pozostawia skórę twarzy oczyszczoną i gładką ale ściągniętą. Ale wspomagam twarz tonikiem lub kremem i jest ok. Jest bardzo wydajne i tanie. Mój mały pomocnik w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Polecam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1559826].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobre :)

Używam mydełka od około 3 miesięcy. Po umyciu twarz jest gładziutka i czysta, lekko wysusza moją twarz ale stosuje krem nivea soft i jest ok :) Jedynym minusem jest cena około 6zł :/

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1281106].usefull || 0 }}% pomocna.
Botoksu zastosowania

nie zachwyca

Lubię próbować mydełka i szukam idealnego do moich problemów trądzikowo-zaskórnikowych. Używałam je w kostce.
Z początku mydełko goiło trądzik, lecz też wysuszało. Kiedy niedawno wróciłam do mycia twarzy tym mydełkiem, stwierdziłam, że nie robi nic , a jego dobroczynne działanie gdzieś zniknęło.
Producent zapewnia też, że mydełko niweluje brzydki zapach potu. Przetestowałam latem i niestety nie zauważyłam różnicy.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1229043].usefull || 0 }}% pomocna.

dobre, ale na krótką metę...

oceniam mydło w kostce (nowe opakowanie)
zachęcona pozytywnymi opiniami na temat tego produktu pobiegłam do apteki, gdzie zapłaciłam ok.8 zł (cena może trochę przesadzona)
wyglądem i zapachem (jak na mój gust) nawiązuje do szarego mydła - ale nie uważam tego za minus

na plus:
- konsystencja kostki pozostaje taka sama- nie rozpada się, nie rozpływa się
-skóra po umyciu jest mięciutka i gładziutka (aż miło:-))
-niedoskonałości się nie pojawiały/ lub w małych ilościach
- szybko goił stany zapalne
- nie przesusza, nie podrażnia, nie powoduje wysypu

na minus:
- nie radzi sobie z zaskórnikami
- po czasie skóra się przyzwyczaja i wszystko wraca do normy

nie będę skreślać tego mydła nie wykluczam, że za jakiś czas do niego wrócę
dobre ....ale nie na tyle by stale go stosować
szukam dalej

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1067146].usefull || 0 }}% pomocna.

pomaga przy ekstremalnych podrażnieniach

Zapalenie mieszka włosowego i ropień w okolicach intymnych zmusił mnie do przerzucenia się na coś maksymalnie niepodrażaniąjecego. Oprócz bólu, wycieku ropy z krwią, opuchlizny i dyskomfortu przy poruszaniu poczułam także potrzebę zadbania o skażone miejsce od wewnątrz (antybiotyki i maści) oraz po prostu o kondycję skóry w tym miejscu, żeby nie pogarszać stanu, nie uczulać.
Poza tym bywa, że stosuję po prostu jako mydło do mycia innych miejsc na ciele.

[+] nie podrażnia naprawdę ekstremalnych stanów zapalnych (wrzodowych)
[+] ślicznie pachnie i intensywnie i to pierwszy taki płyn, którego zapach na tak długi czas osiada się na skórze i kusi aromatem
[+] przyjemne dozowanie i ładna duża butla
[+] dostępne w każdej aptece
[-] nie pieni się, więc wydajność zmniejszona - do umycia jednej partii ciała zużywam dwa pociągnięcia pompką
[-] w ogóle się nie pieni... można to interpretować w ten sposób, że producent nie używa podejrzanych sztucznych "spieniaczy" w składzie, ale nie znam się aż tak, żeby to określić i z mojego punktu widzenia mi to przeszkadza
[-] cena trochę za duża, ale jednorazowo jak to kupiłam to nie żałuję, bo pomógł w łagodzeniu bólu i tamowaniu nieoczekiwanych wycieków wydzielin
[-] wysusza skórę, o ile w okolicach intymnych to tak nie irytuje, tak w przypadku np. skóry ramion czy pośladków już przeszkadza
[-] trudno okreslić, czy domywa porządnie, ale czyści w miarę ok i nie widać, żeby ta funkcja była jakoś szczególnie zaniedbana

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1036908].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo ok:)

Mydełka używam od ok miesiąca. Mam naczynkową , przetłuszczającą się skórę w strefie T a to mydełko poradziło sobie z każdym z tych problemów. Używam mydła w kostce - Pani w zilarskim doradziła bo to jest bardziej ,,bogate" niz to w płynie

Plusy:
* dokładnie zmywa makijaż- nawet tusz z rzęs
* nie podrażnił mojej skóry- od lat moja skóra po myciu była zaczerwieniona a tu NIC:)
*brak zapachu

Minusy:
*hm...na razie brak*** oby jak najdłuzej

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1wsze w trakcie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1025506].usefull || 0 }}% pomocna.

Niesamowite!

Najlepszy produkt myjący do skóry trądzikowej/ze skłonnością do zapychania i zaskórników. Jestem na prawdę w szoku. Niedoskonałości nie pojawiają się, zaskórników też jak na razie nie mogę się doszukać na mojej twarzy. Stanowczo polecam. Na pewno na stałe zagości w mojej łazience. Nie jest jakieś mega tanie, ale za to bardzo wydajne. A i za tą cenę jak najbardziej warto!

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie (kostka)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[986438].usefull || 0 }}% pomocna.

przereklamowane

Kupiłam to mydło, bo chciałam poznać jego działanie. Po umyciu twarzy, poczułam się tak jakbym miała maskę, cała twarz była ściągnięta i bardzo sucha. Myślałam, że to tylko chwilowa reakcja mojej skóry na nowy kosmetyk, ale po kilku dniach używania było tak samo a nawet gorzej. Mydło zaczęłam stosować tylko i wyłącznie do mycia rąk. Lubię mieć czyste ręce, dlatego mam taki nawyk częstego ich mycia. Po tygodniu stosowania tego mydła pękła mi skóra w miejscu zgięcia palca wskazującego u lewej ręki, zrobiła się taka warga, jest to bardzo bolesne i ciężko się goi. Mydło strasznie wysusza. To jest najbardziej wysuszające mydło jakie do tej pory stosowałam.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[950030].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobre, ale wysusza

Z tym mydełkiem jest wszystko w porządku, z wyjątkiem faktu, że strasznie wysusza, jeśli się je stosuje codziennie (i to nawet gdy używa się każdego dnia tylko raz dziennie). Nie zauważyłam też, żeby mi wyleczyło/podleczyło problem z trądzikiem, ale mimo to mam pozytywny stosunek do tego specyfiku i zawsze jedno opakowanie w płynie stoi u mmnie w łazience. Gdy niespodziewanie skończy mi się olejek do mycia twarzy, po prostu zastępuje go tym mydełkiem i ono jest bardzo dobre na takie okazje.

PLUSY:

+ Tanie
+ Wydajne
+ Świetnie usuwa makijaż (nie testowałam na oczach, zakładam, że strasznie by szczypało)
+ Dobrze oczyszcza skórę, jesli stosuje się razem z nim szczoteczkę do mycia twarzy
+ Nie ma drażniącego zapachu
+ Nie uczula

MINUSY:

- Bardzo wysusza skórę, więc moim zdaniem nie nadaje się do codziennego stosowania przez dłuższy czas
- Nie zauważyłam żeby leczyło niedoskonałości w jakikolwiek sposób
- Może prowadzić do nadprodukcji sebum, a co za tym idzie, do zapychania (tylko jeśli stosuje się długotrwale i codziennie. Jednorazowe zastosowanie nie powoduje takich problemów)

Używam tego produktu od: Kilku lat
Ilość zużytych opakowań: Dużo

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[942963].usefull || 0 }}% pomocna.